Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

Pako73

New member
Od miesiąca jestem posiadaczem TV 37W5500 , poprzednio miałem TV LOEWE 34 cale i niestety uważam że ta wymiana była błędem. Ostrość w tv sony jest w porównaniu do loewe bardzo zła. Kupując TV sony kierowałem sie ciut wiekszym ekranem wiekszą ilością złącz HDMI oraz ze ma 100Mz.Coraz częściej zastanawioam sie nad sprzedażą tego sony i powrotem do loewe bo go jeszce nie sprzedałem.
 

darekguma

New member
Bez reklam
Seria V

Witam.Prosze o podpowiedz czym różni się seria v od w modele 5500.Może ktoś a kolegów widział je na zywo.Dzięki za odp.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Loewe w ostrości jest i było rewelacja zarówno w plazmach jak LCD.
Stoją na sklepie obok Sony więc widać jak na dłoni różnicę.
Ale też jest droższy.

Sony W - ma większą płynność.
 

Sych

New member
darekguma napisał:
Witam.Prosze o podpowiedz czym różni się seria v od w modele 5500.Może ktoś a kolegów widział je na zywo.Dzięki za odp.

Główną różnicą tych modeli jest brak 100hz w serii v. Reszta jest praktycznie taka sama. Przy normalnym użytkowaniu nie zobaczysz dużo większej różnicy (z wyjątkiem 100hz w odpowiednich sytuacjach). Tu masz porównanie:
http://www.sony.pl/comparison/kdl40w5500k/kdl40v5500k
 

Ares78

New member
darekguma napisał:
Witam.Prosze o podpowiedz czym różni się seria v od w modele 5500.Może ktoś a kolegów widział je na zywo.Dzięki za odp.

Tak jak napisał Sych przy 5500 różnice między V a W są stosunkowo niewielkie, zamykają się w 100hz, oraz znacznie lepszą czernią na korzyść modelu w5500, nie chodzi mi o kontrast dynamiczny podawany przez producenta, ale wrażenia na "żywo".
Loewe jest po prostu drogie, zresztą jak już się przesiadać to na najlepiej 46 cali jeśli pozwalają warunki.
 

Pako73

New member
Loewe jest po prostu drogie, zresztą jak już się przesiadać to na najlepiej 46 cali jeśli pozwalają warunki.[/quote]

Loewe ma niestety tylko jedno złącze HDMI i to jak na dzisiajsze czasy jest za mało teraz mam 4 użadzenie które podłanczam kablami hdmi i dla tego zdecydowałem sie na inny TV. Loewy jeszcze nie sprzedałem bo mi jej szkoda za grosze oddawac. Do 2 lat mam zamiar zmienić zamiweszkanie wiec bedzie jak znalazł np. do pokoju sypialnego. Jeżeli ktos zaproponuje dobrą cene to może oddam;)
 
Witajcie :)

To mój pierwszy post na forum więc wybaczcie wszelkie niedociągnięcia z mojej strony, które mogą się zdarzyć.

Sprawa jest taka: - wczoraj zajrzałem do Sony Center i okazało się, że Bydgoski sklep jest w likwidacji, a co za tym idzie przeceny do 50 procent.
Telewizor Sony KDL52W4500 stoi tamw cenie 5 tys. Napaliłem się strasznie bo to ogromna okazja wyrwać go za taką cenę, ale niestety okazało się po powrocie do domu, że nie mieści mi się na szafce pod półką i nie mam innej opcji umieszczenia go gdzie indziej.
Moje pytanie, czy warto kupić wersję 46 cali tego modelu, niestety już nie ma go w sklepie, czy szukać czegoś innego w podobnej klasie. Maksymalnie mogę k upić 46 cali TV.
Doradźcie mi coś proszę bo od wczoraj chodzę jak w moku.
Nosiłem się z zamiareme kupna plazmy, ale ta wczorajsza okazja mnie nieco zbiła z tropu i teraz w sumie nie wiem, co byłoby lepsze... Musi to być górna półka, ale cena nie przekraczająca 6 tys.
Czy warto szukać tej serii W jeszcze czy może pójść w nowszą serię, lub inna markę.

