Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

Majk

New member
Jarek777 napisał:
Witam, na allegro są oferty KDF-E50A11E ze stolikiem SU-PG3 gdzie Sony na swojej stronie www podaje jako stolik do tego TV SU-RG11M. Czy ktoś używa SU-PG3 z w/w TV i jak się on sprawuje tzn czy pasuje ?

Z góry dzięuję za odp. :)

Sam zakupiłem KDF 50 z tym stolikiem i powiem szczerze jest jest super i jak najbardziej pasuje. Nawet wewnątrz była dokładna instrukcja jak tenże model na nim ustawic i przymocować ( to samo również do KDF 42). Spokojnie kupowac , gorzej go nosic bo skubany ciężki jest ten "stoliczek"

Majk
 

franz

New member
rozdzielczosci KDF... z PC

Witam wszystkich - nowy na forum:),

Mam pytanie do uzytkownikow KDF-E50A11E.
Czy informacje o mozliwych trybach rozdzielczosci KDFa zawarte w instukcji sa prawdziwe (tzn. czy sa dopuszczalne inne tryby poza wymienionymi XGA/60Hz). W instrukcji wersji amerykanskiej KDF-E50A10E jest np rozdzielczosc 1280x768 WXGA i pionowe czestotliwosci nawet 82Hz.
A drugie moje pytanie to jak sprawuje sie DVB-T w tym telewizorze.

Dzieki za info,
Powoli sklaniajacy sie do zakupu
 

hawk70

New member
Mam pytanko do Subzer0 lub do kogoś innego, kto wie i może pomóc. W opisie ustawień powtarza się słowo ostrość. Ja się nie mogę doszukać w menu tej pozycji. Może można prosić o wskazówkę w którym konkretnie miejscu można znaleźć to ustawienie?
 

rgmbr

New member
Musisz wybrac ustawienia wlasne ( tam gdzie zywe i standardowe). Wtedy pojawia sie dodatkowe opcje, a wsrod nich ostrosc.
 

hawk70

New member
Niestety są prawdziwe. Współpraca z kompem przez dedykowane mu gniazdo : ZAPOMNIJ. Dla mnie tragedia ale na szczęście jest na to obejście. Kupujesz kabel, który od strony kompa ma DVI a od TV HDMI i jesteś w domciu. Możesz walczyć z rozdzielczościami, praktycznie nie masz pasów po bokach i jest GIT. Ja jestem w tym ustawieniu naprawdę zadowolony (jak rozumiem myślisz o odtwarzaniu filmów HDTV? Bo jeśli myślisz o normalnej codziennej pracy to ja osobiście odradzam. Sądzę, że do tego pewnie lepszy jest panel LCD).
 

franz

New member
dzieki za odpowiedz,
No to naprawde szkoda:(
Oczywiscie myslalem o podlaczaniu laptopa (bez DVI)
do odtwarzania HD (i nie tylko) filmow.

A wracajac do mojego drugiego pytania o DVB-T,
czy testowales cyfrowy odbior u siebie (w Pruszkowie chyba powinienes miec znosny odbior)
 

hawk70

New member
Jeśli chodzi o brak DVI w laptopie to ja zaradziłem w ten sposób, że kupiłem stację dokującą z DVI i jest OK. Jeśli chodzi o DVB-T to wstyd powiedzieć ale poza tym, że jest to jakaś tam telewizja eksperymentalna itp to nic na ten temat nie wiem ;-). Nie używałem gdyż 90% czasu używam TV do DVD, 5% do HDTV z kompa a jedynie 5% do TV (to dzięki powalającej jakości programowej i merytorycznej). Oczywiście jeszcze u mnie wchodzą w rachubę dzieci, które 90% katują Jetix na C+. Jak mi napiszesz o co chodzi to mogę potestować.
 
Ostatnia edycja:

franz

New member
no jakosc to nie jest powalajaca pewnie w porownaniu do C+ albo HDTV ale powinna byc wyraznie lepsza w stosunku do normalnej naziemnej TV (i dzwiek czasami nawet puszcza "nasza" TVP w AC-3.
wiecej info znajdziesz na str. http://www.skymax.pl/programy2.php

W Wa-wie powinni nadawac na kanale 48. W KDFie podobno nalezy przelaczyc obszar na Niemcy bo w Polsce sa te to ciagle transmisje testowe.
 

artek

New member
do "jarry"

Halo...

Co Cię przekonało do Samsunga (z DLP) w stosunku do Sony (z 3LCD) ?

Prócz ceny i PIP - czy jest różnica w jakości obrazu?
Ciekawi mnie 5-letnia gwarancja (pytanie, czy również polski dystrybutor taką daje?) i gratis stolik.
I jeszcze kwestia trwałości technologii (przy założeniu podobnej jakości obrazu), bo słyszałem o bardzo czułych i delikatnych "serwomechanizmach" przy każdym "pikselu" w dlp, co może oznaczać przy niedelikatnym obchodzeniu się z TV ....

Pozdrawiam i proszę o opinię
 
Ostatnia edycja:

AndrzejIgor

New member
KDF a Polsat Cyfrowy

Ciężko coś napisąc jako że ciężko się oderwać. To tak tytułem wstępu.

Z dwa tygodnie temu zakupiłem KDF'a 50. Ale że miałem egzaminy na głowie to nie bardzo chciałem się zaopatrywać w dobry sygnał. Leciałem na tym co jest w kablu, który to pozostał po poprzednich właścicielach lokalu. I byłem zadowolony.

Wczoraj przyjechał monter. Zainstalował talerz.
(Ja w międzyczasie zainstalowałem 2 Żubry,wszak egzaminy zdane.)
Coś tam popstrykał w menu, itd. pojechał. Zostawił numer komórki, jakby co.

Włączyłem Polsat Sport extra. Leciała powtórka MILAN- Lyon.
Można było liczyć Szewie włosy na stopklatce. Jestem pod wrażeniem.
Pod wielkim wrażeniem. A tuner mam zwykły,najzwyklejszy polsatowski. Samsung DSB-S305G.
Takie pierwsze wrażenia.
Idę do TV.
 

wojciechp

New member
Pomóżcie

:(Wczoraj nabyłem to cudo!!! Dv-tech Pruszków. B.sympatyczni panowie. pokazali,załadowali,super. Od wczoraj w domu jestem,a jakoby mnie nie było:) . Podłączyłem dvd sony ns92 przez hdmi(i scart) i tu jest,przynajmniej dla mnie problem. Otóż oglądając dvd przez hdmi mam obraz w trybie wide i nic a nic z nim nie mogę zrobic. rozciąga mi obraz w poziomie,nie robiąc tego w pionie. Przez scart jest ta możliwośc(poszczególne tryby załapują),a tu nie ma. Co robic? Pomóżcie:(
 

euro

New member
Wg mnie tv po otrzymaniu sygnału przez hdmi tylko go wyświetla bez ingerencji. Należy zmienić ustawienia w odtwarzaczu DVD. Przynajmniej tak jest w innych modelach- nie mam NS92. Napisz proszę jak gra ten odtwarzacz, czy możesz go porównać z innymi? Czy upscalling jest widoczny? Mam Denona 900 i chcę zmienić na nowszy model: Denon 1920 lub SONY NS92.
 

hawk70

New member
Witam w klubie KDF. Zgadzam się z przedmówcą, że trzeba ustawić odpowiedzni tryb w DVD. To nie ulega wątpliwości. Tym niemniej ja u siebie podłączając DVD przez HDMI mogę skalować obraz na różne tryby. Może jak ustawisz ten tryb w DVD to i skalowanie będzie działać :confused:
 

KaDeEfowiec

New member
KDF-E50A11E Problem.

Witam wszystkich forumowiczów-użytkowników tego sympatycznego TV :)

Nabyłem go niedawno i w sumie byłem bardzo zadowolony, aż do czasu, gdy wypatrzyłem dosyć poważną wadę. Otóż w lewym dolnym rogu i w centrum obraz ma dosyć mocny, czerwony zafarb :(
Widać to bardzo wyraźnie w ciemnych, słabo nasyconych scenach (nizaleźnie od źródła) lub czarno-białych filmach.
Najlepiej widać na to na statycznej, ciemnoszarej planszy (z komputera na przykład)

Nie wiem czy to wada mojego egzemplarza i zgłaszać się do serwisu, czy ten typ po prostu tak ma.

Jeżeli miałby ktoś chwilę czasu, prosiłbym o sprawdzenie tego u siebie na takich ustawieniach:

Kontrast: 45
Jasność: 55
Kolor: min
Kolor: neutralny
Przysłona: duża

(jak pisałem - nalepiej widać na jednolitej ciemnoszarej planszy)

Wieeelkie dzięki za każdą sugestię - test :)
 
Ostatnia edycja:

klucho

New member
czesc,
ja co prawda nie mam takiego tv ( jeszcze ;) ) ale tak mi przychodzi do glowy (moze banalny) pomysl ze moze zaklocenia wywolują np blisko postawione głośniki albo inny sprzet. U mnie na zwyklym tv kiedys postawilem maleńki radio-budzik i bylem zdziwiony ze mam jakąś tęcze na ekranie. Oby to bylo tylko to...
 

bejo123

New member
Przy zjechaniu kolorem na minimum (teoretycznie obraz czarno-biały) w lewej dolnej strefie faktycznie zabarwienie lekko czerwonawe prawie nizauważalne, dosłownie ćwierć tonu a w środkowej części górnego pasa ok 1 cm to samo w tonacji zielonkawej. Jednak nie uważałbym tego za wadę - obraz czarno-biały w dalszym ciągu generowany jest przez trzy kolory lampy a przy normalnych ustawieniach tzn. kolor - 40-50% jest to bez znaczenia. Pozdrawiam KDF-owców.
 

KaDeEfowiec

New member
Jak przysłona jest wyłączona - zabarwienie faktycznie jest niewielkie i akceptowalne. Ale jak przysłona się zamyka (ciemniejsze fragmenty, ciemne jednolite tło) to szarość staje się czerwona. Jak mamy dwóch gości w szarych marynarkach to ten z prawej wdzianko ma faktycznie szare, ale ten z lewej już różowe :>

Z serwisem jeszcze się nie kontaktowałem - chciałbym najpierw wiedzieć na czym stoję. Każda opinia-test posiadacza KDF mile widziana :)
 
Do góry