Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

mrowekg

New member
to co w każdym menu serwisowym (a bywają czasem dwa różne w jednym TV): self/status check, ilość włączeń, ilość przepracowanych godzin, ustawienia serwisowe (kalibracja, włączanie ukrytych opcji), i wiele wiele innych.
 

INTseed

New member
Po wpisaniu kombinacji jest self/status check. A gdzie tam pisze ile godzin
ma tv przepracowany ?
Czy działają wam filmy dobrze filmy 720p w ps3 media serwer ?
Umnie coś dźwięk jest przesunięty :(
 
Ostatnia edycja:

mrowekg

New member
poniżej tego self check (na samym dole) powinna być linia postaci:
XXXXX-YYYYY-ZZZZZ
pierwszy człon XXXX to ilość przepracowanych pełnych godzin, drugi człon YYYYY to ilość włączeń. Co do znaczenia trzeciego nie ma pewności. Czy coś takiego tam widać?
 

INTseed

New member
poniżej tego self check (na samym dole) powinna być linia postaci:
XXXXX-YYYYY-ZZZZZ
pierwszy człon XXXX to ilość przepracowanych pełnych godzin, drugi człon YYYYY to ilość włączeń. Co do znaczenia trzeciego nie ma pewności. Czy coś takiego tam widać?
Jest to co napisałeś. Sprawdziłem wyłączjąc i załączając tv. Zmienia się YYYYY :)
A jeszcze jedno. Jak jest z gwarancją. Mam paragon ale nie umiem jej znaleźć.
 

leon75

New member
Warto tylko pomyśleć co będziemy oglądać przez DLNA, czy przy materiałach HD wifi przy dużej odległości i ilości ścian wyrobi z przesyłem danych, ale to raczej sporadyczna sytuacja. W kwestii samych serwerów jeszcze oprócz PS3 media server godny polecenia jest Wild Media Server.

Zastanawialem sie na roznymi rozwiazaniami bezprzewodowymi, ale zrobilem to kablowo i nie zaluje. Kosztowalo mnie to duuuuzo mniej niz ten soniaczowy wifi i wszystko smiga (mkv 1080p z PS3 tez). Zajelo mi to oczywiscie 2 godziny, zamiast 2 minut;), zeby przeciagnac 25metrow kabla przez wszystkie listwy, ale w wyniku tego mam bardziej stabilne polaczenie (oczywiscie nie wszyscy sie ze mna zgadza;), ale coz dla mnie to najlepsze rozwiazanie).
 

leon75

New member
Po wpisaniu kombinacji jest self/status check. A gdzie tam pisze ile godzin
ma tv przepracowany ?
Czy działają wam filmy dobrze filmy 720p w ps3 media serwer ?
Umnie coś dźwięk jest przesunięty

Zainteresuj sie AviSynth - dodatek do PS3MS. Google. Pierwsza pozycja.
Po zainstalowaniu wlacz jego obsluge w media serwerze. W TV szukasz odpowiedniej transkodowanej wersji np. MPlayer z AviSynth.
Pisze z pamieci, ale u mnie to rozwiazalo problem z synchronizacja, zreszta gdzies na forum juz bylo o tym problemie.
 

jacekwinto

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam

Na pewno już nie raz nękali was takimi pytaniami więc i ja spróbuje. Przerobiłem już naprawdę dużo materiałów w tym temacie ale i tak nie ma to jak spytać o opinie fachowców/użytkowników.
Chcę kupić dobry TV LCD i nie musi być on podświetlany technologią LED (cena 40' do 4000pln, 46' do 5000pln przy czym uzależniony jestem od sklepu Euro RTV AGD - 30x0%). Od Tv wymagam jak najlepszego obrazu przynajmniej w jego klasie cenowej, źródła obrazu to : PS3, N-ka i oczywiście Blue-ray oraz PC (HDMI). Zależy mi również na wyjściu audio cinch.
Widziałem już wiele modeli i Sony przemawia do mnie najmocniej (jakość). Jest jednak kilka typów i tu szczegóły zachodzą na siebie, na tyle, że nikt nie był wstanie mi powiedzieć ten model będzie naj... . Moi faworyci to 40'-46' W5500, W57.. , EX500 oraz WE5B. Dodam że przez "mgłę niepewności" przewijają się jeszcze dwa modele innych producentów Sharp 705 i samsung C650.
Proszę pomóżcie wybrać abym później nie musiał pluć sobie w twarz.
PS
Czy jest różnica w jakości matrycy między 40' a 46' (biorąc pod uwagę ten sam model) niezależnie od tego w jakiej odległości będzie się oglądać TV.
PS2
Wątek zamieściłem w tym temacie ponieważ moim liderem jest właśnie model EX500 ale jeśli admin uważa że należało by go przenieść to proszę o info.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Zastanawialem sie na roznymi rozwiazaniami bezprzewodowymi, ale zrobilem to kablowo i nie zaluje. Kosztowalo mnie to duuuuzo mniej niz ten soniaczowy wifi i wszystko smiga (mkv 1080p z PS3 tez). Zajelo mi to oczywiscie 2 godziny, zamiast 2 minut;), zeby przeciagnac 25metrow kabla przez wszystkie listwy, ale w wyniku tego mam bardziej stabilne polaczenie (oczywiscie nie wszyscy sie ze mna zgadza;), ale coz dla mnie to najlepsze rozwiazanie).

Nie no każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, dużo zależy gdzie się kupowało, czasem ten adapter wifi dokładają do telewizora, ewentualnie jest możliwość kupienia taniej. Co do samego kabla to jeśli masz jak go w miarę sensownie zamaskować to czemu nie :)
 

marcinmg1

New member
Ile można pisać na ten temat, żeby rzetelnie to zrobić trzeba mieć porównanie co do innych modeli po drugie co matryca to mogą być potrzebne trochę inne nastawy, stąd pojawiające sie gdzie niegdzie opinie, że 37 ma inny obraz. Ja powtarzam jeszcze raz przy dobrze skalibrowanym tv obraz kontrolny z poziomami szarości, wyświetlany jest idealnie. Czerń i szczegóły w czerni są wg mnie bardzo dobre ale najlepsze na obrazie hd lub ze źródła cyfrowego np. AXN w internecie dostępny po aktualizacji softu. Przy takim obrazie kąty patrzenia są naprawdę bardzo dobre, gorzej jest przy słabym sygnale (szum) z analogowej kablówki, wtedy czerń jest gorsza szczególnie pod kątem. Ja osobiście nie mogę się doczekać cyfrowej kablówki i będę w 100% z niego zadowolony.
 

paveel

New member
Witam,

Kupiłem parę dni temu 40-calowy model, i w związku z tym mam pytanie, tylko pamiętajcie że nie jestem specem od telewizorów i dlatego pytam się Was,czy każdy kanał na cyfrze+ nadaje inny format obrazu bo za każdym razem muszę przestawiać pomiędzy "smart a wide" żeby obraz był dostosowany do wielkości ekranu? Może istnieje jakaś funkcja która zapamięta mi na stałe format jaki przypiszę do danego kanału, bo trochę to denerwujące jest ciągłe przełączanie na poszczególnych programach?

Dzięki z góry za pomoc
 

marcinmg1

New member
Tak bodajże w ustawieniach ekranu trzeba wyłączyć automatyczne formatowanie i ustawić np. zoom ale nie ma możliwości przypisania do kanału.
 

xgrzesx2

New member
A na czym polega dokładnie formatowanie "Smart" obrazu ?
Dla mnie największa wadą tego telewizora są odblaski na matrycy. Wcześniej miałem TV JVC z matrycą matową i tam odbić światła w ogóle nie było, tutaj niestety mi to przeszkadza.
 

ksebas

New member
Załóżmy, że w bliżej nieokreślonej przyszłości będę miał cyfrową telewizję full hd:lol: Jaki format w EX 500 będę musiał zastosować aby mieć wyświetlany obraz w oryginalnym formacie 16:9 bez rozciągnięć oferowanych w Wide albo Smart?
 
Do góry