Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Spioch1

New member
pytalem na poprzedniej stronie
podobno tylko sonowskie pasuje

hmmm, moze chinczycy zrobią swoje dla Bravi? :D

BTW, po USB odtwarza divx, a co z dlna? mam nadzieje, że też je wciąga?
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Spioch - mowiłem o 40''. Źle doczytałem Twojego posta, więc sorry za zamieszanie.
A tak trochę z innej beczki mam pytanie - orientował się ktoś jak wygląda sprawa gwarancji 5-letniej Sony? Tzn. czy będzie znów przedłużona ta "promocja" czy z końcem lutego definitywnie koniec? (przynajmniej na jakiś czas)

Z tą przedłużoną gwarancją to pewnie dowiemy się dopiero praktycznie ostatniego dnia, tak przynajmniej było ostatnio, także, zawsze można poczekać do soboty włącznie, a w niedziele zakupić ewentualnie telewizor innego pomysłu nie mam.

Wieszak natomiast można dostać, nawet jeśli nie chce sie od razu zakładać telewizora, kwestia jak najbardziej do dogadania i na forum kilka osób już pisało, że nie było z tym problemów.
 

kobik1

New member
W vobisie kupiłem dzisiaj za 3229 - 40’ z dostawą do domu. Trzeba czekać do piątku. Fajny nowy pilot ma ex500 :)
 

Alundro

New member
Witam.Byłem dzisiaj w Sony Center w Manufakturze (Łódź) i oglądałem 46" EX500 i jakiś HX też 46 i leciał Eurosport HD i wyglądało naprawdę dobrze chociaż wiem że pewnie na każdym by HD dobrze wyglądało.Trochę dziwna sprawa jest z ceną 700 bo w euro 32" kosztuje chyba 4200 a 40" 4900 więc 32 jest zdecydowanie za droga.Jednak najciekawsze jest to ,że stałem obok wejścia do magazynu i pracownik otworzył drzwi i nagle słyszę jak coś runęło patrze a to telewizor mu spadł i przyszedł 2 pracownik i mówi ja tego nie widziałem a on e nie to tylko pudełko a ten drugi ta jasne hehe.Nie zazdroszczę osobi,która dostanie już taki TV.Jak macie chęć na zakup TV Sony to przynajmniej przez jakiś czas nie polecam z tego miejsca.Pozdrawiam.
 

miro121

New member
witam. od kilki dni zastanawiam się nad kupnem SONY KDL-37EX500
i tak sobie myślę ile wynosi jasność [cd/m2] i czas reakcji [ms] kontrast statyczny - dynamiczny ??? jakoś google nie dało mi tej odpowiedzi :p
czy to dobry wybór jako telewizor multimedialny - dużo gier PS3, współpraca z komputerem czyli całe te DLNA, DivX i TV(N-ka, C+) i czy dla zwyklego śmiertelnika jak ja :) będzie jakaś duża różnica między motionflow +100HZ a 200Hz.

jakbyście mieli też wybierac miedzy sony KDL-37EX500 a panasonikiem TX-L37V10E na co padł by wasz wybór czy może samsung serii 7 z podświetleniem LED ???
 
Ostatnia edycja:

luki1260

New member
Z tego co wiem adapter wifi UWA-BR100 do modeli niewyposażonych we wbudowane WIFI będzie dostępny w kwocie 300zł.
 

Ares78

New member
pytalem na poprzedniej stronie
podobno tylko sonowskie pasuje

hmmm, moze chinczycy zrobią swoje dla Bravi? :D

BTW, po USB odtwarza divx, a co z dlna? mam nadzieje, że też je wciąga?

Kto wie może i zrobią, adaptery wchodzą w marcu, także będzie wiadomo w jakiej cenie bo jeśli 300zł to podejrzewam, że już w dniu premiery będzie można dostać sporo taniej w sklepach internetowych . Co do divxów to pewnie da się zrobić tak jak w starszych modelach to znaczy odpalało się PS3 media server i divx'y działały mimo iż sam producent nie podawał tego w specyfikacji. Także tutaj raczej nie powinno być większych problemów.
 

