Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

TYTUS62

New member
Cześć. Dzięki koledze /niestety nie znam imienia/ za pomoc w wejściu w menu. Wszystko ok do momentu wciśnij "8" po tym ruchu nic mi się nie zmienia no poza górnym prawym napisem z service na rst-. Mój soniak to 40ex500.
 

$kubi

Member
Mam dokładnie to samo.
KDL-40EX500
Ustawiłem wszystko wg. instrukcji wyżej. Jednak po wejściu do menu serwisowego i kliknięciu 8 wygląda to tak:

5x klikam 2 i dochodzę do takiego okienka:

img20120124144119.jpg


klikam 8 i napis service zmienia się na kilka sekund na RST-

img20120124144134.jpg


Help



EDIT:

Po kliknięciu 0 udało mi się wejść by zobaczyć listę by ustawiać poszczególne wartości.
Nie wiem czemu, ale u mnie po zmienieniu jednej opcji napis Write nie znika... kliknąłem więc HOME i tak powtórzyłem za każdym razem. Po ponownym wejściu w menu serwisowe wprowadzone ustawienia zostają więc chyba jest ok?

Mój Sony pochodzi z 09/11 i ma matrycę LTU(Z)400HF02 - tyle wyczytałem w menu serwisowym.
Jeżeli mógłbyś podaj jak to wygląda u Ciebie @Than
 
Ostatnia edycja:

Than

New member
Bardzo przepraszam za te pomyłki. Pisałem z pamięci.

Zamiast 8 należy faktycznie wcisnąć 0.

To czy napis write znika czy nie jest nie ważne. Ważne, że się pojawia. Potem można wpisywać kolejną wartość.
 

Than

New member
Mój Sony pochodzi z 09/11 i ma matrycę LTU(Z)400HF02 - tyle wyczytałem w menu serwisowym.
Jeżeli mógłbyś podaj jak to wygląda u Ciebie @Than

Moja matryca to LTY(Z)550HJ01

Jesli matryca jest od tego samego producenta to całkiem możliwe, że kalibracja się mimo wszystko sprawdzi.
 

Mylagos

New member
Mam taką małą uwagę. Mieszanie, zmienianie czegoś w menu serwisowym, jest dosyć ryzykownym zabiegiem i radzę naprawdę z tym uważać. W momencie gdy coś się popsuje, przez zmiany w menu serwisowym, bardzo prawdopodobne jest, że serwis może obarczyć użytkownika o przyczynę usterki i nie dokonać naprawy w ramach gwarancji.
 

$kubi

Member
Szczerze ciężko mi się wypowiedzieć coś na jej temat. Jestem tylko człowiekiem i jakbyś mi pokazał 2 tv obok siebie z różnymi ustawieniami to bym się potrafił wypowiedzieć, a tak to ciężko...
No ale niestety nie stać mnie, a nie znam nikogo z mojej okolicy kto by miał taki sprzęt by dokonać badań na swoim TV...
 

TYTUS62

New member
Witam. A więc po wszystkich ustawieniach zgodnie z podanymi przez Thana danymi obraz jest ok. Sygnał jest u mnie z kablówki/Pruszków/. Barwy są naturalne i przyjemne dla oka .Porównując barwy i obraz w innych telewizorach np. w MM,Saturnie mój obraz nie jest tak wyostrzony i z takim ostrym kontrastem. Than dzięki za pomoc w ustawieniach. Dig Dug dzięki za pomoc z pilotem ;-)A moja prośba o pomoc wynikała z braku zrozumienia pilota ;-)
 

TYTUS62

New member
Znalazłem jeszcze ustawienia na naszym forum pod tym tytułem Sony Bravia KDL46HX820 jakie macie ustawienia obrazu. Ustawiłem to na próbę . Obraz jest żywszy i teraz patrząc ustawienia w/g Thana są tak jakby zamglone. Ale to już każdy sobie sam wybiera.
 

maro76

New member
Prawie każdy prezentuje swoje ustawienia obrazu, więc i ja swoje opiszę:
Tryb obrazu - Standardowy
Podświetlenie - 5
Kontrast - 86
Jasność - 44
Nasycenie - 48
Odcień - 0
Temperatura barw - Neutralne
Ostrość - 15
Redukcja zakłóceń - Wył
Redukcja zakłóceń MPEG - Wył
Tryb filmu - Automat.2
Korekcja czerni - Wył
Zaaw.zwiększ.kontrastu - Średnie
Gamma - 0
Automat.ograniczenie światła - Wył
Czystość bieli - Wył
Żywy kolor - Wył
Wzmocnienie R - (-13)
Wzmocnienie G - (-8 )
Wzmocnienie B - (-7)
Przesunięcie R - (-2)
Przesunięcie G - (0)
Przesunięcie B - (-1)
Ustawienia przy wyłączeniu nasycenia (0), następnie ustawienie obrazu czarno-białego i w końcowym etapie ustawienie poziomu nasycenia wg odcienia twarzy (nagrania na żywo ze studia TV).
Oczywiście każda matryca jest inna, parametry ustawienia TV w trybie serwisowym różne i powyższe ustawienia mimo że u mnie są dobre w innych odbiornikach mogą dać zupełnie inne rezultaty.
Pozdrawiam.
 

$kubi

Member
Oczywiście każda matryca jest inna, parametry ustawienia TV w trybie serwisowym różne i powyższe ustawienia mimo że u mnie są dobre w innych odbiornikach mogą dać zupełnie inne rezultaty.
Pozdrawiam.



Dlatego miło byłoby, gdybyście pisali jakie macie modele tv z jakiego miesiąca i roku oraz z jakimi matrycami...
 

maro76

New member
Pisałem parę postów wcześniej, ale w formie przypomnienia to 40EX500 z września 2011roku, matryca samsunga LTU400HF02.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

maro76

New member
To pierwsze ustrojstwo zamienia prawdopodobnie cyfrowy sygnał optyczny na analogowy (wyj.cinch), którymi wychodzisz do kolejnego zestawu audio i teoretycznie wszystko powinno działać należycie. Nie widzę tu nic skomplikowanego.
 
Do góry