Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

TOMEK0306

New member
tak zagladalem wszedzie i wszedzie zadawalem to pytanie ale konkretna odpowiedz uzyskalem na infolini sony jak chcecie to dzwoncie ale konsola ps3 wlasnie tak ma ze jak ustawicie dzwiek z konsoli po HDMI to macie go w tv natomiast jezeli ustawicie na digital out to jest na kinie (wzmacniaczu).
niewiem jak jest jezeli podlaczy sie konsole ->hdmi->do wzmacniacza z takim wejsciem i z niego ->HDMI->do tv niestety moja Yamaha niema takiego wejscia i niemoge tego sprawdzic ale podobno tak dziala chyba bo pan na infolini tego niewiedzial bo on tylko odpowiada na pytania czy warto kupis ich produkt a na konkretach to on sie niezna bo po co .


ps probowalem jeszcze takiej mozliwosco konsola-.hdmi->tv a z niego digital out -> do wzmacniacza i tez nic niedaje pozdrawiam

ps2.tak tv niewidzi ze do niego jest polaczona konsola i trzeba recznie ustawic kanal w tv bo konsola niejest zgodna z HDMI-CEC niewiem czy czegos niepomylilem
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

Wszystko jest ok - tak ma byc .

TV nie zobaczy ps3 w ustawieniach hdmi . Opcja ta Jest przeznaczona dla np: nagrywarki , zestawu kina domowego itd SONY . ( TO cos takiego jak viera link w Panasonicu).

Dzwiek: jest dokładnie tak jak odpowiedz na info linii. PS3 kablem hdmi do lcd . Dzwiek z ps3 optykiem do amplitunera .

Lub ps3 kablem HDMI do amplitunera i potem kablem hdmi do lcd .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

masterlech

New member
Witam!!!
Mam prośbę mógłby ktoś zrobić test tego telewizora?
np. "kiki"?
Chciałbym zobaczyć naprawdę jak sie sprawuje na różnych sygnałach np.telewizyjnych, z ps3, na SD.
Jestem nim zainteresowany i chciałbym być pewny co do zakupu.
 

rogul89

New member
Rowniez prosze o test tego modelu. Od wielu ludzi slysze ze jest dobry ale nie wart ceny moze jednak ktos mnie przekana ze jest inaczej! Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytałem w centrach Sony - Warszawa Saysonic, Szczecin Elta i kilku innych sklepach - Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk - obecnie nikt nie ma . Dostępne mają być w styczniu.
 

czago

Banned
kiki napisał:
pytałem w centrach Sony - Warszawa Saysonic, Szczecin Elta i kilku innych sklepach - Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk - obecnie nikt nie ma . Dostępne mają być w styczniu.

3 minuty temu zadzwoniłem do Centrum Sony na Jana Pawła II w Warszawie i już za pierwszym razem miałem szczęście: Sony KDL-46X3500 jest bez żadnego problemu dostępny ''od ręki''.
 

hekal

New member
rocco.barocco napisał:
posiadam model 40 calowy i obraz poprostu wymiata -> teraz ogladam glowne National Geographic HD i C+HD.
pisałem wcześniej o buczeniu -> jest ono okropnie głośnie i co potwierdziła osoba z serwisu Sony - niestandardowe. Aktualnie oczekuję na sporwadzenie części.

czesc jestem tu nowy

potwierdzam buczenie w sony kdl-40x3500 jest to przydzwiek z wentylatorow, przetwornic moze z podswietlenia, 2-3 razy wiecej jak z rekordera N ki, slychac w ciszy w calym pokoju.Dziwie sie ze Sony zrobila taki bubel.Jesli inne x3500 sa ciche to gdzie jest kontrola techniczna.Czekam no servis, maja zabrac tv bez sprawdzania w domu. Obraz bardzo dobry ze wszystkich zrodel z N ki, C+ dvbt i analogu, dzwiek tak samo. Czy ktos ma x3500 cichy?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rocco.barocco

New member
sony x3500

widze ze problem sie powtarza.
Jak juz pewnie czytales w koncu nie sprowadzili mi tej czesci a centrum sony stwierdzilo iz jest to standardowa praca- tak ma byc - pomimo odmiennej opini serwisanta.
Po swietach rozpoczynam procedure wymiany telewizora :)
jesli tego nie zrobią reklamuje towar jako niezgodny z umową :


trzeba stanąć na stanowisku, że telewizor jest niezgodny z umową w rozumieniu
art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży
konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176).
Jest niezgodny z umową, bo nie ma właściwości cechujących towar tego rodzaju.
Innymi słowy jeśli inne tego typu telewizory (także innych producentów) nie
mają tej właściwości buczenia, to ten konkretny jest niezgodny z umową.
Stanowisko serwisu można wykorzystać jako przesłankę do stwierdzenia
niezgodności telewizora z umową. Przepisy ustawy są nadrzędne wobec norm
producenta. Dlatego lepiej to stanowisko mieć na piśmie (w karcie gwarancyjnej)
Z reklamacją należy wystąpić do sprzedawcy. Przez reklamację należy rozumieć
zgłoszenie konkretnego uprawnienia wraz z uzasadnieniem faktycznym. Uprawnienie
powinno być wybrane spośród tych, które przewiduje art. 8 ustawy
 

IbizaSound

New member
Witajcie

Przewertowałem forum w poszukiwaniu dobrego LCD (40"-46") i miałem w końcówce 3 faworytów . Sony 40X3500, Sharpa 46"XL2E oraz Regze 42". Wszystko to są TV 100Hz oprócz IMHO Sharpa (on na mój gust tego nie ma - lepiej śmigał Sharp 100Hz ale nie FullHD). Sharp mnie najbardziej zawiódł - fiolet bardzo widoczny (kilka sprawdzanych sztuk przy rożnym oświetleniu) , ktoś pisał że widać przy dużych kątach - moim zdaniem bzdura widać go już przy niewielkich - tylko że zmienia się przy wiekszych jego intensywność. Czarny w Sharpie średni. Ale największy dramat to jest oglądanie na nim programów nie w HD - ŻENADA. Toshiba poza głośnikami - ogólnie słabiej ciut od Sharpa więc ją pomine. Został mi SONY i się troche bałem że nie kupie nic . Ale w Sony zmiażdzyło mnie wszystko (poza lekkim buczeniem ;) ) jakość obrazu - przejscia kolorów ,jakość SD i HD bez porównania z konkurentami. Podłączyłem PS3 i gałki mi wypadły z oczodołów . Polecam ten model z czystym sumieniem. Buczenie jest - i tu jest moje pytanie - czy widział (słyszał :) ) któś X3500 nie buczący ? Pytam bo mam możliwość wymienic jak coś ,ale nie chce mi się bawić jak ma być wszedzie to samo.

Aha - czarny najlepszy jaki widziałem z LCD . Ogólnie chyba najlepszy model teraz jaki istnieje na rynku wielkości 40"-46".

Pozdrawiam
 

photosmart

New member
a czy miałeś możliwość sprawdzenia w akcji tych telewiorków w jednym miejscu na tym samym sygnale ?

