Sony KDL 32D3000

ernet

Active member
Bez reklam
makol58 napisał:
witam.
wiem, że problem był już wałkowany kilka razy, ale mój telewizor nie widzi PS3. Mam ją podłączoną kablem HDMI do gniazda pod nazwą AV4. Gdy próbuję zaktualizowac listę urządzeń HDMI, wyświetla się komunikat, który mówi, iż nie ma żadnych urządzeń podłączonych do tv. Gdy włączam konsolę muszę przejśc ręcznie na AV4. Ktoś pomoże? dzięki

Tak, było. Rozumiem,że bardziej właściwe okreslenie, to: nie wykrywa ?
w spisie podłaczonych urządzeń po HDMI ?
Rozumiem, że "widzi" podłaczenie konsoli i mozna ją uzywac.

Jesli odpowiedzi, to 2 x TAK, to TV Sony "wykrywają " TYLKO sprzęt tej Firmy.
 

Bebol

New member
Chyba musisz coś pozmieniać w ustawieniach HDMI zarówno telewizora, jak i PS3 (jeśli jest tam jakieś menu). Ja miałem coś podobnego z dvd, że mi tv nie wykrywał. Zobacz, czy w tych ustawieniach masz włączone "sterowanie HDMI". Pozdrawiam!
 

makol58

New member
Dzięki za odpowiedzi.
Jeżeli chodzi o ustawienia HDMI dotyczące telewizora, to wszystko mam powłączane, także problem musi leżec gdzieś indziej. Przeglądnąłem również opcje w PS 3, więc nie sądzę, że to wina konsoli. Może to kabel HDMI? Jednak wydaje mi się, że badziewia nie kupiłem( hama za 99zł).
 

airdw

New member
kupiłem :)

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Chciałem podziękować za pomoc w wyborze tv. Dwa dni temu przyjechał Sony 32kdl d3000. Polecam wszystkim niezdecydowanym, ten tv to rewelacja jak dla mnie. Dodam tylko, że kosztował 2800 i coraz trudniej go trafić.
Pozdrawiam
 

Jaraxel

New member
Witam
Od dłuższego czasu planuje zakup tv LCD 32" i jestem bardzo zainteresowany modelem 32D3000, przeczytałem juz prawie cały wątek poświęcony temu TV i już byłem na bank zdecydowany, miałem dzisiaj zamaówić ten TV w warszawskim centrum sony, tam gdzie kupił go airdw za 2800zł ale został ostatni model z ekspozycji i jestem w kropce czy brać taki egzemplarz, TV ma juz z 1,5 roku i ciekawe ile stoi na tej wystawie, cena jest bardzo atrakcyjna co najmniej 200-300 zł taniej niż w sklepach internetowych w których cena wacha sie od 3k do 4k. Co byście mi polecili zrobić w tej sytuacji?

Dzwoniłem właśnie do tego salonu dowiedzieć się o szczegóły ta temat tego modelu i powiedzieli mi że ten ostatni egzemplarz stoi na wystawie od kilku miesięcy ale był sporadycznie odpalany chociaż ostatnio chodzi po 6h dziennie ale jest zadbany, bez żadnych bad pixeli no jest na niego jeszcze 5 letnia gwarancja do 15 stycznia. W obecnej sytuacji jestem w kropce i proszę was o pomoc w podjęciu decyzji czy prać taki model czy lepiej poszukać gdzie indziej nówki sztuki?

PS. Jeszcze takie pytanko na marginesie do użytkowników tego TV, czy można sobie w tym TV zdefiniować własne presety ustawić pod kablówkę, gry filmy HD itd. czy za każdym razem sobie trzeba ręcznie wszystko zmieniać?
 
Ostatnia edycja:

solgrus

New member
Problem z połaczeniem z komputerm

Witam
Jestem zadowolonym użytkownikiem tego TV (od 17 miesięcy). Teraz powstał problem z połaczeniem z komputerem po zmianie systemu operacyjnego z WinXP na Win7 (64 bitowy). TV Sony połaczony jest z komputerem przez kabel HDMI (jako drugi monitor). Po wgraniu nowego systemu TV pokazuje ładowanie windowsa tylko na początku (jak na ekranie jest komunikat "Uruchamianie systemu Windows...."). Potem jednak łączność się przerywa i ekran TV jest czarny. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje. Może komuś udało się podłaczyć TV Sony do komputera z tym systemem i chciałby mi pomóc. Czekam na porady i sugestie.
 

LCC

New member
Trzeba odpiąć na czas ładowania TV sony i na tym drugim ekranie wejsć do zakładki zmiany rozdzielczości z pulpitu prawy klik myszką w windows 7 i zmienić wyświetlanie ekranu jako klon-duplikat-na dwóch tv to samo. Jeśli to nie pomoże to pozamieniaj kable tak aby tv sony był pierwszy.
 

Sych

New member
System instalowałeś 18.10, czyli przed premierą.Albo masz wersję darmową - "testową", albo pirata - co jest nie legalne czyli przypuszczam wersje legalna. Możliwe jest, że windows nie ogarnia sterowników od telewizora i stąd ten błąd. Jeśli masz drugi monitor, to podłącz i zobacz jak to wygląda. Druga sprawa, sprawdź sterowniki od karty graficznej. U siebie na legalnej testowej, musiałem kombinować ze sterownikami.
 
Do góry