Sony Kdf 50 E 2010 Aep

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć ja trochę na doczepke ale czytam ze pisza tu posiadacze tego modelu.Kilka dni temu pożegnałem się ze swoim staruszkiem-tylnoprojektowcem LG 44 NZ 21 RB -ajny był ale zaczął odstawać z parametrami.Teraz mam problem z wyborem .Kusi mnie ten 50 calowy KDF 2010 ale oglądałem naocznie lcd LG 42 LE2R i było dobrze. Niestety w Zielonej Górze nigdzie nie tego KDF więc nie moge porównac obrazówa sprzedawcy jak zawsze mówią iż tylna projekcja to szajs. TV mam teraz jeszcze podłaczony do stosunkowo dobrek kablówki-niedługo zamienię na n-boxa oraz do dvd Panasa S 52.
Mam prosbę aby forumowicze poradzili mi co wybrac
 

kony

New member
Dvi Hdmi - Problem

Mam Problem Z Polaczeniem Sony Kdf 50 E 2010 Z Pc - Karta Graficzna Geforce 3 Ti 200 Poprzez Kabel Dvi-hdmi.po Wybraniu W Ustawieniach Karty Tv Sony I Restarcie Komputera Telewizor Wyswietla Informacje Hdmi 1080 I / 50 Oraz Czolowke Startowa Windowsa.po Chwili Znika Obraz I Pojawiaja Sie Kolorowe Pasy.mam Najnowszy Sterownik 9371 Force Ware.czy Jest To Wina Karty Czy Moze Kabla?
 

ketuiz

New member
Witam wszystkich.
Niedawno kupiłem sobie KDF 2010 i podłączyłem go z NBOXEM po HDMI.
Niestety występuje u mnie następujący problem. Jeśli wyłącze najpierw TV a później Nboxa to przy włączeniu TV zawiesza się - trzeba restartować Nboxa żeby znowu odpalilo. Czy da się to obejść, czy trzeba po prostu zachowywać kolejność wyłączania urządzen... NBOX, TV? :/

Dodatkowo co jakiś czas występuje przycinanie dzwięku ale z tego co czytałem problem dotyczy nki.

Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Przy zmianie kanałów występuje taki charakterystyczny dzwięk w TV. Czasami jednak występuje on jak np. na jakims kanale "zmieni" się kamera lub np. leci film i włączają się reklamy - wtedy jest taki odgłos jakby TV coś sobie zmieniał. Oczywiście jest to słyszalne tylko przy wyłączonym dzwięku. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć co w tym momencie robi TV:roll:

Pozdrawiam
 

hydro

New member
ketuiz napisał:
Witam wszystkich.
Niedawno kupiłem sobie KDF 2010 i podłączyłem go z NBOXEM po HDMI.
Niestety występuje u mnie następujący problem. Jeśli wyłącze najpierw TV a później Nboxa to przy włączeniu TV zawiesza się - trzeba restartować Nboxa żeby znowu odpalilo. Czy da się to obejść, czy trzeba po prostu zachowywać kolejność wyłączania urządzen... NBOX, TV? :/

Dodatkowo co jakiś czas występuje przycinanie dzwięku ale z tego co czytałem problem dotyczy nki.

...
Moim zdaniem telewizor jest ok . To nbox jest problematyczny .
 

czaki

New member
oczywiście ze n box robi problemy, on musi znalesc urzadzenie jakim jest tv dlatego jak go wylaczysz (kdf-a) n box niewie co zrobic, ten tv jest plugnplay tak samo przy kompie jak wlacze tv to szlysze charakterystyczny dźwiek podlączania urzadzenia.
 

marjo5

New member
Ustawienia

Witam!
Czy moglby ktos podac ustawienia obrazu na jakich oglada telewizje?
Chodzi mi o ogladajacych glownie kablowke na sygnale analogowym.
Pozdrawiam.
 

depesz

New member
:)

Po wielu miesiącach śledzenia tego wątku (jak również sąsiedniego o starszym modelu), po wielu bezsennych nocach i miesiącach napalania się - wreszcie jest!!! Wczoraj przywiozłem, późną nocą (gnałem po niego 300 km:D) podłączyłem i - nie zawiodłem się! Do ostatniej chwili miałem pewne obawy (pośród zadowolonych głosów pojawiają się tu przypadki kompletnej krytyki) ale wystarczyło mi włączenie X360 i dowolnej gry - to jest to, o tym śniłem po nocach!:)

Dziś pobawię się ustawieniami, gdyż wczoraj nie miałem na to siły i oglądałem na ustawieniach prosto 'z pudła'. Obraz już w tej chwili podoba mi się maksymalnie, jeśli jeszcze cokolwiek poprawię ingerując w ustawienia - będę (już jestem) w siódmym niebie:)

Dziękuję wszystkim wypowiadającym się w tym wątku za ukształtowanie mojej decyzji:)

 

rzaba

New member
a jak ci sie podoba telewizja SD na tym telewizorze, jakie ustawienia? xbox360 wymiata to fakt (szwagierka mnie spytala co to za film ogladam, a ja gralem w 'gears of war', hehe) ale SD jestem rozczarowany (cyfra +)...
 

kalakamil

New member
Ja posiadam ten tv i nie nazekam na obraz sd z c+ moze nie wlaczyles rgb albo cos sprawdz w dekoderze czy masz rgb wlaczone na gorze na pasku powinien byc ekranik z symbolem w srodku *** oczywiscie na tv jak przycisniesz info na pilocie .Ogolnie dla mnie obraz bajka w porownaniu do plazm i lcd .
 

mtomi

New member
Odpowiadając na potrzebę zamieszczenia zdjęć z kanałów HD z n'ki jak i SD (TVN24) podam link do "galerii", którą wczoraj (z nudów :D) wyprodukowałem. Galeria zawiera zdjęcia z DiscoveryHD, NSPORT HD jak również screeny z Call Of Duty 3, dashboarda X360, oraz z trailerów HD z XBox'a360.
Gwoli formalności dodam, że mam słaby sygnał SAT w N'ce (rozgałęziam przec Cyfrę+) i jego jakość wczoraj to nie więcej niż 36-38%. Więc można jeszcze troszkę podciągnąć jego jakość... Oczywiście telewizor to Sony KDF-50E2010 :blagam: ;)
oto link:
http://picasaweb.google.pl/Michal.Tomasik/SonyKDF50E2010HDTVSDTVXBOX360HDTrailers
Miłego oglądania.
 

depesz

New member
mtomi

super zdjęcia!:) Na pewno przydadzą się wielu niezdecydowanym.

Możesz podać swoje ustawienia? (jasnośść, kontrast, przysłona, kolor)
Telewizor posiadam dopiero trzeci dzień i szukam dobrych wzorców;)
 

mtomi

New member
@nygusek - u mnie hdmi zrywa obraz ale to jest ułamek sekundy po czym obraz wraca, dźwięk mam po optycznym do ampli i zdaje się, że jest cały czas OK.
@depesz - z tego co pamiętam to kombinowałem trochę z ustawieniami, których nie pamiętam, ale zdjęcia robiłem w trybie obrazu "Żywy"

No i pytanko do reszty z Nką i KDF'em, jak jest u Was z tym HDMI, też zrywa?
 
Do góry