Sony Kdl-46 X3500, Kdl-52 X3500 Full Hd - wszystko o serii x3500

czago

Banned
W SD według mnie niczym specjalnym się nie wyróżnia (oprócz jakości kolorów). Gra tak jak inne LCD - średnio lub słabo w zależności od jakości sygnału.
 

masterlech

New member
Witam!

Mam pytanie czy ktoś ma podłączony ten telewizor pod sygnał z cyfry+, lub widział jak wygląda na nim taki sygnał sd?
Mam ochotę zakupić ten tv tylko nie wiem jak sie sprawuje na cyfrze, bo na UPC podobno b.kiepsko. Chciałbym dokonać dobrego wyboru, proszę o odpowiedź.
 

PiotrekDGT

New member
Witam!
Z tego co wiem, to X3500 różni się od X3000 tym, że posiada port USB (do przeglądania zdjęć z aparatu). Poza tym ww ramka.
Reszta nie różni się niczym (no, może poza czysto marketingowym promowaniem modelu X3500 przez samo Sony:D)...
 

Jack Daniels

New member
masterlech napisał:
Witam!

Mam pytanie czy ktoś ma podłączony ten telewizor pod sygnał z cyfry+, lub widział jak wygląda na nim taki sygnał sd?
Mam ochotę zakupić ten tv tylko nie wiem jak sie sprawuje na cyfrze, bo na UPC podobno b.kiepsko. Chciałbym dokonać dobrego wyboru, proszę o odpowiedź.

poczekaj do nastepnego czwartku to ci napisze jak sprawuje sie 52 X3500 z sygnalem cyfry+
 

masterlech

New member
Witam mam takze takie pytanie:
czy bardziej opłaca się kupić sharpa 46hd1e, samsunga 46f86bd czy właśnie tego sony 46x3500? Bo zostały mi tylko te 3 telewizory do wyboru, proszę o pomoc. Na tym forum jest porównanie z sharpem 46hd1e, ale nie wiem dokładnie czy ten sharp jest lepszy czy nie od nowego sony.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli miałbym wybierać dla siebie - mając na kilka lat cieszyć się z jakości sięgałbym po 46 HD1:
- skalowanie
- płynność
- wyposażenie
- łagodne przejścia tonalne
- nagrywarka
- tuner HD
- obsługa pilota
- obraz kinowy
 

czago

Banned
Jeśli już wybrałeś Sharpa HD1E to sprawdź przynajmniej czy nie denerwuje Cię długi czas przełączania kanałów analogowych.
Sprawdź także przed zakupem numer fabryczny Twojego egzemplarza (zadzwoń do serwisu Sharpa) bo możesz nie mieć na niego gwarancji w Polsce.
 

masterlech

New member
Witaj czago!!!
A według Ciebie Sharp jest gorszy czy lepszy od nowego Sony?
Po twojej wypowiedzi chyba zmienie zdanie.Podobno nawet dużo problemów jest z Sharpami. WIĘC ZNOWU DYLEMAT SONY CZY SHARP(może inny model)?
A co do tej polskiej gwarancji, to znaczy,że nie zawsze dają polską?
np. jaką? japońską?
 
Ostatnia edycja:

TOMEK0306

New member
wczoraj kupilem x3500 40'' i moge potwierdzic ze niema zadnego dokuczliwego szumu wiatrakow nasluchwalem wieczorek w ciszy i nic nie buczy jak sie ucho przylozy do tv to oczywiscie cos tam slychac ze pracuje ale napewno nie jest to wada naprawde trzeba sie wsluchac pozdrawiam
 

Jack Daniels

New member
TOMEK0306 napisał:
wczoraj kupilem x3500 40'' i moge potwierdzic ze niema zadnego dokuczliwego szumu wiatrakow nasluchwalem wieczorek w ciszy i nic nie buczy jak sie ucho przylozy do tv to oczywiscie cos tam slychac ze pracuje ale napewno nie jest to wada naprawde trzeba sie wsluchac pozdrawiam

zrobiles dobry wybor, ja wczoraj przywiozlem swojego x3500 52 i jak narazie REWELACJA pod kazdym wzgledem bez zadnych wiekszych ustawien, jutro podlacze pod niego blue ray DVD, mam nadzieje ze sie jeszcze raz milo zaskocze

pozdrawiam
 

Attachments

  • PC133078a.jpg
    PC133078a.jpg
    76,2 KB · Wyś: 366

ortax360

New member
Witam

Dokładnie lcd jest ok . Obraz po kalibrac. wgniata w fotel ! czern jak na lcd NIESAMOWITA .

Jest tylko jedno ale - spodziewałem sie ,ze 46x3500 bedzie znacznie lepszy w jakosci obrazu od 40d3000 a tu rozczarowanie . Najwiekszy plus dla x3500 to czern jeszcze lepsza od 40d3000 i pełna obsł. Full rgb z PS3 (poziom czerni 0-255 ) widac dosłownie wszystkie detale w obrazie (w ciemnych partiach obrazu).

