Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

ZENiTH

New member
mi to wygląda na uszkodzenie matrycy LCD. Najlepiej jak skontaktujesz się z serwisem ja u siebie nie mam żadnych tego typu poświat.
 

hsolo

New member
KaDeEfowiec napisał:
Witam wszystkich forumowiczów-użytkowników tego sympatycznego TV :)

Nabyłem go niedawno i w sumie byłem bardzo zadowolony, aż do czasu, gdy wypatrzyłem dosyć poważną wadę. Otóż w lewym dolnym rogu i w centrum obraz ma dosyć mocny, czerwony zafarb :(
Widać to bardzo wyraźnie w ciemnych, słabo nasyconych scenach (nizaleźnie od źródła) lub czarno-białych filmach.
Najlepiej widać na to na statycznej, ciemnoszarej planszy (z komputera na przykład)

witaj,

moj pierwszy egzemplarz (42'') mial podobny objaw, tyle ze w prawym gornym rogu i zielony kolor - byla jakby spora plama widoczna tylko na ciemnym lub czarnym tle (a najlepiej w trybie 4:3 jak pojawialy sie czarne pasy z boku to na nich). Poprosilem w sklepie o wymiane i za tydzien dostalem nowy egzemplarz - na razie jest ok. Nikt ze sprzedawcow nie potrafil podac przyczyny, ale nie interesowalo mnie to, skoro tak ladnie to zalatwili :cool:

pozdrawiam
Maciej
 
Ostatnia edycja:

klucho

New member
Hej, rozumiem ze obaj macie do dyspozycji ten sam model tunera czyli Samsunga. Mnie jednak interesuje czy mogą wystąpić znaczne różnice w odbiorze na innych tunerach. Sam dysponuje Dreamboxem ktory ma tylko do wyboru PAL i CVBS (czyli kompozyt) po scarcie i ciekawi mnie jak to moje ustrojstwo wspolpracowaloby z tym kolosem 50"? Moze ktos z Was ma juz taki zestaw?
 

euro

New member
Mam KDF 50 i tuner DBOX2, porównywałem z tunerem HDTV QUALI i PIONEREM 1530 i stwierdziłem, że wszystko zależy od jakości nadawanego materiału i kanału. Nie widziałem różnicy na tunerach. Oglądam z 3,5m. Oczywiście z kablówki jest gorzej ale np. mojej żonie to nie przeszkadza. Ja wolę z sat przez component, w RGB jest słabe nasycenie kolorów, chociaż PIONEK miał regulację nasycenia w oprogramowaniu edu.
 

klucho

New member
Nie wiem jak dbox ale dreambox (wbrew podobnej nazwie to inny tuner) ma mozliwosc wspolpracy z karta polsatu. ja wybralem ten tunerek (model dm7000) bo moge jednoczesnie miec karte cyfry i polsatu w slotach. niestety w moim miescie jedyny przedstawiciel sony nie oferuje pokazu w domu i widzą jakis problem zeby przyjechac z wlasnym tunerem do nich :(. Do niedawna czekalem na pojawienie sie plazmy panasa pv60 ale jak czas plynal to zaczalem przegladac forum tylnej projekcji no i mi odbilo teraz zeby miec 50" (odleglosc od ekranu 3,5m) no i tak teraz sie zastanawiam co by bylo gdyby...
 

euro

New member
Ja czekałem 4 lata i co miesiąc wypuszczali coś extra nowego i lepszego. W końcu zdecydowałem się na KDF 50 3LCD i nie żałuję: a za zaoszczędzoną kasę za rok kupię sobie full hdtv 60'. Mam dokłdnie 3,5m do ekranu. Żona ogląda na kanapie z 3m i pod kątem 40 stopni i nie narzeka( moja szkoła:))
 

tomaszek12

New member
Na dBox2

działa już Polsat a tuner można już kupic za ok 500-600 zł. więc warto nabyć ten tuner i cieszyć się C+ i Polsatem , ale ja polecam do oglądania jednak pakiet Premiere Super obraz i dzwięk 5,1 .Ogląda sie jak DVD z napisami.
 

Jussi

New member
Bez reklam
czy w premiere podczas ogladania filmu mozna wybierac jezyk dubbingu i napisu? bo oni chyba wszedzie wciskaja swoj dubbing ?
 

Jussi

New member
Bez reklam
Witam, pracuje obecnie w salonie soniaka w lodzi takze jesli ktos bedzie mial jakies pytania czy prosby o test to walcie smialo. obecnie mamy na stanie ta 50tke a po swietach dotra moze nawet 70 takze jak cos to walcie na prywatna wiadomosc.

pozdrawiam
 

klucho

New member
Jesli tylko nie jest to niemiecki film to mozna wlaczyc orginalny (angielski) dubbing (nie wiem jak z tekstem?). U mnie wybor sciezki audio realizuje soft w tunerze gdzie w preferencjach mam najpierw polski pozniej angielski wiec niemiecki czy inny jest w ostatecznosci.
 

krugerandek

New member
Sony KDF-E50A11E stolik

Mam pytanie do użytkowników tego modelu ,zamierzam kupić ten telewizor i znalazłem na Alegro dobrą cenę 6099 pln ale problemem jest stolik w Centrum Sony stoi za 1349 a tam gdzie sprzedaja tv na Alegro 1100-1300pln.Czy ktoś może doradzić gdzie kupić tańszy ?Docelowo chciałbym sie zmieścić w kwocie 7000pln za komplet .Z góry dzięki za pomoc
 

mihau78

New member
SONY KDF-jak i czym podłączyć dvd i cyfrę??

Witam,jestem tu pierwszy i na pewno nie ostatni raz.Wątek rozpocząłem bo do tej pory nic podobnego nie wyczytałem. Kupuję właśnie Sony KDF 42" i jakies dvd(jeszcze nie zdecydowalem czy kino czy sam odtwarzacz,podobno kdf ma dość dobry dżwięk i przeciętnemu użytkownikowi wystarczyłby sam odtwarzacz?jakie jest Wasze zdanie?).

Przechodząc do meritum:będę korzystał z dekodera Cyfry + (Philips) i tego nowego dvd (nie wiem jakie,może mi coś polecicie?). Chciałbym się dowiedzieć jak to wszystko podłączyć żeby było optymalnie bo nie znam sie na tych wszystkich wejściach Component czy hdmi. Czy muszę kupić jakieś dodatkowe,lepsze kable a jak tak to jakie? Z góry dzięki za porady.
Michał
 

arsenal

Moderator
VIP
Zamiast tunera Philips polecam coś lepszego np. Samsunga A200. Jeśli Philips ma zostać to kup dobry kabel Euro, chyba, że masz Philipsa DSB3010. Wtedy wymiana tego zabytku na coś innego jest niemal konieczna.
Z odtwarzaczy DVD można polecić Denona DVD-1920. Połączysz go z KDF kablem HDMI lub w tańszej opcji kablem component i masz jedne z najlepszych źródeł obrazu poniżej 2000zł.
Z tańszych odwarzaczy polecam coś z Panasonica. Obrazem poprzez component się nie zawiedziesz. Harman-Kardon też będzie dobry.
 

mihau78

New member
OK, dzięki za szybki odzew i cenne informacje, Czyli odtwarzacz DVD podłączam z telewizorem przez HDMI lub component a dekoder złączem euro . Do tej pory myslalem ze odwrotnie. Co do kupna nowego dekodera to faktycznie pomysle. Jak już kupię i podłączę wszystko to się odezwę. Dalej tylko nie wiem czy DVD,nagrywarke (w miarę tanią ale czytającą "diviksy") czy całe kino domowe. Pozdrawiam forumowiczów.
 

arsenal

Moderator
VIP
Ja nadal się zastanawiam po co ludzie kupują nagrywarki DVD do nagrywania audycji z tunera sat. Dlaczego utrudniać sobie życie. Lepszym wyjściem jest tuner sat z dyskem twardym. Nagrasz co trzeba i w dodatku podczas nagrywania możesz oglądać inny kanał satelitarny.
Taki telewizor aż się prosi o dobre kino domowe. Pełnia doznań gwarantowana.
 

mihau78

New member
Witam,jeszcze nie kupiłem Sony KDF 42" , mam zamiar to zrobić u jednego sprzedawcy, który ma sklep normalny i internetowy. W tym drugim ma nieco taniej wiec z tej propozycji chce skorzystac zastrzegając, że nie chcę modelu, którego używają w sklepie jako demonstracyjnego (zużycie lampy). Czy jest jakas możliwość żebym potem w domu mógł sprawdzić czy rzeczywiście dostarczyli mi nowy egzemplarz czy ten używany? Poza tym szukam też do kompletu kina domowego (tak do 1500 zł) i waham się między jakimś Panasem (np. SC HT 540 ) albo Sony (HTP 32DW, HTP 32SS albo DAV - DZ300) . MAcie jakieś pomysły albo propozycje.Nie bez znaczenia (nie dla mnie) jest tu kolor: mają być ciemne tonacje bo srebro nie pasuje do mebelków!!!
 
Do góry