Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Tom_ek1979

New member
Tom_ek1979: jeśli faktycznie możesz grać z włączonymi 100hz to świetna wiadomość w w5500, raczej tą opcję się wyłączało- właśnie z powodu opóźnień.
Na razie testowałem na tych dwóch grach i nie uświadczyłem żadnych inputlagów-tak online jak i single. Na dniach sprawdze jeszcze na Modern Warfare 2 i dam znać czy też hula bez problemów.

Co do obudowy to dolna listwa to chyba aluminium a reszta plastik.
 

omas

New member
Proszę mi poradzić bo im więcej czytam to już mniej wiem... 46W5500 ma świetne opinie i nie wiem co kupić czy własnie starą w5500 czy nowy 46ex500. Jakie są Wasze ostateczne opinie i spostrzerzenia. Nie ukrywam że cena nowego modelu trochę dziwi i czy nowy model zawsze musi byc lepszy????

hej wszystkim!

do wczoraj moim wyborem był w5500 ale dowiedziałem się, że wyszedł następca - ex500
pojechałem do RTV AGD EURO, potem do SC w Lublinie z pendrive'm z paroma filmami avi. i zdjęciami jpg.

w5500: przeglądanie zdjęć wolne, filmu w ogóle nie dał rady odpalić
ex500: zdjęcia przeglądałem znacznie płynniej, film odpalił się bez problemu tyle że bez tekstu (avi i txt w jednym folderze), generalnie poruszanie się po menu było płynniejsze.

dodatkowo podłączyłem dvd do lcd kablem hdmi i odpaliłem ten sam film avi.
w5500: obraz jest, za to dźwięku brak.
ex500: obraz jest, dźwięk jest.

jestem świadom, że to są tylko opcje dodatkowe, ze tak naprawdę liczy się jakość obrazu itp. ale niestety nie posiadam takiej wiedzy na ten temat by móc je w tym zakresie porównać, ufam za to wcześniejszym wypowiedziom i mam nadzieję że SONY 40EX500 będzie dobrym wyborem. (cena: 3229,00). poza tym wydaje mi się, że ekipa sony nie byłaby aż tak głupia by spaprać następce modelu, który cieszył się w 2009 roku dużym zainterseowaniem.

pozdrawiam!
 

gafon

New member
W SC jest najtaniej po okolo 3300 - w Gdansku (tzn. w takiej cenie widnieje u nich na stronie przynajmniej). Wiekszosc znanych sklepów stacjonarnych jeszcze go nie ma (avans, media) lub ma po absurdalnie wysokiej cenie (3899 w rtv euro agd - to chyba jakiś żart z klientów) :)
 

bartfoot

New member
Witam Szanowne Grono.
Najtaniej, bezsprzecznie jest w Vobisie, 3188 za 40EX500, 4306 za 46EX500.
Minus jest taki że trzeba zamówić, nie mają na miejscu ani sztuki.
W niektórych salonach trzeba zaliczkę wpłacić, a w niektórych nie trzeba.
Na stronie www Vobisu jeszcze tych modeli nie ma, ale fizycznie są na 100%.

Pozdrawiam.
 

Alundro

New member
Omas jak nie było napisów to może spróbuj za pomocą AllPlayer tylko najlepiej wersją 3.1 wkleić napisy do filmu i wtedy powstaje oddzielny plik. Przynajmniej u mnie na kinie domowym Panasonica daje to znacznie lepsze efekty niż napisy oddzielnie bo są znacznie większe i da się je ustawić w dowolnym miejscu.
 

angelopulos

New member
Witam. Na stronie Sony w danych technicznych KDL-37EX500,podany jest pobór mocy w sklepie i w domu.Może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi?? Czy w sklepie telewizorek więcej ciągnie prądu??
 

bartfoot

New member
Wreszcie ktoś poruszył kwestię energii:)
Tak, w sklepie obraz jest na max bo wkoło pełno lamp, żeby to jakoś wyglądało.
Natomiast w domu spokojnie można ściemnić, i stąd bierze się różnica w poborze prądu.

Mnie męczy inna kwestia. Jeszcze do niedawna szukałem 40 bądź 46 z serii WE5, Sony chwalił się energooszczędnością tych modeli ze względu na podświetlenie gorącą katodą. I równie szybko się z tego wycofał, tylko czy z powodu awaryjności czy z powodu tego że nowe CCFL ciągną podobną ilość energii? Nie ma w tej chwili następcy serii WE5...

Dla mnie parametr zużywanej mocy ma dość spore znaczenie. Wiem że przeliczając na złotówki cudów nie ma, ale jakoś lżej na sercu :)

Pozdrawiam.
 

