Sony Kdf 50 E 2010 Aep

czaki

New member
ja mam 2010 i mi dziala bez problemowo

na wylaczonym tv, celowac pilotem w tv

[i+]
[5]
[Vol Up]
[Analog]
 
Ostatnia edycja:

depesz

New member
hmmm, wchodzić do menu serwisowego żeby tylko sobie popatrzeć?
Niezbyt to zalecane, coś przypadkiem przestawisz i - mogą być spore kłopoty.
 

czaki

New member
w drv lcd mozna zmeinic wszytsko, ja na swoim mialem taki efekt lini poziomych przy ruchomym obreazie, ogladanie ich strasznie mnie irytowało, skorygowalem je przestawiając parametry metodą prob i błędów
po kolei, w tej chwili jestem bardzo zadowolony, dla kombinatorow proponuje niech sobie zrobia zdjecie przed zmianami, pozniej bedzie placz na forum
 

mtomi

New member
depesz napisał:
hmmm, wchodzić do menu serwisowego żeby tylko sobie popatrzeć?
Niezbyt to zalecane, coś przypadkiem przestawisz i - mogą być spore kłopoty.

Po czym wnosisz, że wchodzę tylko popatrzeć i że przypadkiem coś przestawię? Znasz mnie? :rolleyes:
 

mok

New member
Czaki jak masz kamere to podlacz pod tv i sprawdz czy przy twojej kombinacij pilot wysyla impuls bo u mnie cisza . Prubowalem tez innych z 11tek co znalazlem na forach krutko mowiac dupa blada cos musieli pozmieniac.
 

mok

New member
Depesz co ty zartujesz przy wciskaniu pojedynczo po nacisnieciu 5 wlaczy ci sie tv na kanale 5 i dlatego znalezienie kodu szukajac po omacku jest prawie nie mozliwe.W thomsonie jest troszke inaczej niz w soniaku
 

mok

New member
Przepraszam wszystkich co zawracalem glowe, menu dziala tylko szkoda ze nikt nie napisal ze trzeba ta sekwecje wykonywac bardzo szybko .Jeszcze raz przepraszam a to pytanie do Czakiego to dlatego ze thomsony maja taka sekwecje 4 przyciski naraz. Pozdrawiam i dzieki za wyrozumialosc.
 

kosmacz

New member
fx25 napisał:
TAK jest możliwość ...
... rozmontuj wtyczkę kabla SCART i odłącz 8 pin - odpowiedzialny za automatyczną zmianę formatu ekranu - wtedy jak raz ustawisz format w TV taki będziesz miał :p

sprawdź jeszcze w ustawieniach dekodera czy masz ustawiony format TV 16/9 ???
hehe ale ja mam kabel za 100 zl i nie chce go kroic :p , a myk z 8 noga znam bo tak kiedys dzialal mi przlacznik gdy nie bylo obslugi tonowej 4x1 w sofice pionka ;) myslalem ,ze da sie jakos w MENU serwisowym to wylaczyc :/

ale dzieki za zainteresowanie
pozdrawiam
kosmacz
 

mtomi

New member
Wszedłem wczoraj do tego service menu - porobiłem foty. Przydałby się jakiś poradnik z opisem opcji - szukałem w sieci, coprawda niedługo, ale nic nie znalazłem. Może ktoś orientuje się, jaka opcja za co odpowiada (chodzi mi o te ekrany, gdzie można zmieniać wartości). Zrzuty tego menu mogę zamieścić w galerii tej co zwykle - jak wrzucę to podam adres...
 

czaki

New member
chyba dobrym rozwiazaniem jest niepodawanie takich informacji dla publiki wiaża sie z tym poznijesze problemy userow - przynajmniej takie jest moje zdanie
 

mtomi

New member
W sumie masz rację, ale już sam fakt posiadania informacji o wejściu do service menu i możliwość dokonywania w nim zmian niesie niebezpieczeństwo (dla użytkownika, który bez wiedzy o tym co robi próbuje wykonywać zmian na chybił/trafił). W takim przypadku informacja o poszczególnych parametrach może to ryzyko tylko zmniejszyć więc jej brak jest tutaj bardziej zgubny niż posiadanie dokładnego opisu service menu. Z drugiej strony należy pamiętać, że istnieje pewien sztab serwisantów RTV (czy tylko serwismani SONY znają te service menu bardzo dobrze?), którzy za tą wiedzę biorą kaskę (w przypadku napraw...) i dzielenie się takimi informacjami byłby dla nich podcinaniem gałęzi, na której siedzą. W każdym razie gdyby jakiś przeciek, czy cosik takiego to chętnie poczytam o tajnikach parametrów service menu...
 

