Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

300ton

New member
wi-fi sony uwa-br100

Witajcie w Nowym roku!

Mam prośbę do tych,, którzy mają adapter wi-fi. Chciałbym abyście sprawdzili na jakim chipie jest on zrobiony czyli co w nim siedzi. Nie proponuję rozbierania ale podłączcie go do kompa, najlepiej z Win7 i sprawdźcie jak się zainstaluje (w menedżerze urządzeń). Można też spróbować sprawdzić za pomocą programu typu Everest, być może uda się podejrzeć typ chipseta na jakim zbudowany jest ten adapter.
Dzięki temu może uda się doasować jakiś innego producenta ale oparty na tym samym chipie.

pozdr00fka
paweł
 

yaqp

New member
Mam ten "modem" wifi i win7, po wlozeniu w usb kompgo chce zainstalowac ale nieodnajduje sterwonikow i wywala nieznan urzadzenie (CEWL 1), i niestety zadnych dodatkowych info nie moge wyczytac.....
mam takie info w menadz. urz.:
"Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)
Nie został wybrany sterownik dla zestawu lub elementu informacji o urządzeniu.
Aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia, kliknij opcję Aktualizuj sterownik."
 

maro76

New member
Od kilku godzin nie widać piksela, mam nadzieje, że taki stan już się utrzyma.
"Pogroziłem" tv, że jak się mu się pogorszy to skończy jak jego poprzednik 40w4000.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
Oby Wasze tv nigdy się nie psuły.
No,no,no:???: tylko bez takich numerów. Cóż to jest za okres 3 tygodni. 3 lata to jeszcze rozumiem. Jak miał by się sypać po miesiącu to coś chyba nie tak z produktem i tylko reklamacja i zwrot kasiorki.
Pozdrawiam i również życzę wszystkiego najlepszego w 2012 roku.
 

ebola1972

Member
No,no,no:???: tylko bez takich numerów. Cóż to jest za okres 3 tygodni. 3 lata to jeszcze rozumiem. Jak miał by się sypać po miesiącu to coś chyba nie tak z produktem i tylko reklamacja i zwrot kasiorki.
Pozdrawiam i również życzę wszystkiego najlepszego w 2012 roku.

Co do zwrotu kasiorki ...
co mi po kasiorce jak tego modelu już nie kupię bo jest praktycznie niedostępny.

Na razie od czasu do czasu w tym samym miejscu co poprzednio zaświeci się zielony subpiksel. Pomruga, pomruga i zgaśnie. Widać to tylko na ciemnym tle i coraz rzadziej się zapala. To chyba jego ostatnie dni.

Co do reklamacji...
Na miejscu mam autoryzowany serwis Sony. Najpierw poczytałem, że ogólnie przyjęte normy nie przewidują naprawy tv z moim defektem. Musi się nazbierać trochę tych "złych" pikseli czy subpikseli.
Po namyśle zadzwoniłem do serwisu bo i tak nic nie tracę. Przyjechał technik, obejrzał i stwierdził, że jak chcę to mogą wymienić matrycę. Normy normami a Sony to naprawi. Pomyślałem: matryca równomiernie podświetlona, mogę dostać gorszą a w sumie jak subpiksel szlag do końca trafi to w sumie nie przeszkadza już w oglądaniu. Zresztą szkoda mi było na jakiś czas rozstawać się z tv. W każdym razie mam się zastanowić. Gwarancja jeszcze prawie 2 lata.
 

maro76

New member
Tak co racja to racja, nie ma pewności że nowa matryca to nowa a nie odrzut z produkcji. Pamiętam przygodę ze swoim philipsem CRT. W 2004 roku kupiono, po wyłączaniu na środku ekranu pozostawiał plamkę aż w końcu wypalił luminofor. Wymiana kineskopu dała tyle, że wsadzili jakiś fajans z okropnymi błędami zbieżności (kolorowe obwódki) i źle ustawili geometrię.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Tak co racja to racja, nie ma pewności że nowa matryca to nowa a nie odrzut z produkcji. Pamiętam przygodę ze swoim philipsem CRT. W 2004 roku kupiono, po wyłączaniu na środku ekranu pozostawiał plamkę aż w końcu wypalił luminofor. Wymiana kineskopu dała tyle, że wsadzili jakiś fajans z okropnymi błędami zbieżności (kolorowe obwódki) i źle ustawili geometrię.
Zawsze takie przypadki się zdarzają w róznych modelach, róożnych firm choć w Spony chyba nie tak często.
 

