Sony Xh95 ustawienia obrazu.

abovePL

New member
Jak nie jak tak...przed chwilą sprawdzałem są na alle... 3 szt.

Mówię o sklepach rtv, a nie allegro.

W ogóle model 49 ma HDR o jasności 818, 55 cali 1113. Ponadto mniejszy model ma tylko 30 stref wygaszania i więcej widać bloomingu niż na większym. Zapewne różnica będzie też w innych parametrach.
 
Ostatnia edycja:

Petru23

Banned
Przywracaliscie system do ustawień fabrycznych po ostatniej aktuakizacji? Właśnie to zrobiłem chcąc spakować tv do odesłania, z ciekawości skonfigurowałem go i odpaliłem tv. I zdziwka... Jest ostrość, której nie było głównie na literach i dalszym planie a to było powodem decyzji o zwrocie. Muszę to dokładnie obadać.
Ktoś to może wytłumaczyć?
 
Ostatnia edycja:

conqest

Well-known member
Bez reklam
Zawsze po aktualizacji oprogramowania zalecany jest reset do ustawień fabrycznych. Szczególnie w przypadku Sony i Tcl ludzie piszą że to pomaga

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Petru23

Banned
No i jakoś kolory możliwe, że uległy zmianie bo jak w xh90 tryb własny miałem dopieszczony, tak w xh95 tryb standard jest praktycznie identyczny z tym, że niektóre kolory w niektórych odcieniach są bardziej nasycone.
No ale to efekt jak z materiałów reklamowych

sony_led_kd_xh9096baep_1_telewizor_led.jpg


Oczywiście nie tak jak na zdjęciu ale chodzi o so czystość kolorów.
 

abovePL

New member
Przywracaliscie system do ustawień fabrycznych po ostatniej aktuakizacji? Właśnie to zrobiłem chcąc spakować tv do odesłania, z ciekawości skonfigurowałem go i odpaliłem tv. I zdziwka... Jest ostrość, której nie było głównie na literach i dalszym planie a to było powodem decyzji o zwrocie. Muszę to dokładnie obadać.
Ktoś to może wytłumaczyć?

No to ładne rzeczy odwala ten android... Oby tylko te aktualizację za często nie wychodziły :p

EDIT 1:W sumie jak technik kalibrował mi telewizor to nie szło go ustawić. Dopiero reset do ustawień fabrycznych pomógł i wtedy zaczął ogarniać kolory. Także chyba coś jest w tych aktualizacjach!

EDIT 2: Fak! Ostatnio oglądałem Blade Runner 2049 i byłem lekko zniesmaczony, że obraz nie jest aż tak ostry jak mógłby być na materiał nagrywany w 3.5k. Jeżeli brak resetu do ustawień fabrycznych po aktualizacji ma wpływ na procesor obrazu i ostrość dostaje po dupie, to ładne jaja.
Będę to musiał dzisiaj sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

Gust

New member
Witam , czy któryś z kolegów byłby na tyle uprzejmy żeby podzielić się ustawieniami do 55xh9096 ? Próbowałem tych polecanych z yt , ale nie do końca jestem zadowolony.Może polecacie kogoś od kalibracji w Warszawie. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

Petru23

Banned
@up
Mohe Ci z mojego egz podać ustawienia, jakie mam dla sygnału tv. Netflix oglądam w skalibrowanym nfx, YT wcale.


No dokładnie. Mam sytuację jak w xh80. Wyciągam z pudła, odpalam rmtryn standard i miodzio. Soczysxie, kolorowo, ostro, z głębia. Chcę film to wtedy na kino lub własny.
Owszem, muszę ciut skorygować bo np magenta zbyt intensywna (ale w opcjach poszczególnych kolorów jasność wystarczy zmniejszyć i lekko odcień) i będzie bajka.
Brakuje ustawień dla żarnika bieli, bo potrafi walnac w oko no ale to cechą tego tv. Ważę, że ostrość wróciła bo po dłuższym oglądaniu oczy troszkę bolały przez ciągle skupianie wzroku na detalach obiektów.
 
Ostatnia edycja:

12jojko

Banned
No to ładne rzeczy odwala ten android... Oby tylko te aktualizację za często nie wychodziły :p

EDIT 1:W sumie jak technik kalibrował mi telewizor to nie szło go ustawić. Dopiero reset do ustawień fabrycznych pomógł i wtedy zaczął ogarniać kolory. Także chyba coś jest w tych aktualizacjach!

EDIT 2: Fak! Ostatnio oglądałem Blade Runner 2049 i byłem lekko zniesmaczony, że obraz nie jest aż tak ostry jak mógłby być na materiał nagrywany w 3.5k. Jeżeli brak resetu do ustawień fabrycznych po aktualizacji ma wpływ na procesor obrazu i ostrość dostaje po dupie, to ładne jaja.
Będę to musiał dzisiaj sprawdzić.

Gdzie oglądałeś BR2049? Jeśli na Netflix, to niekoniecznie była to wina telewizora, bo on jest na Netflix w słabej jakości, niby 4K, ale bitrejt niecałe 4mb/s, gdzie takie Nowiny ze świata mają 4K z bitrejtem prawie 18mb/s.
 

abovePL

New member
Gdzie oglądałeś BR2049? Jeśli na Netflix, to niekoniecznie była to wina telewizora, bo on jest na Netflix w słabej jakości, niby 4K, ale bitrejt niecałe 4mb/s, gdzie takie Nowiny ze świata mają 4K z bitrejtem prawie 18mb/s.