Spioch1

New member
ale fajniej by było jakby odtwarzał bez transkodowania po dlna, prawda?
stoi w salonie na podłodze, czerń lepsza niż w 32v5500, równomierne podswietlenie-nie ma mowy o rogach jasnych
z pendrive avi chwyta, jakość spoko, na razie wydają mi się trochę mało ciepłe barwy ale o pobawię się ustawieniami
testowałem 2 xvidy, jeden odtworzyl, jeden nie (oczywiście po USB, dlna się narazie nie bawię-nie ma czasu)

Teraz się tylko zastanawiam po co 2 przyciski włączenia/wyłączenia TV na jednym pilocie, jeden na górze drugi na dole
 
Ostatnia edycja:

TheWario

New member
Jak obiecałem wcześniej, napiszę coś o tym TV - 37EX500.
Piszę tak późno gdyż pierwszy model "bzyczał" od tyłu matrycy co było tak denerwujące że musiałem go wymienić.

Telewizor mam podłączony do:
1. Sygnału analogowego z osiedlowej kablówki
2. Komputera po HDMI@1080p (wydajny PC zużycie CPU 15% przy FullHD)
3. konsoli Xbox360 po HDMI
4. Internetu po kablu (router akurat jest metr obok telewizora)

Ten sony od razu mnie uraczył swoją czernią zaraz po odpaleniu. Po ustawieniu kanałów SD trochę zawiodłem się na samym skalowaniu sygnału, jest gorsze niż w Panasonicu 26LX70P który wcześniej wisiał w miejscu tego sony. Ale cóż telewizora LCD w 37 calach nie kupuje się do sygnału z rozdzielczością w której 1,5m można policzyć pixele obrazu, więc odpaliłem konsolę z grą wyścigową Forza 3 w natywnej rozdzielczości 1080p. W tym momencie dopiero można zobaczyć potęgę tego telewizora. Brak jakichkolwiek lagów a obraz jak z toru wyścigowego. Samo "testowanie" tego sygnału zajęło mi parę ładnych godzinek gdyż ujrzałem tą grę w zupełnie innym świetle. Przy tak dużym ekranie z 1,5m i obrazie "z nad maski" człowiek czuje się zupełnie jak w aucie i zapomina o tym że gra na TV !

W następnym dniu sprawdziłem sygnał z PC. Bez problemu TV jest wykrywany z rozdzielczością natywną jako 1080p z 60Hz. Filmy tak jak i gra z Xbox360 żyleta jeśli mamy dostęp do nagrań 720p lub wyższych. Poniżej tych rozdzielczości z powodu dość bliskiej odległości i (moim zdaniem) słabego skalowania obraz już nie jest taki jak na konkurencyjnych LCD.
Dla przetestowania input laga z PC ustawiłem komputer by "sklonował" pulpit na ekranie monitora i telewizora. Włączyłem Call of Duty Modern Warfare 2, usiadłem przed TV z myszką na stoliku i klawiaturą na kolanach i zacząłem gre. Nie zauważyłem żadnego dyskomfortu w samej rozgrywce i poruszaniu się w dość dynamicznym FPS. Oczywiście pomijając sam dyskomfort gry z klawiaturą na kolanach i myszką na stoliku obok sofy ... ;)

Po tych wszystkich testach obrazu przyszedł czas na sprawdzenie wychwalanego Net.TV od Sony. Mamy tutaj dostęp do parunastu serwis ze streamingiem video które pozwolą nam na przeglądanie różnych, tematycznie poukładanych filmików. Szkoda że mamy dostęp tylko do serwisów popularnych na rynku amerykańskim. Musimy więc liczyć się z tym że większość filmików które tam zobaczymy będzie w ich ojczystym języku czyli angielskim często serwując statystyki z ich rynku gospodarczego itp.
Oczywiście można tam natrafić na coś w naszym języku ale będą to filmiki z serwisów YouTube lub (w mniejszej części) Dailymotion. Jako że sam nie mam problemu z językiem angielskim (a nawet czasami wolę wersję oryginalną niż beznadziejne polskie tłumaczenie) znalazłem dość interesujący serwis z trailerami filmowymi (New Movie Releases - New Movie Trailers - Movie Releases - Movie Clips, New DVD Releases, Movie Release Dates, Theater Releases, Reviews, 2010, 2009). Mamy możliwość oglądania filmów w jakości HD gdy któryś z serwisów to oferuje (a można powiedzieć że większość z tych serwisów ma taką kategorię) co pozwala nam się cieszyć naprawdę ładnym obrazem.

Po powrocie do analogowego sygnału by obejżeć sobie "starą, dobrą" telewizję i lekkim rozczarowaniu pierwszym efektem jaki jest po przejściu z HD na analog przestałem zwracać na te "małe" niedociągnięcia uwagi i zabrałem się za lekkie "podrasowanie" obrazu i sygnału na ulubionych kanałach.
Z profilu ogólnego:
- zwiększyłem podświetlenie z 5 na 8 (9,10 nie poprawia według mnie obrazu a pewnie więcej prądu zużywa)
- Kontrast - Maks
- Jasnosc - 53
- Nasycenie - 52
- Temperatura barw - Ciepłe-1
- Ostrość - 15 (w HDMI mam tu wartość 5)
- Motionflow - Standard
Zaawansowane:
- Korekcja czerni - Mała (w obrazach z HDMI tutaj mam Średnią wartość)
- Zaw. zwieksz. kontrastu - Średnie
- Automatyczne ograniczenie światła - Średnie
- Żywy kolor - Min.

Reszty opcji z obrazu nie ruszałem, podejżewam że to dość dobry kompromis w ustawieniach między "przesyconymi" kolorami a naturalnymi.
Co do samego sygnału analogowego to oczywiście trzeba włączyć Obraz inteligentny. Uaktywniłem tutaj opcję ze znacznikiem który pokazuje mi poglądowy pasek na dole zmieniane kanału informując mnie o jakości samej transmisji. Pojedyńcze kanały można dostroić w programowaniu ręcznym zmieniając wartości w pozycji ARC.

Sam wygląd TV przypadł mi do gustu. Na dole jest taki szary pasek z napisem sony a po bokach i u góry piano black. Głośniki są pod dolnym panelem i grają, uważam że nie warto rozwodzić się o głośnikach w TV. Pilot to naprawdę miła zabawka w dotyku jak i codziennym użytkowaniu. Lekko wklęsły u góry gdzie mamy przyciski a z dołu w kolorze piano black z dość szorstką ale bardzo miła w dotyku fakturą takich małych wystających kropeczek. Jedynie może denerwować dodatkowy przycisk wyłączania telewizora który został umieszony na odwrocie pilota (oczywiście także znajdziemy go w prawym górnym rogu klawiatury). Parę razy zdażyło mi się wyłączyć przypadkowo TV jak rzuciłem pilot na kołdrę gdzie przypadkowo wcisnął się ten, dość czuły przycisk na odwrocie.

Jedyne minusy oprócz tego skalowania słabej jakości sygnału jakie zaobserwowałem w tym TV to słabe kąty i dość powolne zmienianie kanałów a także sama reakcja na przyciski po włączeniu telewizora. Kąty mi nie przeszkadzają bo przy tak bliskiej odległości z jakiej oglądam ten TV nie za bardzo mam pole do manewrowania ;) Najbardziej denerwuje właśnie ta dziwna, lekko opóźniona reakcja niektórych opcji w TV i zmiany kanałów oraz to że po włączeniu telewizora nie mamy przez parę sekund dostępu do jego opcji (z początku nic się nie dzieje jak wciskamy coś na pilocie, później TV wita nas opcją "Zaczekaj ...").
Podejrzewam że te wady mogą zostać wyeliminowane po aktualizacji firmware jeśli wypuszczą coś lepszego(telewizor ma opcję automatycznej aktualizacji).

Zauważyłem że ktoś tu pisał o montażu TV na ścianie. Mój TV sam wieszałem. Nie obyło się bez perypeti gdyż uchwyt kupiony do starego TV miał za mały rozstaw dziur (VESA 100x200) i musiałem znaleźć jakichś inny. Najlepiej szukać uniwersalnego z możliwością regulacji która obejmie rozstaw naszego TV.
Dla 37 i 40 cali rozstaw to VESA 300x300 czyli 30cmx30cm. Mam dokładnie taki wieszak:
WIESZAKI TV HAMA UCHWYT LCD VESA 400 X300 11724 (kupiony jak był jeszcze w promocji za 179zł). Przydała się regulacja tych 15stopni właśnie ze względu na słabe kąty tego telewizora co pozwoliło mi na powieszenie go wyżej i skierowanie bezpośrednio w miejsce głowy widza ;)

Oczywiście wszystkie powyższe testy i ustawienia to moje subiektywne odczucia bez użycia jakichkolwiek narzędzi do kalibracji czy mierzenia konkretnych parametrów bo takich nie posiadam. Porównanie swoje opierałem głównie na wcześniej posiadanym w tym miejscu telewizorze Panasonic 26LX70P oraz telewizorze który stoi w pokoju dziennym - Sony 40W4500

W razie pytań proszę pisać tutaj, postaram się odpowiedzieć na wątpliwości chodź nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie
 
Ostatnia edycja:

Spioch1

New member
Jak obiecałem wcześniej, napiszę coś o tym TV - 37EX500.
Piszę tak późno gdyż pierwszy model "bzyczał" od tyłu matrycy co było tak denerwujące że musiałem go wymienić.

Telewizor mam podłączony do:
1. Sygnału analogowego z osiedlowej kablówki
2. Komputera po HDMI@1080p (wydajny PC zużycie CPU 15% przy FullHD)
3. konsoli Xbox360 po HDMI
4. Internetu po kablu (router akurat jest metr obok telewizora)

Ten sony od razu mnie uraczył swoją czernią zaraz po odpaleniu. Po ustawieniu kanałów SD trochę zawiodłem się na samym skalowaniu sygnału, jest gorsze niż w Panasonicu 26LX70P który wcześniej wisiał w miejscu tego sony. Ale cóż telewizora LCD w 37 calach nie kupuje się do sygnału z rozdzielczością w której 1,5m można policzyć pixele obrazu, więc odpaliłem konsolę z grą wyścigową Forza 3 w natywnej rozdzielczości 1080p. W tym momencie dopiero można zobaczyć potęgę tego telewizora. Brak jakichkolwiek lagów a obraz jak z toru wyścigowego. Samo "testowanie" tego sygnału zajęło mi parę ładnych godzinek gdyż ujrzałem tą grę w zupełnie innym świetle. Przy tak dużym ekranie z 1,5m i obrazie "z nad maski" człowiek czuje się zupełnie jak w aucie i zapomina o tym że gra na TV !

W następnym dniu sprawdziłem sygnał z PC. Bez problemu TV jest wykrywany z rozdzielczością natywną jako 1080p z 60Hz. Filmy tak jak i gra z Xbox360 żyleta jeśli mamy dostęp do nagrań 720p lub wyższych. Poniżej tych rozdzielczości z powodu dość bliskiej odległości i (moim zdaniem) słabego skalowania obraz już nie jest taki jak na konkurencyjnych LCD.
Dla przetestowania input laga z PC ustawiłem komputer by "sklonował" pulpit na ekranie monitora i telewizora. Włączyłem Call of Duty Modern Warfare 2, usiadłem przed TV z myszką na stoliku i klawiaturą na kolanach i zacząłem gre. Nie zauważyłem żadnego dyskomfortu w samej rozgrywce i poruszaniu się w dość dynamicznym FPS. Oczywiście pomijając sam dyskomfort gry z klawiaturą na kolanach i myszką na stoliku obok sofy ... ;)

