Soundbar Bose 700

darekgra

Member
Tak te Yamahy to również dobre SB lecz kilka osób je odsłuchiwało w porównaniu z bar5.1 i lepiej wypadają JBL. Sam tego potwierdzić nie mogę ponieważ nie miałem dostępu do Yamahy.
A tekst że satelity w bar to zabawki... Dla mnie dyskwalifikacja tego salonu za kłamstwo. Ponieważ te satelity dają radę jako fizyczne kanały, a że mają akumulatorki to tylko plus, mają też możliwość podpięcia zasilania na stałe.
 

Tygrysekk

New member
Sklep z sieci Top Hi-Fi.

Nie mieli w ofercie JBL, natomiast Pan wyraził się w ten sposób, że jaka może być moc muzyczna tych głośniczków, jeśli do ich pracy wystarczy akumulator.
Zresztą pomimo dobrej jakości dźwięku, ja sobie ten model odpuściłem, bo na forum pełno opinii, że się wyłącza sub jak jest cisza, jakieś pyknięcia, itp.
Przy temacie Yamahy nie widziałem jakiś negatywnych opinii a spokój jest dla mnie ważniejszy nawet kosztem minimalnie gorszej jakości.


edit. Jest jeszcze soundbar Focal Dimension, który muszę gdzieś posłuchać. Podobno świetnie gra a negatywnych opinii nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

wojtek013

New member
Fakt, pyknięcia podczas zmiany kanałów w TV, czy przy przełączaniu filmów na YouTube są, o czym nie raz pisałem. Nie jest to jednak bardzo upierdliwe - czy jest to wina JBL, czy TV nie jestem w stanie jednoznacznie stwierdzić.

Natomiast czy fizyczne satelity to zabawki.... Polecam jednak posłuchać. Zawsze lepiej sprzedać coś, co się ma akurat na stanie ;)

Satelity można również zasilać na stałe z kabla.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

darekgra

Member
Sklep z sieci Top Hi-Fi.

Nie mieli w ofercie JBL, natomiast Pan wyraził się w ten sposób, że jaka może być moc muzyczna tych głośniczków, jeśli do ich pracy wystarczy akumulator.
Hehehe... To pan argumentem walnął...:blagam:
Sklep może i jest prof.. ale tego doradcę to omijaj z daleka.
Z akumulatora to odpalasz codziennie samochód zresztą na akumulatorach to one nawet jeżdżą więc mocy napewno nie brakuje.
Bara użytkuję od 5 miesięcy i jedyne co mogę potwierdzić to ciche pyknięcie podczas przełączania źródła dźwięku lub filmu na Youtube.
Sub czy satelity ani razu się nie rozłączyły same z siebie.
Może trafił mi się jakoś dobry egzemplarz.
 

kcz3

New member
Najgorsze w tym wszystkim jest to ze na yt np nikt nie mówi o problemach na forum francuskim belgijskim i Suiss gdzie bose dobrze się sprzedaje nic nie mówią . No nic czekam na mój nowy zestaw
 

szybal

Banned
Dzięki uprzejmości MM w Gdyni centrum Riviera dostałem drugi zestaw który wypróbowałem na wszystkie możliwe sposoby .
Wniosek na drugim zestawie od początku Bas gra bo gra wyłączenie basu w aplikacji i włączenie różnica nie wielka .
Z bólem serca oddałem .
Pozostała pustka i problem co teraz kupić .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja zostaję z Focalem. Dźwiękowo wg mnie nie ma konkurencji. Nawet suba nie wypakowałem. Prawdopodbnie będzie do sprzedania.
Zaznaczam, ze kazdy soundbar to dla mnie temat abstrakcyjny i wręcz śmieszny (zazwyczaj plastikowa obudowa i kilka przetworniczków, często takich jak w telewizorze). Mam na czym słuchać filmy i muzyke i żadna belka nie zastąpi fizycznych głośników w układzie choćby 5.1.
Natomiast z racji remontu jednego pokoju poszedłem celowo w minimalizm. Chodziło mi o minimum formy i maximum automatuki. Dlatego szukałem belek z dużymi przetwornikami i HDMI ARC (CEC) tylko tyle, ale jak się okazało aż tyle.
Wszystkie soundbary, ktore nie potrafią grać samodzielnie, czyli bez suba to porażka. Słychac tylko górę i tylko niskie tony (z subem), średnicy brak, bo i z czego?
Słuchałem od tanich, do 1500 zł, to budziło u mnie tylko (u)śmiech. Większość takich zabawek w porównaniu do Focala nawet nie dawało się porównać. Dźwiek jest lepszy niż z TV, ale to chyba za mało. Czesto dźwięk się zlewał, robiły się kluski. Focal, potem długo, długo nic). Kilka fajnych odpadło ze względu na brak HDMI (Sonos). Yamaha 2700 też brałem pod uwagę, ale może i nie jest zła, ale bez suba to... Wygrywała z marketowymi zabawkami tylko czystością dźwięku. Bose 700 próbował konkurować z Focalem i zająćł u mnie mocne drugie miejsce. Owszem, świetny pilot, obsługa, wygląd, czystość dźwięku niezła, ale nadal tyllko do namiastki kina, a po przeczytaniu tego wątku wiedziałem też, by unikać. Focal zdecydowanie bardziej mnie przekonał.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Dałeś za Bose prawie 10 koła i bierzesz pod uwagę lg czy sony?
Muszę sprawdzić ten Focal.
Po kłopocie z Bose chce kupić coś żeby grało głównie do filmów jak najmniej ustawień radio interneto bas i już. Nie jestem znawcą ani audiofilem ma grać i już.
Muszę sprawdzić ten Focal nawet nie wiedziałem za jest taka firma:)
 

szybal

Banned
Focal DIMENSION + Focal SUB AIR + aPTX czy to o ten model chodzi?
Czy to prawda że do belki suba potrzebuje 4 gniazdka ? to że minimum ustawień to plus
A jak z radiem w opisie nie widzę jak
W tym modelu z aplikacjami.
 

kcz3

New member
Muszę sprawdzić ten Focal.
Po kłopocie z Bose chce kupić coś żeby grało głównie do filmów jak najmniej ustawień radio interneto bas i już. Nie jestem znawcą ani audiofilem ma grać i już.
Muszę sprawdzić ten Focal nawet nie wiedziałem za jest taka firma:)

I zwrocili Ci kasę za Bose bez problemu? Tzn ten co wysłałeś jeszcze nie wrócił ?
 

szybal

Banned
A widzisz to jest porządny sklep i normalni ludzie w nim pracują chcieli pomóc żebym na święta miał sprzęt więc wydali mi nowy za ten w serwisie.
nie stety ta sama historia więc spakowałem oryginalnie i zwróciłem
kasa wróciła na kartę. W euro rtv nie do pomyślenia.
Dobrze że kupiłem w Media Markt .
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Focal DIMENSION + Focal SUB AIR + aPTX czy to o ten model chodzi?
Tak, pisałem o samej belce. Są nawet trzy rodzaje suba. Focal Sub Dimension - poziomy, tradycyjny Cub 3 i bezprzewodowy Air. Bluetooth jest zewnętrzny. Inni mają to lepiej rozwiązane.

Czy to prawda że do belki suba potrzebuje 4 gniazdka ? to że minimum ustawień to plus
Nie zrozumiałem o co chodzi
A jak z radiem w opisie nie widzę jak
brak. To tylko soundbar, ale jakością dźwięku nadrabia inne braki.

W tym modelu z aplikacjami.
Nie ma żadnej appki. Ten model pojawił się na rynku kila lat temu. Trzeba uważać, by kupić z nowszym pilotem i oprogrmowaniem. Poprzednie wersje lubiły zawieszać dotykowy panel sterujący. Jesli zależy Ci na nowinkach, to będziesz niepocieszony. Jak masz możliwość to warto posłuchać. W niektorych sklepach Denona są pojedyncze sztuki. Ewentualnie zamów przez internet, zawsze łatwiej zwrócić.
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Hehehe... To pan argumentem walnął...:blagam:
Sklep może i jest prof.. ale tego doradcę to omijaj z daleka.
Z akumulatora to odpalasz codziennie samochód zresztą na akumulatorach to one nawet jeżdżą więc mocy napewno nie brakuje.
Bara użytkuję od 5 miesięcy i jedyne co mogę potwierdzić to ciche pyknięcie podczas przełączania źródła dźwięku lub filmu na Youtube.
Sub czy satelity ani razu się nie rozłączyły same z siebie.
Może trafił mi się jakoś dobry egzemplarz.
Kole w oko ich ten JBL to co mają powiedzieć jak brak argumentów merytorycznych :)
 
Do góry