Than

New member
Moich przygód z KDL-55EX500 ciąga dalszy (nastąpi):

W kwestii ustawień kolorów: ja próbowałem to zrobić dobrze przez w sumie 4 tygodnie conocnej walki. W końcu zresetowałem wszystko na zero i kalibrację wykonałem na poziomie menu serwisowego. Efekt w końcu jest wyśmienity, ale nie idealny (z powodu ograniczonych możliwości ustawień).

Postaram się umieścić dokładny opis jak tego dokonać. Być może jeszcze dzisiaj.
 

ebola1972

Member
Moich przygód z KDL-55EX500 ciąga dalszy (nastąpi):

W kwestii ustawień kolorów: ja próbowałem to zrobić dobrze przez w sumie 4 tygodnie conocnej walki. W końcu zresetowałem wszystko na zero i kalibrację wykonałem na poziomie menu serwisowego. Efekt w końcu jest wyśmienity, ale nie idealny (z powodu ograniczonych możliwości ustawień).

Postaram się umieścić dokładny opis jak tego dokonać. Być może jeszcze dzisiaj.

gratuluje odwagi, grzebanie w serwisowym może skończyć się wezwaniem serwisu.
Czy to oznacza, że zmieniły się domyślne wartości w ustawieniach czy też jest to zabieg wykraczający poza standardowe ustawienia w menu telewizora.
 

Than

New member
gratuluje odwagi, grzebanie w serwisowym może skończyć się wezwaniem serwisu.
Czy to oznacza, że zmieniły się domyślne wartości w ustawieniach czy też jest to zabieg wykraczający poza standardowe ustawienia w menu telewizora.

Nie przesadzajmy. Zmiana balansu bieli wygląda właściwie tak samo. Jedyna różnica to dokładność na poziomie plus/minus 127. Dodatkowo tak zmieniony balans jest ustawiony raz na zawsze i wszędzie.
Oczywiście zmienia się tylko balans i nic innego nie rusza. Zresztą nie ma tam zbyt wiele rzeczy.
 

darecki74

New member
Gdyby ktoś chciał nabyć 46ex500 to wczoraj go widziałem w Saturnie w Tychach w cenie ..hmm...3490 pln...nieźle...ale jak co to jest !!! Mają raty bez % akuratnie.Ja za takiego samego w listopadzie dałem w MM Katowice 2970..
 

ckalpel

New member
Pytałem juz w wątku o EX720 ale spytam i tu,

Do PS3, Enki - EX500 czy HX720?

2290zł , 2750zł.

Nie zalezy mi na 3D. Czy oprócz smukłości i bajerów internetowych EX720 zaoferuje mi więcej wobec pięćsetki?

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
 

darecki74

New member
Pytałem juz w wątku o EX720 ale spytam i tu,

Do PS3, Enki - EX500 czy HX720?

2290zł , 2750zł.

Nie zalezy mi na 3D. Czy oprócz smukłości i bajerów internetowych EX720 zaoferuje mi więcej wobec pięćsetki?

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)
Nie znam ex720 ale mam i gram na PS3 na 46ex500
Dla mnie super, nie smuży , ładny czysty obraz ale wybór należy do Ciebie.EX 500 mogę polecić.
 

Than

New member
Pytałem juz w wątku o EX720 ale spytam i tu,

Do PS3, Enki - EX500 czy HX720?

2290zł , 2750zł.

Nie zalezy mi na 3D. Czy oprócz smukłości i bajerów internetowych EX720 zaoferuje mi więcej wobec pięćsetki?

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

EX720 zaoferuje ci brak czarnego tła plus brak jednorodności podświetlenie. Za to ma 3D. Ja wybrałem EX500
 

Than

New member
W końcu zamieszczam jak ustawić porządnie kolorki.

Ustawienia były robione na KDL-55EX500 przy użyciu kalibratora SPYDER2 oraz programu HCFR.

Instrukcja wpisania ustawień tak jak ja mam:

Wyłączyć WSZYSTKIE ulepszacze jakie można.

WYŁĄCZYĆ CZUJNIK OŚWIETLENIA!!!

BALANS BIELI NALEŻY USTAWIĆ NA 'CIEPŁE 2' (bardzo ważne)

GAMMA: -2 (bardzo ważne)

podświetlenie: 2 w nocy, 4 w dzień
ostrość: 0 (bardzo ważne)
jasność: 50 (bardzo ważne)
Kontrast: 100 (bardzo ważne)
nasycenie: 54 (bardzo ważne)
MotionFlow: WYŁ lub STANDARD (ja mam standard, do grania WYŁ (mniejszy lag))
Tryb Filmowy: polecam AUTO2 (doskonale likwiduje niedoskonałości przekazu 1080i)

czysta biel: WYŁ (bardzo ważne)
żywe kolory: WYŁ (bardzo ważne)
automatyczne ograniczenie jasności (czy jakoś tak): WYŁ

zaawansowany kontrast: MAŁE (Ja mam na MAŁE, można dać wył, to ustawienie reguluje automatycznie podświetlenie zależnie od jasności sceny, działa dobrze)

WSZYSTKIE INNE 'ULEPSZACZE' O KTÓRYCH ZAPOMNIAŁEM MUSZĄ BYĆ WYŁĄCZONE.

BALANS BIELI NALEŻY USTAWIĆ NA 'CIEPŁE 2' (bardzo ważne)

Teraz KOLORY:

**** OD TEGO MOMENTU ROBI SIĘ TRUDNIEJ ****

**** STOSOWANIE SIĘ DO PONIŻSZEJ INSTRUKCJI ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ****

W celu poprawnego ustawienia balansu bieli należy wykonać po kolei wszystkie instrukcje:

(jeśli ma być dobrze to gamma ma być -2)

TEMPERATURA KOLORÓW MUSI BYĆ NA 'CIEPŁE2' PRZED WYKONANIEM PONIŻSZEJ PROCEDURY.

MODYFIKUJEMY TO JAK JEST USTAWIONE 'CIEPŁE2'. W ten sposób wszędzie gdzie wybierzemy 'ciepłe2' bedą dobre kolory.

BALANS BIELI W NORMALNYM MENU TV MUSI BYĆ NA ZERO!

1. wejść w menu serwisowe: wciskać po kolei: wyłączyć, i+, 5, vol+, włączyć
2. pojawi się obraz i zielone menu
3. wciskać '2' aż pojawi się na liście napis 'WHITE BALANCE'
4. wcisnąć '8' - wejdziemy w opcję
5. Pojawi się lista podobna do tej która jest w normalnym ustawianiu balansu bieli. Różnica jest w dokładności.
6. Należy po kolei wprowadzić wartości jak na fotce poniżej. Robimy to wybierając opcję krzyżykiem, wciskając OK (środek krzyżyka), wpisując wartość cyframi i znów wciskając OK (pojawi się na chwile czerwony napis 'WRITE').
7. Po wpisaniu wszystkich wartości można wyjśc z menu serwisowego. Najlepiej zrobić to wciskając przycisk HOME.

OD TERAZ WSZĘDZIE GDZIE WYBIERZEMY 'CIEPŁE2' będziemy mieć skalibrowane kolory. W normalnym ustawianiu w w menu (balans kolorów) ma być wszystko na standardowo.
 

Attachments

  • CameraZOOM-20120123090749208.jpeg
    CameraZOOM-20120123090749208.jpeg
    54,7 KB · Wyś: 897

TYTUS62

New member
Witam. Panowie pomocy! jak wejść w menu serwisowe.Nie mam opisu do pilota i nie wiem jak wbić poszczególne punkty. Proszę o sygnał a ja oddzwonię 793410102.
 
Do góry