Sony KDL 32D3000

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14458
poczytaj opisy

potwierdza to spostrzeżenia naszych forumowiczów oraz opinie z różnych stron świata . Sugeruję sprawdzić Sharpa i JVC , u których wyglada to znacznie lepiej/
19539e0828d054a0med.jpg
 

dargo

New member
Wacholek napisał:
Witam koledzy. Zamierzam kupić tego soniasza ale mam jedno bardzo ważne pytanie. Jak ten TV się spisuje po podłączeniu do kompa przed D-SUB. Ze względu na fakt iż w laptopie nie mam wyjścia dvi złącze hdmi odpada a ten sposób podłączenia będzie najczęściej wykorzystywany. Jak wygląda obraz w hd na d-sub? Czy można bez problemu ustawić rodziałke patrycy? Czy wszystkie fukncje poleprzania obrazu sa wtedy dostępne? Jak sprawdzić ten czas ogólny pracy TV i co oznaczają poszczególne symbole bo pilota przed sobą nie mam? Gdzie można się zaopatrzeć w jakiś zestaw do montarzu na ścianie bo ten orygonalny (1000zł) troche drogi jest? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo może jeszcze dzisiaj go zamówie. Pozdrawiam!!!
Kupuj, nie zastanawiaj się, napewno nie będziesz żałował, mam go w domu od dwóch dni i jestem naprawdę zadowolony... jestem dość wybredny :)
 

qazar

Member
Bez reklam
czago napisał:
OK. z tym, że Panas ma jednak nieco gorszą płynność obrazu, co dla wielu osób go dyskwalifikuje.


Chyba na odwrot ? To panas ma plynniejszy obraz w grach i pc, natomiast sonka ma o niebo lepsza czern i przejscia kolorow(10 bitowa matryca) i obsługe 1080 24p :)
 

boosman

New member
Jako 2 tygodniowy użytkownik tego modelu mogę zdecydowanie polecić ten TV. Jedynym jego mankamentem jak już większość osób wspominała na tym forum jest smużenie w grach. W większości tytułach jest ono prawie niezauważalne i gra sie bardzo komfortowo jednak ostatnio trafił mi sie tytuł Condemned 2 na xbox360 i tutaj smużenie jest kosmiczne :( niestety jest to jeden z tych tytułów, którego będzie ciężko ukończyć na tym TV.
 

SavageOrk

New member
boosman napisał:
Jako 2 tygodniowy użytkownik tego modelu mogę zdecydowanie polecić ten TV. Jedynym jego mankamentem jak już większość osób wspominała na tym forum jest smużenie w grach. W większości tytułach jest ono prawie niezauważalne i gra sie bardzo komfortowo jednak ostatnio trafił mi sie tytuł Condemned 2 na xbox360 i tutaj smużenie jest kosmiczne :( niestety jest to jeden z tych tytułów, którego będzie ciężko ukończyć na tym TV.

Witam ale jak byś opisał te smuzenie za bronią idzie smuga itp ?? tak jak tu przedstawił na zdieciu kiki
 

boosman

New member
SavageOrk napisał:
Witam ale jak byś opisał te smuzenie za bronią idzie smuga itp ?? tak jak tu przedstawił na zdieciu kiki

jutro jak bede mial troche wolnego czasu zrobie fotke i opisze to smuzenie.


qazar napisał:
jutro ci tu wkleje ustawienia, ktore niweluja ten efekt w condnemed 2 :)

wielkie dzieki! czekam na informacje :)
 
Ostatnia edycja:

Wacholek

New member
No i właśnie kupiłem ten TV. Mam tylko kilka pytań. Po pierwsze. Czerń jest bardzo łądna ale juz pod kontem to nie czerń ale czerwień. Tego w wystawowej sztuce nie było. Co z tym zrobić i jak? Po drugie odcienie szarości są tu wyraźnie za ciemnie. Gdzie się w serwisowym menu zmienia korekcje szarości? Do czego służą dwa różne ustawinia RGB. Oprócz tego TV ekstra i smużenia nie widać.
 

mirecore

New member
kiki

ta bila prawdę mówi ale nie do wszystkich to trafia... aż jestem w szoku...
może załącz im taką bilę z Pionka or Panasa bo nie wiedzą jak powinna wyglądać
 

Wacholek

New member
Z tą bilą bez przesady z tym smużeniem. Jak się powyłącza wszystie zbędne funkcje to całość chodzi bardzo dobrze. Poza tym czy TV smuży czy nie musi być sprawdzane np na kompie bo na N'ce to często sygnał nadawany smuży a nie TV.

Z menu serwisowym sa takie opcje:
R/G/B DRIVE 512
R/G/B BKG 256

Co do czego służy?
Co z resztą funkcji? Ktoś zna ich przeznaczenie???

Poza tym niedostałem instrukcji po Polsku. Ani po angielsku. Tylko w jakiś innych dziwnych językach. Za to dostałem 3 kartki A2 ze schematem elektrycznym tego TV. Czy każdy coś takiego dostaje?
Gdzie są wasze sztuki montowane, bo mój jest w Hiszpani. Pozdrawiam!!!
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
Picture Mode: Custom
Backlight:min
Contrast: 50
Brightness: 55
Colour: 65
Colour Temperature: Neutral
Sharpness: 15
Noise Reduction: Off
MPEG Noise Reduction: Off

Black Corrector: Off
Adv Contrast Enhancer: Off
Gamma: MIN.
Clear White: Low
Live Colour: Low
Colour Space: Wide

Power Saver: Off
Backlight Sensor: Off

W Service menu

R-DRIVE- 256
G-DRIVE- 256
B-DRIVE- 256

R-BKG- 570
G-BKG- 570
B-BKG- 570


Podłączenie po HDMI 1080p, minimalne smużenei dla 90% nie widoczne :) we wszystkich grach :) Podłanczając xboxa via vga zero smuzenia ale brak czerni i kolorow:( po componecie nawet nie wspominam bo jest fatalnie, kolory jak z kreskówki %-)

Mój made in Japan :D
 

Wacholek

New member
Dla mnie te ustawienia są nie za bardzo odpowiednie. Po pierwsze kolor z duży. U mnie za bardzo intensywny. Przesterowałeś kolego czerń w menu serwisowym. Na 570 jest już szara i do tego jasnośc na 55 to się nie dziwie, że masz kiepski obraz. Zjedź sobie tym ustawieniem do poziomu gdy będzie niewielka różnica pomiędzy czarnym a czarnymi paskami dla formatu 4:3. i lepiej podkręcić lampy na np 2 albo 3. Wtedy biel jest biała a nie taka szara.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Cześć
To może i ja się włącze co do ustawień. Nie zadowala mnie jakośc filmów Blueray z PlayStation3 na tym TV, a dokładnie mam

1) za ciemno: w scenach w pomieszczeniach lub dużym cieniem w ogole nie widze szczegółów lub np tylko pół twarzy aktora, a drugie (z cieniem) jest zupełnie czarne

2) Dodatkowo mam w wiekszosci filmow DVD i HD za dużo czerownego:, twarze sa różowe, piasek pomarańczowy, itp.

W ogóle jakość HD ogólnie nie powala i wyglada jak dobre DVD.
Mam juz ten TV ponad pol roku i jakos nie moge tego ustawic. Nie jest to wina PS3 bo gierki OK i DVD ogladam z innego odtwarzacza i efekt jest ten sam. Redukcja czerni jest wyłączona. W menu serwisowym jeszcze nie grzebałem, ale może będzie trzeba.

Możecie napisac jakie macie ustawienia obrazu (bo dźwiek OK) dla filmow w zywkłym i serwisowym menu takie, które niwelują ten efekt? Albo po prostu jakie macie ustawienia, które daja Wam usmiech na twarzy z jakości filmów HD :) ? A może obserwujecie podobne zjawisko?
Ortax360, ty już chyba kiedyś podawałeś coś podobnego (post#80 w tym wątku, #341 również, LCC #454). Tylko czy śmiga przy tym HD bez przesadnej czrni i czerwieni?
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry