Sony Xh95 ustawienia obrazu.

bl4ck

Active member
Bez reklam
W instrukcji upc_instrukcja_uzytkownika_dla_dekodera_horizon.pdf widzę:
TRYB WYJśCIA TV – przełączanie pomiędzy trybami sygnału RGB i YCbCr.
 

Petru23

Banned
Np to musze obadać, bo jednak wspólną decyzją wraca Xh95. W filmach, bajkach nasycone kolory są ok, ale nie w normalnej tv. Do tego twarze. Niby ok ale albo ciut za żółto albo ciut za czerwono. W xh90 jest tak, jak być powinno... To są delikatne różnice no ale jednak.
Wczoraj żona oglądała love Island o trochę w oko paliło. Delikatna różnica w intensywności na korzyść xh90.
Korekty nasycenia, poszczególnych kolorów rozwalają je znów w innych tonacjach.
Jakbym się gapił w a oled w Samsungu galaxy ;)
 

Petru23

Banned
Nie mam takich opcji niestety.
Zgłaszam wymianę lub zwrot, coś jest nie tak z tym tv. Biały wypala oczy i ucieka w róż również w trybie skalibrowanym nfx.
 

Petru23

Banned
Dzwiek, katy, odbicia.

I w sumie to sam nie wiem... Bo Xh95? Chyba troszkę poplynalem z a bardzo z tym dazeniem do doskonałego obrazu.
 

Petru23

Banned
Nie, z samochodem to inna sprawa. To mnie znajomi proszą o weryfikację stanu, bo wszystko znajdę ;)
W szczególności ingerencja w elementy plastikowe

Ze mną nie ma łatwo, wymagający jestem. Xh95 wylatuje, dziś go pakuję. Może wymienia, ale powiedzcie, czy u Was ta biel też jest zbyt jasna?
 

Petru23

Banned
No raczej nie... Odesłałbym dziada pewnie zaraz po odpaleniu.
No i ta biel chyba jest przesadzona.

Skzoda mi tej gradacji kolorów i troszkę lepiej sobie radzi z czernią, w znaczeniu ze jest czystsza. Ale żarnik w oko przesadzony
 

abovePL

New member
No raczej nie... Odesłałbym dziada pewnie zaraz po odpaleniu.
No i ta biel chyba jest przesadzona.

Skzoda mi tej gradacji kolorów i troszkę lepiej sobie radzi z czernią, w znaczeniu ze jest czystsza. Ale żarnik w oko przesadzony

A jak masz ustawiony kontrast? We własnym zalecany jest 90. Każda opcja powyżej przepala mimo, że na wzorniku (https://www.rtings.com/images/test-materials/2015/102_Contrast.png) maks pokazuje do 234/235. Dziwny przypadek. Technik ustawił maks bo tak pokazał komputer, a w filmach SDR lampy, niebo itp przepalone.
 

Petru23

Banned
kontrast to mam 85 a nawet 80 wieczorem. Biel może nie wali aż tak ale pozostałe kolory tracą na jakości.

I oglądając wczoraj kajko i kokosza w tybie skalibrowanym nfx to na xh90 niebo niebieskie a na xh95 ucieka w fiotel/brudny róż. A ten tryb powinien być wzorcowy i nie wymagać żadnych korekt.

Jestem po kontakcie z neonet, w sumie trzecim bo wcześniejsze były bezskuteczne.
Sprawa wygląda teraz tak - mam wysłać maila opisującego problem wraz z prośbą o wymianę na nowy egz, ale poza pocedurami rękojmi itp. A nawet jeśłi pójdą rękojmią to od razu wymienią na nowy egz. Jutro mam dzwonić, gadać z konkretnym kolesiem, który ma być z tą sprawą u szeryfa. Tak czy inaczej duża szansa na wymianę tv. Ale...
Przyjdzie mi drugi egz, który będzie uciekał w róż i może być problem ze zwrotem i zostanie mi tylko reklamowanie w sony. A jak działa serwis sony każdy wie ;)

Poza tym te zafajndane przepalenie. Familiada i koszule jakby same świeciły, co mozecie sprawdzić u siebie. Na xh90 sa białe i koniec ;)

Do xh90 nie mam uwag, ale kolorki w filmach bardziej mi odpowiadają w XH95. Czuć, ze to segment wyżej.
 

abovePL

New member
kontrast to mam 85 a nawet 80 wieczorem. Biel może nie wali aż tak ale pozostałe kolory tracą na jakości.

