Sony seria X4500

Dawidowski1000

New member
irka napisał:
TO mój pierwszy post,i od razu coś na ostro.
Test Sony 55x4500,Samsung i Philips za chwilę.
Samsung 46A956 nowym Królem.......

Przestań się podniecać! 46 Samsung i 55 Sony, co to zaporównanie?
Szajsung będzie zawsze koreańskim dziwolągiem, tak jak Daewoo.
 

irka

New member
test 55x4500

Kochani nie potrafie poslac linka .oto niektore dane::eek:k:
Test 46A956 D -85% -na max 820 punkt ma 696 i tylko 144 waty ?
55X4500 -81% ma 665 167 w. ?
42PFL9803 -82 % ma671 -Philips 105 w ?

sygnał SD Max-50-odpowiednio -41 - 46-i 46
DVD -47 -41-i 47
HD max 75 72 - 64 -i63
kolory max45 43 -39 -i 31
kontrast nativ / dyn 2500:1/8000:1 samsung
1400:1/7700:1 sony
8800:1/8800/1 pilip
to tylko częsc........na stronie >test magnus.
 

kris91

New member
IRKA chyba wiem o jakią strone Ci chodzi :grin: :grin:

jako ze jest to moj pierwszy post nie moge podac linku :(

tests*magnus*de/foto-video-hifi/artikel/drei-lcd-fernseher-im-test*html

tam gdzie '*' zamiencie na '.'


Jest tam długo oczekiwany test 3 telewizorow.
W ramce na 1szej stronie po kliknieciu strzałki w doł rozwienie się lista z dokładnymi danymi o Philipsie, na 2 stronie to samo o Samie i Sony.


PS. wiem ze to po niemiecku i nie kazdy rozumie ale CO SĄDZICIE O TYM TEŚCIE? ja juz sam nie wiem :roll:
 

rudy

New member
Wystarczy w Google wpisać magnus test lcd i wyskakuje przetłumaczony jako, tako test tych trzech lcd.A swoją drogą było do przewidzenia,że sony nie będzie bez końca jechał na swojej marce.W końcu są ,jeżeli nie lepsi to przynajmniej równi.Tylko patrzeć,jak niebotyczna cena sony zacznie spadać.Pozdrawiam.
 

RS4

New member
Skonczyliscie sie już podniecać?? jak tak to zapalcie że porównuja 46 z 55, na wiekszym zawsze sa gorsze parametry i to na tyle. no comments.

RS4
 

dazo

New member
Kupiłem !!

:)
Kupiłem SANSUNGA Serie 9 46 A956 Cali!
witam zamowiłem własnie w digitalo bedzie za 10 dni potem jak powiesze to napisze wiecej pozdr mogłem kupic x4500 ale... cena zawazyła 6900pln za reszte dokupie zestaw audio monitor radius 225 mysle ze ładnie pogra? pozatym swietnie sie prezentuje przy lcd -ku (zaznacze ze o seri x 4500 wiedziałem i czekałem odkad sie pojawiła ale niestety drogo ... mysle ze w dobie laserowych tv ktore jesli sie okaze ze sa ok nie warto przepłacac i tak za rok 2 lata bedzie ochota na nowy tv )
p.s.
mimo tego nadal jestem fanem sony ...
 
Ostatnia edycja:

Dawidowski1000

New member
RS4 napisał:
Skonczyliscie sie już podniecać?? jak tak to zapalcie że porównuja 46 z 55, na wiekszym zawsze sa gorsze parametry i to na tyle. no comments.

RS4

RS4: Zgadzam się z twoją opinią. TV o większej przekątnej będzie miał zawsze gorsze parametry! Porówniując 46 i46 sprawa wygladałaby zupełnie inaczej.

Pozdro
 

rudy

New member
No,a jak ma się w tym porównaniu philips 42''9803H.Skoro jest mniejszy powinien być najlepszy.Chodzi mi o tok rozumowania RS4,im mniejszy tym lepszy,najlepszy powinien być 14-calowy lcd,a może jeszcze trochę mniejszy?Według mnie tak to nie działa.Parametry telewizora będą zawsze takie same.Pozdrawiam.
 

RS4

New member
rudy napisał:
No,a jak ma się w tym porównaniu philips 42''9803H.Skoro jest mniejszy powinien być najlepszy.Chodzi mi o tok rozumowania RS4,im mniejszy tym lepszy,najlepszy powinien być 14-calowy lcd,a może jeszcze trochę mniejszy?Według mnie tak to nie działa.Parametry telewizora będą zawsze takie same.Pozdrawiam.

No widzisz tutaj mógłbym ci zrobić baaaardzo długi wykład, ale to nie tak , że małe jest piękne. Tylko dla zasygnalizowania o co mi chodzi, pomysl!:
jeśli każdy z telewizorów ma rozdzielczość 1920x1080 to jak myslisz czy 46 i 55 mają taka samą wielkość pikseli?? , oczywiście , że nie maja takiego samego rozmiaru a co za tym idzie jasność, kontrast, podświetlenie, luminacja panela itd itp będzie inna tylko ze względu na rozmiar, to tylko jeden z przykładów, wielu powodów dlaczego nie można porównywać paneli o różnych przekątnych.


RS4
 

bastek888

New member
kolejny tescik w necie
tests.magnus.de/foto-video-hifi/artikel/drei-lcd-fernseher-im-test.html

Niestety w wielu krajach SONY za ostatnia serie TV nie zbiera tym razem pochlebnych opinii chyba bedzie trzeba poczekac na poprawiona/ulepszona kolejne modele. Seria X4500 przesadzona cena, jakosc nie kladzie na lopatki :). Kupujac w tym momencie X4500 albo wierzy sie w marketing albo trzeba byc napalencem na SONY.
 

rudy

New member
TEST: Philips, Samsung, Sony: Full HD LED LCD TV w Video 10/2008

By się nimi pocieszyć trzeba już nieco pieniędzy wydać. Wszystkie wyposażone są w podświetlanie LED i trzeba powiedzieć są nieźle wyposażone. Ze stawiki wybija się cenowo (6300€) i w ocenie za dźwięk Sony KDL-55X4500, lecz pod względem obrazu, lepiej oceniono Samsunga LE46A956D, który też zdobył nagrodę REFERENZ. Philips został najlepiej oceniony za obsługę.
W teście udział wzięły: Philips 42PFL9803H/10, Samsung LE46A956D, Sony KDL-55X4500.
 

Dawidowski1000

New member
bastek888 napisał:
kolejny tescik w necie
tests.magnus.de/foto-video-hifi/artikel/drei-lcd-fernseher-im-test.html

Niestety w wielu krajach SONY za ostatnia serie TV nie zbiera tym razem pochlebnych opinii chyba bedzie trzeba poczekac na poprawiona/ulepszona kolejne modele. Seria X4500 przesadzona cena, jakosc nie kladzie na lopatki :). Kupujac w tym momencie X4500 albo wierzy sie w marketing albo trzeba byc napalencem na SONY.

A łyżka na to 'NIEMOŻLIWE"
Jak Cie nie stać na X4500 to nie kupuj!
 

yogi66

New member
Czy mógłby ktoś napisać jak działa funkcja DLNA? Może ktoś to testował na soniaku?
jakie ma możliwości, co można oglądać (fotki, video)? w jaki sposób trzeba udostępniać pliki w sieci (czy widzi dyski sieciowe, jakie protokoły ) czy trzeba postawić jakiś dedykowany serwer w sieci (jaki)?
 

bastek888

New member
Dawidowski1000 napisał:
A łyżka na to 'NIEMOŻLIWE"
Jak Cie nie stać na X4500 to nie kupuj!

Nic wiecej nie masz do napisania ? Najlepiej wypowiedz podciagnac pod temat kogo na co stac ? Chyba zabraklo argumentow a piszac w ten sposob podciagasz siebie do ludzi, ktorzy kupujac cos patrza na metke/cene i mysla, ze co najdrozsze to najlepsze :) Ja nie napisalem czy kogos stac czy go nie stac bo to nie jest forum o tym kto ile ma kasy i kogo na co stac !!!! Cena to cena a nie cecha produktu. Popatrz jak oceniaja ten TV rozne magazyny papierowe, rozne internetowe strony/fora. Wiec nie pisz ludziom glupot, ze jak wydadza najwiecej pieniedzy to maja najlepsze TV bo w tym przypadku jest to nietrafione. Moze zamiast X4500 czy Philipsa, Samsunga 46956 skierujmy 10 tysiakow na plazme Pioneer Kuro LX5090 ?
 

cymek25

New member
Kdl-40x4500 Biale Plamy W Rogach

Witam, kupilem LCD KDL40X4500 i w rogach sa biale plamy tzn rozjasnienia, co teraz prosze o opinie, czy wymienia mi na nowy LCD
pomocy!
 

Dawidowski1000

New member
Nie wymienią Ci na nowy. Mój poprzedni TV 40x2000 miał te same rozjasnienia w rogach, powiem więcej, obecny TV 46X4500, po wyłączeniu podświtlenia LED mam te same rozjaśnienie co ty, ale podswitlenie LED rozwiązało problem jasniejszych pośiwat itp. Na twoim miejscu nie przejmowałbym się taką drobnostką;)
 

cymek25

New member
Dawidowski1000 napisał:
Nie wymienią Ci na nowy. Mój poprzedni TV 40x2000 miał te same rozjasnienia w rogach, powiem więcej, obecny TV 46X4500, po wyłączeniu podświtlenia LED mam te same rozjaśnienie co ty, ale podswitlenie LED rozwiązało problem jasniejszych pośiwat itp. Na twoim miejscu nie przejmowałbym się taką drobnostką;)


Powiem tak, telewizor dziala super, ale jak jest ciemne tlo to wyglada to koszmarnie jak jakas tandeta
 

ppppp1

New member
Zamieść jakieś foto, jak wyglądają u Ciebie te rozjaśnienia w rogach.
Jak kupowałeś w sklepie internetowym to masz możliwość zwrotu do bodajże 10
dni od daty zakupu, jak jest inaczej to mnie poprawcie.
 
Ostatnia edycja:

kret020573

New member
cymek25 napisał:
Powiem tak, telewizor dziala super, ale jak jest ciemne tlo to wyglada to koszmarnie jak jakas tandeta
witam,
a już myślałem że to tylko przypadłość W4500 teraz już wiem że dopłata do X4500 mija się z celem.
Proponuję zapytać może wymienią, jeśli nie zawsze można wystawić negatywną opinię.
 

ppppp1

New member
kret020573 napisał:
witam,
a już myślałem że to tylko przypadłość W4500 teraz już wiem że dopłata do X4500 mija się z celem.
Proponuję zapytać może wymienią, jeśli nie zawsze można wystawić negatywną opinię.

Najpierw zobaczmy jakieś foto, jak to wygląda i jakie są ustawienia obrazu, a później wieszajmy psy na sprzęcie.
 
Do góry