Sony Xh95 ustawienia obrazu.

coglin

New member
Coś się nie zgadza :)
Jeśli wyjściowa by była 5059, to końcowa powinna być nawet 4255.
Wychodzi że w Euro też cena wyjściowa to 5159, chociaż na sklepie było 5059, tak jak w necie.
Chyba, że za dużo promocji by już było i ta 100 obniżki, nie wchodzi z następnymi rabatami.
Muszę jeszcze dopytać.

Tak czy tak, to cena 4348 jest chyba ok i opłaca się wziąć ten TV? Bo ciągle się zastanawiam a promo ma być do poniedziałku 22.03.
 

SDman

Banned
Ten model z EuroRTV to już tylko powystawowe egzemplarze , wczoraj byłem w Euro i była tylko 1 szt. nowa na wszystkie magazyny.
Przy oświetleniu sklepowym i ustawionym trybie własnym na obu TV, obraz lepszy od XH90 (kontrast, kąty = zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej).
W ciemnych scenach efekt jeszcze mocniejszy.
 

ralotm

New member
Ten model z EuroRTV to już tylko powystawowe egzemplarze , wczoraj byłem w Euro i była tylko 1 szt. nowa na wszystkie magazyny.
Przy oświetleniu sklepowym i ustawionym trybie własnym na obu TV, obraz lepszy od XH90 (kontrast, kąty = zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej).
W ciemnych scenach efekt jeszcze mocniejszy.
Ponoć mają obowiązek poinformować jeśli jest powystawowy egzemplarz ale nie wiem jak to w praktyce wygląda
 

coglin

New member
Ten model z EuroRTV to już tylko powystawowe egzemplarze , wczoraj byłem w Euro i była tylko 1 szt. nowa na wszystkie magazyny.
Przy oświetleniu sklepowym i ustawionym trybie własnym na obu TV, obraz lepszy od XH90 (kontrast, kąty = zastosowanie powłoki antyrefleksyjnej).
W ciemnych scenach efekt jeszcze mocniejszy.

W tym Euro RTV gdzie byłem, były 3 oryginalnie zapakowane i jeden wyciągnięty.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ale co chciałeś z tą apką robić? Masz sprzęt pomiarowy i potrafisz przeprowadzić kalibrację TV?
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Po odpaleniu tego programu pojawiają się dwa dodatkowe tryby do ustawień. Na xh95 to działa a ja chcę to przetestować na xh90 i nie mogę tego zrobić


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

pinky

New member
dlatego chciałem żeby ktoś to przetestował aby to sprawdzić - jest to baaaardzo prosta sprawa

Od roku rozważałem zakup Sony,najpierw xf9005 potem xh9,przed świętami zapadła decyzja 75xh9505.dotarl i poeirm szczerze. Obraz wywołuje zachwyt mimo korzystania tylko z dekodera 4kc+,a programy z netu powalają na kolana,pogrom oleda jeśli chodzi o czern ,wszystko na fabryczn ych ustawieniach,jeśli mimo kiki pora mi od,rękę dane do kalibracji to będę wdzięczny ale nie ma na to parcia
 

abovePL

New member
Od jakiegoś czasu zacząłem zauważać dziwny brak ostrości w UHD na XH95. Niby jest ziarno i detale, ale jakby na to położony delikatny filtr z wazeliną. Głównie to widać na napisach, gdzie kontury nie są idealnie ostre. Siedzę 1,90 m od ekranu przy UHD.

I już wiem o co chodzi. Opcja ŁAGODNA GRADACJA nawet będąc ustawiona na MAŁĄ powoduje utratę ostrości. Jeżeli ktoś nie potrzebuje tej opcji, to zalecam wyłączyć. Nadmienię, że REALIZM mam WŁASNY (20) i OSTROŚĆ 50, a mimo to odczuwałem lekką wazelinę.

Ponadto zauważyłem, że blooming się zmniejszył po wyłączeniu AV SYNC. Nie wiem jakie to ma znaczenie, ale w sieci są opinie, że AV SYNC powoduje jakieś różnice w jasności.

Po wyłączeniu opcji koniecznie PEŁNE URUCHOMIENIE TV.
 
Do góry