Sony Kdf 50 E 2010 Aep

depesz

New member
:)

@mtomi
zajrzyj proszę w wolnej chwili w ustawienia i podaj dokładnie jakie.

Co do HDMI - z tego co zdążyłem zaobserwować (na razie około 2h w sumie oglądania Nki i to skacząc po kanałach) żadnych przycięć przez HDMI nie mam.
 

sensei

New member
mtomi -dzieki bardzo :blagam:
czy moge byc bezczelny i prosic o wiecej :lol:
chodzi mi glownie o SD z "N" pokroju TVP1 TVP2 TVN - 4:3
np urywki "M jak Milosc" czy innych badziewnych seriali :D.. od razu wyjasniam ze to dla malzonki ktora okupuje wiekszosc czasu antenowego i od tego jak taki stuff bedzie wygladal na KDFie zalezy jego kupno.
jesli bedziesz mogl to prosze bardzo zdjecia z bliska i z daleka - tak jak robiles te poprzednie.
jeszcze raz dzieki
p.s. oczywiscie inni userzy "N" i KDFa tez sa mile widziani ze swoimi galeriami :)
 

rzaba

New member
kalakamil napisał:
Ja posiadam ten tv i nie nazekam na obraz sd z c+ moze nie wlaczyles rgb albo cos sprawdz w dekoderze czy masz rgb wlaczone na gorze na pasku powinien byc ekranik z symbolem w srodku *** oczywiscie na tv jak przycisniesz info na pilocie .Ogolnie dla mnie obraz bajka w porownaniu do plazm i lcd .
rzeczywiscie nie mam rgb...zamiast *** mam strzalke...najgorsze ze nie wiem jak to rgb wlaczyc, mam tuner philipsa ale chyba ten z najstarszych po wizji - ma ktos jakis pomysl? pomocy

edit.
mam philipsa 3010...to cos nie ma RGB na scartach...paranoja, jade na tym tunerze od 2 lat i nie wiedzialem...
 
Ostatnia edycja:

sensei

New member
mtomi - oby morze darmowego browaru bylo zawsze na wyciagniecie Twojej reki, jestes po prostu :krol:
malzonka powiedziala wstepnie "yes", we wtorek idziemy go ogladac w lokalnym sklepie na zywo.
 

kosmacz

New member
Witam :)

Czy jest w tym modelu mozliwosc zablokowania na stale formatu obrazu (konkeretnie WIDE) bo zdeka denerwuje mnie ,ze niektore kanaly same przelaczaja sie w 4:3 i trzeba zmieniac recznie z pilota za kazdym razem gdy przelacze.

Sygnal podaje z tunera pionier 1530 C+ poprzez Scart

P.S lipa jest juz na maxa gdy po HDMI nie da sie zmienic formatu ekranu w ogole (KDF wyswietla funkcja niedostepna) ,ale to juz chyba urok HDMI.

pzdr
kosmacz
 

mtomi

New member
@kosmacz - jeśli chodzi o automatyczną zmianę formatu, to zauważyłem ją jedynie, gdy oglądam w trybie innym niż Wide, a przełączam na kanał, który wymusza wide na euro (np Canal+ Film). Ale tylko w tym przypadku. Nie zauważyłem, by kiedykolwiek nastąpiła automatyczna zmiana formatu na 4:3.

Natomiast jeśli chodzi o HDMI to w Nce jest możliwość zmiany formatu obrazu na poziomie tunera - przycisk OPT - na dole zmiany: "Rozciągnięcie", "Przycięcie" (lub jakoś tak - przycina do 16:9 górę i dół obrazu), "Bez zmian" (4:3 jeśli kanał jest 4:3)- działa to tak jak trzeba wyręczając TV z potrzeby skalowania.
 

fx25

Klub HDTV.com.pl
VIP
kosmacz napisał:
Witam :)

Czy jest w tym modelu mozliwosc zablokowania na stale formatu obrazu (konkeretnie WIDE) bo zdeka denerwuje mnie ,ze niektore kanaly same przelaczaja sie w 4:3 i trzeba zmieniac recznie z pilota za kazdym razem gdy przelacze.

Sygnal podaje z tunera pionier 1530 C+ poprzez Scart
TAK jest możliwość ...
... rozmontuj wtyczkę kabla SCART i odłącz 8 pin - odpowiedzialny za automatyczną zmianę formatu ekranu - wtedy jak raz ustawisz format w TV taki będziesz miał :p

sprawdź jeszcze w ustawieniach dekodera czy masz ustawiony format TV 16/9 ???
 