100hz działa identycznie jak w d3000 .
1080p/24 Jugger praktycznie niedostrzegalny - lepiej niz na d3000 .

Wyglad i wykonanie 1 klasa - jedyny minusik to nier. podswietlenie matryvy w prawym rogu - z czasem moze sie ułozy :D . Troszke pomasowałem ale nic nie dało :grin: .

U mnie (46x3500) nic nie słychac dopiero jak posłucham z bliskiej odległosci i z tyłu lcd to słychac transformator.:)

Ustawienia dla x3500 - link http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/11/12/sony-kdl40x3500-settings/
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

czago

Banned
masterlech napisał:
Witaj czago!!!
A według Ciebie Sharp jest gorszy czy lepszy od nowego Sony?
Po twojej wypowiedzi chyba zmienie zdanie.Podobno nawet dużo problemów jest z Sharpami. WIĘC ZNOWU DYLEMAT SONY CZY SHARP(może inny model)?
A co do tej polskiej gwarancji, to znaczy,że nie zawsze dają polską?
np. jaką? japońską?

Czy Sharp lepszy od Sony? Nie - a już całą pewnością nie egzemplarze sprzedawane w Polsce. Zdecydowanie za dużo jest wadliwych.

Sharp Polska nie uznaje Gwarancji Europejskiej. To oznacza, że nawet jak kupisz swojego Sharpa w Polsce a był on sprowadzony przez jakąś firmę zza granicy to w Polsce nie masz na niego gwarancji. Aby mieć pewność, że twój Sharp ma gwarancję w Polsce musisz zadzwonić do serwisu i podać jego numer fabryczny.

Podejście Sony do klienta różni się od Sharpa w tym miejscu o 180 stopni.
Sony uznaje Gwarancję Europejską.
 

TOMEK0306

New member
mam pytanie czysto techniczne czy jak podlacze ps3 z tym tv kablem hdmi i potem z tv wypuszcze dzwiek przez gniazdo dygital out do wzmacniacza to powinienem miec dzwiek bo u mnie wlasnie brak bo jak podlacze yv z ps3 hdmi a dzwiek puszcze z ps3 optykiem do wzmacniacza to niestety konsola przepuszcza tylko przaz jedno wyjscie dzwiek albo przez optyka albo przez hdmi do tv niema ze przez oba i tak jak ustawie ze dzwiek ma wyjsc przez wyjscie optyczne to w tv brak dzwieku troche to dziwne
pozatym tv niewidzi w opcjach ->ustawienia->lista urzadzen HDMI urzadzenia podpietego po hdmi czy powinien widziec ze mam podpieta konsole czy to zalezy od kabla mam kabel techlink

co o tym sadzicie jak wy macie podlaczony sprzet pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uznawanie gwarancji nie ma nic wspólnego z jakością produktu.


Kąty... oczywiście producenci podają wartości dla których możemy oglądać obraz, natomiast fakt zmiany kolorów podczas zwiększania kąta patrzenia pomijają. Sharp radzi sobie z tym w pięciostopniowej skali na 4. Być może za sprawą wielkości matrycy, ponieważ na rynku można znaleźć mniejsze odbiorniki lepiej radzące sobie ze zwiększaniem kąta. Jednym słowem jest dobrze.
PICT0311_sharp_HD1E.jpg
PICT0312_sharp_HD1E.jpg


Jakość nagranych materiałów jest bardzo dobra, kodek użyty do kompresji to najprawdopodobniej mpeg4 dzięki czemu mamy dobry stosunek jakości do pojemności.
PICT0280_sharp_HD1E.jpg


jak dla mnie - bez watpliwosci - extra

 

czago

Banned
TOMEK0306 napisał:
mam pytanie czysto techniczne czy jak podlacze ps3 z tym tv kablem hdmi i potem z tv wypuszcze dzwiek przez gniazdo dygital out do wzmacniacza to powinienem miec dzwiek bo u mnie wlasnie brak bo jak podlacze yv z ps3 hdmi a dzwiek puszcze z ps3 optykiem do wzmacniacza to niestety konsola przepuszcza tylko przaz jedno wyjscie dzwiek albo przez optyka albo przez hdmi do tv niema ze przez oba i tak jak ustawie ze dzwiek ma wyjsc przez wyjscie optyczne to w tv brak dzwieku troche to dziwne
pozatym tv niewidzi w opcjach ->ustawienia->lista urzadzen HDMI urzadzenia podpietego po hdmi czy powinien widziec ze mam podpieta konsole czy to zalezy od kabla mam kabel techlink

co o tym sadzicie jak wy macie podlaczony sprzet pozdrawiam

Czy zajrzałeś już na fotum do wątków o PS3? Może tam jest odpowiedź.
Przyznam, że zaniepokoiłeś mnie tą informacją. Ja też planuję zakup PS3 i chciałbym mieć obraz na LCD, a dźwięk z amplitunera.

Kiki, extra zdjęcia - reklama dźwignią handlu ;) .
 
Do góry