Sony KDF-A11E - wszystko o serii (KDF-E50A11E KDF-E42A11E)

Jarek5_7

New member
do dotona

z zakupu jestem zadowolony.

ogladam roznie. z ok 4 metrow glownie i czasem jak przy kompie siedze to zerkam z ok 2.5. i tak jak ktos pisal wole duzy ekran i gorsza jakosc, przy tv z kabla szczegolnie widoczne. chociaz nawet z kabla np tvn wyglada niezle.

ogladam sporo z cyf sat filmy np na TPS, obraz bardzo dobry, na dvd tez, pomimo ze mam teraz jakiegos samsunga z divx za 200zl. ciekawy jestem jaka bedzie roznica jak kupie cos lepszego. no a filmy hd wygladaja rewelacyjnie. do wielkosci ekranu trzeba sie przyzwyczaic bo jakos dziwnie na poczatku to wyglada:). szum wentylatora slychac ale w nocy i w ciszy, np w scenach bez zadnego dzwieku( to i tak mi nie przeszkadza, pewnie sie przyzwyczailem i tak jeszcze komp halasuje nonstop;) jak jakis dzwiek jest to nie slychac.
jakbym mial drugi raz kupowac to bym to samo wybral.
 

ak711

New member
panowie, nadal czekam na te ustawienia...

subzer0,
mozesz cos przeslac o tych ustawieniach? -czy zmieniasz je na dzien i wieczory?

...
 

subzer0

New member
Niestety wielkim minusem tego telewizora jest brak pamięci ustawień na poszczególne wejścia TV, a ciągła zmiana parametrów w zależności od oglądanego sygnału jest męcząca i moim zdaniem bez sensu. Należy znaleźć złoty środek, szczególnie jeśli ktoś ma słaby sygnał na kablu i żyletę na DVD.
Miejmy nadzieję, że w przyszłości zostanie ten mankament wyeliminowany poprzez nowy FW.
A teraz do ustawień,
moje ustawienia Kontrast: 70, Jasność: 50, Kolor: 50, Ostrość: 15, Odcienie: ciepłe, Przysłona: średnia

Optymalne ustawienia rekomendowane przez niemiecki magazyn Video 1/2006: Kontrast: 64, Jasność: 49, Kolor: 45, Przysłona: duża

A tutaj zebrane do kupy settingi z portalu HIFI-FORUM.de

Kontrast 70,75,67,70,45,44,55,65,70,64,62,79,70,64,45,44,55,65,60
Jasność 50,50,75,55,49,48,55,45,50,49,36,44,55,50,49,48,55,45,55
Kolor 50,46,55,45,49,40,45,40,55,45,40,42,45,49,40,40,45,40,45
Ostrość 15,15,6,13,8,11,5,10,15,8,9,9,13,4,8,11,5,10,5,
Odcienie ciepłe ciepłe ciepłe ciepłe neutr neutr neutr neutr neutr ciepłe ciepłe zimne ciepłe neutr neutr neutr neutr neutr neutr
Przysłona średnia duża mała duża średnia średnia średnia duża duża duża duża mała duża mała średnia średnia średnia duża średnia

Pozdrawiam
 

Bartholoomew

New member
Witam troche z innej beczki, jednak wciąż o obrazie.
Użytkuję Soniaka KDF-E42A11E i mam wrażenie iż obraz w trybie WIDE jest zbyt "uniesiony do góry", w trybie tym nie ma możliwości obniżyć obrazu tak jak np w SMART. Uwidacznia się to czarnym około 1 cm paskiem w formacie 16:9, oraz nierównymi pasami na górze i dole w formacie 16:9 anamorficznym. Zwracam się z pytaniem do użytkowników czy zaobserwowali u siebie podobną przypadłość czy tylko ja to widzę u siebie. Może w trybie serwisowym jest możliwość kalibracji, obniżenia obrazu aby efekt ten wyeliminować. Serdecznie proszę o porady
 

ak711

New member
ładnie ustawiona kdf50 w MM na ostrobramskiej

pozdrawiam wszystkich nie zdecydowanych jeszcze na kdf50 -nareszcie poprawnie wyeksponowana stoi w MM na ostrobramskiej -polecam pojechac zobaczyc (raczej szybko zanim znowu bedzie pozastawiana innymi) i porównac z plazmami lub lcd. -jeżeli to was jeszcze nie przekona nad jej przewagą nad innymi to już chyba nic innego nie da rady, hmmm...

pozdrawiam ak711
 

rgmbr

New member
Sony KDF E42A11E problem z podlaczeniem do PC

Witam.
To moj pierwszy post na forum i od razu problem :)

Od wczoraj jestem szczesliwym posiadaczem telewizora KDF-E42A11E. Wszystko dziala pieknie poza podlaczeniem do PC. Problem jest taki ze wokol napisow widze cos jakby biala obwiednie, takiego ducha wokol liter. Szczegolnie dobrze to widac jesli patrze na czarne napisy na bialym tle. Ustawienie ostrosci w TV na 0 pomaga ale obraz jest wtedy troche rozmyty. Przy podlaczeniu przez kabel VGA nie widze czegos takiego.

Do przestawiania obrazu na TV uzywam panelu sterowania ze sterownikow nvidii (moja karta graf. to Leadtek g800GT). Wybieram tryb 720p. Na TV pojawia sie obraz pulpitu z overscanem. Dodam jeszcze ze uzywam kabla DVD-D to HDMI o dlugosci 5m.

Czy ktoś z posiadaczy KDF-E42A11E zaobserwowal podobne "cuda" na swoim sprzecie? Moze macie jakis pomysl co moze byc przyczyna? Kabel chyba nie bo to polaczenie cyfrowe. Pozostaje TV, karta graficzna i jej sterowniki.
 

_AnD_

New member
Niestety z tego co wiem, to dużo lepszego obrazu z PC nie uzyskasz korzystając z wejścia HDMI. Możesz go trochę poprawić gdy do minimum zmniejszysz sharpness :confused: . Wydaje się że tv automatycznie stosuje jakieś "poprawiające" video filtry :mad: .
Takie są moje doświadczenia z tym tv i PC (również z kartą GF6800, ale także GF6600).

Andrzej
 

rgmbr

New member
Troche mnie pocieszyles, bo pewnie nie jest to wada mojego tv. I troche zasmuciles. Sprobuje poszukac jeszcze na zachodnich forach. Moze jest cos do zmienienia w service menu. Ten tv potrafi wyswietlic naprawde ostry obraz - widac to np w jego wlasnych menusach. A do obrazu z kompa "dodaje" jakies upiekszajace obwodki. :mad: Na szczescie w filmach i grach nie ma to znaczenia.
A poza tym jak sie sprawuje? Zauwazyles jakby lekko rozmydlony obraz przy odtwarzaniu DVD? W przypadku fimow HD juz tego mydla nie ma.

Dzisiaj puscilem sobie jakiegos divx i powiem ze nadzwyczaj dobrze sobie z nim poradzil. :) Mozna ogladac bez klopotow z 2m. A z 3-3.5 "zyletka".
 

Jarek5_7

New member
tak fakt. mnie tez divx zaskoczyly, myslalem ze bedize duzo slabiej. a kompa mam przez hdmi. nie podlaczalem nawet przez vga.
 

_AnD_

New member
Panowie,
jak chcecie zobaczyć jak powinien wyglądać pulpit komputera na tym tv to podłączcie go przez VGA w trybie pixel x pixel w rozdziałce 800x600 (obraz na środku ekranu) - TAK lub LEPIEJ POWINNO BYć PRZEZ łąCZE HDMI - tutaj sony dało ciała :mad:.

Do otwarzania DVD używam ZoomPlayera z filtrami nvidia purevideo (w ostatniej wersji) do tego "dorzucone" jeszcze ffdshow w celu poprawnienia video (skalowanie do 1280x720, wyostrzanie i coś tam jeszcze). Bez ffdshow obraz wygląda jak przez brudną szybę - ale po włączeniu DUżO lepiej.

