Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

Paczek27

New member
TOMEK0306 napisał:
witam ja mam tez ten model x3500 40'' i u mnie nic nie buczy owszem slychac szum wentylatoro ale jak przyloze ucho do obudowy i sie wslucham niewiem o jakim buczeniu tu jest mowa bo jak leze na kanapie a ogladam z 3,5m to nieslysze drazniacego buczenia moze faktycznie jakies macie wadliwe modele ale nie jest to nic dokuczliwego i napewno nie jest to tak glosne zeby bylo dokuczliwe poztym niemartwil bym sie tym mam(y) gwarancje 5lat wiec zawsze mozna reklamowac

potwierdzam tez ze obraz super balem sie tego ze w SD ze zwyklego kabla bedzie zly ale jest dobry z satki po kablu scart bo niemam wyjsc ani komponentu a tym bardziej hdmi tez dobry no a z PS3 to juz BAJKA tak samo film na dvd puszczony z konsoli i w opcjach ustawie scaler to tez super ja jestem jak na razie zadowolon i polecam ten tv innym

View attachment 907
Czy 40 cali z 3,5 m jest wystarczająco duże? Chcę kupić 42" Philipsa (nie stać mnie na Sonego:( ) i boję się, że będzie za mały (też oglądam z około 3,5).
 

TOMEK0306

New member
Paczek27 napisał:
Czy 40 cali z 3,5 m jest wystarczająco duże? Chcę kupić 42" Philipsa (nie stać mnie na Sonego:( ) i boję się, że będzie za mały (też oglądam z około 3,5).


na poczatku tez sie balem tej wielkosci ale teraz sam sie przekonalem ze jest ok wiec smialo bierz 42''
 

rocco.barocco

New member
Paczek27 napisał:
Czy 40 cali z 3,5 m jest wystarczająco duże? Chcę kupić 42" Philipsa (nie stać mnie na Sonego:( ) i boję się, że będzie za mały (też oglądam z około 3,5).


jak najbardziej. Ja mam 40 cali i odleglos 2,8-3 metry. Z początku było trudno się przyzwyczaić po przejściu z 21 cali ale teraz brałbym nawet większy panel :)
 

hekal

New member
kiki napisał:
ale rozumiem że jest to uciążliwe buczenie?
Ja dostałem już kilkanaście uwag o buczeniu Sony. Dlatego pytam o zakres buczenia.

Buczenie w SONY KDL-40X3500 /jak przydzwiek z transformatora,przetwornicy itp/podobno to wentylatory-tak twierdzi servis. Slychac w ciszy po wylaczeniu glosnikow z odleglosci 5 m bardzo wyraznie-tyle ma pokoj z przedpokoju ok 7 m poprzez otwarte drzwi tez jest slyszalne. W sklepie tego warkotu napewno sie nie uslyszy-sprawdzalem. Dla mnie to nie do przyjecia.Nie moge zrozumiec jak taka firma jak SONY mogla wyprodukowac taki badziew i za takie pieniadze.

pozdrawiam
 

czago

Banned
Mam nadzieję, że to tylko kwestia trzech zgłoszonych na forum wadliwych egzemplarzy.
Sam widziałem w jednym miejscu na raz włączone 4 ściany tych telewizorów - 24 egzemplarze po 46''. Pomimo całkowicie wyciszonej fonii nie było słychać żadnego buczenia nawet z bardzo bliska. Rozumiem, że w sklepie ciężko je usłyszeć ale nawet cichutkie buczenie pomnożone przez 24 egzemplarze powinno być już słyszalne, a tak nie było.

Poza tym to buczenie powinno występować także w innych modelach Sonego bo przecież tam też są instalowane te same wentylatorki. Jednak nikt tego nie zgłaszał. Przecież jak w Sharpach buczały telewizory z serii XD1 to buczą także następne madele (XL1, XL2, X20 itd).

