Sony Xh95 ustawienia obrazu.

12jojko

Banned
A jaki jest ten 49XH8096? Bo widze, że jest za 2,5k do wyciągnięcia, ale odstrasza mnie IPS na krawędziowym podświetleniu.
 

Petru23

Banned
A no właśnie. Ja bym nie wchodził w ips na krawędzi bez jakichkolwiek Stef.

Masz 49xh85 za 3400 - dwie raty gratis (250zl). Czekasz, aż dwie raty się spłacają same a resztę spłacasz jednorazowo, jeśli nie chcesz kredytu.

Zostawiłem xh95
 

12jojko

Banned
Pójdę chyba w NANO na VA, Soniak zdecydowanie przekracza mój budżet. W tym budżecie to tylko chinole (Hisense, TCL), Philipsy i najniższe qledy Samsunga, które mi się nie podobają. LG wydaje się być z nich najlepszą opcją, pomijając fakt braku obsługi DTS (będę musiał kombinować, żeby to obejść, bo jednak nadal sporo filmów wychodzi z audio w tym formacie) i braku DV w tych niższych modelach koreańczyka. Jak mi nie przypadnie do gustu, to zwrócę :D
 

abovePL

New member
A no właśnie. Ja bym nie wchodził w ips na krawędzi bez jakichkolwiek Stef.

Masz 49xh85 za 3400 - dwie raty gratis (250zl). Czekasz, aż dwie raty się spłacają same a resztę spłacasz jednorazowo, jeśli nie chcesz kredytu.

Zostawiłem xh95

WOW!

Zainwestuj w profesjonalną kalibrację choćby dla jednego trybu, to Ci wyrównają kolory. W ostatnim TV przez rok się bawiłem, bo ciągle coś mi nie pasowało aż sprzedałem i kupiłem XH95. Drugi raz tego błędu nie chciałem popełniać i warto było bo mam święty spokój. Wszystko wygląda elegancko i zamiast tracić czas na ustawienia, to po prostu oglądam film za filmem :D
 

Petru23

Banned
600zl za ustawienia kolorów? Bez jajec...

Dla bieli masz 6 ustawień, z czego już ją ogarnąłem. Jest biało. Pozostałe kolory są ok.
W xh90 od początku drażnił mnie trochę ruch, ale wyszedłem z założenia że sygnał taki itp. Dopiero jak pooglądałem Xh95 to jednak się okazało, że ten to ogarnia znacznie lepiej przy tych samych ustawieniach. 2/1 dla mnie jest nad plynne, 1/1 lub 1/min ok.
Do tego tło w ruchu wyraźniejsze na Xh95.
W sumie to zadecydował wczorajsze filmy jak Mściciel z Clintem czy skazani na shawshang.
A i oko się przyzwyczai... ;)

Doszedłem, że każdy tryb ma predefiniowane ustawienia, których nie da się przenieść do innego trybu. Standardowy nie wali bielą po oczach, kinowy znów ma inną tonacje barw przy takim samym ustawieniu temp bieli. Opis przy każdym trybie wszystko wyjaśnia.


Nano na VA? Ciekawe

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

50nano79
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
Bez jaj to ty za przeproszeniem będziesz do osranej śmierci ustawiać te kolory i nigdy i tak na oko ich poprawnie nie ustawiasz bo to niemożliwe. To jest pseudo kalibracja preferencji a nie kolorów TV.
 

Petru23

Banned
A po co mam kalibrować skoro mi odpowiada? Nie róbcie z kalibracji czegoś niezbędnego, tym bardziej że tv mam gowniebdonoglafania duonej telewizji, gdzie co program czy ramówka jest inna kolorystyka.
Kalibracja jest dla philipsow z sieczka zamiast obrazu i do kina domowego dla purystów czy tam kinomaniakow.
Pisalem, że po wczorajszych filmach nie potrzebuje nic więcej, było lepiej niż na xh90. Dlatego został.
 

abovePL

New member
600zl za ustawienia kolorów? Bez jajec...

Dla bieli masz 6 ustawień, z czego już ją ogarnąłem. Jest biało. Pozostałe kolory są ok.
W xh90 od początku drażnił mnie trochę ruch, ale wyszedłem z założenia że sygnał taki itp. Dopiero jak pooglądałem Xh95 to jednak się okazało, że ten to ogarnia znacznie lepiej przy tych samych ustawieniach. 2/1 dla mnie jest nad plynne, 1/1 lub 1/min ok.
Do tego tło w ruchu wyraźniejsze na Xh95.
W sumie to zadecydował wczorajsze filmy jak Mściciel z Clintem czy skazani na shawshang.
A i oko się przyzwyczai... ;)

Doszedłem, że każdy tryb ma predefiniowane ustawienia, których nie da się przenieść do innego trybu. Standardowy nie wali bielą po oczach, kinowy znów ma inną tonacje barw przy takim samym ustawieniu temp bieli. Opis przy każdym trybie wszystko wyjaśnia.




50nano79
690 i dotyczyło to 4 trybów. Każdy ma inne ustawienia m.in. kolorów. 450 zł wychodzi jeden podstawowy tryb SDR.

Tak jak pisał koleś wyżej: będziesz te kolory ogarniał do końca świata a i tak nigdy nie ustawisz ich jak trzeba, bo na oko się ich nie da ustawić. Co najwyżej biel lekko ocieplisz, ale coś innego przestawisz.

Tutaj masz skina z raportu. Jak sam widzisz kalibracja polega na ustawieniu wszystkiego, a nie tylko kolorów czy samej bieli.





 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Ale poczekaj..
Jak ktoś pyta o ustawienia dla jego tv to odsyłamy do jakiś z AV, rtings, własne podajemy itp.
Jak Kiki zaproponuje czy też zaleci kalibracje to robimy wielkie halo, bo jak kalibracja, za tyle kasy itp itd.
Ale jak mnie się kolory nie podobały dla sygnału TV i nie mogłem sobie z nimi na początku poradzić to wręcz chcecie mnie do niej przekonać. No Panowie... Bądźmy poważni ;)

A tak to musiałem sam poogarniać i wyciągać wnioski, których nikt nie podrzucił, nie przekierował a w sumie to i nie znalazłem takowych.
Tryb własny jest do filmów. Do tv jest standardowy. Różnica sprowadza się przede wszystkim do intensywności bieli. Na standardowym nie pali oczu, jest bardzo przyjemnie. Jest lepiej, niż na xh90 który mi bardzo odpowiadał.
Filmy znów kinowy lub własny nawet te z ramówki TV. Tak jak pisałem wcsesniej, starocie jak skazani na showshang czy mściciel (western) rewelacja. Oglądałem jednocześnie na obu i to, jak wyglądało szkło - szklanki, szyby, jak promienie słoneczne się w nich rozchodziły to dla mnie bardzo miłe zaskoczenie. Pisałem też, że po tych filmach zdecydowałem się zostawić Xh95 oraz jak ogarnąłem Biel.
Jesli obraz mi odpowiada to po co mam kalibrować?

A nawet jeśli już zdecyduje się na kalibracje, aczkolwiek nie widzę sensu to zgłoszę się do Kikiego, wybule ile trzeba nawet po to, aby z chłopem pogadać f2f i może ogórka zjeść i śledzika ;)
 
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
A jak masz ustawione poniższe w trybie WŁASNY/STANDARD, że biel wypala oczy?

Dynamiczny Kontrast
X-Tended Dynamic Range
Lokalne Wygaszanie
 

Petru23

Banned
Wyłączone w standard, do filmów w zależności od materiału.

Zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem oddając xh90. Nie porównując a po prostu oglądając, coś jest nie tak. Nie kolory. Nie ruch. Po prostu coś nie gra.
 
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
Wyłączone w standard, do filmów w zależności od materiału.

Zastanawiam się, czy dobrze zrobiłem oddając xh90. Nie porównując a po prostu oglądając, coś jest nie tak. Nie kolory. Nie ruch. Po prostu coś nie gra.

Lokalne wygaszanie powinieneś mieć włączone. Sony zoptymalizowało funkcję pod ustawienia średnie. Na wysokim kolory się rozchodzą i jasne detale są prześwietlone lub matowe. Reszta jak dynamiczny kontrast i X-tended ma być off.

Jak nie ruch i kolor to co jest nie tak?

Tak odnośnie ruchu:

When the source frame rate exactly matches the refresh rate, set Film mode to Off, Motionflow to Custom and use Smoothness 3, Clearness 1.

When the source frame rate is 24p but the refresh rate of the device is 60hz e.g. Native TV apps Netflix, Prime Video, Disney+, Youtube etc, set Film mode to High, Motionflow to Custom and use Smoothness 1, Clearness 1.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Ciężko to określić. Jakby ruch powodował taka poświatę. Jak przestalem porównywać oglądając oba, gdzie wydawało się ok tak jak został jeden to po prostu ogląda się niekomfortowo. Ciężko to wyjaśnić, ale aż zaczęły mnie oczy boleć.

Byłem dziś MM, mój egz jest i mógłbym go wziąć ponownie. Pytanie tylko, czy nie lepiej jednak wziąć z ME xh9096 z głośnikiem bt wartym 400zl... Czy odstępstwa w obrębie jednego modelu są faktycznie ma tyle istotne, że skoro jest pewny egz to walic głośnik o brać go znów...

Chyba jednak z tym Xh95 jest coś nie tak...
 
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
O ciul. Za dużo oglądasz lipnej telewizji, na jakimś parchatym dekoderze i nabawiłeś się jakiejś nerwicy :D

A tak poważnie zwracaj ten tv i weź inny, bo coś jest nie tak. XH95 ma robić WOW.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ciężko to określić. Jakby ruch powodował taka poświatę. Jak przestalem porównywać oglądając oba, gdzie wydawało się ok tak jak został jeden to po prostu ogląda się niekomfortowo. Ciężko to wyjaśnić, ale aż zaczęły mnie oczy boleć.

Byłem dziś MM, mój egz jest i mógłbym go wziąć ponownie. Pytanie tylko, czy nie lepiej jednak wziąć z ME xh9096 z głośnikiem bt wartym 400zl... Czy odstępstwa w obrębie jednego modelu są faktycznie ma tyle istotne, że skoro jest pewny egz to walic głośnik o brać go znów...

Chyba jednak z tym Xh95 jest coś nie tak...


Nie opłaca się z tym głośnikiem czy słuchawkami bo wtedy cena tv jest 4299 a nie 3799
 

Petru23

Banned
9096 jest 3798 i głośnik za 1zl, bo cena tv nie jest obniżona kodem tak jak 9005. Dziś chciałem przeklinać ale nie mam opcji rat. ME się na mnie obraził :D
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
9096 jest 3798 i głośnik za 1zl, bo cena tv nie jest obniżona kodem tak jak 9005. Dziś chciałem przeklinać ale nie mam opcji rat. ME się na mnie obraził :D
Co Ty pleciesz - jestem na stronie ME i cena za 55xh9096 to 4299 a z kodem 3799, a kodu nie można wbić dwa razy. Cena za xh9005 to 3699i to bez kodu właśnie - kuźwa ale kombinują...
 
Ostatnia edycja:
Do góry