Andrzej
 

rgmbr

New member
O to ciekawe z tym purevideo. Trzeba bedzie zainstalowac najnowsze stery :) Chociaz musze przyznac ze po obejrzeniu kilku filmow HD 720p coraz trudniej zaakceptowac marnosc zwyklego xvida. H264 rzadzi!! :)

Jesli chodzi o te obwodki wokol napisow, to poczytalem sobie troche forum avforums. Na poczatku stycznia kilku gostkow meczylo sie z tym niesamowicie. Okolo 16 strony doszli do wniosku, ze rzeczywiscie TV dodaje jakis upiekszajacy filtr do sygnalu z wejscia HDMI i nie da sie tego nijak wylaczyc. Nawet grzebiac w menu serwisowym. Trudno. I tak nie zamierzalem go uzywac do pisania maili czy przegladania internetu.
Podobno z wejsciem component nie ma problemu ale bylem juz tak zmeczony czytaniem ze nie pamietam czy mieli na to jakies dowody doswiadczalne.
 

Jarek777

New member
Podstawa SU-PG3 ?

Witam, na allegro są oferty KDF-E50A11E ze stolikiem SU-PG3 gdzie Sony na swojej stronie www podaje jako stolik do tego TV SU-RG11M. Czy ktoś używa SU-PG3 z w/w TV i jak się on sprawuje tzn czy pasuje ?

Z góry dzięuję za odp. :)
 

AndrzejIgor

New member
SU-RG11M to tylko podstawa
SU-PG3 to wlasnie stolik dedykowany specjalnie pod kdf50, całkiem przyzwiocie sie prezentuje i ma dodtakowo w ciekawszych opcji taki pasek którym można przypiąć tv, tak dla spokojności.
 

AndrzejIgor

New member
Aha, co do tego SU-pg3- ciekawe że SonyPOLSKA podaje na stronce-
"Sprzedaż tego modelu została już zakończona i może on już być niedostępny u lokalnych dealerów."
Może i stąd teraz te dość przystępne ceny na te stoliki, bo to już końcówka serii.
 

jarry

New member
kwiatulla napisał:
Witam wszystkich

Zastanawialem sie nad zakupem Sony i dzisiaj udalem sie do sklepu aby go zobaczyc na wlasne oczy . Duzo uzytkownikow zachwala ten produkt wiec pomyslalem ze bedzie to dobry zakup do mojej sypialni. Poszedlem do jednego z najwiekszych sklepow w UK gdzie bylo prezentowane bodajze ok 100 plazm, LCD oraz 3LCD. Bravia powiem wam szczerze nie zachwycila mnie obraz byl bardzo niewyrazny i bardzo zaciemniony. Prawdopodobnie to wina sygnalu ktory byl poprowadzony antenowo i byla to reklama. Pewnie z dvd lub tunera cyfrowego i przy odpowiednim okablowaniu obraz bylby o wiele lepszy.Ale obok Bravi stal Samsung i sygnal byl taki sam jakos obrazu o klase lepsza zywe kolory i przede wszystkim brak " efektu zaciemnienia"

Bylem przekonany do zakupu Sony ale co dzisiaj zobaczylem budzi moje watpliwosci cena identyczna. Jutro przejade sie do kolejnego sklepu moze beda w stanie puscic sygnal z dvd lub innego zrodla i zobacze efekty. Ale po dzisiejszym dniu moim glowny fawortyem jest Samsung SP50L6HX

Ponizej umieszcze specyfikacje tego TV:

http://www.robertwhyteltd.co.uk/sites/itemview.asp?productx=SP50L6HX&title=Samsung%20SP50L6HX%20Glasgow%20Projection%20TV%20Dealer%20Scotland%20UK

Dzisiaj wyhaczyłem tego Samsunga za 5600zł ze stolikiem już (brutto u polskiego dystrybutora). Pytanie czy może ktoś potwierdzić że rzeczywiście kąty patrzenia są na Samsungu dużo lepsze tak jak zauważył cytowany przeze mnie forumowicz?

pozdrawiam, Robert
 

AndrzejIgor

New member
imho czy są lepsze czy nie to kwestia dość dyskusyjna.
A przy normalnych warunkach oglądania to bez znaczenia.
Można i przy tym i przy tym siedzieć nie tylko na wprost odbiornika.
Polecam sprawdzić to samemu w sklepie jakowymś.
 
Do góry