Zatem jeśli buczenie wentylatorka w Sony X3500 występuje to wydaje mi się, że jest ono raczej (w przeciwieństwie do Sharpów) pomijalne. Jeśli jednak u kogoś jest bardziej słyszalne to powinien sprzęt oddać do serwisu.
 

anek

New member
Witam.
Potwierdzam buczenie w Sony 46x3500. Pisałem już o tym w innym miejscu. Kupiony tv w salonie firmowym Sony, wymieniłem z powodu głośnego buczenia na inny egzemplarz i to samo. Tak więc musiałem zmienić markę. Też uważam, że to skandal zeby taka firma za taką kasę nie mogła sobie poradzić z problemem.
 

czago

Banned
To są te 3 egzemplarze: anek, rocco.barocco i hekal. Czy jest ktoś jeszcze? Kiedy i gdzie kupowaliście swoje telewizory?

Anek, czy sprzedałeś już swojego Sharpa 46XL1E?
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=143190#post143190
anek napisał:
Sprzedam Sharpa 46XL1E kupionego w sierpniu br.w sklepie Megahz w Katowicach. Telewizor jest na 24 miesięcznej gwarancji Sharp Polska.
Stan perfekcyjny, zero wadliwych pikseli, używany sporadycznie. Gorąco polecam. Cena 6600,-
Co z jego buczeniem, czy go nie słyszałeś? Miałeś jednocześnie Sharpa i Sonego, buczał tylko Sony? Jeśli, jak piszesz, Sharpa używałeś sporadycznie to TV oglądałeś jednak na Sonym X3500 czy na jeszcze innym?
Z tego co piszesz w innym wątku kupiłeś jeszcze Philipsa 47''9632D. Jak wypada w bezpośredniej konfrontacji z Sharpem (bo Sonego już teraz chyba nie masz)?

Czy salon Sony bez problemu dwukrotnie przyjął zwroty Twoich egzemplarzy? Napisz coś na ten temat bo to cenna informacja dla kilku innych pechowców.
 

anek

New member
Kupowałem w salonie firmowym Centrum Sony w Katowicach. Obsługa bardzo sympatyczna i nie było problemu ze zwrotem. XL1 sprzedałem i gdyby nie brak możliwości ustawienia kolorów byłby to numer 1. Sony burczał a aktualny Philips 47"9632 ma rewelacyjne kolory, świetnie radził sobie z sygnałem SD ale teraz po wgraniu nowego firmware tak jakby gorzej i niestety nie wiem czy to tylko mój egzemplarz ale nie współpracuje dobrze po HDMI z tunerem Topfield 7700. Trzeba korzystać z komponentu.
Śmieszna przypadłość, co 4,5 minut wyłącza się obraz na ok.2 sec. i potem wraca do normy.Ale ten model, no prawie ten sam 9732 zdobył nagrode EISA i nie powinien robić problemów z HDMI. Sharp działał bez zarzutu i chyba miał najlepszą płynnośc. Może to zabrzmi dziwnie ale jak obserwuję XL2 to wydaje mi się że XL1 grał lepiej.
 

czago

Banned
Płynność i jakość kolorów oceniam dużo wyżej w Sonym i Philipsie niż w Sharpie.

A dlaczego wgrywałeś nowy firmware w Philipsie? Czy robiłeś to sam?
 

Jack Daniels

New member
Mam sony KDL 52 X3500 od 2 tygodni i jestem zadowolony pod kazdym wzgledem, SUPER, zadnego burczenia czy szmeru po wyciszeniu glosu. Obraz rewelacyjny z CYFRY +. Polecam wszystkim

PC143109.jpg
 
Ostatnia edycja:

System

New member
Witam,

Mam pytanie podczas szybkiego ruchu kamery widac wyrażnie efekt stroboskopu, smużenie (czas reakcji matrycy 8ms) ?




A co do buczenia to cytat z testu: "Mild electronic buzz and fan noise from the rear (generally not audible in normal viewing".
 
Ostatnia edycja:

anek

New member
czago napisał:
Płynność i jakość kolorów oceniam dużo wyżej w Sonym i Philipsie niż w Sharpie.

A dlaczego wgrywałeś nowy firmware w Philipsie? Czy robiłeś to sam?
Tak wgrywałem sam ze strony Philipsa. Miałem też lekkie burczenie w momencie przełączania kanałów w Topfieldzie, które jak wiadomo trwa czasami 2-3 sec. Po wgraniu nowego oprogramowania problem ustapił.
Co do jakości kolorów to oczywiście w Sony i Philu są znacznie lepsze niż w Sharpie natomiast co do płynności to jak pisałem Sharpowi Xl1 nic nie brakowało.
 

mrdark

New member
No ladny mebelek z tego soniacza i rzeczywiscie co do obrazu nie znalazlem nikogo kto by na niego nazekal, nawet przy sygnale sd. W modelach serii x sonego najbardziej odpowiada mi reprodukcja kolorów, obrazy maja duza glebie, ktorej nie doswiadczam w innych tv lcd. A jak jest z czujnikiem oswietlenia zewnetrznego? Chodzi o dopasowanie parametrow wyswietlania obrazu do warunkow w pomieszczeniu. Jesli tak, to jak sie sprawuje? Przy wyborze mocno swiecacego lcd dla mnie to glowne kryterium.
 

hekal

New member
Jack Daniels napisał:
Mam sony KDL 52 X3500 od 2 tygodni i jestem zadowolony pod kazdym wzgledem, SUPER, zadnego burczenia czy szmeru po wyciszeniu glosu. Obraz rewelacyjny z CYFRY +. Polecam wszystkim

View attachment 910

Sony KDL-52X3500 jest inaczej wykonany.
W instrukcji obslugi str.55 [ktora jest wspolna dla modeli X3500 i X3000 ] jest napisane: "slychac dzwiek zblizony do warkotu-jest to dzwiek wbudowanych wentylatorow odbiornika TV [oprocz KDL-52X3500].Nie jest to usterka"

TO NIE JEST USTERKA -TO JEST DYSKWALIFIKACJA.
 

Paczek27

New member
anek napisał:
Tak wgrywałem sam ze strony Philipsa. Miałem też lekkie burczenie w momencie przełączania kanałów w Topfieldzie, które jak wiadomo trwa czasami 2-3 sec. Po wgraniu nowego oprogramowania problem ustapił.
Co do jakości kolorów to oczywiście w Sony i Philu są znacznie lepsze niż w Sharpie natomiast co do płynności to jak pisałem Sharpowi Xl1 nic nie brakowało.

Mam zamiar kupic PFL9732D. Dlugo sie zastanawialem miedzy Sharpem XL2 E i tym Philipsem. W Sharpie wszystko jest ok. Bardzo plynny obraz, oczywiscie ladnie w HD, piekny wyglad i wersja SLIM oraz Made in Japan. Sluchalem sprzedawcow, ktorzy stawiali go na pierwszym miejscu, ale jeden sie raz zawachal i powiedzial, ze philips tez jest niezly. To mnie zastanowilo (wczesniej nie myslalem ani chwili o Philipsie) i postanowilem sprawdzic te tv na wlasnym materiale (PS3 z filmami Full HD i grami). Zobaczylem Sharpa i zdziwilem sie co tak slabo. Bawilem sie pilotem, ale nie moglem ustawic tego tak, jak sobie wyobrazalem. Potem nadszedl Philips i obraz byl cudowny. Nie walil w oczy jak Samsung i nie byl taki "zwykly" jak na Sharpie.
Sorry, ze sie rozpisalem. Po zmianie softu jest gorzej? Ja bym zadzwonil do serwisu z tym wylaczaniem programow co 5 minut.
Poniewaz to watek o Sonym X3500, to musze przyznac, ze telewizor piekny, gra cudownie i te kolory (Moze nawet lepsze niz w Philipsie)... Szkoda tylko, ze tyle kosztuje i zastanawia mnie czy nie ma smuzenia przy sporcie lub grach. Jak jest?
 

czago

Banned
rocco.barocco napisał:
centrum sony Katowice. Koniec października - tydzień po pojawieniu się w sprzedaży

To zastanawiające. Są 3 osoby narzekające na buczenie tego modelu i 2 z nich kupiły swój TV w centrum Sony w Katowicach. Czy to przypadek?

Hekal, a gdzie Ty kupiłeś? Jak widzisz to jest wada Twojego egzemplarza, a nie modelu.

Rocco.barocco, jak napisał Anek centrum Sony w Katowicach już dwukrotnie przyjęło mu reklamowany telewizor, za drugim razem zwróciło kasę - podobno nie robiło z tym problemu. Czy Ty w swoim czasie też próbowałeś?
 
Do góry