Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

gafon

New member
Mam informację w sprawie 5-letniej gwarancji. Dziś w Sony Centre dowiedziałem się, że jutro "definitywny koniec". Na moje wątpliwości (stwierdziłem wprost, że tych "definitywnych końców" było już chyba z 5) sprzedawca zapewnił mnie, że tym razem naprawdę koniec i jest to informacja "potwierdzona u góry". Niedziela to ostatnia szansa na 5-letnią gwarancję...
 

TheWario

New member
@Spioch
Ocena SD jest na podstawie innych TV które pisałem i uwierz mi że można lepiej to skalowanie rozwiązać!
Czerń nie wpada mi w żaden niebieski, może za zimną barwę masz ustawioną? (Naturalna w sumie też czasami wpada w kolor niebieski)
Kąty nie są złe? Piszesz tak na serio czy sobie żartujesz? Przy nieznacznej zmianie kąta oglądania obrazu widać przekłamania w kontraście i jasności. Nie mam tutaj na myśli samego problemu z odbiorem tego co dzieje się na ekranie a utratą jakości kolorów (efekt "wyprania" ich z barwy).
Ocenę obrazu robiłem po ustawieniach które tutaj opisałem oraz po paru godzinach oglądania. Ty piszesz że twój TV stoi na podłodze, więc co ty oceniasz ?

Jeśli chodzi o błedy to "my bad", używam firefoxa ale nie przeczytałem tego co wczoraj na szybko pisałem. Błędów ortograficznych nie widzę, jedynie zjedzone litery ;). Piszę w polu "Szybka Odpowiedź" gdyż ta rozbudowana wersja postowania nie działa mi :( (błąd "to short message")

BTW. Rozumiem że każdy Polak zamiast samemu coś zrobić woli skrytykować innego (czemu sam nic nie napisałeś wcześniej ?). Twoja "ocena" podzespołów po przez oglądanie ich zza obudowy jest trochę śmieszne ale cóż.

@gafon
Tak mam opcję "redukcji zakłóceń" włączoną. W Sony nazwali ją "inteligentnym obrazem". Ta opcja, w teorii, powinna automatycznie dopasować poziom ingerencji w obraz sprawdzając jakość sygnału na poszczególnych kanałach (sony nazywa to znacznikiem).
 

Spioch1

New member
cóż, rozkręcać TV nie będę :D
anyways, zastanawiam się czy mówimy o tym samym modelu, albo 37" całkowicie różni się od 46" albo nie wiem
barwy mam ciepłe, ale kolor matrycy wpada w niebieski, daj coś czarnego na cały ekran (lub nawet niekoniecznie cały)
oprócz "inteligentnego obrazu" jest też opcja "redukcji zakłóceń", lecz nie podświetla się przy podłączeniu przez analogowy tuner wbudowany w telewizorze, chyba jest wymuszona włączona

ja tam błędy widzę:-(
obejżeć, podejżewam, pojedyńcze, zdażyło, perypeti / obejrzeć podejrzewam, pojedyncze, zdarzyło, perypetii

btw, tv był na podłodze, lecz ja też, przy jakim kącie masz takie anomalie?
 
Ostatnia edycja:

szymon247

New member
37 cali to MVA a 40+ to S-PVA. Nie ma S-PVA 37 calowych aczkolwiek w 40+ mogą się zdarzyć inne matryce.
MVA generalnie nieco inaczej zachowuje się pod kątami i ma nieco gorszą czerń (bardziej widoczne "rogi").
Jednak ani MVA ani S-PVA nie ma zwyczaju wpadać w niebieski a nie wierze, żeby Sony stosowało IPS.
W seriach innych "wyższych" niż EX w większych rozmiarach mają już ponoć siedzieć nowe matryce Sharpa.
 
Ostatnia edycja:

marcinmg1

New member
Witam
Ja też kupiłem wersję 37 ze względu na mały pokój i niestety potwierdzam, że kąty w pionie są tragiczne tzn. nie 178 jak podają tylko około max 100. Wygląda to tak, że jak podejdę do telewizora (a ten stoi jakieś 40 cm nad podłogą) to z czarnego robi się ciemno-szary, kolory też stają się mniej wyraziste(wygląda to tak jakby kontrast zmniejszyć o 40-50 %). Kąty w poziomie są za to bardzo dobre, podświetlenie jest idealne, w całkowitej ciemności widać jednolitą czerń bez rozjaśnień w narożnikach, czy na krawędziach. Porównując obraz SD do mojego 25 calowego kineskopowego samsunga mogę powiedzieć, niektóre filmy wyglądają na prawdę dobrze ale inne np. wczoraj oglądany "Dom" wyglądają źle tzn. twarze nieraz są zamglone, jakby rozmyte, brakuje kontrastu takiego "połysku". Jest to mój pierwszy LCD telewizyjny a porównanie mam tylko do sony 37v4000 szwagra, który jednak jest zdecydowanie gorszy w każdej dziedzinie.
 