sensei

New member
Mam, od kilku godzin, wgnieciony w fotel siedze z pilotem i slina kapie mi z ust.. hehe oszczedze Wam szczegolow ;) w kazdym razie jest naprawde super, jedem martwy pixel :/ no ale z 3 metrow kto by sie przejmowal, kanaly HD z "n" bajka :blagam:
na razie jedyna niedogodnasia jaka zauwazylem jest fakt ze po wlaczeniu DD na tunerze dzwiek po HDMI na TV nie dziala (slychac tylko trzaski)

moze zrobmy tu spis ustawien, tak zeby kazdy mogl porownac i przypasowac do swoich warunkow ? wraz z podaniem zrodla/typu podlaczenia
 
Ostatnia edycja:

Ferdek

New member
Moje ustawienia

I wrażenia....
Ja się cieszę moim KDF 2010 i N-ką od listopada, co do ustawień najbardziej odpowiada mi : w dzień standart, a wieczorem własne ustawienia o obniżonej lekko jasności i kontraście (przysłona średnia). Do 20 grudnia bardzo mnie wkurzały wady n-boxa czyli zrywanie obrazu i dźwięku po HDMI (to było bardzo losowe od 3 razy w ciągu 5 minut a czasem i 2-3 godziny nic się nie działo). Kupiłem nawet kabel RGB ale było czuć różnicę, po HDMI obraz jest bardzo żywy i kontrastowy jak dla mnie SUUPER... 20 grudnia rozwiązanie przyszło z nowym softem, lecę teraz po HDMI w trybie DVI a dźwięk puszczam po Chinch.. a n-box wreszcie się odpala z pilota po wyłączeniu.
Jestem mile zaskoczony jasnością, a mam dość jasny pokój (3 okna), w dzień nic nie przeszkadza obraz żyleta, naprawdę bardzo mało odbija się od niego zewnętrznych źdródeł światła ( np. lampka na przeciwko), co do dźwięku to nie nastawiałem się na coś "super" bo jak mam ochotę głośniej to opdalam wieżę.., nie narzekam na brak bajerów... najważniejszy jest obraz..... i ta satysfakcja z wyboru, wielkość , jakość , cena..:smile: .
 
Ostatnia edycja:

depesz

New member
:)
Jak widzę całkiem sporo jest nas KDFowców;D Zadowolonych KDFowców. Niezadowolonych jakoś nie zauważyłem. Przeoczyłem czy ich nie ma?:)
 

hydro

New member
Ferdek napisał:
I wrażenia....
Ja się cieszę moim KDF 2010 i N-ką od listopada, co do ustawień najbardziej odpowiada mi : w dzień standart, a wieczorem własne ustawienia o obniżonej lekko jasności i kontraście (przysłona średnia). ...

A nie słyszysz pracy przysłony podczas przejść obrazu z jasnego w ciemny i odwrotnie , kiedy jest cicho ?
U mnie przysłona jest wyłączona , bo mnie ten dźwięk troszkę drażnił .
 

sensei

New member
Mi tez w zasadzie na razie wystarcza standardowe ustawienia + kolory zimne + przeslona wylaczona, ale nie zeby mi przeszkadzal dzwiek, raczej obawiam sie o jej zywotnosc, chociaz moze sie myle. Praktycznie z przeslona czy bez nie zauwazylem jakiejs szalonej roznicy
 

sensei

New member
Koledzy, mam pytanko do posiadaczy GF`ow podlaczonych do KDFa kablem DVI-HDMI ; czy macie bezproblemowa obsluge rozdzielczosci 1280x720 ? Bo u mnie to wyglada tak ze obraz jest za szeroki w pionie i w poziomi i zostaje zabawa w Overscaning, ale efekty mnie nie zadowalaja i w koncu nie po to sie wybulilem :cool: na specjalny kabel zeby byly takie jazdy.. probowalem juz na XP 64 i zwyklym XP + sp2 , raczej nie wydaje mi sie zeby to byla kwestia sterownikow, karta to Galaxy 7300GT, dzieki z gory za pomoc
 
Do góry