SONY XR55X90J ustawienia obrazu

deusexe

Member
Witam
Tak jak pisałem w innym temacie. Posiadam bliźniaczy model bo X94J w rozmiarze 65 cali.
Zamówiłem do niego kalibracje z *********************************.pl i przyznamy że wyciągnęli obraz na wyższy poziom.
Dupy nie urywa ale HDR lepiej świeci i kolory wydają się bardziej naturalne.

Można też prosić o ustawienia do 65X94J :)
Mam możliwie jak najlepiej się udało, ale nie mogę pozbyć się lokalnego podświetlenia, wiem, że nie będzie jak w OLED, ale może da się jeszcze coś z tego wyciągnąć...
Trochę jeszcze mnie nie zadowala klatkowanie... Mam ustawione w Montionflow:
Gładkość - max
Czystość - 1
Tryb kliszy - Duża (na OLED A8 to ustawienie zrobiło największą robotę, ale tam jest opcja: wyłączona i automatyczna, a tu Duża, Mała i Off)
A w kwestii kalibracji pro, to mam wrażenie, że zawsze przeginają z ciepłą temperaturą barw. Tak samo jak domyślne ustawienia typu Kino czy Expert sceny przykładowo na śniegu na Alasce nigdy nie wyglądają naturalnie - żółty śnieg:twisted:.
mail: maabbitt@gmail.com
 
Ostatnia edycja:

moski1

New member
Można też prosić o ustawienia do 65X94J :)
Mam możliwie jak najlepiej się udało, ale nie mogę pozbyć się lokalnego podświetlenia, wiem, że nie będzie jak w OLED, ale może da się jeszcze coś z tego wyciągnąć...
Trochę jeszcze mnie nie zadowala klatkowanie... Mam ustawione w Montionflow:
Gładkość - max
Czystość - 1
Tryb kliszy - Duża (na OLED A8 to ustawienie zrobiło największą robotę, ale tam jest opcja: wyłączona i automatyczna, a tu Duża, Mała i Off)
A w kwestii kalibracji pro, to mam wrażenie, że zawsze przeginają z ciepłą temperaturą barw. Tak samo jak domyślne ustawienia typu Kino czy Expert sceny przykładowo na śniegu na Alasce nigdy nie wyglądają naturalnie - żółty śnieg:twisted:.
mail: maabbitt@gmail.com
Masz kolego te ustawienia czy podesłać?
 

roqq1994

New member
Witam. W końcu trafiłem na jakieś porządne forum o telewizorach.

Również prosiłbym o ustawienia do SonyXR90J.

Najbardziej mi zależy na ustawieniach HDR i SDR.
Napisze do Ciebie Kiki na pw, bo znasz się na robocie jak mało kto. Pozdr
 
Do góry