Sony seria X4500

anek

New member
Od tygodnia jestem w posiadaniu KDL 55X4500. Telewizor nie ma cloudingu ani innych wcześniej opisywanych dolegliwości. Nic nie brzęczy tak jak miało to miejsce w 2 szt.46x3500, które z tego powodu zwróciłem do sklepu. Telewizor porównywałem do 55" Samsunga serii 9. Uważam, że oba modele świecą podobnie w scenach statycznych, natomiast przy szybkich scenach zdecydowanie lepiej radzi sobie Sony. Czerń jest bardzo dobra . Skalowanie w SD na bardzo dobrym poziomie. Natomiast w HD - nie widziałem lepiej grajacego LCD. Bardzo polecam ten model.
 

cymek25

New member
kret020573 napisał:
witam,
a już myślałem że to tylko przypadłość W4500 teraz już wiem że dopłata do X4500 mija się z celem.
Proponuję zapytać może wymienią, jeśli nie zawsze można wystawić negatywną opinię.

Powiem ci tak, seria X jest elitarna, mam w domu inny lcd z sony 26 cali seria P i jak ogladam w sypialni tego 26 calowego to zdaje mi sie ze mam wade na X-ie jest super naprawde. Tylko te rozjasnienia, podaj maila podesle ci zdjecie jak to wyglada, ale obraz jest super musisz mi uwierzyc
Seria x ma sporo bajerow co do obrazu az sie powoli gubie ale powoli powoli tuninguje obraz. Mam nadziej ze gosciu mi wymieni tego TV
 

kret020573

New member
cymek25 napisał:
Powiem ci tak, seria X jest elitarna, mam w domu inny lcd z sony 26 cali seria P i jak ogladam w sypialni tego 26 calowego to zdaje mi sie ze mam wade na X-ie jest super naprawde. Tylko te rozjasnienia, podaj maila podesle ci zdjecie jak to wyglada, ale obraz jest super musisz mi uwierzyc
Seria x ma sporo bajerow co do obrazu az sie powoli gubie ale powoli powoli tuninguje obraz. Mam nadziej ze gosciu mi wymieni tego TV

witam,
może zamieścisz jakieś zdjęcia?
 

jtd

New member
Bez reklam
No i stalo sie, wielki KURO-maniak czyli ja zamienil swoja kurke na 55x4500 co widac w nowym avatarze :grin: Jestem pod wrazeniem :cool:
 

km1963

New member
Bez reklam
jtd napisał:
No i stalo sie, wielki KURO-maniak czyli ja zamienil swoja kurke na 55x4500 co widac w nowym avatarze :grin: Jestem pod wrazeniem :cool:

takie wydarzenie nie może przejść bez echa ;)

a poważnie to jakie czynniki skłoniły Cię do zmiany technologii
w końcu KURO to topowy produkt i nikt w tym stwierdzeniu nie ma wątpliwości
czyżby X4500 był kilerem :eek:
a rozważałeś ( po pozytywnych opiniach ) Sharpika XS1 oczywiście dla wyświetlania:D nie dla ceny:p

pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
Co mnie sklonilo? Sklonily mnie zachwyty nad tym modelem na zagranicznych forach, wiec pomyslalem sobie czemu i ja nie moge byc tez nim zachwycony :cool: I jestem to fakt
 

Dawidowski1000

New member
jtd napisał:
Co mnie sklonilo? Sklonily mnie zachwyty nad tym modelem na zagranicznych forach, wiec pomyslalem sobie czemu i ja nie moge byc tez nim zachwycony :cool: I jestem to fakt

Co prawda mam model 46" ale powiedz jak podoba Ci się praca 100hz na Blu rayu? Zauważyłem że na Blueray wszystko idzie płynnie jak masełko a na HD DVD (wiem, wiem to juz historia) trochę rwie. Może dlatego HDDVD wypadło z gry, kiepska kompresja czy cuś?
 

jtd

New member
Bez reklam
BR pieknie gra, nie interesuje mnie HDDVD, ja jestem teraz pod wrazeniem co ten telewizor potrafi zrobic z sygnalem SD, a potrafi pieknie zagrac :cool:
 

Dawidowski1000

New member
jtd napisał:
BR pieknie gra, nie interesuje mnie HDDVD, ja jestem teraz pod wrazeniem co ten telewizor potrafi zrobic z sygnalem SD, a potrafi pieknie zagrac :cool:

To prawda, pierwsze moje ustwienia zabrały mi ok 2 godzin, dopiero po 3 tygodniach odkryłem bardzo istoną rzecz, mianowicie w ustawieniach wideo jest tryb Motionflow i na ustwieniach "wyraźny" obraz jest lekko ciemniejszy, a Motionflow wcale nie jest taki "wyraźny"
Czy masz podobny obraz po ustwieniu na tryb "wraźny"?
Najlepiej mi gra przy ustwieniu Motinflow "Łagodny" i tryb filmu "Automat 1" Poprostu MIÓD!
 

km1963

New member
Bez reklam
jtd napisał:
Co mnie sklonilo? Sklonily mnie zachwyty nad tym modelem na zagranicznych forach, wiec pomyslalem sobie czemu i ja nie moge byc tez nim zachwycony :cool: I jestem to fakt

Ok :)
pomijam możliwości zakupu jak chyba (sorki za pomyłkę) hobby u np Ortaxa360 ( może tez podzieli się wrażeniami )
ale li tylko dobre opinie to nie chyba nie wszystko aby zmienić "TOP" na nieznane nie stestowane osobiście bez osobistych subiektywnych odczuć świecidełko
ale może za wcześnie na analizy i porównania
jeśli będziesz chciał porównać to będzie to perełką czyli super testem użytkownika a nie .....;)

pozdrawiam
 

jtd

New member
Bez reklam
No to skalibrowalem sobie telewizorek narazie do ogladania w dzien, nad noca musze jeszcze popracowac... Co do porownania do KURO to jesli chodzi o dzien to wiadomym jest ze biel jest duzo duzo lepsza, lubie ogladac sporty zimowe, skoki, biegi, biathlon, teraz na tym LEDzie mam sniezna biel w dzien czego nie mialem niestety na KURO. Do tego dostalem jeszcze niesamowite HD i bardzo dobre skalowanie SD, czy lepsze niz na KURO? Ciezko mi powiedziec, sklanialbym sie do tezy ze HD jest minimalnie lepsze, ostrzejsze, bardziej trojwymiarowe niz na KURO. Jest tez opcja do SD jakiej nie bylo w KURO, a mianowicie moge sobie regulowac polozenie obrazu, obnizac go podwyszac, np ogladam TVN24 i leci pasek ktory jest zakryty, klikam 3 razy na pilocie i juz widze ten pasek, w kuro tak nie ma.
Do zalety w stosunku do KURO dodam tez brak szyby, pomimo ze kuro ma super powloke antyrefleksyjna oparta na kliszy fotograficznej. Jednak polmat jaki proponuje sony jest lepszy, obraz jest prawie jak na zywo, dodaje to troche tez trojwymiarowosci i glebi.
 
Ostatnia edycja:

Pietrucha

New member
Witam serdecznie! Przez dłuższy czas byłem za kupnem plazmy Pioneera lub Panasonica,ale ostatnio coraz bardziej budzą moje zainteresowanie TV LCD. Jest to wynik przeczytanych artykułów w magazynach i wypowiedzi na forum. Sony 46X4500 jest jednym z nich i myślę o porównaniu go na prezentacji w domu z Samsungiem 46A956 oraz Toshibą 46ZF575. Ten JEDYNY muszę zobaczyć jak HULA w moim salonie(4x4) i na moich sygnałach. Mam nadzieję,żę super obraz i wygląd X4500 przekona moją lepszą połowę do jego zakupu-jest najdroższy z całej trójki.

Pozdrawiam
Pietrucha
 

maliniaq

New member
Witam Wszystkich.Moje pytanie dotyczy modelu 46x4500, a mianowicie czy występuje w nim tak niechciane zjawisko jak clouding i tym podobne nieprawidłowości podświetlenia matrycy.
 

Dawidowski1000

New member
maliniaq napisał:
Witam Wszystkich.Moje pytanie dotyczy modelu 46x4500, a mianowicie czy występuje w nim tak niechciane zjawisko jak clouding i tym podobne nieprawidłowości podświetlenia matrycy.

Nie zauważyłem żadnego cloudingu, smeringu i takich tam.
Poprostu jest niemal idealny.
 

dazo

New member
przepraszam ze tutaj namieszam ale polecam samsunga serie 9 46' A965
jak ktos sie wacha to idealny tv w tej cenie -(6900pln -digitalo ) niestety sony przesadziło z cena a samsung ma obraz super lepszy niz w sonowce w ktorej tez widac jasnosc pod katem (ale nikt normalny nie oglada tv z pod kata wiec niewiem po co tyle szumu o katy?) -napisał to maniak ogladacz , gracz telewizyjny taki ktory nie doszukuje sie w tv cloudingow martwych pixeli smerlingow i innych stworów naprawde spoko tv
chetnie odpowiem na wasze pytania pozdr
 
Do góry