Ostatnia edycja:

sensei

New member
No i zamowilem swoja sztuke - cale 4499zl :D
@mtomi - widze w Twojej galerii ze zamiesciles zdjecia z podlaczonym PCtem -rozumiem ze kabelkiem DVI-HDMI - czy DVI karty graficznej musi obslugiwac HDCP zeby wszystko banglalo jak nalezy ?
.
a tak na marginesie w centrum Sony (Wr-w) kolo powiedzial mi ze to szmelc i tylko XRD warto kupowac - szczegol ze dwa razy drozszy - a cena KDFa 6K... :fool:
 

janku

New member
sensei napisał:
a tak na marginesie w centrum Sony (Wr-w) kolo powiedzial mi ze to szmelc i tylko XRD warto kupowac [...]

na Kościuszki ? popacz, a mi jeszcze kilka miesięcy temu zachwalali :)
no, ale wtedy nie mieli jeszcze kds'a, teraz mają pewnie na nim dużo większą marżę,
więc zachwalają, ech te sprzedawczyki...

a dawali chociaż jakąś ciekawą cenę na kdf'a, czy obstawali przy tej
śmiesznej, oficjalnej sony ?

--
pozdr
janku
 

mtomi

New member
sensei napisał:
No i zamowilem swoja sztuke - cale 4499zl :D
@mtomi - widze w Twojej galerii ze zamiesciles zdjecia z podlaczonym PCtem -rozumiem ze kabelkiem DVI-HDMI - czy DVI karty graficznej musi obslugiwac HDCP zeby wszystko banglalo jak nalezy ?

Nie, podłączyłem zwykłym kablem VGA z prostej przyczyny - nie mam kabla DVI - HDMI :D Ustawiona rozdzielczość do 1270x768 - wypełniła prawie cały obraz (TV go zeskalował tak aby 768 zmieściło się w 720 liniach). Gdyby nie fakt, że razem z dziewczyną często korzystamy z internetu to już dokupiłbym bezprzewodową myszkę, klawiaturę i WIFI do kompa, żeby móc pracować/surfować na PC na KDFie, ale przemyślałem to pod kątem dziewczyny - jak ona zajmie internet to i TV więc ja już nie mam zabawki, a XBOX360 czeka na gracza nonstop ;)
 

sensei

New member
Wow !! Wiec rozbiles kolejny mit ze max. rozdzialka po VGA to 1024x768 (jak wynika z instrukcji). Ludzie na avforums walczyli z tym problemem i starszym bratem tego KDFa i wiekszosc przerzucila sie na DVI-HDMI ale tu mamy ful wypas po VGA :D czyli to musi byc ta opisywana wszedzie "poprawiona wspolpraca z PC po laczu VGA" w stosunku do E11
Moj KDF bedzie dopiero w piatek :( ale juz go kocham :p

@janku - tak na Kosciuszki. Wiesz, nawet nie bylo rozmowy o cenie, na tabliczce byla smieszna cena 12K za KDSa, ja mowie ze chcialbym obejrzec KDF, kolo "nie nie, tylko KDS z SXRD" moja zonka "to co ty chesz kupowac za badziew jak pan zachwala tego wiekszego" ja "spojrz na cene tego wiekszeg" moja zonka .. milczenie .. kolo "no ale wiecie panstwo, to SXRD !!" ja "no ale wie pan, nie mam takich wymagan, tyle cali i tyle pieniazkow, a o KDF same dobre opinie czytalem" kolo "nie no zgadza sie, ale wie pan SXRD !! "... no i tak mniej wiecej rozmowa wygladala na koniec "no moze bedzie w polowie stycznia KDF za okolo 6K" .. dziekujemy
 
Ostatnia edycja:

mtomi

New member
sensei napisał:
Wow !! Wiec rozbiles kolejny mit ze max. rozdzialka po VGA to 1024x768 (jak wynika z instrukcji). Ludzie na avforums walczyli z tym problemem i starszym bratem tego KDFa i wiekszosc przerzucila sie na DVI-HDMI ale tu mamy ful wypas po VGA :D czyli to musi byc ta opisywana wszedzie "poprawiona wspolpraca z PC po laczu VGA" w stosunku do E11
Moj KDF bedzie dopiero w piatek :( ale juz go kocham :p
Haha ! Bo to nie było takie hop siup w sumie - jak przełączyłem na 1280x768 to najpierw zerwał synchronizację, więc czekałem aż Windows wróci do poprzedniej rozdzielczości... ale w tym czasie KDFik "dostroił" się do tej rozdzielczości i było OK :cool: W sumie to zero jakiejkolwiek walki. Wszystko tak "na chłopski rozum" sprawdzałem :p Choć nie powiem, zdziwiłem się, jak poszedł na tej wyższej niż w instrukcji rozdzielczości...
Jeszcze może jedna ważna informacja - odświeżanie 60Hz cały czas ustawione.
 
