Sony KDL 32D3000

Gatekeeper

New member
Witam seredecznie !

Mam pytanie odnośnie obudowy do wszystkich posiadaczy D3000: Otóż na zdjęciach telewizor wygląda "godnie", można powiedzieć że to młodszy brat X2000.
Strasznie się napaliłem na tego LCD i tak się składa że dzisiaj widziałem go w sklepie na żywo.................i powiem że "łooooo bożeeeee" - on jest okropny !!!

.....ja nie wiem - może to wina oświetlenia w sklepie, albo też czymś go wysmarowali (jakimś nabłyszczaczem) ale telewizor wyglądał co najmniej "dziwnie" i chodzi mi tutaj głównie o tworzywo z jakiego wykonana jest obudowa. Nie przypomina ona zupełnie tego z serii V2000/V2500. W serii "V" plastik jest faktycznie matowy i taki miły dla oka. Zaś to, co zobaczyłem na D3000 wyglądało jak coś pomiędzy matowym a błyszczącym tworzywem - szczerze mówiąc to obudowa wyglądała tak jakby ktoś jeździł paluchami po całej obudowie przez ostatnie dwa lata i zupełnie starł tę matową strukturę...okropieństwo !

Dlatego mam pytanie: czy D3000 ma faktycznie taką "matową-błyszczącą" obudowę ?
 

darcun

New member
Bez reklam
O r t a x 3 6 0

Witam! Nie bądź taki oszczędny w słowach.Daj więcej tych informacji na temat 32d3000.Zanim kupiłeś ten telewizor byłeś bardziej chętny do udzielania różnych informacji. Twoje informacje pomogą nam wyrobić sobie opinie o tym telewizorze.Nie daj się prosić i puść klawiaturę w ruch.C z e k a m y ! ! !:blagam:.
 
Ostatnia edycja:

Gatekeeper

New member
ortax360 napisał:
OJ -Chyba pomyliłes LCD.

32d3000 - jest Matowy nic nie błyszczy tak jak np: w Sonym 32v2500.


He he, nie nie pomyliłem...na tyle się tym interesuje że wiem co jest czym.

Chodzi mi o to, że on właśnie powinien być matowy, a ten którego widziałem dzisiaj wyglądał tak, jakby cała matowa powłoka została zjechana jakąś szlifierką

mówię....dziwne to było

P.S. Ortax, jak masz jakieś fotki to wrzuć na strone albo poślij na maila
 

ortax360

New member
Nie czerwieni nie podbarwia - to raczej robi LX70 .

Więc tak lcd jest naprawde godny polecenia.

Swietnie radzi sobie z kablem i rewelwcyjnie z dvd sd i hdtv .

Ma bardzo dobrą czern widac to gołym okiem i kolory bardzo naturalne .

W trybie Kino -Auto 1 i szybkosc ustawiona na szybkie obraz jest własnie TEATRALNY .

I wszystko byłoby OK gdyby nie jeden minusik i to bardzo dziwny . A dotyczy wyswietlania obrazu z PS3 I X360. Obraz jest idealny , ostry z głebia , szczeg. itd ALE --------------------------------------------.

Mianowicie chodzi o zaciaganie ciemnych fragmentów ( niezaleznie od szybkosci przes. obrazu i jasnosci.)co dziwne lcd robi to tylko z konsolami ? na kablu , dvd i HDTV nie zaobserwowałem tego niechcianego efektu.

Panasonic LX70 ba nawet lx500 nic takiego z obrazem nie wyprawiał .
Obraz pozostawał idealny .

Pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
smużenie to raczej nie jest, choc moze sie mylę- sprawdzałem na bardzo ciemnych filmach jak DOOM czy Silent hill Obraz jest stabilny bez zaciagania nawet przy bardzo szybkim przjezdzie kamery .

Efekt ten wystepuje tylko na grach - jest delikatny , ale jest . Strasznie mnie to wnerwia .

