Soundbar Bose 700

Tvmania

New member
Bez reklam
Tez musze dokupić surround speakers i 2 sub. Narazie mam listwę i suba gra bajecznie ale do filmow potrzebne tylnie. Ale jeszcze musze poczekać gdzie najtaniej kupić suba białego?
 

xavierpl

New member
Powiedzcie mi dlaczego jak puszczam muzykę przez aplikacje Bose czy Airplay na IPhone to bas na listwie bose 700 jest bardzo delikatny , natomiast jeżeli dźwięk jest puszczony przez dekoder Technisat wpięty w port Hdmi ARC to bas jest idealny? Bose 700 mam wpięty do tv kablem hdmi do wejścia hdmi MHL.
 

szybal

Banned
Ja mam inny problemik radio działa prawidłowo ale od dzisiaj rano nie podświetlana mi się na pilocie przyciski związane z radiem :( WTF ?
 

Attachments

  • 20190522_112445.jpg
    20190522_112445.jpg
    18,3 KB · Wyś: 25
  • 20190522_112237.jpg
    20190522_112237.jpg
    19,8 KB · Wyś: 23

xgutti

New member
Bez reklam
Mam pytanie do posiadaczy zestawu bose 700 . Ostatnio zaobserwowałem że tylni prawy głośnik zaczął Mi trzeszczeć gdy próbuję oglądać filmy na Netflix z ścieżka dźwiękową 5.1. Zestaw posiadam od stycznia i wcześniej takiego problemu nie było. Próbowałem już wielu rzeczy ale nic to nie daje. Na ścieżce dźwiękowej 5.1 prawy tylny zaczyna trzeszczeć a gdy usuwam tylne z aplikacji to zaczyna wtedy listwa trzeszczeć.
Gdy mam na konsoli PS4 ustawienie wyjścia audio na Linear PCM lub na Bitstream (DTS) problem na konsoli nie występuje a gdy tylko wybieram Bistream (Dolby) to też zaczynają się trzaski w prawym tylnym a po odłączeniu tylnych listwa trzeszczy.
Ktoś z tym się spotkał czy może listwa padła i nadaje się do serwisu?
Zaznaczam że trzaski są jedynie podczas gdy ścieżka audio jest 5.1.
Słucham muzyki czy oglądam filmy na HBO go i tam ten problem nie występuje .
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Mam to samo trzaski tylko na Netflix z tv prawy sourand szczególnie pierwsze 5 sekund .
Netflix z x box chodzi normalnie bez zakłóceń.
Dziwne.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Mam to samo trzaski tylko na Netflix z tv prawy sourand szczególnie pierwsze 5 sekund .
Netflix z x box chodzi normalnie bez zakłóceń.
Dziwne.
Tobie też trzeszczy gdy wybierasz ścieżkę
z dźwiękiem 5.1 ? A jak się listwa zachowuje gdy odinstalujesz głośniki tylnie z aplikacji ?
N
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Czytam ten wątek i sorry ale ten Bose to straszny bubel - tyle kasy a "kwiaty" okropne co chwila....bez urazy...
 

xgutti

New member
Bez reklam
Poszedłem za Twoim śladem w kwestii konsoli i w moim przypadku wygląda to następująco.
PS4 pro. Gdy w ustawieniach dźwięku wybiorę wyjście dźwięku PCM to gdy odpalam aplikacje Netflix na konsoli i próbuję obejrzeć film to do wyboru mam tylko zwykła ścieżkę dźwiękową dopiero gdy zmienię w ustawieniach konsoli wyjście dźwięku na DTS lub Dolby to wtedy mam wybór dźwięku filmu na zwykły i na 5.1.
I teraz gdy wybieram w ustawieniach konsoli DTS i odpalam film z ścieżka dźwiękowa 5.1 głośniki pracują normalnie a gdy wybiorę Dolby w ustawieniach a następnie ścieżkę dźwiękową filmu 5.1 ponownie słyszę trzaski w prawym tylnym głośniku.
Wniosek że coś musi być z dekoderem Dolby w bose skoro na DTS i stereo wszystko działa poprawnie a w Dolby słychać trzaski.
 
