Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

TYTUS62

New member
maro ja mam to już wszystko podłączone tylko szukam najlepszego ustawienia dziwięku w tv tzn,tony niskie,wysokie i reszta tych pozycji w naszych sonkach.
 

maro76

New member
Regulacja barwy dźwięku (tony wysokie i niskie) w tym czy w innym telewizorze nie wpływa na poziom wyjściowy na złączach cinch, optical czy coaxial.
Regulacji musisz dokonać z poziomu wzmacniacza tego "blastera" ma on z przodu te regulatory i więcej nie ustawisz.
 

300ton

New member
Witajcie.

Mam do Was zapytanie. Mój 32EX500, ten z gorszą matrycą ma pewną przypadłość. Otóż na jeśli na czarnym tle są jakieś białe napisy np tak jak na planszy "REKLAMA" w TVN24 to poniżej liter widoczne są białe linie biegnące do do samego dołu ekranu. Podobnie jest z logo TVP1 czy TVP2 kiedy ekran jest czarny. Błąd oprogramowania czy wada matrycy??
 

krz

New member
Witam,

Kupiłem rodzicom dysk i zapełniłem go filmami HD, bo już nie mogłem patrzeć jak używają go tylko do Na Wspólnej.
Dysk to WD 500GB. Uważałem, by był z oddzielnym zasilaniem.
Ostatecznie zostawiłem mu dwie partycje. Jedną do dzielenia plików większych niż 4GB - NTFS, i drugą, na której znajduje się cała zawartość - FAT32.
Niestety wszystko robiłem na odległość, bo nie mam dostępu do TV, a teraz już i do dysku.
Jak się okazało, dysku TV nie widzi. Nie wiem czy jest to wina samego dysku, moja, czy umiejętności ojca, ale mówi że pendrive czyta bez problemu.
Ktoś się spotkał z takim problemem? Pomoże mi mój rozwiązać?
Dużo mi zajęło czasu zabawa ze zmianami kontenera, dodawaniem napisów itd, by teraz to wszystko odpuścić. Da radę to jakoś odratować jeszcze?

Pozdrawiam,
Tomek
 

edi730

New member
Kiedyś bawiłem się dyskiem podłączonym do tego tv i z tego co pamiętam to czytał mi tylko jedną partycję dysku i tylko pierwszą, nawet gdy obie były w FAT32. Tak że spróbuj tą pierwszą sformatować do FAT32 może pomoże. Ogólnie moje spostrzeżenia są takie że tv ex500 nie nadaje się do komfortowego odtwarzania filmów. Jest strasznie kapryśny odnośnie formatów itd..
 

Picek_LBN

New member
Panowie, mam takie pytanie.
Kupiłem w grudniu 46EX500, ale dopiero teraz po przeprowadzce tak naprawdę zacząłem go używać. Powiedzcie mi czy u was też występuje nie równe podświetlenie w matrycy w rogach ekranu? Najbardziej widać to na ciemnych, czarny scenach, tak jakby światło przebijało lub jakby coś próbowało świecić z czterech rogów do środka ekranu. Ciekawi mnie czy to kwalifikuje się na gwarancję?
 

Mylagos

New member
@krz
Telewizory Sony, niestety nie rozpoznają dysków z systemem plików NTFS. W przypadku EX500, powinien być to system FAT32.

@Picek_LBN

Hmm takie świecenie bardziej moim zdaniem pasuje do krawędziowego podświetlenia LED, niż do podświetlenia CCFL. Spróbuj pozmieniać ustawienia obrazu, może uda Ci się zniwelować ten efekt, bądź skontaktuj się z pomocą techniczną Sony i umów się z technikiem.
 

krz

New member
Kiedyś bawiłem się dyskiem podłączonym do tego tv i z tego co pamiętam to czytał mi tylko jedną partycję dysku i tylko pierwszą, nawet gdy obie były w FAT32. Tak że spróbuj tą pierwszą sformatować do FAT32 może pomoże. Ogólnie moje spostrzeżenia są takie że tv ex500 nie nadaje się do komfortowego odtwarzania filmów. Jest strasznie kapryśny odnośnie formatów itd..

Myślisz, że wyłączenie pierwszej partycji załatwi sprawę? Nie jest to operacja zbyt skomplikowana, a raczej z niczym bardziej zaawansowanym sobie mój tato nie poradzi.

Ktoś ma jakiś inny pomysł?
 

ebola1972

Member
jutro dorwę jakiś dysk to się pobawię, postawię 2 partycje i zobaczę o co chodzi.
rozumiem, że pierwszą partycję masz NTFS, drugą FAT32 i tutaj masz filmy
druga ma być pozostawiona tak?
 
Ostatnia edycja:

krz

New member
jutro dorwę jakiś dysk to się pobawię, postawię 2 partycje i zobaczę o co chodzi.
rozumiem, że pierwszą partycję masz NTFS, drugą FAT32 i tutaj masz filmy
druga ma być pozostawiona tak?
Dokładnie tak. Dzisiaj postaram się telefonicznie poinstruować, jak wyłączyć pierwszą partycję. Albo rozwiążemy problem, albo wykluczymy jedną z alternatyw. Tylko wypadałoby mieć coś jeszcze w zanadrzu :)

Pozdrawiam,
krz
 

ebola1972

Member
testowane na Windows 7 na dysku zewnętrznym 3,5 " 80GB

Nie musisz niczego wyłączać.

ściągasz darmowy program do operacji na dyskach EASEUS Partition Master 9.1.0 Home Edition

Partycję z NTFS musisz ustawić na Logical
Partycję z FAT32 musisz ustawić na Primary

Aby to zrobić jak najedziesz na partycje masz do wyboru po lewej stronie polecenie "Convert to Logical" lub "Convert to Primary", potem "Apply" i gotowe.

Nie tracisz żadnych danych.

Telewizor widzi partycję FAT32.

Komputer widzi obie partycje.

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam.
 

krz

New member
testowane na Windows 7 na dysku zewnętrznym 3,5 " 80GB

Nie musisz niczego wyłączać.

ściągasz darmowy program do operacji na dyskach EASEUS Partition Master 9.1.0 Home Edition

Partycję z NTFS musisz ustawić na Logical
Partycję z FAT32 musisz ustawić na Primary

Aby to zrobić jak najedziesz na partycje masz do wyboru po lewej stronie polecenie "Convert to Logical" lub "Convert to Primary", potem "Apply" i gotowe.

Nie tracisz żadnych danych.

Telewizor widzi partycję FAT32.

Komputer widzi obie partycje.

Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam.

A nie wiesz czy wyłączenie NTFS pod Windowsem rozwiązuję problem? Na tą chwilę jest to prostsze zadania dla osoby mało ogarniętej technologicznie.

Dziękuję za pomoc!
 

ebola1972

Member
nie wiem jak zadziałać pod windows, aktualnie mam tylko dostęp do laptopa z Windows 7 starter a to bardzo okrojona wersja okien. Ale do roboty instalować programik - 2 minut roboty, operacja na dysku 1 minuta roboty.
 

$kubi

Member
Mam małe zastrzeżenia co do wyświetlanego obrazu.

Tak pokrótce o co mi chodzi.

Jak idzie coś LIVE ze studia TVN np. ogladam TVN HD to obraz jest trochę nie wyraźny jakby za ostry tak jakbym widział klatki. Wystarczy, że przełączę na opcję Theater mode i wygładza się elegancko tylko niestety kolory są inne :/ takie to zżółkłe...

KToś ma pojęcie co jak ustawić, żeby i kanały HD wyglądały ekstra?

Dodam, że obraz z DVB-T nie ma porównania do tego z tunerem po HDMI. - Kolory są żywsze na tym drugim

EDIT:

Ostrość z 15 na min i jest dużo lepiej ;)
 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Kdl-40ex500

Witam.Panowie, jak działa internet w tym odbiorniku? Zastanawiam się, czy kupić WIFI-USB i kiedy komputer zajęty, to choć poczytać newsy itp?
 

$kubi

Member
Szkoda ze nnic z softem sie nie dzieje do naszych TV.. to juz chyba wsio co mieli zamiar zmienic.
A mogli by dodac Hbbtv bynajmniej..
 
Do góry