Gdyby nie ta czern ,kolory , swietny set-up , regulacja podswietlenia lampy to kupiłbym znowy Panasonica 32lx700 :-D . i chyba tak zrobie :D


Pozdrawiam .
 

humax5400z

New member
O co chodzi z tym przeciąganiem ?? Że w grach ciemne kolory zostają dłużej na ekranie tak ? Że jak powinny zniknąć to jeszcze są ? Czy rozmazywanie tych kolorów ??
 

ortax360

New member
lcd pozostawia na Grach delikatna smuge tylko na czarnych fragmentach np : obracamy kamerą jest postac ubrana na czarno - własciwie to mozna to nazwac rozmazywaniem kolory czarnego na konturach postaci.. Trwa to sekunde , ale mi strasznie przeszkadza.

Chyba jest to raczej SMUZENIA NA GRACH .:( czyli Najnowszy 100HZ lcd SONY 32D3000 smuzy ! :(

-----------------------------------------------------------------------

It arrive Panasonic 32lx700 and it fastly :) :) :) :) :) :) :)
 
Ostatnia edycja:

darcun

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
smużenie to raczej nie jest, choc moze sie mylę- sprawdzałem na bardzo ciemnych filmach jak DOOM czy Silent hill Obraz jest stabilny bez zaciagania nawet przy bardzo szybkim przjezdzie kamery .

Efekt ten wystepuje tylko na grach - jest delikatny , ale jest . Strasznie mnie to wnerwia .

Gdyby nie ta czern ,kolory , swietny set-up , regulacja podswietlenia lampy to kupiłbym znowy Panasonica 32lx700 :-D . i chyba tak zrobie :D


Pozdrawiam .
Witam! A nie mówiłem ,że wrócisz do LX700.Stwierdzam,że jesteś facet w gorącej wodzie kąpany.Ale jak ostatecznie się zdecydujesz, to pomożesz i mi dokonać wyboru.Czytam dokładnie to forum,ponieważ nie mam możliwości bezpośredniego sprawdzenia jak się sprawują najnowsze modele Panasonika i ewentualnie inne,gdyż w moim najbliższym otoczeniu mogę oglądać telewizory,które już są daleko w tyle za nowinkami.A do Warszawy mam ca 50 km.Czytam również sąsiednie forum, na którym "Sławek R"dokładnie opisał Panasonika LX70P /ma dar do pisania-pewnie niedługo zacznie pisać książki/.Ja również jestem coraz bliżej do dokonania wyboru odpowiedniego dla mnie telewizora. Z uporem maniaka będę nadal studiował wszystkie opinie ,aż do momentu zakupu .Moje typy to:panasonic LX70P/700 oraz Sharp RD2/32-37/.Pozdrawiam!
 

ortax360

New member
Do darcun:


Powiem ci , ze masz racje znajomy powiedział mi zebym poszedł na odwyk bo jestem uzalezniony od zmieniana lcd :)

No tak teraz musze sprzedac 32d3000 jest ktos chetny oddam za 4100zł .

Pozdrawaim


 
Ostatnia edycja:

Romanoff

New member
Jak zmienisz Soniaka na Panasa to już nie uświadczysz efektu "teatralnego".
Kurde jeżeli rzeczywiście smuży to lipa.Chociaż można się tego spodziewać po matrycach MVA-to samo jest w KDL40W2000 czy innych Soniakach.
Aczkolwiek trochę dziwne że na grach to jest a na HD nie.
Mam nadzieje że dziś zdążę go potestować chociaż przez chwilkę.
Pozdro
 

ortax360

New member
Efektu nie bedzie i OK ,było mineło DLA KAZDEGO COS MIŁEGO:) Wolę brak smug w lx700 na PS3:) .

O i znowu smuzy gra Ridge racer 7 :pS3 wjazd do tunelu samochodziki pozostawiają za soba piekną deliktną smugę :)

No tak teraz musze sprzedac 32d3000 jest ktos chetny oddam za 4100zł .
info na gadu .


Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

SlawekR

New member
ortax360 napisał:
Nie czerwieni nie podbarwia - to raczej robi LX70 .

Więc tak lcd jest naprawde godny polecenia.

Swietnie radzi sobie z kablem i rewelwcyjnie z dvd sd i hdtv .

Ma bardzo dobrą czern widac to gołym okiem i kolory bardzo naturalne .

W trybie Kino -Auto 1 i szybkosc ustawiona na szybkie obraz jest własnie TEATRALNY .

I wszystko byłoby OK gdyby nie jeden minusik i to bardzo dziwny . A dotyczy wyswietlania obrazu z PS3 I X360. Obraz jest idealny , ostry z głebia , szczeg. itd ALE --------------------------------------------.

Mianowicie chodzi o zaciaganie ciemnych fragmentów ( niezaleznie od szybkosci przes. obrazu i jasnosci.)co dziwne lcd robi to tylko z konsolami ? na kablu , dvd i HDTV nie zaobserwowałem tego niechcianego efektu.

Panasonic LX70 ba nawet lx500 nic takiego z obrazem nie wyprawiał .
Obraz pozostawał idealny .

Pozdrawiam .
To typowe smużenie matryc MVA/PVA. Sprawdź, widać to będzie szczególnie na kolorach ciemno buraczkowych. Niestety te matryce mają silnie zależny czas reakcji od wyświetlanego koloru.

Matryce IPS/S-IPS mają praktycznie liniową charakterystykę czasu reakcji w funkcji koloru, dlatego pomimo teoretycznie wyższych średnich czasów podawanych w danych katalogowych, znacznie trudniej jest w nich zaobserwować smużenie. Zjawisko znane nie od dziś w monitorach komputerowych. W telewizorach jest identycznie.
 

SlawekR

New member
Romanoff napisał:
Jak zmienisz Soniaka na Panasa to już nie uświadczysz efektu "teatralnego".
Kurde jeżeli rzeczywiście smuży to lipa.Chociaż można się tego spodziewać po matrycach MVA-to samo jest w KDL40W2000 czy innych Soniakach.
Aczkolwiek trochę dziwne że na grach to jest a na HD nie.
Mam nadzieje że dziś zdążę go potestować chociaż przez chwilkę.
Pozdro

Gry mają kolory bardziej nienaturalne, głównie są to kolory podstawowe, dużo też czerwieni buraczkowo-szarej. A na te kolory matryce MVA/PVA są najwrażliwsze. Do tego przy grach bardzo ostro zarysowane są przejścia między kolorami na krawędziach obiektów. W zwykłej telewizji nieczęsto się to spotyka. Dlatego też w grach łatwiej to dostrzeć. Wystarczy włączyć Enemy Territory na PC, zbudować Command Post i na nim smużenie będzie widoczne aż nadto na tego typu matrycy :).
 

SlawekR

New member
ortax360 napisał:
Efektu nie bedzie i OK ,było mineło DLA KAZDEGO COS MIŁEGO:) Wolę brak smug w lx700 na PS3:) .

O i znowu smuzy gra Ridge racer 7 :pS3 wjazd do tunelu samochodziki pozostawiają za soba piekną deliktną smugę :)

No tak teraz musze sprzedac 32d3000 jest ktos chetny oddam za 4100zł .
info na gadu .


Pozdrawiam !
Ortax, lubię wyzwania, możemy się wymienić :grin:. Nie dlatego że Panas gorszy, ale dlatego że Sony nie miałem jeszcze możliwości zbyt dobrze potestować :).
Panasa, Samsunga R81, M71, Sharpa RD2 znam na wylot już, Soniaka tylko pobieżnie.

Jako bonus podam jak wejść w menu serwisowe, zresztą mój Panas już i tak wzorcowo skalibrowany :)
 
Do góry