pozdrawiam

photosmart



IbizaSound napisał:
Witajcie

Przewertowałem forum w poszukiwaniu dobrego LCD (40"-46") i miałem w końcówce 3 faworytów . Sony 40X3500, Sharpa 46"XL2E oraz Regze 42". Wszystko to są TV 100Hz oprócz IMHO Sharpa (on na mój gust tego nie ma - lepiej śmigał Sharp 100Hz ale nie FullHD). Sharp mnie najbardziej zawiódł - fiolet bardzo widoczny (kilka sprawdzanych sztuk przy rożnym oświetleniu) , ktoś pisał że widać przy dużych kątach - moim zdaniem bzdura widać go już przy niewielkich - tylko że zmienia się przy wiekszych jego intensywność. Czarny w Sharpie średni. Ale największy dramat to jest oglądanie na nim programów nie w HD - ŻENADA. Toshiba poza głośnikami - ogólnie słabiej ciut od Sharpa więc ją pomine. Został mi SONY i się troche bałem że nie kupie nic . Ale w Sony zmiażdzyło mnie wszystko (poza lekkim buczeniem ;) ) jakość obrazu - przejscia kolorów ,jakość SD i HD bez porównania z konkurentami. Podłączyłem PS3 i gałki mi wypadły z oczodołów . Polecam ten model z czystym sumieniem. Buczenie jest - i tu jest moje pytanie - czy widział (słyszał :) ) któś X3500 nie buczący ? Pytam bo mam możliwość wymienic jak coś ,ale nie chce mi się bawić jak ma być wszedzie to samo.

Aha - czarny najlepszy jaki widziałem z LCD . Ogólnie chyba najlepszy model teraz jaki istnieje na rynku wielkości 40"-46".

Pozdrawiam
 

TOMEK0306

New member
witam ja mam tez ten model x3500 40'' i u mnie nic nie buczy owszem slychac szum wentylatoro ale jak przyloze ucho do obudowy i sie wslucham niewiem o jakim buczeniu tu jest mowa bo jak leze na kanapie a ogladam z 3,5m to nieslysze drazniacego buczenia moze faktycznie jakies macie wadliwe modele ale nie jest to nic dokuczliwego i napewno nie jest to tak glosne zeby bylo dokuczliwe poztym niemartwil bym sie tym mam(y) gwarancje 5lat wiec zawsze mozna reklamowac

potwierdzam tez ze obraz super balem sie tego ze w SD ze zwyklego kabla bedzie zly ale jest dobry z satki po kablu scart bo niemam wyjsc ani komponentu a tym bardziej hdmi tez dobry no a z PS3 to juz BAJKA tak samo film na dvd puszczony z konsoli i w opcjach ustawie scaler to tez super ja jestem jak na razie zadowolon i polecam ten tv innym

x3500.JPG
 

TOMEK0306

New member
witam mirecore zdjecie mialo za zadanie pokazac jak sie prezentuje sprzet jego dizajn jak wyglada powieszony na scianie a nie wnetrze pokoju kazdy mam tak jak mu sie podoba ale zakladam ze jestes kobieta i jak kazda kobieta czepia sie szczegolow ale jezeli jestes facetem i robisz z siebie babe to twoja sprawa bo mnie bardziej interesuje sprzet a nie to jak moja zona wystroi sobie pokoj chcialem zauwazyc rowniez ze temat dotyczy telewizorow a nie figurek wiec pisz na temat pozdrawiam
 

hekal

New member
rocco.barocco napisał:
widze ze problem sie powtarza.
Jak juz pewnie czytales w koncu nie sprowadzili mi tej czesci a centrum sony stwierdzilo iz jest to standardowa praca- tak ma byc - pomimo odmiennej opini serwisanta.
Po swietach rozpoczynam procedure wymiany telewizora :)
jesli tego nie zrobią reklamuje towar jako niezgodny z umową :


trzeba stanąć na stanowisku, że telewizor jest niezgodny z umową w rozumieniu
art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży
konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego (Dz. U. Nr 141, poz. 1176).
Jest niezgodny z umową, bo nie ma właściwości cechujących towar tego rodzaju.
Innymi słowy jeśli inne tego typu telewizory (także innych producentów) nie
mają tej właściwości buczenia, to ten konkretny jest niezgodny z umową.
Stanowisko serwisu można wykorzystać jako przesłankę do stwierdzenia
niezgodności telewizora z umową. Przepisy ustawy są nadrzędne wobec norm
producenta. Dlatego lepiej to stanowisko mieć na piśmie (w karcie gwarancyjnej)
Z reklamacją należy wystąpić do sprzedawcy. Przez reklamację należy rozumieć
zgłoszenie konkretnego uprawnienia wraz z uzasadnieniem faktycznym. Uprawnienie
powinno być wybrane spośród tych, które przewiduje art. 8 ustawy

