Sony seria W4500 (40,46,52 cale) 50000:1, 100hz - Test, opinie użytkowników

Sych

New member
Dzięki za informacje. W tygodniu skoczę, zobaczę co da się zrobić. Dekodery może i Ch***** robią, ale za to menu jest szybkie, nie wiesza się, wygodne. Tu w porównaniu do cyfry, nka wychodzi znakomicie. A dekoder PVR cyfry też mi piszczy.....
 

ravaillez

New member
jarql główny problem to chyba przede wszystkim częste zmiany w sofcie, a telewizory niestety rożnie mogą na to reagować. A z drugiej strony dekodery, są jakie są czyli mocno kapryśne także od razu nie zwalać na telewizor ;)

Belemdi pozostaje wymiana dekodera na sprawny,].
 

jarql

Member
Oczywiście że nie ma co zwalać na tv,prawde mówiąc zmiana softu mnie guzik intersuje,dekoder ma spełniac swoją role i tyle, ale ważne jest to że każdy za to płaci a dekoder często trafia sie z piszczącą przetwornicą,więc coś jest chyba nie tak z tym sprzętem:)
 

Sych

New member
Seba_Fan napisał:
nie wiem jak macie podpiete te dekodery, ale jesli po hdmi to slyszalem ze te zlacze lubi robic problemy

Tylko, że na "postoju", przy wyłączonym dekoderze i tv piszczy... Wcześniej miałem podłączony przez jakiś czas pod scart, też piszczało... Mimo tego piszczenia i tak uważam dekodery nki za bardziej atrakcyjne niż cyfry. Na temat polsatu nie wypowiadam się, bo to jest wogóle porażka...
 

Sych

New member
No nie przesadzajmy, nie zawsze:D Ale faktycznie zdarza się... mój błąd.. Czasami mi się naciśnie "cytuj" zamiast odpowiedz... Chyba, że trzeba zacytować, to już specjalnie;)
 

lexo

New member
Mam pytanie do posiadaczy w4500. Jak spisuje się motionflow w porównaniu do motionplus samsunga? Z tego co obserwuję to samsung chyba najbardziej wydajny pod tym względem, sharp słabiej. A jak w4500 się plasuje na ich tle (nie chodzi mi o sony generalnie bo nowe modele bardzo płynne)?
 

Ares78

New member
Wiesz, żeby zawyrokować to trzeba mieć oba takie telewizorki obok siebie i puścić ten sam materiał na obu jednocześnie, wtedy jako tako byłoby to miarodajnie. 100hz sony miało bardzo dobrze zaimplementowane, w nowych modelach zmiany są raczej kosmetycznie, osobiście nie narzekam i nie czuje potrzeby inwestowania np. w 200hz.
 

Ares78

New member
Nie chcę skłamać, ale chyba w4500 nie jest już jako tako produkowane to co jest dostępne to jedynie resztki z magazynów, ten model został zastąpiony przez w5500... Tak to mniej więcej wygląda, także ciężko mówić o nowych w4500, chyba, że miałeś na myśli w5500 jeśli tak to efekt ten nie występuję albo na bardzo mała skalę- na forum nikt jeszcze nie skarżył się.
 

lexo

New member
Niestety miałem na myśli w4500. Szukam TV głównie do grania po sieci i zależy mi na możliwie krótkim input lagu. W4500 według testów ma jeden z najkrótszych czasów jeśli chodzi o LCD. W5500 jest na równi z Samsungiem B650 (ubolewam, że z tego powodu nie mogę go wziąść) według testów i co doraźnie widać organoleptycznie w każdym sklepie w którym byłem. Nieważne jaki sygnał, jaki sklep i na jakich ustawieniach W5500, samsungi serii B i ledy a także większość philipsów widocznie się spóźniają.

W 4500 ma przewlekły clouding i nie jest najnowszym TV. Jakby tego było mało cena moim zdaniem kosmiczna. W sieci zaczyna się od 6300 i z dostępnością słabo. Alternatywą jest JVC 47DV1 ale ten z kolei nie powala czarnymi scenami (kontrast). Zostaje jeszcze plazma s10 która może nie jest tak płynna jak LCD ale za to mogę mieć 50 cali. Wciąż mam nadzieję, że cena w4500 zjedzie do 10.07.09.
 

Ares78

New member
lexo a jesteś pewny, że zauważysz różnice pomiędzy tymi osławionymi iput lagami? Bo już na ten temat legendy chodzą dość mocno ubarwione, a w praktyce przeciętny użytkownik nie odczuje różnicy (na jakich testach bazujesz?). Cena w4500 dla mnie jest niezrozumiała, jest wyższa niż nowego modelu, jeszcze możesz przyjrzeć się jak zaproponował jarql z4500.
 

pablospoz

New member
lexo napisał:
Czy Sony uporało się już z problemem cloudingu w nowych W4500? Ktoś ostatnio kupował ten TV?[/
Cześć! To moj pierwszy post.Mam 40W4500 od grudnia 2008.
W postach często pojawia się określenie "problem cloudingu", a ja nie mam pojęcia co to.
Proszę wybaczyć mi brak wiedzy w tej kwesti i wyjaśnić o co chodzi
 

Ares78

New member
Bo ten problem występował u niektórych, ja też u siebie go nie miałem. A jak się objawiał? Przy zmianie sygnału czy też czarnym ekranie można było zobaczyć jaśniejsze miejsca na matrycy i to jest osławiony clouding. W4500 jest już nie produkowane, to co można dostać to są niedobitki ze sklepów, następcą jest w5500 i tam nie ma tego efektu.
 

maciek49

New member
czy takie ustawienia beda odpowiednie >?

For HD Source:

Picture menu:
Picture Mode: Cinema
Backlight: 2
Picture: 90
Brightness: 51
Color: 54
Hue: 0
Color Temperature: Warm2
Sharpness: 5
Noise Reduction: Off
MPEG Noise Reduction: Off
Advanced Settings menu:
Black Corrector: Off
Advanced C.E.: Off
Gamma: Low
Clear White: Off
Color Space: Standard
Live Color: Off (grayed out)

White Balance menu:
R-Gain: -3
G-Gain: -4
B-Gain: -1
R-Bias: -2
G-Bias: 0
B-Bias: 0

Motion Enhancer: Off
CineMotion: Auto 1
Game Mode: Off
Video/Photo Optimizer: Video

General Setup menu
Power Saver: Off

http://www.avforums.com/forums/lcd-televisions/837866-sony-w4500-settings-thread-2.html



est tam wejscie Ethernet, podlaczam go pod Liveboxa, kablem Ethernet i nic sie nie dzieje. Gdzie moze byc problem?
 
Ostatnia edycja:

Sych

New member
Musisz skonfigurować serwer. Dosyć łatwo jest na wmp11. Są też programy do obsługi tego typu połączeń.
Co do ustawień, wszystko zależy od Ciebie. Jeśli Ci pasują, to dlaczego nie:D
 
Do góry