Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

Sych

New member
FanBojPS3 napisał:
Witam.

Dzisiaj byłem w Saturnie i otrzymałem wiadomość ,iż modeli W4710 już się nie produkuje, to prawda ,czy też trafiłem na eksperta?:roll:

Jak najbardziej to jest w 100% prawda. Są nowe serie W5500.
 

Ares78

New member
FanBojPS3 napisał:
Witam.

Dzisiaj byłem w Saturnie i otrzymałem wiadomość ,iż modeli W4710 już się nie produkuje, to prawda ,czy też trafiłem na eksperta?:roll:

Już od dosyć dawna o tym się pisało, że seria w4500(wraz ze wszystkimi wersjami kolorystycznymi) jest na wykończeniu (resztki z magazynów), na jego miejsce weszło jakiś czas temu w5500, o dziwo po początkowej szokującej cenie, aktualnie plasuje się na pułapie poprzednika.
Także, sprzedawca mówił prawdę, czasami im się zdarza ;)
 

ajonak

New member
Sony 40W4500 z PS3 - color banding

Witam,
Mam 40W4500 z PS3 podłączone przed HDMI. Na pulipcie XMB i w grach np. MotorStorm widze efekt niepłynnych przejść między kolorami tzw. color banding. Przypomina to trochę efekt uboczny zbyt małej palety kolorów (mniej niz 24bit) na komputerach w dawnych czasach - jak ktoś miał VGA z 18bit kolorem to wie o czym pisze.
Testowałem w MediaMarkt moją konsolę z różnymi telewizorami i kablami HDMI - wychodzi na to, że ten efekt wystepuje na Sony serii W i Z. Na serii S oraz na ledowym Sony kolorki są idealnie płynne. Na Samsungu również jest OK.

Czy ktoś z Was się z tym problemem zetknął i wie może jak sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam,
AJ
 

cyber78

Member
Bez reklam
A możesz jakąś fotkę wrzucić?
Ja mam 40W4220 i PS3 po HDMI za 30zł i nie widzę żadnych problemów z kolorami, wręcz przeciwnie.
 

ajonak

New member
Postaram sie, ale nie jest to łatwe gdyz juz sama kompresja JPEG powoduje podobne efekty.
Mozesz to sprawdzic u siebie w nastepujacy sposob:
1. usun tapety jesli takowe posiadasz i ustaw XMB na defaultowy z taka wstega falujaca na srodku ekranu
2. ustaw kolor na brazowy.
Teraz jak wrocisz do XMB root menu to u mnie na TV widac takie paski (ze 20-30 sztuk) roznych odcieni brazowego (gradient) w srodkowo-dolnej czesci ekranu ponizej tej falujacej wstazki.
Na serii S i Samsungu (i byc moze u Ciebie) kolory sa idealnie plynne, tak ze praktycznie nie widac, ze tam sa rozne odcienie brazu.
Cos w rodzaju tego co mozesz zobaczyc ponizej (ale to tylko sztucznie spreparowany przyklad):
 

Attachments

  • gradient.jpg
    gradient.jpg
    3,8 KB · Wyś: 1142
  • gradient_bad.jpg
    gradient_bad.jpg
    3,5 KB · Wyś: 582
Ostatnia edycja:

ravaillez

New member
Dziwne, u siebie na konsolach również nie widzę problemu (zarówno na Xsie jak i PS3), tym bardziej dziwne, że telewizora ma 10 bitowy panel odpowiadający za przejścia tonalne. Nie masz możliwości zrobić zdjęcia najlepiej lustrzanką cyfrową?
 

ajonak

New member
mam podejrzenie, że efekt ten występuje tylko na telewizorach wyposażonych w funkcję MotionFlow.
Ale żeby było jasne, u mnie wyłączenie MotionFlow nic nie zmienia.

Czy są osoby, które nie mają tego color bandingu, a mają TV z 100/200Hz?
 
Ostatnia edycja:

ajonak

New member
Color Banding KDL 40W4500 + PS3 przez HDMI
poniżej zamieszczam fotkę
Jeśli dla kogoś jest to nieakceptowalne to powinien się zastanowić nad kupnem innego modelu TV.
 

Attachments

  • color_banding.jpg
    color_banding.jpg
    90,6 KB · Wyś: 632
Ostatnia edycja:

Sych

New member
40w4500 nigdy nie zauważyłem czegoś podobnego. Nawet na zdjęciach zachodu słońca, lub filmach z BR nie ma takich przejść. Wszystko gładko. Spróbuj zmienić ustawienia. Możesz wstawić zdjęcie całego lcd na innej scenie?
 

ajonak

New member
a podłączałeś PS3 do tego TV? Sprawdzałem w MM na wielu egzemplarzach W4500 i Z4500 i chyba na W5500 (różne przekątne) i na każdym ten efekt występował.
Poniżej inna fotki, trochę większe
 

Attachments

  • color_banding_2.jpg
    color_banding_2.jpg
    135,6 KB · Wyś: 113
  • color_banding_3.jpg
    color_banding_3.jpg
    248,5 KB · Wyś: 129
Ostatnia edycja:

karhan

New member
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem tv lcd sony 40w4720...Nosze sie teraz z zamiarem zakupu kina domowego 5.1 do tego tv.
I tu mam pytanie odnośnie podłaczenia dzwieku a mianowicie bede pod tv mial podlaczone kino domowe przez hdmi, ps3 przez hdmi, dekoder aster przez hdmi. Tv z kinem domowym chce podlaczyc jeszcze przez opticala zeby dzwiek z dekodera aster i z ps3 szedl z glosnikow 5.1. Czy nie strace jakosci dzwieku z ps3 jezli dzwiek najpierw przejdze przez tv i dopiero pozniej trafi do kina domowego? Czy nadal bedzie to dzwiek dts, dolby digital, prologic itp czy juz tylko zwykle stereo? To samo sie tyczy dekodera aster... Czy dzwiek ktory przechodzi przez TV nie jest przez niego zmieniany( na gorszy)? czy tv moze sluzyc wlasnie jako przekaznik bez utraty jakosci dzwieku? Takie rozwiazanie eliminuje ilosc kabli...
 

cyber78

Member
Bez reklam
ajonak napisał:
a podłączałeś PS3 do tego TV? Sprawdzałem w MM na wielu egzemplarzach W4500 i Z4500 i chyba na W5500 (różne przekątne) i na każdym ten efekt występował.
Poniżej inna fotki, trochę większe
Twoje posty z załączonymi zdjęciami nie dawały mi spokoju. Colour Banding występuje na każdym TV zarówno na LCD jak i na plazmach i jak poszukasz w necie, to okaże się że na 2 modelach telewizorów u jednych jest u innych nie (jak z każdą inna wadą), ale to co pokazałeś na zdjęciach to jest porażka. Ja na moim W4220 nie ma takich problemów z PS3, owszem pojawia się czasami w grach, szczególnie jak jakich dym się pojawia, ale prawie niezauważalnie, a juz na pewno nie ma tego w menu.

I znalazłem przyczynę, trzeba włączyć Full RGB, jak ustawię na Limited to mam taki sam efekt jak na twoich zdjęciach, i w grach np Flower jest on nie do zniesienia .
Sprawdź jak ty masz ustawione w konsoli RGB Full czy Limited, i napisz jaki wynik po zmianie.
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
karhan napisał:
Witam,
Jestem szczęśliwym posiadaczem tv lcd sony 40w4720...Nosze sie teraz z zamiarem zakupu kina domowego 5.1 do tego tv.
I tu mam pytanie odnośnie podłaczenia dzwieku a mianowicie bede pod tv mial podlaczone kino domowe przez hdmi, ps3 przez hdmi, dekoder aster przez hdmi. Tv z kinem domowym chce podlaczyc jeszcze przez opticala zeby dzwiek z dekodera aster i z ps3 szedl z glosnikow 5.1. Czy nie strace jakosci dzwieku z ps3 jezli dzwiek najpierw przejdze przez tv i dopiero pozniej trafi do kina domowego? Czy nadal bedzie to dzwiek dts, dolby digital, prologic itp czy juz tylko zwykle stereo? To samo sie tyczy dekodera aster... Czy dzwiek ktory przechodzi przez TV nie jest przez niego zmieniany( na gorszy)? czy tv moze sluzyc wlasnie jako przekaznik bez utraty jakosci dzwieku? Takie rozwiazanie eliminuje ilosc kabli...

Zawsze możesz kupić kino domowe z amplitunerem który ma parę wejść HDMI i wyjście HDMI do lcd. Urządzenia podłączasz pod amplituner, a ampli do lcd. Wybierając ampli, zobacz czy ma funkcje przerzucania dźwięku i obrazu przez hdmi do lcd. Żeby w przypadku gdy chcesz słuchać tylko z głośników z telewizora materiał przechodzący przez ampli, dźwięk był wysyłany do lcd.
Poza tym jeśli chodzi o dźwięk to optyczny z telewizora do ampli powinien wyrobić.
 

Belemdi

New member
Witam,
Jestem posiadaczem 40kdl-w4500. Z telewizorka jestem w sumie b. zadowolony, nurtuje mnie natomiast jeden problem i nie bardzo udaje mi się znaleźć rozwiązanie.
Telewizor mam podłączony przez hdmi do dekodera n'ki. Po włączeniu telewizora, po pewnym czasie (różnie) telewizor wyłącza się na sekundę, tzn. ekran rob się czarny i pojawiają się indykatory wybranego połączenia - hdmi1, 1080i, i dalej działa normalnie. Ale dzieje się tak po każdym włączeniu i wyłączeniu.
Próbowałem ze wszystkimi wejściami hdmi, zmieniałem kabel i dekoder, ale bez rezultatu.
Cała ta sytuacja jest mocno denerwująca, szczególnie, jak z oglądam mecz z koomplami - a tu nagle łyp i nie ma obrazu.
Pliz help.
 

jarql

Member
Mam W4000 i u mnie występuje ten sam problem, jest to wina dekodera n-ki, jakis czas temu wymieniałem dekoder bo trafił mi sie akurat "piszczący" oprócz tej wady działał ogólnie bez zarzutu, po wymianie otrzymałem inny na którym własnie dzieje sie to co opisujesz,ale już zdązyłem sie do tego przyzwyczaić:) proponuje wymiane dekodera z tv jest wszysko ok
 

Sych

New member
Wszystko wskazuje na winę dekodera. U kolegi na trochę starszym Philipsie, dzieje się to samo. Dodatkowo znika dźwięk. Po zmianie kanału jest ok. Mówi, że parę razy dziennie tak się dzieje.
A jak wygląda zmiana dekodera nki? Idę normalnie do punktu z dekoderem i od ręki mi wymienia? Ja mam problem właśnie z piszczeniem - potwornym piszczeniem jak dekoder jest wyłączony.
 

jarql

Member
Więc nie masz sie co zastanawiać, bierz dekoder i idź do punktu n-ki. Nie we wszystkich wymienią od ręki ale można jakby co sie umówić na wymiane,ale możlwiość jest jak najbradziej.Miałem ten sam problem oddałem dostałem starszy model ale przynajmniej nie piszczy, za to właśnie traci obraz czasami ale jakoś mi to specjalnie nie przeszkadza:) cięzko dorwać dekoder bez wad, taki to juz shitowaty sprzęt n-ka daje klientom,sorry za offtop
 
Do góry