Sony seria X4500

majk!

New member
jtd napisał:
BR pieknie gra, nie interesuje mnie HDDVD, ja jestem teraz pod wrazeniem co ten telewizor potrafi zrobic z sygnalem SD, a potrafi pieknie zagrac :cool:

jtd napisz coś więcej o sygnale SD na tym TV. Do tej pory nie widziałem LCD, który był by w stanie dorównać plazmie w wyświetlaniu SD. Czy twierdzisz, że Sony robi to tak dobrze jak Pioneer? Cholera, ja już zbieram kasę na kurkę od dawna, a teraz ostro zamieszałeś :). Czuję, że bez prezentacji się nie obędzie.
 

jtd

New member
Bez reklam
Czy SD na X4500 jest lepsze niz na plazmie pionka? Nie, raczej nie, powiedzialbym ze jest takie same lub minimalnie gorsze. To co mi sie podoba w ogladaniu SD na X4500 w stosunku do kuro to brak szyby i duzo lepsza biel w dzien.
 

ortax360

New member
Czekam na swojego 46x4500 . Mam pytanko - czy w 46/55x4500 sa jakies wentylatorki :D . W sklepie nie mogłem sprawdzic za głosno.

Czekam tez na czerwone osłony na głosniki ,ale w Sony nie maja i nie znaja ceny . Wie ktos cos na ten temat .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
Nie slysze szumu wiatraka, slysze natomiast prace elektroniki, natezenie tego dzwieku jest mniejsze niz w kuro
 

zlq

New member
Mam pytanko do posiadaczy, ewentualnie osób wtajemniczonych.

Skąd pochodzą Wasze LCDki X4500 - konkretnie 46X4500? Podejrzewam, że 55X4500 też mogą być składane w tym samym miejscu, więc też chętnie poznam

Czy to jest Slovakia? :)
 

jkarwala

New member
Od niespełna miesiąca (koszt naprawy mojego Philipsa 28PW9617 wyceniono wstępnie na 1300 zł) staram się zgłębić tajniki dzisiejszych ekranów TV.
Od wczorajszego wieczora jestem zadowolonym (szczęśliwym to by było za dużo powiedziane) posiadaczem 40X4500. Zacząłem od satelity - program z Meg Ryan na ZDF Infokanal. Dobry synał SD nawet bez jakiejkolwiek kalibracji telewizora naprawdę robi wrażenie. Z gorszymi sygnałami też jest nieźle. Na DVD, Shrek w trybie 576p zakończył testy, bo rodzina nie pozwoliła zmienić na nic innego.
Podświetlenie matrycy jednorodne, minimalnie jaśniejsze w górnych rogach. Banding, clouding nie występują. Czerń i kolory odrobinę niedopieszczone. Łyżka dziegciu do tego wszystkiego to dźwięk. W takim sprzęcie naprawdę mogliby się trochę bardziej postarać.
Jak na pierwszy post to wystarczy. Teraz muszę poszukać czegoś o kalibracji.
 

ppppp1

New member
jkarwala napisał:
Od niespełna miesiąca (koszt naprawy mojego Philipsa 28PW9617 wyceniono wstępnie na 1300 zł) staram się zgłębić tajniki dzisiejszych ekranów TV.
Od wczorajszego wieczora jestem zadowolonym (szczęśliwym to by było za dużo powiedziane) posiadaczem 40X4500. Zacząłem od satelity - program z Meg Ryan na ZDF Infokanal. Dobry synał SD nawet bez jakiejkolwiek kalibracji telewizora naprawdę robi wrażenie. Z gorszymi sygnałami też jest nieźle. Na DVD, Shrek w trybie 576p zakończył testy, bo rodzina nie pozwoliła zmienić na nic innego.
Podświetlenie matrycy jednorodne, minimalnie jaśniejsze w górnych rogach. Banding, clouding nie występują. Czerń i kolory odrobinę niedopieszczone. Łyżka dziegciu do tego wszystkiego to dźwięk. W takim sprzęcie naprawdę mogliby się trochę bardziej postarać.
Jak na pierwszy post to wystarczy. Teraz muszę poszukać czegoś o kalibracji.

Niestety, ale co do dźwięku nie mogę podzielić Twojej opinii. Jeśli oczekujesz audiofilskich wrażeń to nie ten rodzaj sprzętu. Jak na tv osobiście uważam że dźwięk jest dobry, a nawet bardzo dobry. Na Gwiezdnych wojnach z DVD nie miałem potrzeby włączania kina domowego.
Jeśli chodzi o obraz to np. po załączeniu funkcji smart zmniejszajcej obraz uzyskana czarna ramka zlewała się z obudową więc z tą czernią nie jest chyba źle. Czerń i kolory tracą na jakości przy oglądaniu pod kątem.
pozdrawiam
 

jkarwala

New member
ppppp1 napisał:
Niestety, ale co do dźwięku nie mogę podzielić Twojej opinii.
Co do dźwięku to jestem rozpieszczony tym co miałem we wspomnianym Philipsie z cyfrowym wejściem (nie wyjścciem) Dolby Digital i 6 głośnikami (w tym naprawdę porządny subwoofer). Co do obrazu to ja się nie skarżę. Jak napisałem są to pierwsze wrażenia świeżo rozpakowanego telewizorka - bez jakichkolwiek regulacji. Nie mam również punktu odniesienia bo inne telewizory tego typu widziałem jedynie w mocno oświetlonych sklepach.
Przede mną pracowity weekend przy nowym telewizorku, więc może i z dźwięku coś się uda wycisnąć.
 

Pietrucha

New member
Witam serdecznie wszystkich posiadaczy X4500! Moim marzeniem jest tak jak Wy siąść przed TV i podziwiać na nim obraz. Jednak w pierwszej kolejności decyduję się na prezentację w domu,aby zobaczyć wszystko na własne oczy. Równając X4500 z plazmą KURO mam coraz większą chęć na ten TV. Jestem jak i mój syn fanem piłki nożnej oraz futbolu amerykańskiego i nie mogę się doczekać cudu odpłynięcia przed ekranem.

Pozdrawiam
 

ppppp1

New member
Drodzy forumowicze piszcie do jakich optymalnych ustawień obrazu doszliście na Waszych X-ach. Ja się jeszcze porządnie za to nie zabrałem (mam wrażenie ze wymaga to wielogodzinnej pracy)
Pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Czujnik swiatla dziala w moim 55X4500 rewelacyjnie, sciemnia i rozjasnia obraz jak nalezy, nie musze nic regulowac z pilota:) To mi sie podoba :cool:
 

jkarwala

New member
Taka mała rzecz a cieszy. Włączenie automatycznej głośności to koniec problemów z głośnymi reklamami. Deluxe Music też wtedy gra na takim samym poziomie jak inne stacje.
 

wojo

New member
Witam :)

Mam pytanie do was wszystkich ... w najblizszych dniach bede kupowal nowy telewizor - i mam tutaj dylemat , zastanawiam sie glownie nad 2 modelami "Sony 52" 200hz i sony 55X4500"

Czy ktos juz mial stycznosc z 200hz ? ktory bedzie mial lepszy obraz i bedzie poprostu "lepszy"

Roznica cenowa jest dosyc spora dlatego wole sie upewnic co do wyboru ;)
 

Dawidowski1000

New member
Jeżeli chcesz porównywać to weź pod uwagę takie same rozmiary Tv 52"vs52"
Zależy do czego ma byc ten TV? Sport, gry HD PS3 X360?
W serii Z masz 200hz a w serii X bardzo dopracowany tryb 100hz PRO.
Sam mam 46x4500 i gra wyśmienicie, ale osoby posiadające Z napiszą podobnie. Jeżeli dużo oglądasz piłkę nożną bierz serie Z.
Seria X ma RGB LED, 100 hz PRO, BE2 PRO. Z-ka ma tylko 200hz, a w tym przypadku różnica między 100hz a 200hz jest naprawdę niewielka.
Warto poczytać test modelu ZX1 na innym forum, tam tryb 100hz pracuje niemal identycznie jak w serii Z. Coś mi się wydaje, że więcej ci namieszałem niż pomogłem ;)
 
Ostatnia edycja:

Geezer

New member
wojo napisał:
Witam :)

Mam pytanie do was wszystkich ... w najblizszych dniach bede kupowal nowy telewizor - i mam tutaj dylemat , zastanawiam sie glownie nad 2 modelami "Sony 52" 200hz i sony 55X4500"

[/quote

55" jest nie za duzy a co dopiero 52" ! Toz to jak rozlozona gazeta na scianie w salonie pow. 30m2
 
Do góry