Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

eM!

New member
Szkoda ze nnic z softem sie nie dzieje do naszych TV.. to juz chyba wsio co mieli zamiar zmienic.
A mogli by dodac Hbbtv bynajmniej..

Rzecznik prasowy Sony przekazał info, że modele z 2011 będą miały HbbTV ale nie wiadomo jeszcze kiedy. Możesz skierować do Niego takie pytanie a na pewno uzyskasz dokładną i co najważniejsze PEWNĄ odpowiedź co do kolejnych aktualizacji.
LINK DO ODP RZECZNIKA
Co prawda jest to czyjś post więc, każdy może zamieścić w necie co mu ślina na język przyniesie.
 

300ton

New member
Koledzy, czy EX-y mają automatyczną korekcję głośności? Czy "TO" działa?
W moim jest, tylko mam wrażenie że nie ma żadnego znaczenia czy włączę tę opcję czy nie. Ustawienie "korekcja głośności" jest ustawione domyślnie (i u mnie także) na +2. Zmiana tego parametru powoduje tylko to, że telewizor "gra" głośniej lub ciszej a np reklamy jak wyły tak wyją!
Jak to ustawić?
W Samsungach automatyczna korekcja głośności działa, przynajmniej da się to zauważyć a dlaczego w Soniaczu nie?

pozdr00fka
poli
 

eM!

New member
Jak dla mnie to działa. Zauważyłem, że na każdym programie inaczej. Najlepszy efekt jest na National Geographic Channel a z drugiej strony na kanałach typu TVP, TVP1, TVP2 nie zauważam istotnej zmiany.
Nie chcę mędrkować w tym temacie, bo nie mam 100% pewności ale uważam, że może to być związane z danym kanałem (tylko w jaki sposób?).
 

kuro66

New member
Oglądając program wciskamy OPTIONS na pilocie.Po prawej stronie otwiera się menu.Schodzisz na sam dół do Informacje o systemie.Jest tam chyba to czego potrzebujesz.
 

maro76

New member
oprogramowanie PKG4.114EUL-0108

Pojawiła się nowa wersja oprogramowania, czy zauważyliście jakieś dodatkowe zmiany oprócz tego co SONY zamieściła w opisie.


 

eM!

New member
Niestety nie masz takiej możliwości Judash'u. Zależne jest to od dostawcy (muxów) a nie od TV. Może niedługo będzie taka możliwość jak ludzie na górze (Sony i operatorzy) dogadają się.
Trzeba po prostu czekać na kolejne aktualizacje.

x215 - aby oglądać filmy z YouTube w HD musisz zalogować się na tym serwisie przez komputer i domyślnie ustawić najlepsza jakość obrazu dla danego filmu. Wtedy automatycznie po zalogowaniu w TV będziesz miał najlepszą jakość dla danego filmu.
 

Mychu

New member
Witajcie,
czy warto teraz kupić ten telewizor (rozmiar 55") KDL-55EX500?
To TV na 2010 a mamy koniec 2012. Jak się ma jego jakość wykonania i obrazu oraz funkcjonalność do aktualnie proponowanych?
 

Mychu

New member
mariusz67 a co to ma do rzeczy?
Pytam poważnie, bo mogę go kupić za 2000 zł i nie wiem czy jest wart tej ceny, czy lepiej dołożyć i kupić coś nowszego. Przyznaję, że nie zagłębiałem się w aktualne rankingi, bo miałem w planach zakup dopiero w I kwartale 2013.
 

jurkas74

New member
Niestety nie masz takiej możliwości Judash'u. Zależne jest to od dostawcy (muxów) a nie od TV. Może niedługo będzie taka możliwość jak ludzie na górze (Sony i operatorzy) dogadają się.
Trzeba po prostu czekać na kolejne aktualizacje.

A co wg Ciebie robi funkcja 'sortowanie programów cyfrowych' w menu Ustawienie cyfrowe, bo u mnie dzięki niej ustawiam sobie kanały wg własnych upodobań. Ustawienia LCN są brane pod uwagę przy wyszukiwaniu kanałów i wówczas faktycznie są one domyślnie ustawiane w takiej kolejności na jaką wskazuje LCN.
 

dunker

New member
witam posiadam Sony KDL55HX853 55 i mam tv internetową ,ale nie wiem jak wejść w jakąś przeglądarkę aby zalogować się na www i oglądać z tv . Czy jest wogóle taka możliwość ?

pzdr
 

$kubi

Member
W temacie nowego FW cisza?

Modelu już nie sprzedają w sklepach -może ktoś poda ustawienia kalibracji do tego modelu zatem jako prezent na święta?...
 

l1ber

New member
Witam.
Mam pytanie do użytkowników telewizorów marki Sony z serii KLD " EX.
Mianowicie coś mi się w pilocie pozmieniało i odkręcić tego nie potrafię.
W momencie kiedy naciskam na pilocie "1" telewizor wywołuje kanał "0", dopiero dwukrotne naciśniecie "1" powoduje wywołanie kanału 1. Nie wiem nawet kiedy się mi to zmieniło i w skutek jakich akcji. W pierwotnej wersji było także jak naciskałem "1" jeden raz, to telewizor wywoływał kanał 1.
Jakieś pomocne sugestie jak wrócić do pierwotnego ustawienia pilota ?
Z góry dziękuję.
 
Do góry