Spioch1

New member
Witam Szanowne Grono.
Najtaniej, bezsprzecznie jest w Vobisie, 3188 za 40EX500, 4306 za 46EX500.
Minus jest taki że trzeba zamówić, nie mają na miejscu ani sztuki.
W niektórych salonach trzeba zaliczkę wpłacić, a w niektórych nie trzeba.
Na stronie www Vobisu jeszcze tych modeli nie ma, ale fizycznie są na 100%.

Pozdrawiam.
Dzięki!
nawet bym w vobisie nie popatrzył bo to drogi sklep
jutro zapytam się, zamówię chyba
 

gafon

New member
Spioch - mowiłem o 40''. Źle doczytałem Twojego posta, więc sorry za zamieszanie.
A tak trochę z innej beczki mam pytanie - orientował się ktoś jak wygląda sprawa gwarancji 5-letniej Sony? Tzn. czy będzie znów przedłużona ta "promocja" czy z końcem lutego definitywnie koniec? (przynajmniej na jakiś czas)
 

Kolekyw

New member
Podtrzymuję też temat tej gwarancji. będzie przedłużona ktoś coś juz wie na ten temat??? Omas dziękuję za opinie wezmę w takim razie ten nowy. a gdyby jeszcze ktoś sie jeszcze obu telewizorkom poprzyglądał to proszę o plusy EX500 żeby mnie utwierdzić w dobrym nastroju zakupu :D
 

omas

New member
orientował się ktoś jak wygląda sprawa gwarancji 5-letniej Sony? Tzn. czy będzie znów przedłużona ta "promocja" czy z końcem lutego definitywnie koniec? (przynajmniej na jakiś czas)

z tego co dowiedziałem się od sprzedawcy przy zakupie dostajesz ustawową 2-letnią gwarancję, jeśli zakupu dokonasz do końca lutego dostajesz 3 lata gratis po zarejestrowaniu na stronce sony, sumując masz 5 lat gwarancji.

osobiście przy zakupie ex500 dokupuję sobie ubezpieczenie (mam zamiar kupić go w Vobisie) i tam jest tak, że za 3 lata zapłacę 189,00 zł co chyba wydaje się w miarę tanio dla porównania w EURO RTV AGD za tą samą usługę chcą ok 500zł

różnica pomiędzy gwarancją a ubezpieczeniem może być np taka, że jeżeli wyskoczy ci 1 martwy piksel to gwarancja nic ci nie da (dopiero 5% i więcej) a z tego co mi mówił sprzedawca ubezpieczenie już to pokryje, to samo tyczy się uszkodzeń z twojej winy.. (gwarancja tylko wady ukryte)

szczerze, nie wiem czy to jest naciąganie ludzi na kasę czy też nie ale dla mnie 3299,00 jak na tv jest dużo więc już wole dołożyć te 2 stówki i mieć spokój przez początkowe lata, które chyba są najważniejsze..
 

Spioch1

New member
w vobisie faktycznie 4306zł, ale 45zł kosztuje przesyłka jeśli się płaci z góry lub DOSTARCZENIE DO SALONU VOBIS I ODBIÓR OSOBISTY też 45zł (co wydaje mi się chore)
przy kurierze, za pobraniem 6X zł
ale jak by nie patrzyć i tak jest najtaniej
a opłaca się dać te nawet 4370zł za taki TV, z gwarancją 5lat i wieszakiem
BTW, jakie wieszaki dają?
 

bartfoot

New member
Mnie gość nie poinformował o kosztach dostawy, ciekawe...
Wieszaka nie dają, trza dzwonic po zakupie do Sony i umawiac sie na montaz.
 

bartfoot

New member
Sony nie dostarcza z TV, wysyła montera który montuje TV na sciane.
Nie ma opcji aby dostać sam uchwyt od Sony i zamontować sobie samemu.
 

angelopulos

New member
Cena telewizorków spada w bardzo szybkim tempie.Wczoraj w necie cena KDL-37EX500 wynosiła 2944zł,dzisiaj już 2895. Tak więc warto się wstrzymać,jeszcze troszkę.
 

Spioch1

New member
Sony nie dostarcza z TV, wysyła montera który montuje TV na sciane.
Nie ma opcji aby dostać sam uchwyt od Sony i zamontować sobie samemu.
Można dostać, bez montażu, kwestia dogadania się z ekipą
Anyways za darmo się dostaje uchwyt, więc co za różnica czy dodawany do TV czy monter przywiezie? Sony go daje i tyle.
Zamówiłem w Vobisie, ten gość nie mówił nic na temat kosztów dodatkowych, a nawet pytałem i zaprzeczył, po prostu burak w tamtym oddziale się nie znał
 
Do góry