Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

mihau78

New member
Zastanawiam się jeszcze nad kinem domowym: czy lepiej kupić takie z HDMI czy wystarczy starsze, podłączone do KDF-a componentem. Czy będą wówczas jakieś zauważalne różnice w odbiorze? MAm na oku kino Panasonica SC HT 540.
 

arsenal

Moderator
VIP
Myślę, że ten zestaw Panasonica powinien na początek wystarczyć. Podłączysz go dobrym kablem component( ceny od ok. 90-100pln) załączysz w odtwarzaczu DVD progresywne skanowanie dla PAL'u i NTSC i będzie naprawdę dobrze. KDF zrobi resztą bo to naprawdę super telewizor. Sam mam DVD Panasonica i jest miodzio. HDMI możesz zostawić dla HDTV.
 

mihau78

New member
Dzięki Arsenal. Myślałem że jednak to wejście HDMI się już przyda. A nie znasz jakichś modeli kina- w przystępnej cenie- z wejściem HDMI? Czy to zbyteczne? Jak tak to chyba wezmę tego panasonica, z tym że model ciut wyższy, SC HT 545 ( 2 glośniki bezprzewodowe).
Pozdrawiam i wielkie dzięki
 

mihau78

New member
aha, zapomniałem. czy są takie kina domowe połączone z dekoderami, do których mógłbym podłączyć moją Cyfrę + ???
Zastanawiam się czy można zredukować w ten sposób ilość urządzeń w pokoju. Jeśli tak to proszę o jakąś podpowiedź a jeśli się zbłaźniłem to sorry...;)
 

Pazi

New member
slyszalem wiele zlego o bezprzewodowych glosnikach (ze przerywaja i np dzwoniaca komorka zakluca ich dzialanie) ale nie jestem specjalista oraz sam nic nie widzialem wiec tylko mowie, poprostu upewnij sie ze te co wybierzesz beda w pelni cie zadowalaly :) taka rada.
 

arsenal

Moderator
VIP
Głośniki bezprzewodowe też trzeba podłączyć do prądu więc są trochę bez sensu bo i tak mają przewody. Pozatym mogą być podatne na zakłucenia i przeważnie grają gorzej niż zwykłe w tej samej cenie a nawet mniejszej. Lepie kupić normalne i połączyć dobrymi kablami, które kupisz za zaoszczędzone na tym bajerze pieniądze.
O kinie domowym z wbudowanym tunerem satelitarnym nie słyszałem choc przyznaję, że pomysł jest ciekawy zwłaszcza gdy wchodzi telewizja HD. Może ktoś niedługo na to wpadnie.
HDMI mozna już zastosować w odtwarzaczach DVD z tym złączem np. Denon 1920 pytanie tylko czy warto. Ceny kabli hdmi zaczynają się od kilkuset złotych, poprawa obrazu w porównaniu z componentem marginalna jeśli wogóle zauważalna. Same odtwarzacze są droższe od tych bez hdmi a te które je maja nie zawsze pozwalają na podwyższenie rozdzielczości obrazu.
Uwierz mi, Sony KDF gra ładnie już po s-video a co dopiero component.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
czywiscie ,ze lepsza jakość kabla, lesze złącze i Twój telewizor gra też znacznie lepiej.
Złącze HDMI wykorzystuj od początku. Lepiej kup dvd z HDMI i od pczatku ciesz się najlepszą jakością .Gdy podłączalismy DVD Thomsona 255 po Hdmi do KDF , to jakosc była extra.
Kino z HDMI - albo zestaw Pioneera - VSX 416/dvd 490 +kolumny
Zestaw zintegrowany Samsunga HT 75 - z HDMI.
Również Panasonic- ma swoja ofertę.
http://www.panasonic.com.pl/oferta.php?prod=3001
 

hsolo

New member
mihau78 napisał:
Witam,jeszcze nie kupiłem Sony KDF 42" , mam zamiar to zrobić u jednego sprzedawcy, który ma sklep normalny i internetowy. W tym drugim ma nieco taniej wiec z tej propozycji chce skorzystac zastrzegając, że nie chcę modelu, którego używają w sklepie jako demonstracyjnego (zużycie lampy). Czy jest jakas możliwość żebym potem w domu mógł sprawdzić czy rzeczywiście dostarczyli mi nowy egzemplarz czy ten używany? !

Nacisnij przy wylaczonym tv po kolei 4 klawisze:
Info
5
Vol +
Analog

odpali sie menu serwisowe i tam zobaczysz czas pracy lampy - w sumie jedyny 'zuzywajacy' sie podzespol.

pozdrawiam
Maciej
 

hsolo

New member
janpat napisał:
naciskałem i nic

widocznie naciskales zle klawisze, przed chwila sprawdzielem - dziala. Po tej kombinacji jak sie wlaczy tv to musisz jeszcze nacisnac klawisz MENU - na samym dole bedzie czas pracy.

pozdrawiam
Maciej
 

musti

Banned
Do mihau78:
Jest fajny nowy zestaw z HDMI - Sony HT-SF1000 z dwoma wejściami HDMI (amplituner, woofer, center plus 4 głosniki na stojakch) do tego DVD z HDMI i masz fajny zestaw (np. DVP-NS92 lub DVP-NS76). Powinieneś się zmieścic w 2tys za kpl.
 

mihau78

New member
Ten Sony jest interesujący,z tym że wolałbym żeby przednie głośniki nie były na stojakach,tzn zeby byly niskie (względom estetycznym trzeba się w domu podporządkować:( ).Gdybyście znali jakis podobny model z takimi głośnikami to byłbym zobowiązany. KDF-a już zamówiłem, za 5.900 zł. Mam nadzieję że specjalnie nie przepłaciłem???Ma być w piątek, z kinem się jeszcze wstrzymałem,facet w sklepie mówi że lepiej kupić takie kino z osobnym amplitunerem i odtwarzaczem.Ma rację?.Pozdrawiam
 

arsenal

Moderator
VIP
Pewnie, że ma rację. Jeśli masz jeszcze trochę gotówki to atakuj śmiało. Tylko pamiętaj, że gdy oglądasz filmy w małym pokoju duże kolumny będą raczej dudnić niż grać. Ciężko jest je wtedy dobrze skonfigurować. Do pomieszczeń do 20 metrów kw. lepsze będą raczej porządne małe głośniki wspierane przez subwoofer lub nieduże monitory na wszystkich kanałach i sub.
 

janpat

New member
czas pracy lampy

:blagam: sorry tak masz rację, ale ten czas jakoś mi nie pasuje bo mam ten tv od 9 stycznia tego roku i czas wynosi 145,3 godziny, a to jest nieprawdopodobne bo tv chodzi dziennie około 4-6 godz.
 

hsolo

New member
janpat napisał:
:blagam: sorry tak masz rację, ale ten czas jakoś mi nie pasuje bo mam ten tv od 9 stycznia tego roku i czas wynosi 145,3 godziny, a to jest nieprawdopodobne bo tv chodzi dziennie około 4-6 godz.


Sprawdzielem u siebie - chyba faktycznie cos jest nie tak, jakis miesiac, poltora temu sprawdzalem to bylo 140 godzin, ostatnio 202 to raczej tez zdecydowanie za malo - moze inni posiadacze by sie wypowiedzieli?

pozdrawiam
Macias
 

Majk

New member
factory date

Obok ilosci przepracowanych godzin jest rowniez pozycja factory date. Ku mojemu zdziwieniu pokazuje same zera. Czy ktos zauwazyl to samo??
 

mihau78

New member
nadszedł wyczekiwany piątek i ... lipa. Zadzwoniłem do sklepu,mieli dziś przywieźć KDFa. Niekompetentna pani zaczęła coś ściemniać że nie dostali od Sony czy coś,w ogóle nie była secjalnie zorientowana. Podejrzewam że koleś u którego zamawialiśmy po prostu zapomnial bo już we wtorek mial zadzwonic i potwierdzic zamowienie i nie zadzwonil. PAniusia powiedziala ze bedzie "w przyszłym tygodniu"! A sklep to AVANS.Pozdrawiam i polecam gorąco
 

hsolo

New member
Majk napisał:
Obok ilosci przepracowanych godzin jest rowniez pozycja factory date. Ku mojemu zdziwieniu pokazuje same zera. Czy ktos zauwazyl to samo??

To jest 'factory data' nie 'date' czyli raczej nie data produkcji, raczej inne dane. U mnie rowniez jest 0.


pozdrawiam
Maciej
 
Do góry