Ostatnia edycja:

jurkas74

New member
Niestety nie, jest jedynie dostęp do wybranych serwisów głównie filmowych. Brak również widgetów.
Rozszerzę swoją wypowiedź, bo miałem czas dzisiaj pobawić się funkcjami internetowymi w tym Sony i niestety muszę stwierdzić, że Polska znowu została potraktowana jak biedna Afryka. Praktycznie cały content z Yahoo dostępny jest tylko Ameryce Płn. i nie są to wg mnie sprawy praw autorskich, bo w Samsungach można z tego korzystać. To samo tyczy się wielu innych serwisów. Jednocześnie nie dodane zostały żadne polskie serwisy, a tak chyba postąpiono np w przypadku Niemiec. W tej sprawie duży minus dla Sony. Dodatkowe minusy to: brak wyłącznika sieciowego (dziadowskie oszczędności?) i nieergonomiczny pilot (zapadnięta trumna).
Natomiast cała reszta (jakość obrazu, dźwięku itp) to solidna klasa średnia.

Mam pytanie do osób posiadających wcześniejsze modele, czy Sony często wypuszcza uaktualnienia software'u i czy wnoszą one coś nowego do funkcjonalności czy tylko usuwają wykryte błędy?
 

Marynio

New member
Rozszerzę swoją wypowiedź, bo miałem czas dzisiaj pobawić się funkcjami internetowymi w tym Sony i niestety muszę stwierdzić, że Polska znowu została potraktowana jak biedna Afryka. Praktycznie cały content z Yahoo dostępny jest tylko Ameryce Płn. i nie są to wg mnie sprawy praw autorskich, bo w Samsungach można z tego korzystać. To samo tyczy się wielu innych serwisów. Jednocześnie nie dodane zostały żadne polskie serwisy, a tak chyba postąpiono np w przypadku Niemiec. W tej sprawie duży minus dla Sony. Dodatkowe minusy to: brak wyłącznika sieciowego (dziadowskie oszczędności?) i nieergonomiczny pilot (zapadnięta trumna).
Natomiast cała reszta (jakość obrazu, dźwięku itp) to solidna klasa średnia.

Mam pytanie do osób posiadających wcześniejsze modele, czy Sony często wypuszcza uaktualnienia software'u i czy wnoszą one coś nowego do funkcjonalności czy tylko usuwają wykryte błędy?

Witam wszystkich na forum.
Wiem ,że ta seria ma możliwość podłączenia zewnętrznego WiFi przez USB ale czy mają te telewizory stary dobry Lan.Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.Te pytanie kieruję do kogoś kto wie a najlepiej do osoby która już testowała (jurkas74) internetowe możliwości EX500. Jurkas74 czy łączyłeś się przez WiFi???
 

FIRSST

New member
EX500 czy W5500

Czytając wasze posty to już sam nie wiem czy kupić W5500 czy jednak ex500 ..jakie jest wasze zdanie ?
 

bubla

New member
Witam wszystkich na forum.
Wiem ,że ta seria ma możliwość podłączenia zewnętrznego WiFi przez USB ale czy mają te telewizory stary dobry Lan.Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.Te pytanie kieruję do kogoś kto wie a najlepiej do osoby która już testowała (jurkas74) internetowe możliwości EX500. Jurkas74 czy łączyłeś się przez WiFi???

Ma zwykły LAN też. Wifi tylko przez kulcz USB firmy sony
 

jurkas74

New member
Witam wszystkich na forum.
Wiem ,że ta seria ma możliwość podłączenia zewnętrznego WiFi przez USB ale czy mają te telewizory stary dobry Lan.Nigdzie nie mogę znaleźć tej informacji.Te pytanie kieruję do kogoś kto wie a najlepiej do osoby która już testowała (jurkas74) internetowe możliwości EX500. Jurkas74 czy łączyłeś się przez WiFi???

Łączyłem się przez LAN, wszystko działa bez problemu, pobiera adres DHCP lub też można ustawić wszystko (adresy, bramy itp) samemu. DLNA działa, przynajmniej z Wild Media Server.
 

angelopulos

New member
Witam! Jestem posiadaczem Samsunga b650. Planuje sie go pozbyć ponieważ od dłuższego czasu telewizor buczy.Oddałem telewizor do serwisu i tam po obserwacjach fachowcy stwierdzili że z tv jest wszystko ok a buczenie przewidziane jest w normach przez Samsunga. Po trzech tygodniach oddali mi Tv przy okazji wymienili jakiś zasilacz. Po powrocie tv dalej wydaje charakterystyczny odgłos.pojawia się on przy jaśniejszych obrazach i po chwili zanika.Nie mniej jednak postanowiłem się tv pozbyć i w jego miejsce chciałbym kupić coś o podobnych parametrach. Zastanawiam się nad ex500(Philips 37Pfl8404h jest jednak trochę a drogi).W teście widziałem że Sony produkowane są podobnie jak Samsungi na Słowacji. To chyba ta sama fabryka. Troche boję się powtórki sytuacji jaką miałem z Samsungiem.Chciałbym poradzić się,czy warto inwestować w Sony.Czy to nie przypadkiem jest to samo co Samsung?
 

marcinmg1

New member
Czy ten model posiada widgety, bo na oficjanej stronie sony nic o tym nie piszą a jego poprzednik w5500 je posiadał. Ja tej opcji nie znalazłem ale może źle szukałem.
 
Do góry