SONY XR55X90J ustawienia obrazu

lotr

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja też się skusiłem na x93j w 75'. Fabrycznie ,,trochę,, wszystko rozjechane. Kalibracja zrobiona przez firmę Maćka K. Technik wyciągnął maksa z tv, ustawiony wzorcowo. Obraz brzytwa czy to w sdr czy hdr, po prostu bajka w porównaniu przed.
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Ja też się skusiłem na x93j w 75'. Fabrycznie ,,trochę,, wszystko rozjechane. Kalibracja zrobiona przez firmę Maćka K. Technik wyciągnął maksa z tv, ustawiony wzorcowo. Obraz brzytwa czy to w sdr czy hdr, po prostu bajka w porównaniu przed.

I tak to powinno wyglądać .I tylko w takim przypadku uzyskamy wszystko co oferuje telewizor w kwestii obrazu.
Zupełnie nie rozumiem ,gdy ktoś kupuje tv za nierzadko kilkanaście tyś.złotych a później wklepuje w tv "kalibrację" którą dostał na maila.
 
Ostatnia edycja:

AG100

New member
Ja też się skusiłem na x93j w 75'. Fabrycznie ,,trochę,, wszystko rozjechane. Kalibracja zrobiona przez firmę Maćka K. Technik wyciągnął maksa z tv, ustawiony wzorcowo. Obraz brzytwa czy to w sdr czy hdr, po prostu bajka w porównaniu przed.

Wystarczy trochę ustawień, które są do wyboru i obraz nie gorszy niż po kalibracji !!! Przede wszystkim kolory ustawić na Ekspert 1, a reszta według upodobań własnych. Po za tym dużo zależy od jakości video i jak został zrealizowany obraz przy jakich ustawieniach. Załączone zdjęcie obrazu w ciemności - na dole i górze są czarne pasy - jest OK !
 

Attachments

  • IMG_20220106_000814.jpg
    IMG_20220106_000814.jpg
    270,2 KB · Wyś: 134
Ostatnia edycja:

AG100

New member
Może komuś się przyda, to są własne ustawienia bez kalibracji

Ustawienia można wprowadzić dla trybu obrazu żywy lub własny:
1 Tryb obrazu auto - wył
2 Czujnik światła wył. w dzień można włączyć jeśli zmienia się nasłonecznienie w pokoju to ładnie TV reguluje jasność
3 Jasność:
- 10 do 15 nie sugerować się że obraz stanie się na pierwszy rzut oka ciemny - po chwili TV sam reguluje jasność - ustawienia ustawieniami a ,,inteligentny,, procesor w TV i tak zmieni to tak żeby odbiór był optymalny - zresztą tak reklamują ten TV
4 Kontrast 90 (można zmienić według własnych upodobań )
5 Gamma 0
6 Poziom czerni 50
7 Dostosowanie czerni małe lub wyłączone
8 Zaawansowane zw. kontrastu wył.
9 Automatyczne lokalne przyciemnienie -Duże
10 Luminancja szczytowa - mała lub wyłączona
11 Nasycenie 55
12 Odcień 0
13 Temperatura barw Ekspert 1
14 Żywy kolor średni lub duży- jak kto woli
15 Ostrość 50
16 Tworzenie realizmu wył.
17 Redukcja losowych zakłóceń wył.
18 Cyfrowa redukcja zakłóceń wył.
19 Łagodna gradacja średnia
20 Motionflow -automatyczne
21 Tryb kliszy mała lub duża
22 Temperatura barw Podstawowe
Wzmocnienie niebieski B: - 10

Pozostałe ustawienia bez zmian.
 

moski1

New member
Zupełnie nie rozumiem ,gdy ktoś kupuje tv za nierzadko kilkanaście tyś.złotych a później wklepuje w tv "kalibrację" którą dostał na maila.

Wywalić prawie 600 zł za to żeby technik pogrzebał Ci w opcjach TV które można samemu zmienić to trochę dużo.
Wiadomym jest że efekt cudzej kalibracji może nie dać tyle co u właściciela TV pod którego była tworzona ale...
Nigdy nie zaszkodzi a da bazę do poprawnych ustawień o których zwykły Kowalski nie ma pojęcia
 

odja

New member
Kolega Moski1, ma całkowitą rację. Obraz ustawiamy własnymi siłami pod własne preferencje i obraz po profesjonalnej kalibracji. I tu bezapelacyjnie profesjonalna kalibracja wyciśnie wszystko z TV ale czy mnie to się będzie podobało? Wydam 5 albo 6 stówek, Ok, mam ustawiony TV na najlepsze wg. Kalibratora ustawienia, ale mnie się jedna bardziej podobał obraz po własnych grzebaniach w ustawieniach. I co kasa w błoto i wracam do swoich, na pewno nie najlepszych parametryczne ustawień, ale ja wolę taki obraz. I zmuszam się do oglądania obrazu po profesjonalnej kalibracji bo zapłaciłem, ale mnie się ten obraz nie podoba? Trochę to ryzykowne jednak. Ale to tylko moja opinia, i nie generalizuję. Sorki za wtręta do wątku.
 
Ostatnia edycja:

moski1

New member
odja,moski1...

no cóż...każdy robi jak uważa.:bober:
Akurat w moim przypadku zleciłem wykonanie kalibracji pod swój TV i jestem zadowolony
Chociaż żal byłoby dać 550 zł
Żoną do tej pory różnicy nie widzi [emoji23]
Ale co zrobiłem... Niektóre parametry obrazu ustawiłem pod zwój gust
Najważniejsze aby to mnie się dobrze oglądało i patrzyło na obraz Abym to ja był zadowolony a nie reżyser filmu który widział daną scenę w innym kolorze niż ja...
 

gitarrra

Well-known member
Bez reklam
Akurat w moim przypadku zleciłem wykonanie kalibracji pod swój TV i jestem zadowolony
Chociaż żal byłoby dać 550 zł
Żoną do tej pory różnicy nie widzi [emoji23]
Ale co zrobiłem... Niektóre parametry obrazu ustawiłem pod zwój gust
Najważniejsze aby to mnie się dobrze oglądało i patrzyło na obraz Abym to ja był zadowolony a nie reżyser filmu który widział daną scenę w innym kolorze niż ja...

I o to w tym chodzi.Żeby być zadowolonym.I ja jestem,bardzo.
A to ,że zrobiono kalibrację nie oznacza,że nie można nic ruszać w ustawieniach jeśli komuś mimo to ,coś do końca nie pasuje.
I tak jak pisałeś, najważniejsze aby użytkownikowi dobrze się oglądało.
 
Ostatnia edycja:

beniuasia

Member
A ja mam pytanko o ustawienia dźwięku. Oprócz np. kino, dialogi, sport itp. jest tam ustawienie dolby audio. Po ustawieniu tej opcji dźwięk jest dużo cichszy, też tak macie? co daje ustawienie tej opcji?
 

AG100

New member
Czy ktoś sprawdzał wprowadzenie ustawień MULTI Point 10 podanych na stronie Rtings.com, czy jest widoczny jakikolwiek efekt wprowadzonych zmian ? Zauważyłem że w tych ustawieniach jest znaczne zmniejszenie wartości blue, pytanie czy lepiej to wpływa na obraz niż samo zmniejszenie wartości B-Gain?
 
Ostatnia edycja:

Gesiu

New member
TV jest w rozmiarze 65" Wielkość optymalna jak na odległość oglądania 2,8m choć taki 75" też by dał radę[emoji39]
Co do uchwytu to niestety nie pamiętam bo wisi już na nim 3 telewizor a kupiony był z 10 lat temu (wcześniej 2 samsungi) Ale jest to standardowy uchwyt bez żadnych udziwnień.


Czy mogę również prosić o przesłanie reklamowanych tu ustawień kalibracyjnych: ggrzybowski6@gmail.com


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry