Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

jurkas74

New member
co to znaczy że DLNA działa,czy można przeglądać wszelkie serwisy?
A czy DLNA służy do przeglądania serwisów? Jest to standard umożliwiający współdzielenie zasobów multimedialnych (zdjęcia, filmy, muzyka). Zresztą tak naprawdę DLNA ma sens tylko przy WiFi, bo jeśli komp stoi niedaleko TV to lepiej podpiąć go HDMI niż przez LAN. Zresztą takie chyba było założenie tego systemu, różne urządzenia łączą się ze sobą w całym domu udostępniając sobie zawartość.
 

jurkas74

New member
Czy ten model posiada widgety, bo na oficjanej stronie sony nic o tym nie piszą a jego poprzednik w5500 je posiadał. Ja tej opcji nie znalazłem ale może źle szukałem.
Ja też nie znalazłem i nie wiem czemu ich nie ma, szczególnie że ekran służący do logowania się w sonystyle.com został ale po co?
 

kobik1

New member
Czy na świecie pojawiły się już jakieś testy ?

U mnie 40’ - kąty boczne są ok., natomiast góra duł tu trochę gorzej i faktycznie jak patrzę z góry na TV czarny wpada lekko w granatowy. Widzę to tylko jak podchodzę blisko do TV. Przy normalnym oglądaniu wszystko ok. jutro podłączam aster.
 

rega.k

New member
Różnica pomiędzy KDL-55EX500 a KDLEX505

Witam.
Mam pytanie :
1. Na czym polega różnica między tymi telewizorami KDL-55EX500 a KDL-55EX505.
2. Sam nie wiem czy wybrać z tej serii EX 55 cali, czy ewentualnie z serii KDL-46HX700.
3. Czy odległość 4metry będzie OK ? teraz miałem 42 cale tylnoprojekcyjny i powiem szczerze
było ok ale mam ochotę na coś większego ?
4. Czy czekać bo ceny spadną, a może 3D - sam już nie wiem jak z tą nową technologią.
5. LCD lepszy, raczkujący LED lepszy, za 200Hz warto dopłacać ?
Powiem szczerze co kupić za rozsądne pieniądze i mieć z tego dobrą zabawę na kilka lat :blagam:
 

Ares78

New member
AD1. Różnica zapewne taka jak w przypadku ex500 i ex501 czyli drobne detale w wyglądzie np, podstawa czy inna listwa, to tak jak było w5500 i w5720 etc.
AD2. To już sprawa indywidualna i zależy jak bardzo jesteś wyczulony na punkcie obrazu, jeśli jesteś wymagający to lepiej kupić mniejszy telewizor, a mający więcej do zaoferowania. Z drugiej strony wrażenia z większej są niezastąpione (tym bardziej, że wybierasz między klasą średnią i wyższą).
AD3. 52 cale oglądałem z takiej odległości u znajomego (Nka) z 55 calowym telewizorem nie miałem możliwości porównania.

Jeśli chodzi o 3D to sam nie mam wyrobionego zdania, moim zdaniem tutaj drogę torować będą jednak konsole, efekt super pytanie jak będzie z upowszechnieniem się technologii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
rega.k -
ale podaj proszę jakie masz warunki ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka max klasa cenowa ?
 

marcinmg1

New member
Pobawiłem się wczoraj trochę ustawieniami i wreście obraz z mojej słabej jakości analogowej kablówki zaczął wyglądać pod względem kontrastu i jasności oraz kolorów jak mój poprzedni 25 calowy samsung CRT :). Przede wszyskim wyłączyłem czujnik oświetlenia a następnie nasycenie ustawiłem na 60, kolory neutralne, kontrast max, jasność 47, i podświetlenie 8. Poprzednio szczególnie wieczorem na obrazach o słabej jakości w całkowitej ciemności, bolały mnie oczy od wpatrywania się w niewyraźne programy.

Dzisiaj miałem okazje porównać ekrany lg i sharpa i powiem, że utrata kontrastu przy patrzeniu pod dowolnym kątem jest jednak w przypadku sony duża. Sharp przy swojej cenie 3600 prezentował się pod względem skalowania sygnału SD i kątów bardzo dobrze. Podsumowując największa wada sony to kąty. :(
 
Ostatnia edycja:

zpluta

New member
Witam. Trafiłem na to forum, bo szukam informacji o telewizorze, który właśnie zamierzam kupić. Ma to być KDL-32EX500. W sumie to chciałbym większy ale gabarytowo większy mi nie wejdzie (małe mieszkanie, meble itp.)

Przeczytałem ten wątek chyba nawet kilka razy ale nie wszystkie wątpliwości (poza utwierdzeniem w zamiarze kupna) udało się wyjaśnić. Mam kilka pytań do tych, którzy mają bądź mogli się przyjrzeć modelowi 32EX500:

1. Czy ten model faktycznie ma port Ethernet? Jeden z przedmówców (przedpiszców?) napisał, że połączył TV z siecią po LAN, ja natomiast kilka razy zaglądałem do specyfikacji i po mojemu nigdzie tego nie widać. Cieszyłbym się, gdyby ten LAN był (bo między komputerem a miejscem na TV mam może 3 metry) ale obawiam się, że pozostanie WLAN (chyba, że się mylę). Na stronie SONY znalazłem instrukcję ale tam w ogóle gniazd za dobrze nie widać - tylko dwa Scarty :((( Inne instrukcje znalezione gdzieś w necie i linkowane tutaj to chyba od innych modeli bo np. w jednej znalazłem tył bez gniazd Scart a przecież 32EX500 ma ich 2 sztuki.

2. Jeśli WLAN, to wygląda na to, że nie wystarczy wcisnąć byle jaką kartę WLAN na gwizdku (do USB czy gdzie indziej?) tylko trzeba będzie kupić dedykowaną SONY. Macie pomysł gdzie i za ile?

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za informacje, dzięki którym i tak jestem mądrzejszy niż np. wczoraj :))
 

bubla

New member
4. Czy czekać bo ceny spadną, a może 3D - sam już nie wiem jak z tą nową technologią.

Z technologią 3D to na razie bym poczekał. Jest to nowość dlatego ceny także będą dość wysokie. Należy także brać pod uwagę ilość dostępnych materiałów w tej technologii na dzień dzisiejszy. Osobiście uważam, że można o tym pomyśleć za 2-3 lata, ceny będą wtedy bardziej przystępne i materiałów więcej

Pozdrawiam,
 

bubla

New member
ad. 2 UWA-BR100
Bezprzewodowy dostęp do Internetu dla telewizora przystosowanego do współpracy z siecią Wi-Fi na stronie inne nie wchodzą w grę, ponieważ nie mają sterowników dedykowanych do telewizorów SONY
 

Ares78

New member
1. Czy ten model faktycznie ma port Ethernet? Jeden z przedmówców (przedpiszców?) napisał, że połączył TV z siecią po LAN, ja natomiast kilka razy zaglądałem do specyfikacji i po mojemu nigdzie tego nie widać. Cieszyłbym się, gdyby ten LAN był (bo między komputerem a miejscem na TV mam może 3 metry) ale obawiam się, że pozostanie WLAN (chyba, że się mylę). Na stronie SONY znalazłem instrukcję ale tam w ogóle gniazd za dobrze nie widać - tylko dwa Scarty :((( Inne instrukcje znalezione gdzieś w necie i linkowane tutaj to chyba od innych modeli bo np. w jednej znalazłem tył bez gniazd Scart a przecież 32EX500 ma ich 2 sztuki.

2. Jeśli WLAN, to wygląda na to, że nie wystarczy wcisnąć byle jaką kartę WLAN na gwizdku (do USB czy gdzie indziej?) tylko trzeba będzie kupić dedykowaną SONY. Macie pomysł gdzie i za ile?

1. Tak ma port ethernet, nie wiem gdzie szukałeś, ale masz już pierwszy test tego telewizora i tam jest ładne zdjęcie pokazujące złącza :) także tutaj nie będzie problemu.

2. Telewizor nie będzie mia sterowników do takowej karty, także jak wspomniałeś musi to być adapter dedykowany przez Sony, cenowo słyszałem, że ma kosztować w granicach 300zł w dniu premiery, także nie jest źle.
 

zpluta

New member
1. Tak ma port ethernet, nie wiem gdzie szukałeś, ale masz już pierwszy test tego telewizora i tam jest ładne zdjęcie pokazujące złącza :) także tutaj nie będzie problemu.

A niech to - byłoby super. A wskażecie "nowemu" gdzie ten test? Jeszcze się nie umiem tu sprawnie poruszać.

P.S. Na Youtube jest prezentacja 32EX500, niby widać tył, ale tu ani LANa ani Scart-ów nie widać :( (linka wkleić nie mogę)
 
Ostatnia edycja:

zpluta

New member
Dostałem linka do testa (PierrePL1 - dzięki). Są faktycznie zdjęcia i widać RJ-45. Tylko czy na pewno 32EX500 ma takie same złącza?

P.S. Obejrzałem specyfikację 40EX500 na stronie SONY i na temat RJ-ki jest napisane tyle samo co w przypadku 32EX500. Czyli jest nadzieja :)
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Dostałem linka do testa (PierrePL1 - dzięki). Są faktycznie zdjęcia i widać RJ-45. Tylko czy na pewno 32EX500 ma takie same złącza?

P.S. Obejrzałem specyfikację 40EX500 na stronie SONY i na temat RJ-ki jest napisane tyle samo co w przypadku 32EX500. Czyli jest nadzieja :)

Nikomu nie chciałoby się okrajać ilości złącz w zależności od przekątnej ekranu, za dużo zamieszania by to wprowadzało, tym bardziej, że nie chodzi tutaj np. o ilość HDMI tylko o zmianę funkcjonalności. Co do przedmówcy który podłączył "po LANie" to do wyjścia adapterów (a wchodzą dopiero od marca) nie miał innej możliwości niż standardowym kabelkiem podłączyć :)

Także tutaj raczej problemu nie ma.
 

kobik1

New member
fotki

Nie ma problemu w 40' oczywiście jest port ethernetowy.
Prześlijcie mi proszę linka do testu.
 

Attachments

  • Tył.jpg
    Tył.jpg
    55,3 KB · Wyś: 5745
  • bok lewy.jpg
    bok lewy.jpg
    55,1 KB · Wyś: 4239
  • bok prawy.jpg
    bok prawy.jpg
    52,1 KB · Wyś: 4013
Ostatnia edycja:
Do góry