Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

sharezz

New member
5699b6217b33735573d89931dda9a34c.jpg

Znów włączył mi się nowy UI… nic nie robiłem, wersja softu niezmienna od jesieni, tylko tyle że wykrywa jakaś nowa aktualizacje… v6.1576. Ale nie aktualizuje póki co.
Ten nowy UI to jakiś bug u mnie? Ostatnim razem nikt poza mną go nie miał


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

sharezz

New member
Ja nie instaluje, ostatnim razem jak zainstalowałem to mi zniknął UI z Google TV [emoji6] a wolę to niż aktualizacje nic nie znaczącego problemu z VRR.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

juzeg76

Member
Mi pobrało w niedzielę aktualizacje przez neta ..Zainstalowałem nie widać żadnych zmian .Przy przeglądaniu Dazn obraz się zatrzymał telewizor wydał dźwięk i się zrestartował .Od tego czasu wszystko chodzi ok .
Według Sony zmiany są następujące

Zwiększono zgodność funkcji zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) z innymi urządzeniami

Rozwiązano problem powstawania makrobloków (pikselizacji obrazu) podczas oglądania telewizji z użyciem modułu CAM
 

juzeg76

Member
Podobno prawda , na forum Sony ludzie piszą ,że w końcu półtora roku od zakupu telewizor nadaje się do oglądania telewizji .Sony to jednak Sony ...Stanęli na wysokości zadania:,-)
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Podobno prawda , na forum Sony ludzie piszą ,że w końcu półtora roku od zakupu telewizor nadaje się do oglądania telewizji .Sony to jednak Sony ...Stanęli na wysokości zadania:,-)
Po półtora roku hahaha faktycznie Sony to jednak Sony....

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

Coolek33

Member
Taka ciekawostka. Od jakiegoś czasu korzystam z adb remote. Głównie po to żeby całkowicie wyłączać tv na przykład na noc.
Wystarczy komenda reboot -p
I tv gaśnie ale tak jakby go odłączyć z gniazdka. Po włączeniu ładuje andka i się uruchamia normalnie. Może ktoś znajdzie sposób żeby to usprawnić? Próbowałem też LADB na samym tv ale raz działa raz nie.
Tu apka
https://play.google.com/store/apps/details?id=io.github.visnkmr.buttonremote
Przy pomocy remappera można wywołać androidowe okno zasilania. Ale nie da się na nim nic wcisnąć.
 
Ostatnia edycja:

kshychopata

New member
tez wam raz na jakis czas robi sie czarny obraz przy uzywaniu xbox series x w trybie 4k/120hz od czasu aktualizacji wdrazajacej vrr (wczesniej w 4k nic sie nie dzialo)? na fhd z vrr/120hz wszystko ok a w 4k cuda: potrafi co kilka minut zniknac obraz, potrafi byc 1h ok... nie pomaga wylaczenie hdr (czarny ekran troche wyglada jak przelaczanie miedzy trybami np jak wlacza sie film w netflix, ale to nie to) czy majstrowanie przy ustawieniach hdmi

Nic takiego nie mam
 

Aga92

New member
Nic takiego nie mam
Dzięki. Po większym rozpoznaniu okazało się że to była wina kabla HDMI. Po podmiance przewodów z innym ekranem problem póki co ustał. Widocznie ten konkretny kabelek jest jakoś uszkodzony (albo jego High Speed to ściema) i przy transmisji danych na styk przepustowości zaczynał płatać figle.

A samo VRR nadal jak to u Sony (tyczy się też ponoć zeszłorocznych modeli z identycznym procesorem), może kiedyś dla przyszłych modeli to ogarną... w 9096 bym już na to nie liczył. ;) Na tą chwilę przypadłości omówione przez tego specjalistę wyglądają (brakuje np. local dimming) na wciąż aktualne: https://www.youtube.com/watch?v=TZKeKpp_GXQ
 

Sluper

New member
Witam, czy Sony XH9077 posiada DVB-T2 i HEVC? W trójmieście wyszukuje mi wyłącznie program TVP (brak polsat, tvn).
 

Sluper

New member
Próbowałem poprzez automatyczne strojenie i to wiele razy przez ostatni tydzień. Ciągle znajduje mi 36 kanałów. Nie którzy sugerują zmianę "regionu" ale nie widzę takiej opcji w tej wersji Sony. Jedna z osób pisała mi, że to kwestia tego że mam antenę zbiorczą mieszkając w bloku i wymaga ona przestrojenia :-O
 

zolci

New member
Może znalazł się prosty sposób na całkowite wyłączenie TV, tej funkcji poszukuję z powodu częstego braku wykrywania modułu CAM, a tylko w ten sposób urządzenie poprawnie uruchamia się, poza tym w tzw. trybie uśpienia (Prawda jest taka, że tv na androidzie właściwie przechodzą w stan uśpienia po wyłączeniu z pilota. Jedyna opcja to wyłączyc zasilanie) ciągle odpytuje różne adresy przez kartę sieciową
 

zolci

New member
XH90 v6.1772

Ktoś może już zaktualizował i podzieli się informacjami na temat działania powyższego software.
 
Do góry