Sony KDL 32D3000

Bebol

New member
Witam!! Mógłby ktoś podać najlepsze ustawienie D3000 do kablówki?? Generalnie chodzi mi o menu zwykłe bo za serwisowe wole sie nie zabierać... Pozdrawiam i czekam na jakiś odzew!!!
 

tomeck

New member
chcę podłączyć "laptoka" do tv przez kabel HDMI.

zauważyłem jednak, że są kable o dwóch (?) różnych przepustowościach. czy do przesyłania obrazu i dźwięku z komputera wystarczy ten o mniejszej przepustowości?

kable będzie miał 4-5 m długości więc to spory wydatek. muszę się upewnić zanim wydam kaskę.
 

zullu

New member
tomeck napisał:
chcę podłączyć "laptoka" do tv przez kabel HDMI.

zauważyłem jednak, że są kable o dwóch (?) różnych przepustowościach. czy do przesyłania obrazu i dźwięku z komputera wystarczy ten o mniejszej przepustowości?
glownie zalezy to od twojego laptopa i jego parametrow wyjsciowych (czego oczywiscie nie napisales). przyszosciowo (Dolby TrueHD, Blu-ray) warto zainwestowac jesli masz zamiar przesylac rowniez dzwiek po tym hdmi. jesli tylko obraz z laptopa to zwyczajniutki wystarczy.
 

pac

New member
czyli w przypadku tego soniacza najlepszym połączeniem bedzie dvi->hdmi
(w pc mam karte z dvi), czy dvi->vga (tak jak podane jest w instrukcji połączenie z pc) i czy po hdmi bedą działac pip i pap (po vga instrukcja mowi ze tak) chcialbym wydac pieniadze na kabel tylko raz :D i zeby było to najlepsze rozwiązanie
 

Bebol

New member
Mam pytanie do wszytstkich posiadaczy D3000. Czy w waszych maszynach zauważyliście efekt tzw. cloudingu (nierównomiernie podświetlona matryca w ciemnych scenach, białe "chmurki")??
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
No niestety ja.Tivik rewelacja ale już go nie mam- właśnie przez clouding...miałem na całym ekranie chmurki układające się w znak Wu-Tang Clanu....serio;) Albo zwrócić albo serwis lub można spróbować starych indiańskich sposobów.Spróbuj położyć(na poduszce) sprzęta na "plecach" na jakąś noc (można jednocześnie delikatnie poluzować śrubki mocujące podstawę i/lub ramkę).Prawdopodobnie zbyt duże naprężenie matrycy powoduje ów problem.W samie r71 po tym zabiegu (lekki bleed w rogu) zmniejszyło mi się o jakąś połowę(gwara się skończyła to co mi tam...spróbowałem i luz)
 

pac

New member
dzieki za odpowiedz w sprawie dvi-hdmi,
ja mam chmurki , jedna na dole posrodku, jedna w lewym gornym rogu, widoczne przy zmienie kanałow, nie jest to uciazliwe,
mozna to reklamowac? jest szansa na wymiane czy raczej na rozkrecanie w serwisie?
niby 5 lat gwarancji jest...
 

LCC

New member
Spokojnie chłopaki z tymi chmurkami, bo zaraz wszyscy będą wymieniać, a to normalna sprawa jest. Nie normalna robi się jak chmurki są bardzo intensywne. Ja mam dwa D3000 i w jednym są chmurki ale słabiutkie i w ogóle nie wpływa to na jakość obrazu. Więc radzę ostrożnie z wymianami :)

Może ten typ tak ma, w tym co mam chmurki obraz jest lepszy niż w tym co nie ma, a jest on nowszy :)
 

Bebol

New member
Witam!! dzieki za odzew chłopaki :) Czy te chmurki pojawi ły sie u was od początku, czy dopiero po jakimś czasie?? Kiedy są one najbardziej widoczne?? Bo ja podłączyłem lcdka pod kompa i właczyłem sobie program nvidii z czarną planszą to powiem szczerze, że wszytko było ok, czarne było czarne, i wszędzie takie same, ale nie wiem, czy to jest dobry sposób na sprawdzenie tej przypadłości.. tak w ogóle to byłem super zadowolony z zakupu do momentu, kiedy nie przeczytałem o tym wszystkim hehe. Pozdrawiam!!
 

coiler

New member
temat już ma sporo na karku , czy już słyszeliście o następcy 32d3000 ?
(oczywiście w podobnym przedziale cenowym)
 

FanSE

New member
Wbudowany tuner tv cyfrowej.

Witam! Przeglądałem temat i nie znalazłem podobnego pytania , więc mam problem...
W tym TV jest tuner tv cyfrowej , czy to znaczy ,ze nie trzeba kupować tunera platformy cyfrowej i wystarczy sam talerz ? Jeżeli tak to czy wystarczy tuner cyfrowy w D3000 żeby odbierać w jakości HD ???
Dziękuję za ewentualne wskazówki i odpowiedzi. Pozdrawiam.
PS. Mam ten tv dopiero tydzień więc się na razie uczę.;)
 
Ostatnia edycja:

LCC

New member
Nie, ma wbudowany tuner ale cyfrowej TV naziemnej (można też podłączyć analogową kablówkę), której w Polsce jak na lekarstwo. Musisz mieć dekoder i talerz.
 

pac

New member
mam pytanie, podłączyłem starego peceta dvi-hdmi, obraz super, pliki 720p pięknie ( szkoda,ze to tylko 32')
i nie działają mi funkcje theatre, polepszanie ruchu i tryb auto1/auto2, nie działa tez pip i pap,ale one działają tylko po d-sub,
zastanawiam sie nad htpc z blurey/dvd/sat hd do c+, i jeżeli nie będą działały wyżej wymienione funkcje to ...
czy tak ma być , czy coś pomieszałem?
 

LCC

New member
Aby uaktywniły się "100Hz" (polepszenie ruchu) i inne bajery to musisz zmienić rozdzielczość w kompie tak aby na TV było 1280x720 - 720p. Jeśli masz ustawioną np. 1360x768 - ta jest optymalna (tak powinieneś mieć standardowo) to zmień na 1280x720 i wszystko będzie pięknie odblokowane. Co do C+ czy N-ki to będą też miały wszystko odblokowane ale musisz to podłączyć po HDMI.
 

pac

New member
dzięki za szybką odp, fakt miałem ustawione 1360x768, a po zmienie na 720p wszysko działa :eek:k: , co do c+ to chodziło mi o karte sat hd do peceta,ale pewnie tak jak piszesz przy rozdziałce 1280x720 i tutaj wszystkie bajery bedą działać, widziałem jak taki tuner działa u znajomego na toshibie i jestem na tak :)
pozdrawiam
 

Wacholek

New member
Witam koledzy. Zamierzam kupić tego soniasza ale mam jedno bardzo ważne pytanie. Jak ten TV się spisuje po podłączeniu do kompa przed D-SUB. Ze względu na fakt iż w laptopie nie mam wyjścia dvi złącze hdmi odpada a ten sposób podłączenia będzie najczęściej wykorzystywany. Jak wygląda obraz w hd na d-sub? Czy można bez problemu ustawić rodziałke patrycy? Czy wszystkie fukncje poleprzania obrazu sa wtedy dostępne? Jak sprawdzić ten czas ogólny pracy TV i co oznaczają poszczególne symbole bo pilota przed sobą nie mam? Gdzie można się zaopatrzeć w jakiś zestaw do montarzu na ścianie bo ten orygonalny (1000zł) troche drogi jest? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi bo może jeszcze dzisiaj go zamówie. Pozdrawiam!!!
 
Do góry