dziekuje za te informacje, mam problem bo servis chce zabrac tv bez sprawdzania w domu w//g mnie niema to sensu bo i tak nic niepomoga ,
czy masz takie oswiadczenie servisu ze stan aktualny jest wadliwy.
Mam pytanie czy czytales instrukcje obslugi tv str.55 /slychac dzwiek zblizony do warkotu/
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

rocco.barocco

New member
sony kdl-40x3500

hekal napisał:
dziekuje za te informacje, mam problem bo servis chce zabrac tv bez sprawdzania w domu w//g mnie niema to sensu bo i tak nic niepomoga ,
czy masz takie oswiadczenie servisu ze stan aktualny jest wadliwy.
Mam pytanie czy czytales instrukcje obslugi tv str.55 /slychac dzwiek zblizony do warkotu/
pozdrawiam

1. wydaje mi sie iz nie ma sensu naprawiac tego w domu. Ja swoj odrazu oddam do serwisu.
2. z serwisem mam takie doświadczenia iś serwisant przyjechał i jak tylko usłyszał jak mój tv pracuje to odrazu stwierdził iż musi być to usterka ponieważ tak głośna praca nie jest spotykana. Potwierdził iż generalnie telewizory buczą ale nie az tak. Niestety drugi raz już nie przyjechał ponieważ dostał wiadomość z centrum Sony i ż taka praca jest standardowa.
Niestety nie mam takiego oświadczenia ponieważ nie wizyta nigdzie nie była odnotowana. Jednym słowem zaczynam od zera.
3. Wydaje mi się iż ta adnotacja w instrukcji to tylko dmuchanie na zimne. Tym bardziej iż na forum pojawiają się opinie iż innym nic nie buczy. Generalnie mam dużo czasu więc będę domagał się wymiany telewizora lub zwrotu kasy.

4. Telewizor mam trzeci miesiąc i niestety pojawiają się pierwsze usterki - nagle ni z tąd ni zowąd pół ekranu się ściemnia - więc tak czy inaczej oddam telewizor.

Narazie jestem dobrej myśli mając na uwadze współprace z serwisem sony :)
 

hekal

New member
rocco.barocco napisał:
1. wydaje mi sie iz nie ma sensu naprawiac tego w domu. Ja swoj odrazu oddam do serwisu.
2. z serwisem mam takie doświadczenia iś serwisant przyjechał i jak tylko usłyszał jak mój tv pracuje to odrazu stwierdził iż musi być to usterka ponieważ tak głośna praca nie jest spotykana. Potwierdził iż generalnie telewizory buczą ale nie az tak. Niestety drugi raz już nie przyjechał ponieważ dostał wiadomość z centrum Sony i ż taka praca jest standardowa.
Niestety nie mam takiego oświadczenia ponieważ nie wizyta nigdzie nie była odnotowana. Jednym słowem zaczynam od zera.
3. Wydaje mi się iż ta adnotacja w instrukcji to tylko dmuchanie na zimne. Tym bardziej iż na forum pojawiają się opinie iż innym nic nie buczy. Generalnie mam dużo czasu więc będę domagał się wymiany telewizora lub zwrotu kasy.

4. Telewizor mam trzeci miesiąc i niestety pojawiają się pierwsze usterki - nagle ni z tąd ni zowąd pół ekranu się ściemnia - więc tak czy inaczej oddam telewizor.

Narazie jestem dobrej myśli mając na uwadze współprace z serwisem sony :)

Ja mam tv miesiac i poza tym buczeniem wszystko jest ok. Na
2 stycznia jestem umowiony z servisem ,naprawa ma byc ok tygodnia
-wtedy napisze
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale rozumiem że jest to uciążliwe buczenie?
Ja dostałem już kilkanaście uwag o buczeniu Sony. Dlatego pytam o zakres buczenia.
 
Do góry