Ostatnia edycja:

Tvmania

New member
Bez reklam
Tu sie z tobą Ataszek zgodzę sam posiadam bose 700 + sub 700 i chce dokupić tylnie i tez się boje ze będę cudawianki przy filmach 5.1 ale muzyka gra spoko ale fakt jak na sprzęt takiej klasy porazka i kasy. Trzeba zainwestować będzie 5.1.4 kd i przeznaczyć 20 tys
 

xgutti

New member
Bez reklam
Więc jak panowie o co może chodzić z tym ? Od stycznia wszystko super działało a od paru dni mam trzaski w prawym tylnym głośniku na ścieżce filmu 5.1 i gdy na konsoli na wyjściu dźwięku wybieram Dolby.
 

szybal

Banned
Czytam ten wątek i sorry ale ten Bose to straszny bubel - tyle kasy a "kwiaty" okropne co chwila....bez urazy...
Ataszek to prawda że dzieją się cuda
Ja osobiście słabo ogarniam temat prawdziwych zestawów KD kabli itd.
Dla mnie porządna graj belka jest idealnym rozwiązaniem a Bose gra bardzo dobrze.
Oczywiście co jakiś czas pojawiają się problemy :(.
Tego sprzętu trzeba się nauczyć już sobie poradziłem z kalibracją basem pilotem teraz mamy do rozwiązania problem z 5.1 :).
 

szybal

Banned
Więc jak panowie o co może chodzić z tym ? Od stycznia wszystko super działało a od paru dni mam trzaski w prawym tylnym głośniku na ścieżce filmu 5.1 i gdy na konsoli na wyjściu dźwięku wybieram Dolby.
Ja też mam Tv Philips trzaski słychać z wbudowanej apki Netflix może to wina tv.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Ja też mam Tv Philips trzaski słychać z wbudowanej apki Netflix może to wina tv.
Czy Tobie trzeszczy prawy głośnik tylni gdy wybierasz w Netflix ścieżkę dźwiękową filmu 5.1 ?
Mi trzeszczy tylko wtedy gdy wybieram dźwięk 5,1 albo gdy używając PS4 wybieram wyjście dźwięku Dolby.
Więc musi być jakiś problem z dekoderem Dolby w Bose albo może i wina TV przez który przechodzi dźwięk do Bose.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Tak prawy tylny to takie pykanie.
Na szczęście tylko na NETFLIX
A możesz sprawdzić czy trzeszczy także wtedy gdy wybierzesz ścieżkę dźwiękową filmu bez 5.1 oraz czy gdy odinstalujesz tylne głośniki w aplikacji to będzie trzeszczeć także sama listwa bo u Mnie tak się dzieje gdy w Netflix wybieram film z ścieżką 5.1 to trzeszczy prawy tylny a gdy odłączam tylne to trzaski przechodzą na prawy głośnik listwy. A jak jest u Ciebie ?
Obecnie próbuje ustalić co jest przyczyną czy sam bose czy telewizor albo i sama aplikacja Netflix. Na HBO problem nie występuje ponieważ HBO nadaje filmy z dźwiękiem 2.0
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Ok sprawdzę po południu.
Z Xboxa Netflix też gra normalnie .
Sprawdze jeszcze koncert z BR
Ciekawe czy ktoś ma jeszcze podobnie czy tylko z tv Philips tak jest.
 

szybal

Banned
Tak na szybko sprawdziłem koncert 5.1 gra normalnie .
U mnie listwa też pyka jak wyłącze sourandy w apce ale tylko na Netflix
Resztę sprawdze później.
Filmy z Pendrive 5.1 przez kodi też bez problemu.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Tak na szybko sprawdziłem koncert 5.1 gra normalnie .
U mnie listwa też pyka jak wyłącze sourandy w apce ale tylko na Netflix
Resztę sprawdze później.
Filmy z Pendrive 5.1 przez kodi też bez problemu.
W moim przypadku gdy odpalam koncert blu-ray na konsoli i wybieram ścieżkę dźwiękową dolby lub DTS też jest ok. ale pod warunkiem że w ustawieniach PS4 mam wybrane wyjście dźwięku na PMC lub DTS bo gdy tylko wybiorę wyjście dźwięku dolby to trzaski w głośniku prawym tylnym powracają.
Możesz w ustawieniach swojej konsoli przestawić wyjście dźwięku z PCM na dolby, jest w Xboksie taka możliwość w ustawieniach ?
Zastanawiam się co może być przyczyną ? Wcześniej wszystko działało bez zastrzeżeń,
W ostatnim czasie wyszły aktualizacje i bose jak i telewizora czy także apka Netflixa jest po aktualizacji. Czy problem to wina nowych aktualizacji czy też wina samego Bose lub TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry