Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

wojtek_iwan

New member
brzoza1975 napisał:
Witam wszystkich!
Czy różnica pomiędzy modelami KDL-40X3000 i KDL-40X3500 polega tylko na tym że ten pierwszy ma wymienną kolorystycznie ramkę?:confused: Czy różnią się też innymi parametrami?

Te modele różnią się tylko obudową no i ceną w przypadku X3500 płacimy około 1000 więcej za o 'szczotkowany metal'. Podobno w najbliższą sobotę w Warszawie na Jana Pawła będzie pokazana nowa ściana TV Sony, mają tam już X3000, więc na pewno warto się tam wybrać i porównać sobie wsyztsko, podpięte pod dobrą antene i blue ray. Sam waham się właśnie między tymi dwoma modelami, a jakimś z ciut niższej półki jak np W3000, a nawet D3500.
 

brzoza1975

New member
wojtek_iwan napisał:
Te modele różnią się tylko obudową no i ceną w przypadku X3500 płacimy około 1000 więcej za o 'szczotkowany metal'. Podobno w najbliższą sobotę w Warszawie na Jana Pawła będzie pokazana nowa ściana TV Sony, mają tam już X3000, więc na pewno warto się tam wybrać i porównać sobie wsyztsko, podpięte pod dobrą antene i blue ray. Sam waham się właśnie między tymi dwoma modelami, a jakimś z ciut niższej półki jak np W3000, a nawet D3500.
Witam!
Dzięki za wyjaśnienie.Piszesz że się wahasz się pomiędzy modelami X3000,X3500 albo ciut niższą półką.Ja natomiast biorę jeszcze pod uwagę X2000.Jednak wydaje mi się że różnica w parametrach(chodzi o współczynik kontrastu itp.) i zaawansowaniu technologii(braviaengine pro,100Hz,itp.) jes zbyt duża relatywnie do różnicy w cenie pomiędzy 40X2000 a 40X3500.Gdyby cena X2000 jeszcze trochę spadła to kto wie?Najtaniej X2000 znalazłem za 7199,00(w MM Wrocław i Legnica to kpina 10999,00 i 10499,00) a 40X3500 to widełki rzędu 9500-9999.Co otym sądzisz?
 

czago

Banned
wojtek_iwan napisał:
Podobno w najbliższą sobotę w Warszawie na Jana Pawła będzie pokazana nowa ściana TV Sony, mają tam już X3000, więc na pewno warto się tam wybrać i porównać sobie wsyztsko, podpięte pod dobrą antene i blue ray. Sam waham się właśnie między tymi dwoma modelami, a jakimś z ciut niższej półki jak np W3000, a nawet D3500.

Na ul. KEN w W-wie już jest taka ściana. Wszystkie nowe modele obok siebie. Można porównać obraz z blu-raya lub z kablówki. Prawdziwy odjazd.
 

rocco.barocco

New member
posiadam model 40 calowy i obraz poprostu wymiata -> teraz ogladam glowne National Geographic HD i C+HD.
pisałem wcześniej o buczeniu -> jest ono okropnie głośnie i co potwierdziła osoba z serwisu Sony - niestandardowe. Aktualnie oczekuję na sporwadzenie części.
 

wojtek_iwan

New member
Witam

brzoza1975
Czy aż tak wysoki współcznik kontrastu jest potrzebny to szczerze powiem że nie sądzę, gdyż i tak maksymalnych jego wartości nie będziesz używał, gdyż nie da się na to w ogóle patrzeć, a mieć żeby mieć to chyba bez sensu - w dodatku za to płacić.
Co do cen, to 40" X3500 juz od niecałych 9100 można znalźć, ale patrząc na analogie cenowe gdyby X3000 weszło na rynek i kosztowało około 1000 mniej niż x3500 to nie wątpliwie byłby to łakomy kąsek.
Co do sklepów typu MM to są fajne, ale tylko z uwagu na to że pod jednym dachem mamy zgromadzonych wiele firm i modeli, choć niestety nie wszystko podłączane pod te same źródła sygnału... Co sądzić hmm, nie zastanawiałem się w sumie wogle nad X2000 i nie brałem go pod uwagę, swoją opinie będę mógł przedstawić jutro po odwiedzeniu centrum sony z nową ścianą.

czago a mają tam już X3000?
 

anek

New member
W Centrum Sony w Katowicach stoją już x3000. 1000 zł. taniej niż x3500.
Ramka standardowo czarna a ew.wymiana na inny kolor to 800zł.
 

wojtek_iwan

New member
Witam
Powróciłem do domu i chciałbym się podzielić z wami moimi spostrzeżeniami i odczuciami po odwiedzeniu warszawskiego Centrum Sony na Jana Pawła. Tak jak obiecywano mi telefonicznie w tygodniu, od dziś można podziwiać tam nową ścianę z telewizorami. Co najważniejsze (przynajmniej dla mnie) mają tam już 40X3000. Obraz świetny, bo przecież poza obudową i złączem USB to te same telewizory. Jednak po tej wizycie mogę stwierdzić bezapelacyjnie i dopłata do tej obudowy ze szczotkowanego aluminium zdcydowanie się opłaca. X3000 wygląda identycznie jak X2000, liczyłem na coś więcej.

Co do nowego wystroju i tej ściany z tv. Jest na niej sporo telewizorów, m. in. W3000, V3000, X3000, X3500 od 40 poprzez 46 do 52, wiszą fajnie obok siebie i nad sobą także można bezproblemowo porównać sobie obraz.

Wahałem się trochę czy przy telewizorze Full HD wchodzić jeszcze w 100Hz, jednak wszelkie wątpliwości zostały już rozwiane. Widać tam wsyztsko jak na dłoni, gdyż telewizory podpięte są pod Blue Ray-a. Niestety nie mają tam N-ki, do 52X3500 podpięta jest zwykła kablówka UPC. Jeśli ktoś chce oglądać takiego kabla na TV tej klasy to nie ma to żadnego sensu. Sygnał z kablówki o stokroć lepiej wygląda na zykłym telewizorze CRT.

Teraz pozostaje mi szukać na necie KDL-40X3500 w dobrej cenie z 5 letnią gwarancją Sony Polska i może jeszcze z jakimiś gadżetami gratis
 

wojtek_iwan

New member
anek napisał:
W Centrum Sony w Katowicach stoją już x3000. 1000 zł. taniej niż x3500.
Ramka standardowo czarna a ew.wymiana na inny kolor to 800zł.

Ceny ramek są uzależnione od wielkości tv tj od ~700 za 40" do ~900 za 46". Z tym że X3000 jest narazie chyba tylko w 40 calach.
 

wojtek_iwan

New member
czago napisał:
Nie. Z nowych Full HD mają napewno X3500, W3000, V3000 i T3500. Być może mają coś jeszcze ale reszty modeli nie oglądałem, bo nie jestem nimi zainteresowany.

Salon w Warszawie na KEN, ma jeden dość spory plus, a mianowicie mają tam N-ke. Niby podłączoną tylko do telewizora pokazowego (niestety tylko jakieś HD Ready), ale rozmawiałęm dziś telefonicznie z przemiłą Panią z tego salonu i zapraszała aby umówić się na jakiś dzień w tygodniu i zrobią małą rewolucję ale podłączą pod nią te telewizory które będę chciał abym mógł sobie porównać obrazy. Z tego co wiem, mają tam już także X3000.
 

pienta

New member
wojtek_iwan napisał:
Niestety nie mają tam N-ki, do 52X3500 podpięta jest zwykła kablówka UPC. Jeśli ktoś chce oglądać takiego kabla na TV tej klasy to nie ma to żadnego sensu. Sygnał z kablówki o stokroć lepiej wygląda na zykłym telewizorze CRT.

Czy ta jakość jest aż tak tragiczna, że nie ma sensu kupić go teraz pod UPC i wytrzymać jakiś rok do tv cyfrowej (N, cyfra albo nawet cyfrowa UPC bo takie są plany)? Co jak co, ale kupić taki model to raczej jest inwestycja na parę lat, szkoda brać słabszy model mając w planach przejście na lepszy sygnał. Mam rację? ;)
 

wojtek_iwan

New member
Jasne, że większość ludzi kupuje telewizor z myślą o ładnych kilku latach i tu inwestycja w najnowsze technologie ejst jak najbardziej wskazana. Jednak trzeba rozsądnie spojrzeć do czego miałby on być wykorzystywany. Jeśli mówimy o cyfrowej telewizji typu n-ka czy c+ to jak najbardziej można polecić telewizory z najwyższej półki.

Wracając do tej kablówki z UPC któa widziałem podpiętą pod kdl-52x3500 to moim zdaniem taka telewizja i taki telewizor to jedna wielka pomyłka. Obraz totalnie zamazany, niewyraźny, nie ostry... Oglądanie czegoś takiego to istna męczarnia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja też miałem podobne odczucia - w Sd obraz mocno rozmazany. Ale bardziej mnie niepokoi coraz większa ilość zgłoszeń na głośną pracę.
Ja dostaniesz już to napisz jak gra w SD i czy buczy?
 

czago

Banned
kiki napisał:
Ja też miałem podobne odczucia - w Sd obraz mocno rozmazany. Ale bardziej mnie niepokoi coraz większa ilość zgłoszeń na głośną pracę.
Ja dostaniesz już to napisz jak gra w SD i czy buczy?

Coraz większa liczba zgłoszeń? Czyżby było ich więcej niż jedno?

Jeżeli tak niepokoi Cię liczba zgłoszeń tej usterki (czyli jeden przypadek) w Sonym to musisz chyba przeżywać prawdziwe załamanie z powodu ilości zgłaszanych usterek w Sharpie.
 

ProSiaczek

New member
Jack Daniels napisz co skłoniło Cię do wyboru tego TV. Mam tych samych faworytów tylko w wydaniu 42 (Sony 40) i nie wiem, którego wybrać.
 

Jack Daniels

New member
Bylem w piatek w sklepie Sony Center i dokladnie sie przyjzalem temu TV, co do tego ze on troche brzeczy, hmmmm...trzeba miec ucho 10 cm od telewizora zeby cos uslyszec. Moim zdanie jest to TV ktorego nie bedzie trzeba zmienia przynajmniej przez nastepne 5 lat, pelen wypas. Obraz rewelacyjny pod kazdym wzgledem.
 

Attachments

  • bild.jpg
    bild.jpg
    36,1 KB · Wyś: 439

mrdark

New member
fotka obrazu full hd jak zakładam? ciekaw jestem jak wygląda dvd i sd? Bo sony akurat na obrazie wysokiej jakości prezentje się wysoce ponadprzeciętnie, jeśli chodzi o kolorystykę i głębie obrazu, a w sd/dvd?
 
Do góry