Pozdrawiam serdecznie.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jesteś pewny, że model to był model w4500, a nie w5500? Jeśli pierwsza opcja to nie opłacało się, w okolicach 5000zł można dostać nowszy model w wersji 52 calowe nie będący powystawowym, druga sprawa w4500 nie jest produkowany o roku także strasznie dużo czasu na tej wystawie spędził, a jak wiadomo nie jest to zdrowe. Co do nowszych modeli to na czym najbardziej Ci zależy? Bo czekać warto zapowiadają się bardzo ciekawie, ale dodatkowa gwarancja jest do końca stycznia i nie wiadomo co będzie dalej...
 
Mówmy o modelu 46 calowym bo większy mi się nie zmieści w przeznaczonym nań miejscu.

Zależy mi na dobrej czerni i bieli, conajmniej 100 hz, dobry kontrast, naturalne kolory dobre skalowanie obrazu, no i w ogóle wyższa półka. Na tym mi zależy.

POkój 6x4 m. Odległość od TV ok 3 m. Nasłonecznienie raczej średnie. Sygnał telewizja cyfrowa SD HD, filmy na DVD doelowo bluray.
 

Ares78

New member
To masz an dobrą sprawę na dzień dzisiejszy dwa modele do wyboru w5500 i identyczny technicznie, ale zużywający mniej energii elektrycznej we5 (ma też bardziej równomierne podświetlenie). Obie opcje są niezłe, to co zaprezentuje nowa seria to na dzień dzisiejszy niewiadoma, z przecieków wynika, że będzie możliwość korzystania z wifi jako formy połączenia z domową siecią, obsługa divxów przez usb.... Jeśli chodzi o obraz na open house nawet średniej jakości obraz SD wyglądał nieźle (model z serii NX o ile dobrze pamiętam)...
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jeśli rozmawiamy o serii Z to model z5500 przekracza budżet który założyłeś na początku (chyba, że jest elastyczny jeśli tak to warto wspomnieć o tym ;)). Pozostaje jeszcze model z4500 który cenowo wygląda całkiem nieźle, jeśli oglądasz dużo sportu, lubisz pograć na konsoli to będzie dobry wybór. Do normalnego oglądania, zwłaszcza w przypadku SD to lepiej się skupić na modelach które wspomniałem wcześniej czyli we5 lub w5500 (wraz z rożnymi wariantami w kwestii wyglądu-w5740 etc).
 

JerzyM

New member
AVCHD poprze USB

Moje pytanie zadałem na forum dot. Z5500. Myślę, że podobne pytanie może dotyczyć także W5500. Cytuję: "TV 46 Z5500 czyta bez problemu pliki AVCHD (full HD z kamery Sony) jednak tylko do 2 GB. Większe nie są jednak rozpoznawane - zarówno z Pena jak i ze sformatowanego (fat32) dysku twardego. Oczywiście nie oczekuję tego od plików powyżej 4 GB. Nie czyta jednak w całym zakresie od 2 do 4 GB. Czy to jest normalne, czy też wina mojego egzemplarza. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?" Pytanie dotyczy oczywiście wejścia USB.
 

mojet

New member
Witam,



Próbowałem robić tak jak mówisz i nie dało rady. Czy któs miałby chwilę czasu i spróbował u siebie na telewizorze zrobić taki test? Potrzebuję podłączyć sygnał video i audio z laptopa do TV. Sygnał video przesyłam kablem DVI-HDMI, natomiast sygnału audio nie mogę w żaden sposób podłączyć do TV. Czy ktoś próbował podłączyć niezależnie sygnał audio do sygnału video z HDMI?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam,
ZIMP

Gniazdo DVI nie przenosi sygnału dźwiękowego, więc podłączanie laptopa z TV kablem DVI-HDMI jest nieporozumieniem. Aby uzyskać obraz należy podłączyć laptopa do telewizora za popmocą kabla DVI-VGA, natomiast celem uzyskania sygnału audio - podłączyć wyjście dżwięku z laptopa z wejściem dźwięku w telewizorze (do tego celu zastosować dwustronny przewód minijack męski).

>mojet<
 
Do góry