Po tych wszystkich testach obrazu przyszedł czas na sprawdzenie wychwalanego Net.TV od Sony. Mamy tutaj dostęp do parunastu serwis ze streamingiem video które pozwolą nam na przeglądanie różnych, tematycznie poukładanych filmików. Szkoda że mamy dostęp tylko do serwisów popularnych na rynku amerykańskim. Musimy więc liczyć się z tym że większość filmików które tam zobaczymy będzie w ich ojczystym języku czyli angielskim często serwując statystyki z ich rynku gospodarczego itp.
Oczywiście można tam natrafić na coś w naszym języku ale będą to filmiki z serwisów YouTube lub (w mniejszej części) Dailymotion. Jako że sam nie mam problemu z językiem angielskim (a nawet czasami wolę wersję oryginalną niż beznadziejne polskie tłumaczenie) znalazłem dość interesujący serwis z trailerami filmowymi (New Movie Releases - New Movie Trailers - Movie Releases - Movie Clips, New DVD Releases, Movie Release Dates, Theater Releases, Reviews, 2010, 2009). Mamy możliwość oglądania filmów w jakości HD gdy któryś z serwisów to oferuje (a można powiedzieć że większość z tych serwisów ma taką kategorię) co pozwala nam się cieszyć naprawdę ładnym obrazem.

Po powrocie do analogowego sygnału by obejżeć sobie "starą, dobrą" telewizję i lekkim rozczarowaniu pierwszym efektem jaki jest po przejściu z HD na analog przestałem zwracać na te "małe" niedociągnięcia uwagi i zabrałem się za lekkie "podrasowanie" obrazu i sygnału na ulubionych kanałach.
Z profilu ogólnego:
- zwiększyłem podświetlenie z 5 na 8 (9,10 nie poprawia według mnie obrazu a pewnie więcej prądu zużywa)
- Kontrast - Maks
- Jasnosc - 53
- Nasycenie - 52
- Temperatura barw - Ciepłe-1
- Ostrość - 15 (w HDMI mam tu wartość 5)
- Motionflow - Standard
Zaawansowane:
- Korekcja czerni - Mała (w obrazach z HDMI tutaj mam Średnią wartość)
- Zaw. zwieksz. kontrastu - Średnie
- Automatyczne ograniczenie światła - Średnie
- Żywy kolor - Min.

Reszty opcji z obrazu nie ruszałem, podejżewam że to dość dobry kompromis w ustawieniach między "przesyconymi" kolorami a naturalnymi.
Co do samego sygnału analogowego to oczywiście trzeba włączyć Obraz inteligentny. Uaktywniłem tutaj opcję ze znacznikiem który pokazuje mi poglądowy pasek na dole zmieniane kanału informując mnie o jakości samej transmisji. Pojedyńcze kanały można dostroić w programowaniu ręcznym zmieniając wartości w pozycji ARC.

Sam wygląd TV przypadł mi do gustu. Na dole jest taki szary pasek z napisem sony a po bokach i u góry piano black. Głośniki są pod dolnym panelem i grają, uważam że nie warto rozwodzić się o głośnikach w TV. Pilot to naprawdę miła zabawka w dotyku jak i codziennym użytkowaniu. Lekko wklęsły u góry gdzie mamy przyciski a z dołu w kolorze piano black z dość szorstką ale bardzo miła w dotyku fakturą takich małych wystających kropeczek. Jedynie może denerwować dodatkowy przycisk wyłączania telewizora który został umieszony na odwrocie pilota (oczywiście także znajdziemy go w prawym górnym rogu klawiatury). Parę razy zdażyło mi się wyłączyć przypadkowo TV jak rzuciłem pilot na kołdrę gdzie przypadkowo wcisnął się ten, dość czuły przycisk na odwrocie.

Jedyne minusy oprócz tego skalowania słabej jakości sygnału jakie zaobserwowałem w tym TV to słabe kąty i dość powolne zmienianie kanałów a także sama reakcja na przyciski po włączeniu telewizora. Kąty mi nie przeszkadzają bo przy tak bliskiej odległości z jakiej oglądam ten TV nie za bardzo mam pole do manewrowania ;) Najbardziej denerwuje właśnie ta dziwna, lekko opóźniona reakcja niektórych opcji w TV i zmiany kanałów oraz to że po włączeniu telewizora nie mamy przez parę sekund dostępu do jego opcji (z początku nic się nie dzieje jak wciskamy coś na pilocie, później TV wita nas opcją "Zaczekaj ...").
Podejrzewam że te wady mogą zostać wyeliminowane po aktualizacji firmware jeśli wypuszczą coś lepszego(telewizor ma opcję automatycznej aktualizacji).

Zauważyłem że ktoś tu pisał o montażu TV na ścianie. Mój TV sam wieszałem. Nie obyło się bez perypeti gdyż uchwyt kupiony do starego TV miał za mały rozstaw dziur (VESA 100x200) i musiałem znaleźć jakichś inny. Najlepiej szukać uniwersalnego z możliwością regulacji która obejmie rozstaw naszego TV.
Dla 37 i 40 cali rozstaw to VESA 300x300 czyli 30cmx30cm. Mam dokładnie taki wieszak:
WIESZAKI TV HAMA UCHWYT LCD VESA 400 X300 11724 (kupiony jak był jeszcze w promocji za 179zł). Przydała się regulacja tych 15stopni właśnie ze względu na słabe kąty tego telewizora co pozwoliło mi na powieszenie go wyżej i skierowanie bezpośrednio w miejsce głowy widza ;)

Oczywiście wszystkie powyższe testy i ustawienia to moje subiektywne odczucia bez użycia jakichkolwiek narzędzi do kalibracji czy mierzenia konkretnych parametrów bo takich nie posiadam. Porównanie swoje opierałem głównie na wcześniej posiadanym w tym miejscu telewizorze Panasonic 26LX70P oraz telewizorze który stoi w pokoju dziennym - Sony 40W4500

W razie pytań proszę pisać tutaj, postaram się odpowiedzieć na wątpliwości chodź nie uważam się za eksperta w tej dziedzinie
Kilka uwag:
Czerń jest średnia, nic wybitnego, wpada w niebieski.
Skalowanie- nie wiem czy mówimy o tym samym TV, skalowanie w SONY jest największym atutem, nie wiem jak policzysz pixele.... obraz nie jest ostry z SD, bo szczegółów TV sam nie doda, ale na pewno nie ma pikselozy! krawędzie np. twarzy są równiutkie, bez kwadracików, poszarpań etc.
Co do "szarego paska" to nie jest byle szary kiczowaty plastik, to szczotkowane aluminium, dość ciemne, nie rzuca się w oczy.
Co do czasu reakcji na pilota - norma, niestety, im więcej bajerów tym dłużej to trwa.
Soniaki z serii 5500 się dłużej włączały, później reagowały.
Kąty - nie są złe, lecz rewelacji brak.
Mam nadzieję, ze doszlifują soft, ten TV ma potencjał, tylko trochę pracy w firmware trzeba włożyć.
Nadmienię również, iż podświetlenie jest dość równe, po dokładnych oględzinach, znalazłem jedno miejsce ciut ciut jaśniejsze, lecz nie ma szans tego zauważyć przy normalnym używaniu.

Kolego TheWario, bez urazy ale polecam używania Firefox (wbudowany słownik) albo wizyty na stronie PWN i zapoznanie się z zasadami ortograficznymi :blagam:
Aha - ja mam model 46", i pisałem cechy jakie zauważyłem u niego. Jest możliwość, że 37" się nieznacznie różni.

BTW, skoro niby "sony bierze matryce od samsunga" to czemu samsung ma zawsze fale Dunaju, a sony idealnie proste?

PS. Zapomniałbym
Filmy z pendrive właczają się natychmiast, nie mieli już kilkunastu/dziesięciu sekund zanim odtworzy, daje radę z większością xvid, ze wszystkimi .mp4 jakie testowałem.
Zdjęcia znajduje szybciej, pokaz odtwarza szybciej, nie zamula przy każdej focie, ogólnie pojedyncze foty wczytują się 2-3x szybciej (porównanie z V5500)
TV godny uwagi, zwłaszcza, że i wykończenie samego TV jak i pilota jest perfekcyjne, wygląda naprawdę doskonale. Pilot średnio wygodny, wolałem stare, mimo wszystko. W menu zabrakło opcji wyłączenia ekranu, opcje oszczędzania energii są zakopane głęboko w HOME.

Cloudingu nie widziałem jeszcze, ale dokładne oględziny będą jak ekipa go zawiesi (ile się czeka?), bo testy na podłodze są niekomfortowe.
Głośniki niezłe, nie charczą, nawet na maxa, jak to sony - bez niskotonowych ale wysokiej jakości
Miły jest odłączany kabel zasilania, taki sam jak do PC tylko bez uziemienia (zgodny z tym od PC)
TV się nie nagrzewa, przetwornica chyba cichsza niż w 32v5500.
Lekko zerkłem do środka (nie rozkręcałem) - niestety, w 32v5500 mniej polecieli tu po budżecie, elementy lepszej jakości były.
Nawet XVID-y niezłej jakości, nie dorabia dodatkowych detali - to oczywiste, ale kompletnie nie ma pikselozy!
 
Ostatnia edycja:

abacuss

New member
Witam
A powiedzcie jaką EX500 ma matrycie. 10 bitowa?
A czas jej reakcji jaki jest
Nigdzie nie mozna znaleźć
 

pc1

New member
40ex500

Dziś miałem okazję to zobaczyć. Calkiem, całkiem...
Co do wifi w poprzednich wątków, zamiast adaptera na USB polecam juz blue-raya z wbudowanym modułem wifi / dla tych co jeszcze nie mają w kinie / i podłączenie go do TV.
cenkę jaką widziałem to 3200 / bodajże Centrumpromocji.pl , RTV EURo prawie 3900 /, uchwyt dopasuje się i chiński...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dziś wjechały wszystkie modele.
Jutro testujemy i znajdą się na portalu - proszę o pytania ?
 

gafon

New member
TheWario - jak dla mnie bardzo dobry test, wiele mi rozjaśnił. A w kwestii SD mam pytanie - czy próbowałeś opcji "redukcja zakłoceń"? Byc może ona coś daje.
 

ARobert

New member
..takie pytanie do kiki-ego. Zapewne w serii EX500 są te same matryce co w W5500. Z moich obserwacji W5500 wynikało że 37 cali słabiej prezentował się pod względem kątów niż np 40 cali. zresztą matryca 37 miała według danych producenta nieco gorsze parametry. Czy mógłbyś to jakoś potwierdzić/zaprzeczyć jak już je zamontujesz na ekspozycji ?
 

WuMike

New member
Bez reklam
dziś wjechały wszystkie modele.
Jutro testujemy i znajdą się na portalu - proszę o pytania ?
Jakie maja panele wszystkie modele?
Czy HX700 ma podswietlenie WCG-CCFL?
Czy jest 8-bit, czy wiecej?
Poziomy czerni w warunkach kinowych (mocne zaciemnienie) i rownomiernosc podswietlenia matrycy.
Wreszcie, obrobka sygnalu SD - poprawilo sie troche, czy nie, w stosunku do W5000?
 
Do góry