Sony KDL 32D3000

shaughnessy

New member
Witam Po przestudoiwaniu tego wątku zdecydowałem sie kupić tego soniacza a poprzedniego samsunga le32n71 oddać rodzinie Mam 1 pytanie Czemu funkcja zoom tak tragicznie działa (zwykła kablówka ale nie tylko) Przybliza sam środek i wszystkie boki ucina (w samsungu przyblizał ale ucinał gure i dół tylko) Smart ma to do siebie ze góre i dół nieco spłaszcza co daje ciekawy efekt ale to samo robi po bokach jak dla mnie zupełnie nie potrzebnie Także mam problem żeby zobaczyć zwykłe powiększone 4:3- czy jest to możliwe na tym lcd? Druga sprawa to redukcja zakłóceń Na małej widać jeszcze szumy (kablówka) pionowe przezroczyste na średniej już nie ale wszystko "pływa" Brak tego złotego środka Coś pomiedzy małą a średnią wartością To wszystkie "wady" jakie znalazłem Zalety: polecam odpalić GT4: Prologue na PS3 Efekt zwyczajnie ROBI!!!
 

qazar

Member
Bez reklam
Wacholek napisał:
Dla mnie te ustawienia są nie za bardzo odpowiednie. Po pierwsze kolor z duży. U mnie za bardzo intensywny. Przesterowałeś kolego czerń w menu serwisowym. Na 570 jest już szara i do tego jasnośc na 55 to się nie dziwie, że masz kiepski obraz. Zjedź sobie tym ustawieniem do poziomu gdy będzie niewielka różnica pomiędzy czarnym a czarnymi paskami dla formatu 4:3. i lepiej podkręcić lampy na np 2 albo 3. Wtedy biel jest biała a nie taka szara.

Czern szara? eee zartujesz....
Co do koloru coz takie mam preferencje standartowo powino byc w granic 45, to sa ustawienia dla codnemmed 2, jesli nie grasz w ta gre i inne czarne na ps3/xbox360 to mhmm ocb ?
 

ryba77

New member
Ja wlasnie wczoraj zakupiel D3000 za 3150zł. i jestem baaardzo zadowolony. Musze jeszcze sie pobawic i ustawic kolory. Skorzystalem z ustawien, ktore tu opisywaliscie i je troche pozmienialem pod siebie.

Czern jest na prawde czarna. Piekne kolory szczegolnie na dobrym sygnale. Bajki dla dzieci w stylu Shreka poprostu obledne. Dzwiek tez dobry, a spodziewlem sie duzo gorszego po opisach innych forumowiczow.

Dodam ze nie testowalem go jeszcze pod DVD i kompa. Mam Cyfre+ bez dekodera HD. Az sie tego boje jaki wtedy bedzie obraz

Zastanawialem sie dlugo i czytalem duzo na tym forum. Dzieki wszystkim za radyw innym temacie i tym, ktorzy tu opisywali swoje wrazenia. Polecam jak najbardziej ten TV
 
Ostatnia edycja:

ryba77

New member
Zmieniłem ustawienia tak jak Ortax kazał wciskajac I+, 5, vol+ i power ale chciałem to zmienic drugi raz i juz mi sie nie udaje wejsc w to menu. Czy ktos wie jak to zrobic.
Jak wcisne ta sekwencje przyciskow i wlacze ponownie TV to sie nic nie pokazuje. Jak ponownie wejsc do tego menu?
Pomozcie
 

ryba77

New member
No wlasnie ze udalo mi sie tylko raz i teraz nie moge tego powtorzyc.
Wciskam sekwencje i oczywiscie po wcisnieciu na koncu power TV sie wylacza. Po ponownym wlaczeniu nie wyskakuja te ustawienia.
Moze cos zle robie to prosilbym o naprowadzenie mnie
 

SavageOrk

New member
ryba77 napisał:
No wlasnie ze udalo mi sie tylko raz i teraz nie moge tego powtorzyc.
Wciskam sekwencje i oczywiscie po wcisnieciu na koncu power TV sie wylacza. Po ponownym wlaczeniu nie wyskakuja te ustawienia.
Moze cos zle robie to prosilbym o naprowadzenie mnie

Tv mysi być wyłączony jak tą sekwecje wprowadzasz
 

kubis

New member
kurcze ja tak samo próbuję wejść w menu serwisowe i nic:( tv wyłączony i naciska i+ potem 5 póżniej wol + i power i nic hmmm co robię żle?
 

makol58

New member
witam
czy mógłby ktoś mi podac optymalne ustawienia tego telewizora dla gry GTA4 na PS3? Te, które mam są zupełnie nieodpowiednie. Gra jest za ciemna. Z góry dziękuję.
 

kubis

New member
Witam, czy ktoś z was słyszał o docieraniu swojego LCD? bo gdzieś wyczytałem, że na samym początku użytkowania trzeba około 200 godzin odbierać bez żadnych większych ustawiń, dopiero póżniej go podkręcić. Czy ktoś z mądrych może to potwierdzić :)
pzdr
 

ernet

Active member
Bez reklam
kubis napisał:
Witam, czy ktoś z was słyszał o docieraniu swojego LCD? bo gdzieś wyczytałem, że na samym początku użytkowania trzeba około 200 godzin odbierać bez żadnych większych ustawiń, dopiero póżniej go podkręcić. Czy ktoś z mądrych może to potwierdzić :)
pzdr

Długo czekałem na takie pytanie i uwagę ;-) Otóz wiekszość pewnie czytała ( gdzieś na poczatku tego watku ) moje bardzo krytyczne uwagi na temat ( posiadam ten TV ) tego modelu. Po ponad 5 miesiącach ( ok. 2 godz. dziennie ) jego użytkowania muszę to wszystko, co napisałem poprzednio odszczekać ;-)). Po około 2 miesięcy od zakupu telewizor jakby zmienił swoje oblicze - zaczął odbierać po prostu rewelacyjnie ( ustawień nie zmieniałem )! Źródło to samo-cyfrowa kablówka. TERAZ wg. mnie to jeden z najlepszych, a w tej klasie- najlepszy model TV na rynku. Nie będę opisywał szczegułów, bo wiadomo, co mam na myśli.I tu pojawia się pytanie: jeśli nie "docieranie" czy jakkolwiek to się nazwie, to co spowodowało taką diametralną ( in plus ) zmianę jakości obrazu ?!

PS. O "docieraniu" nigdzie nie czytalem, ani nie słyszałem. W/w uwagi są z autopsji i moich licznych obserwacji. Autosugestia odpada - coraz lepszą "pracę " ( oraz pozytywne zmiany w jakości obrazu )mojego TV potwierdziło kilku moich znajomych
 
Ostatnia edycja:

kubis

New member
Kolego @ernet ja zauważyłem dokładnie to samo odbieram cyferkę na fergusonie 8900 hd i po około 2 miesiącach obraz wydaje mi się jakiś ładniejszy, może za dużo piwka :D telewizorek suuuper!
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Troche to dziwne z tym docieraniem. Takie zjawisko ma miejsce i jest dość powszechne w np. piecach (wzmacniaczach) gitarowych, gdzie zaleca się kilku tygodniowe, stopniowe rozchulanie piecyka, ale tam są lampy, a nie chipy ;)
Mam tv pol roku i nie zauwazylem polepszenia, od poczatku jest OK.
 

ernet

Active member
Bez reklam
.. a zauważyliście coś takiego, że obraz ulega dużej poprawie po ok. 4-5min. od właczenia TV ?
 

qwertyz

New member
Witam

Przegladnalem juz prawie caly watek i w 99% jestem zdecydowany na kupno tego modelu. Mam tylko pytanie do użytkowników jak z obrazem z kompa/laptopa ?

Głównie chodzi o wyświetlanie divx'ów i h264 (HD) ? Jak z obrazem i rozdziałką? Jakie najlepiej robić połączenie? (Hdmi czy DVI)

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
 

lukashik

New member
Czy mniejsza przekątna = mniejsze smużenie i lepszy obraz?
Zamierzam zamienić 40d3500 na ten model.
 
Ostatnia edycja:

Bebol

New member
Cześć!! Ja mam lapka podłączonego do d3000 po d-sub i wszystko śmiga tak jak należy: gry, divixy itp., także jest ok!!Pozdrawiam!!
 
Do góry