I oglądając wczoraj kajko i kokosza w tybie skalibrowanym nfx to na xh90 niebo niebieskie a na xh95 ucieka w fiotel/brudny róż. A ten tryb powinien być wzorcowy i nie wymagać żadnych korekt.

Jestem po kontakcie z neonet, w sumie trzecim bo wcześniejsze były bezskuteczne.
Sprawa wygląda teraz tak - mam wysłać maila opisującego problem wraz z prośbą o wymianę na nowy egz, ale poza pocedurami rękojmi itp. A nawet jeśłi pójdą rękojmią to od razu wymienią na nowy egz. Jutro mam dzwonić, gadać z konkretnym kolesiem, który ma być z tą sprawą u szeryfa. Tak czy inaczej duża szansa na wymianę tv. Ale...
Przyjdzie mi drugi egz, który będzie uciekał w róż i może być problem ze zwrotem i zostanie mi tylko reklamowanie w sony. A jak działa serwis sony każdy wie ;)

Poza tym te zafajndane przepalenie. Familiada i koszule jakby same świeciły, co mozecie sprawdzić u siebie. Na xh90 sa białe i koniec ;)

Do xh90 nie mam uwag, ale kolorki w filmach bardziej mi odpowiadają w XH95. Czuć, ze to segment wyżej.


Jak możesz to daj ustawienia na których masz te przepalone koszule i biel wpadającą w róż. Zobaczę u siebie.

W tej chwili oglądam Helikopter w Ogniu 4K HDR. Jestem w ciężkim szoku jak ten 20 letni film zjawiskowo wygląda na XH95. Piękny transfer do 4K. A HDR poezja. Poziom Mad Max który miał ponad 1000 nitów. Każdy wybuch, wystrzał czy niebo oślepiają (ale nie tracą detali) a nie oglądam w kompletnej ciemnicy.

Czerń jest czarna, a kontrast, ostrość i kolory bardzo duża różnica względem wersji Bluray, która była żółto-zielona i taka jakaś mdła.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Już coś tam pozmieniałem i nie ustawie tak, jak było wcześniej.

Ale mam fotkę pokazująca kwestie zaróżowienia i białą planszę z YT

Edit
Na trybie standardowym Biel już nie wypala oczu. Musiało się to zmienić po aktualizacji. Jest ok, została kwestia różu.
 

Attachments

  • IMG_20210302_181207.jpg
    IMG_20210302_181207.jpg
    40,1 KB · Wyś: 37
  • IMG_20210301_205014.jpg
    IMG_20210301_205014.jpg
    9,9 KB · Wyś: 31
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
Faktycznie coś jest nie tak. Na fabrycznych kolorach i ekspercie 1 też***tak masz?

Spróbuj tych. U mnie lekko ociepliły biel i było znacznie lepiej niż fabryka.

Tryb własny
Ekspert 1

I zaawansowane.
R-Gain: -3
G-Gain: Max
B-Gain: -5
R-Bias: 0
G-Bias: 0
B-Bias: 0
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Nie pomaga

Edit
Chociaż czekaj, na ciepłym wydaje się być ok, ale twarze znów uciekają w zieleń /zolc. Zmiana na dci z 709 poprawia odcień i jak na razie wydaje się być ok. Przesunięcie odcienia kolorów na R2 na dci wydaje się dawać oczekiwany efekt. Oczekiwany znaczy się jak na xh90 bo ten twarze ma miodzio. Tak samo reszta.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Biel możesz poskromić wyłączając opcję X-tended dynamic range w ustawieniach obrazu. Nie daje wtedy tak po gałach, jest bardziej naturalna, mniej nachalna.

A jak dam balans kolorów na Ekspert 1 lub 2 to obraz lekko wpada mi w czerwień (jest ciut za ciepły) dlatego zostawiam na neutralny lub ciepły.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Mówimy o jakim źródle? Bo tv inaczej, netflix/YT inaczej.
Niby mam ok, ale jednak twarze czy włosy wpadają w zieleń.

Aczkolwiek, przy innym programie, np znów wyspa miłości (żona lubi, cóż zrobić) to kolory są przesycone. Bez sensu co chwilę zmienić ustawienia, gdzie na xh90 nie ma potrzeby tego robić.
W sumie chyba daje sobie spokój. Ten egz jest jakiś dziwny, a kolejny o ile mi wymienia też może mieć jakieś babole. A nauczony doświadczeniem jestem raczej o tym przekonany. Wątpię też, aby wymienili mi sprzęt na taki z innej partii, zapewne kupiony w innej cenie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry