SONY XR55X90J ustawienia obrazu

FotoVideo

Member
Witam ! Od tygodnia posiadam ten telewizor kalibruje go na "oko' na różnych źródłach i mam wrażenie że uzyskałem obraz bliski tego czego oczekiwałem od tego telewizora ! Telewizor od Sony jak zwykle okazał się bardzo dobrym wyborem jestem bardzo zadowolony ! Ale niestety te fabryczne ustawienia obrazu to jakiś żart wyprodukowano super telewizor któremu nie wgrano 'dobrych" ustawień obrazu. Czy może ktoś z was mógłby podzielić się optymalnymi ustawieniami obrazu dla tego telewizora ?
 
Ostatnia edycja:

pawelmisiek

New member
A z jakich źródeł ustawiałeś ? Także kupiłem ten telewizor ale 75 cali i jeszcze nie kalibrowałem

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

FotoVideo

Member
Najprostszą metodą poprawnego ustawienia obrazu może być np: zdjęcie odtworzone z pendrive pod warunkiem ze jest dobrej jakości o naturalnych barwach z zakresem tonalny na którym będzie czerń i biel. Dobrze nagrany materiał 4K w You Tube też może posłużyć do dobrego ustawienia obrazu.
Ogólnie fabryczne ustawienia są za jasne z lekkim zabarwieniem niebieskiego jeżeli chcesz sprawdzić moje ustawienia na swoim telewizorze mogę się z Tobą nimi podzielić ? Jestem ciekawy Twojej opinii.....
 

FotoVideo

Member

Attachments

  • TestChart.jpg
    TestChart.jpg
    76,4 KB · Wyś: 3079

pawelmisiek

New member
To chyba nie bardzo wiem jak to zrobić xd muszę coś na yt obejrzeć , ale możesz podesłać na pawel.mista21@gmail.com jak masz u siebie te wszystkie suwaki ustawione , ja tak ustawie i zobaczę, mogą być zdjęcia tv jak ustawiłeś ;)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

pawelmisiek

New member
To chyba nie bardzo wiem jak to zrobić xd muszę coś na yt obejrzeć , ale możesz podesłać na pawel.mista21@gmail.com jak masz u siebie te wszystkie suwaki ustawione , ja tak ustawie i zobaczę, mogą być zdjęcia tv jak ustawiłeś ;)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

TED8

Member
Panowie a może tak podzielcie się na forum ustawieniami [emoji16]
Mam wersję 65 od dziś. Lecz udało mi się to tylko odpalić a poniżej wpadło goście%% i nie było czasu na zabawę [emoji16]

Ale jak już macie ten model to zapytam o coś innego, mianowicie mam pytanie czy można całkowicie wywalić aplikacje z pierwszego rzędu ? Wiem gdzie ustawić kolejność ale tam się wyświetla 8 pierwszychaplikacji (nie wiem ile dokaldnie) reszta jest schowana, a ja np bym chciał aby widzieć np tylko 4 wybrane?

Druga sprawa, kolejne rzędy to rekomendacje konkretnych aplikacji, czy można zmienić kolejność aplikacji lub wył niektóre apk żeby nie pokazywały rekomendacji?

Na boxach z android tv można to personalizować jak się chciało a tu mam sztywno ze np. Prime video 1 rekomendacj, 2 appel tv itd.

Kolejna sprawa to w aplikacji Google home, tv się łączy lecz wyskakuje informacja że ,, pilot niedostępny,, zaktualizuj wersję, ale i tv jest ok aktualizacji jak i aplikacja ma telefonie, oczywiście na boxach android to działa, chodzi o pilot, bo np ściszyć muzykę jak wl jest Spotify przez tą apk można, jedynie pilot nie działa a co za tym idzie klawiatura przez tel nie działa na czym mi zależy.

I ostatni problem, dając na guziki lupę (wyszukiwanie głosowe) odpala się tak jak by wyszukiwanie lecz nie słucha mnie, mówię, krzyczę i nic

Ktoś coś pomoże?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

emigrant

Member
Mam pytanie do użytkowników z tego tematu - bez względu, czy to oled, czy LCD to w Sony TV pokazują się kilkusekundowe dymki informujące jaki sygnał został zapodany? Na przykład odpalam film w Dolby Vision i pokazuję się na chwilę na ekranie info o DV? W Lg chyba tak jest, jak to jest w Sony?
 

FullObcyk

Member
Czy ktoś się podzieli jaki zestaw śrub potrzebny do powieszenia xr55x90j na ścianie. Jak typ śrub użyć, średnicę i długość. Chodzi mi oczywiście o śruby wkręcane do tyłu obudowy tv.
 

FotoVideo

Member
Cześć jaceksz82
Ustawienia są częściowo zaczerpnięte z testów telewizora przeprowadzanego przez Piotra z ************************ plus parametry regulacji udostępnione przez jednego "You tubera'' "Sony Bravia po profesjonalnej kalibracji" plus Moje ustawienia na podstawie obserwacji ekranu......
Parametry ustawienia obrazu wysłałem na e-maila
Pozdrawiam !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W sprawie śrub napisz na PW.
---------------------------------

W sprawie kalibracji dla niebieskich członków forum też napisz na PW.
 

TED8

Member
Chyba zauważyłem problem, mianowicie prędkość internetu po kablu.
Przez 3 lata miałem mi boxa podpiętego do starego tv do którego leciał internet po kablu, prędkość 500/100. Na apk do testu prędkości zawsze był praktycznie max. Teraz zamieniłem tv a kabel poleciał bezpośrednio do telewizora i obecnie na APK do testów prędkość nie przekracza 100mb [emoji45][emoji45]
Czyżby gniazdo w telewizorze miało jakieś ograniczenie prędkości?
Później będę testował na tym samym kablu jeszcze np na laptopie ale wiem że na mi box było na max.
Owszem tuż pod tv mam router Tenda Nova i przełączać się na wifi mam te 250 lecz nawet na tym na Netflix np film 6 Underground (czy jakoś tak) długo się ładuje i nie ma od razu ostrego obrazu tylko po chwili...lipa kompletnie jeśli gniazdo jest jakoś ograniczone

Ktoś coś wie? Testował ktoś na kablu ile wam na telewizorze wyciąga?

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

FullObcyk

Member
Odpowiedź na zadane pytanie jakiś czas temu z forum sony odnośnie internetu w tv serii xr90xj:
X90J podobnie jak pozostałe z serii XR ma wifi o przepustowości do 600 mb/s (około 6 razy lepiej niż po kablu gdzie jest 100 mb/s
 

TED8

Member
Odpowiedź na zadane pytanie jakiś czas temu z forum sony odnośnie internetu w tv serii xr90xj:
X90J podobnie jak pozostałe z serii XR ma wifi o przepustowości do 600 mb/s (około 6 razy lepiej niż po kablu gdzie jest 100 mb/s
Dziękuję za odpowiedź mimo że to nie za dobra informacja dla mnie..
No nic kabel out i lecimy po wifi..ahh..

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry