Sony XH9005, XH9077, XH9096 czym one się różnią?

Coolek33

Member
Z ciekawości wrzuciłem na xh9096 Soft od xj90. Miałem obawy ale nie działa gorzej niż ostatnia aktualizacja dla xh900. Android 10 chodzi tutaj lepiej, nie przycina się jak na dedykowanym sofcie. Android TV zmienia w Google TV więc jest inna animacja startowa i launcher. Działa to nieźle choć sam laucher jest mało konfigurowalny. Reszta rzeczy i ustawień wygląda tak samo. Co do obrazu to ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Miałem na Netflixie przycinke obrazu co jakiś czas na ostatnich softach i tu problem raczej pozostał. Przestawienie obrazu z DV na żywy jakby pomogło. To co inni jeszcze zgłaszają to podobny drop na konsoli ps5/XSX. Faktycznie coś takiego występuje ale przestawiając wyjście na DV lub VRR chyba to rozwiązuje. Nie miałem czasu więcej popstrykać. Ogólnie system wydaje się być bardziej stabilny.
 

arczi81

Member
Z ciekawości wrzuciłem na xh9096 Soft od xj90. Miałem obawy ale nie działa gorzej niż ostatnia aktualizacja dla xh900. Android 10 chodzi tutaj lepiej, nie przycina się jak na dedykowanym sofcie. Android TV zmienia w Google TV więc jest inna animacja startowa i launcher. Działa to nieźle choć sam laucher jest mało konfigurowalny. Reszta rzeczy i ustawień wygląda tak samo. Co do obrazu to ciężko mi cokolwiek powiedzieć. Miałem na Netflixie przycinke obrazu co jakiś czas na ostatnich softach i tu problem raczej pozostał. Przestawienie obrazu z DV na żywy jakby pomogło. To co inni jeszcze zgłaszają to podobny drop na konsoli ps5/XSX. Faktycznie coś takiego występuje ale przestawiając wyjście na DV lub VRR chyba to rozwiązuje. Nie miałem czasu więcej popstrykać. Ogólnie system wydaje się być bardziej stabilny.

Jak tam dalsze obserwacje na sofcie od XJ90 ?
 

Coolek33

Member
Tyle, że działa [emoji14] poszedłem krok dalej i wrzuciłem 4304. W sumie chyba niepotrzebnie bo ma w sobie sporo apek BBC itd. Niektórzy twierdzą, że nie ma na nim problemu z framedropem w 60fps na konsolach. Trochę pograłem i chyba rzeczywiście nie ma. Ogólnie jeżeli jeszcze jesteście na androidzie 9 to nie aktualizujcie to 10tki na tym czy na dedykowanym sofcie. Niewarto. Na 9tce ten tv zrobił na mnie spore wrażenie po poprzednich trzech. Aktualizacja nie wnosi za wiele tylko go przymula i pojawiają się inne problemy, które zgłaszają ludzie na całym świecie.
 

conqest

Well-known member
Bez reklam
Ja nie zauważyłem żeby cokolwiek zamulało, ale fakt faktem kupiłem teraz philipsa 9206 i to on wygrał jakością obrazu z Sony i 9096 trafił do sypialni. Tak więc żona więcej sobie na nim ogląda. W salonie działa Philips z którego jestem bardzo zadowolony.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

kshychopata

New member
Tyle, że działa [emoji14] poszedłem krok dalej i wrzuciłem 4304. W sumie chyba niepotrzebnie bo ma w sobie sporo apek BBC itd. Niektórzy twierdzą, że nie ma na nim problemu z framedropem w 60fps na konsolach. Trochę pograłem i chyba rzeczywiście nie ma. Ogólnie jeżeli jeszcze jesteście na androidzie 9 to nie aktualizujcie to 10tki na tym czy na dedykowanym sofcie. Niewarto. Na 9tce ten tv zrobił na mnie spore wrażenie po poprzednich trzech. Aktualizacja nie wnosi za wiele tylko go przymula i pojawiają się inne problemy, które zgłaszają ludzie na całym świecie.

Jest tu DV w trybie gry?
 

Coolek33

Member
Jest albo tryb gry albo Dolby Vision
a007cbc0031f791e00f0319942fc4c1a.jpg

968c942b17e01a7f2ad2f853e81f7f1b.jpg
 

kshychopata

New member
Czyli nadal lipa. Lagi są takie na DV, ze nie da się grać. Ostatnia aktualizacji VRR spowodowała zastosowanie tej funkcji do trybu gry na stałe. Liczyłem, ze soft na nowszy model tez tak ma. Wielka szkoda.
 

mieto132

New member
U mnie po najnowszej aktualizacji pojawił się taki problem że jak wyłącze tv i słucham na ampli np.tidala to tv po mimo że wyłączony to przełącza źródło na tv,dzieje się to po kilku minutach od wyłączenia,kolejny problem to wyłączanie się tv podczas braku aktywności gdy ta funkcja jest całkowicie wyłączona,nawet eko.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Mateuszsz

New member
Posiadam XH9005 można jakoś podpiąć słuchawki pod ten telewizor? Słuchawki na kabel albo bluta? jeżeli tak to jak później z dźwiękiem znika na głośnikach czy jak to działa?
 

tom357

New member
Czy ktoś zestawiał bezpośrednio model xh90 z qled 80t?
Może ma ktoś również porównanie z philipsem 9435-wiem,że philips jest gorszy (obraz),ale czy jest to znacząca różnica?

Czy na sony naklejona jest folia tak jak na q80t? Bo przyznam,że ta folia na q80t zbiera rysy-przynajmniej te z ekspozycji sklepowej je miały.

I ostanie pytanie.
Jakie jest zużycie prądu w trybie czuwania,ale takie zmierzone przez Was a nie producenta bo wiem,że jest z tym problem i w moim poprzednim sony xg90 też on występował.
 

Aga92

New member
9096 vrr 4k

tez wam raz na jakis czas robi sie czarny obraz przy uzywaniu xbox series x w trybie 4k/120hz od czasu aktualizacji wdrazajacej vrr (wczesniej w 4k nic sie nie dzialo)? na fhd z vrr/120hz wszystko ok a w 4k cuda: potrafi co kilka minut zniknac obraz, potrafi byc 1h ok... nie pomaga wylaczenie hdr (czarny ekran troche wyglada jak przelaczanie miedzy trybami np jak wlacza sie film w netflix, ale to nie to) czy majstrowanie przy ustawieniach hdmi
 
Do góry