Ostatnia edycja:

paulb

New member
sensei napisał:
Wow !! Wiec rozbiles kolejny mit ze max. rozdzialka po VGA to 1024x768 (jak wynika z instrukcji). Ludzie na avforums walczyli z tym problemem i starszym bratem tego KDFa i wiekszosc przerzucila sie na DVI-HDMI ale tu mamy ful wypas po VGA :D czyli to musi byc ta opisywana wszedzie "poprawiona wspolpraca z PC po laczu VGA" w stosunku do E11

hmmm, przez 1 msc korzystałem z połączenia VGA, dopiero potem wsadziłem kartę z wyjściem DVI i podłączyłem kablem DVI-HDMI.
Nie udało mi się na karcie NVIDIA uzyskać poprzez VGA rozdziałki większej niz 1024x768/800x600/640x480 .... oczywiście moze to być kwestia samej karty, sterowników... nie wiem...
inna sprawa : przy podłączeniu DVI-HDMI jakość obrazu jest moim zdaniem lepsza niż VGA, nie mam problemów z formatowaniem obrazu, przy filmie po VGA, żeby wypełnić cały ekran musiałem zoomować film i tracić na jakości, ponadto po VGA dół ekranu miał około 1 cm czarny pasek i nie dało się go zlikwidować... przy DVI-HDMI żaden z tych problemów nie występuje, windows wypełnia cały ekran,
ja jestem bardzo zadowolny z zamiany karty VGA na DVI... mam to czego oczekiwałem od KDF-a :)
 

tdrozd

New member
po wyczytaniu waszych wpisow i sprawdzeniu samemu kupilem 2010
moje pierwsze uwagi :nawet gowniany sygnal da sie na nim ogladac,na LCD byla porazka
sygnal z kompa po d-sub( tak sie chyba to 3 rzedowe nazywa)
niezle
sygnal z kompa po dvi-hdmi b dobrze .da sie z odleglosci przeczytac kazda literke
najlepiej wychodzi i jak ustawie 1166/76...nie pamietam:)
przy 1920/1080 robi sie jakas kaszanka
demka HD super,piekny gladki obraz, cyfra hm slabawo ale da sie patrzec
dvd duzo lepiej niz satka
generalnie jest b zadowolony
jedynie w czasie wentylator zmienia swoje brzmienie nie wiem dlaczego??
generalnie go nie slychac .slychac tylko jak jest wyl glos jakis lekki szumek
,czasem niestety wchodzi w jakis rezonas i lekko tyrkocze moze musi sie to wszytko powygrzewac bo to pierwsze odpalnie tego TV byl orginalnie zapkowany ,kupiony w firowych salonie ponizej 5 tys ( tez z nimi da sie targowac:)
 
Ostatnia edycja:

mok

New member
Witam. Panowie wy tu gadu gadu o tym i o tamtym co juz wszystko wiem ale nadal nie mam pojecia o kodzie serwisowym do tego modelu bo ten z 5 strony nie pasuje . Chyba ze ja posiadam jakiegos dziwolaga hiszpana. Za cokolwiek na ten temat wielkie dzieki. Pozdrawiam
 

czaki

New member
jka bys czytal dokladnie to bys wiedzial jak sie uruchamia tv w trybie "menu serwisowym"
kombinacja klawiszy ale na wylaczonym TV!!!!!!!!!!!!!!!
 

mok

New member
Czaki dzieki za podpowiec ale idioty ze mnie nie rob ta kombinacja u mnie nie dziala. Zadalem to pytanie bo moze ktos spodkal sie z inna wersja. A pilota jakiego posiadasz 07 czy 02 ???????????????
 

mtomi

New member
czaki napisał:
jka bys czytal dokladnie to bys wiedzial jak sie uruchamia tv w trybie "menu serwisowym"
kombinacja klawiszy ale na wylaczonym TV!!!!!!!!!!!!!!!

No ja czytam w miarę dokładnie i na razie nie wyczytałem jaka kombinacja działa dla KDF-50E2010. Jeśli znasz takową poprostu podaj przepis na wejście do menu serwisowego modelu KDF-50E2010 :)
 
Do góry