Pfff. Jak już oglądać to oryginalną wersje w formacie bezstratny. W ogóle wersja USA ma większy bitrate niż EU i jest jaśniejsza. Za to EU ma lepszy dźwięk niż USA.
 

abovePL

New member
@up
Mohe Ci z mojego egz podać ustawienia, jakie mam dla sygnału tv. Netflix oglądam w skalibrowanym nfx, YT wcale.


No dokładnie. Mam sytuację jak w xh80. Wyciągam z pudła, odpalam rmtryn standard i miodzio. Soczysxie, kolorowo, ostro, z głębia. Chcę film to wtedy na kino lub własny.
Owszem, muszę ciut skorygować bo np magenta zbyt intensywna (ale w opcjach poszczególnych kolorów jasność wystarczy zmniejszyć i lekko odcień) i będzie bajka.
Brakuje ustawień dla żarnika bieli, bo potrafi walnac w oko no ale to cechą tego tv. Ważę, że ostrość wróciła bo po dłuższym oglądaniu oczy troszkę bolały przez ciągle skupianie wzroku na detalach obiektów.

Powiem Ci, że masz 100%. Przywrócenie tv do ustawień fabrycznych POPRAWIA OSTROŚĆ. Jestem w szoku, że aktualizacja tak negatywnie wpływa na procesor obrazu!

Obraz w KODI 19 jest znacznie ostrzejszy. Szaleństwo :shock:

Szkoda tylko, że każda taka akcja to usunięcie wszystkiego z aplikacjami włącznie i ich ustawieniami. Wyłączyłem u siebie automatyczne aktualizacje systemowe. Sam będę decydował czy warto lub robił raz na kilka miesięcy.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
W ogóle ciekawy jest fakt, że 49 calowy model jest praktycznie nigdzie nie dostępny. Wszystko zaczyna się od 55. Może ma to jakiś związek.

Jest dostępny w wielu sklepach: https://www.ceneo.pl/92560469
oraz w centrum SONY: https://scentre.pl/shop/product/sho...505_full_array_led_4k_ultra_hd_hdr_android_tv

Pfff. Jak już oglądać to oryginalną wersje w formacie bezstratny. W ogóle wersja USA ma większy bitrate niż EU i jest jaśniejsza. Za to EU ma lepszy dźwięk niż USA.

Kupujecie płyty BD czy pobieracie skądś? Pobrał bym coś 4K dobrej jakości.
 
Ostatnia edycja:

abovePL

New member
Jest dostępny w wielu sklepach: https://www.ceneo.pl/92560469
oraz w centrum SONY: https://scentre.pl/shop/product/sho...505_full_array_led_4k_ultra_hd_hdr_android_tv



Kupujecie płyty BD czy pobieracie skądś? Pobrał bym coś 4K dobrej jakości.

Ja używam Kodi i remuxów... 😛
Taki Tenet w 4K HDR remux czyli bezstratny plik z wyciętymi zbędnymi ścieżkami audio waży 76 GB. Dobra scena potrafi zrobić tak zajebiste remuxy, że nie ma szans nawet kupić takich zestawów. Tak jak np Blade Runner 2049, który w Europie ma słabszy jakościowo obraz względem USA. Różnica ponad 10 Mb/s bitrate oraz jaśniejszy obraz (CEE jest znacznie ciemniejszy a fakt fake’owego hdr czyni obraz trudnym do oglądania). Zaś USA ma słabszy dźwięk no to czołowi remuxerzy zrobił hybrydę. Czegoś takiego nie ma szans kupić.

Mogę w PW podać dwie strony. Jedna pro, druga otwarta. Nie wiem czy regulamin pozwala na takie informacje publicznie 😛
 

Petru23

Banned


Oglądałem w telewizji w 1080. Ostry jak skur#*@
Wy chyba naprawdę nie wiecie co to znaczy ostry obraz ;)

Edit
BTW, odnoszę wrażenie z że na temp kolorów ciepły i expert Biel ucieka mi w róż jeśli chodzi o dekoder. Na YT biała plansza jest biała. Dopiero na neutralnym Biel jest biała ale znów zbyt jasna miejscami.
Czy to kwestia korekty bieli czy coś jest skopane z tym tv?
Mając punkt odniesienia w postaci xh90 to zaróżowienie wpływa np na kolor nieba, gdzie brudny niebieski dostaje delikatnego zabarwienia różem.
Domyślam się, że ktorys z punków bieli 10p kest przesunięty w prawo a patrząc po diagramach z kalibracji to 5 oraz 4 i 6 i jak tylko wrócę ze sklepu to pobawię. No ale może ten typ tak ma, to się pytam ;)
I Biel ma to zabarwienie głównie w reklamach, np Rossmann gdzie jest biała plansza i czerwony napis po środku. Mniejsze obszary ekranu raczej ok
 
Ostatnia edycja:

bl4ck

Active member
Bez reklam
To że ty widzisz ostro obraz nie oznacza że on takim jest w materiale źródłowym. Co mi z twojego zdania skoro wchodzę sobie na https://poral.eu/blade_runner_2049_2017_blu-ray.php lub https://caps-a-holic.com i widzę jak wygląda obraz nie potrzebne są do tego żadne recenzje z opisu.
A skoro piszesz o materiale telewizyjnym to nie powinieneś nikomu pisać rzeczy typu "wy nie wiecie co to znaczy ostrość" za to ja mogę napisać Ci że ty chyba nie widziałeś płyt BD/UHD na oczy i nie wiesz co to ostro obraz.
 

Petru23

Banned
Widziałem widziałem, przymrozonego oka nie zauważyłeś w moim poprzednim poście? ;)

Poza tym odnieś się do kontekstu. Napisałem, że po przywróceniu do fabryki obraz jest ostrzejszy, gdzie niektórzy wcześniej twierdzili, że mają ostry obraz. Jak widać, nie mieli
 
Do góry