Sony Kdf 50 E 2010 Aep

Sober

New member
Eee, gdzieś widziałem jego opinię. Jak zwykle bardzo zdawkowa z tego co pamiętam - coś w stylu: dobry TV, ale naprawdę dobry jest dopiero KDS. :) Zresztą on przecież sprzedaje ten sprzęt, więc raczej nie napisze jak coś mu się nie podoba... ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
wow wow
Sony 3 LCD w wersji KDF 50 a 2010 - gra licząc cene do jakości - naprawdę extra . Poprawiony został w stosunku do ostatniego modelu - Kontrast i jasność. Co daje wyraźną poprawę w nasłonecznionych mieszkaniach. Jedyny problem gdy swiatło pada na ekran.
Z uwagi na fakt że posiada dużą płynność mozna go ogladać z bliskiej odległosci , obraz jest miękki kinowy.
Nawet Divx -gra dobrze ze względu na płynność.
Wieczorem pokazuje swój kunszt. Extra czerń i wyraźne kontury - t o podstawowe zalety. Czerń jest lepsza niż w LCD / za wyjatkiem LCD XD1 Sharpa/
Jesli dostaczanie nawet obraz z kablówki - ale odległość 3,5 - 4 metry .Licząc cenę do jakości - nie ma lepszej oferty.
Z dvd - gra juz znakomicie. Nawet z odległosci 3 metrów.
Jedyny problem to głosna praca wentylatora i ilość godzin pracy.
Ale i tak uważam że każdy telewizor szczególnie wielkoekranowy trzeba koniecznie sprawdzić samemu. Aby uniknać rozczarowania i aby radować się przez kilka najbliższych lat.
pozdrawiam
 

sly

New member
Dziekuje za opinie.Co znaczy"krotki czas pracy lampy",czy jest krotszy od poprzednika?Mi osobiscie glosnosc wentylatora nie przeszkadza.Jezeli jest wlaczony glos w tv to go wogole nie slychac.
 

vojciech

New member
Witam serdecznie,

od pewnego czasu czytam to forum, a od tygodnia jestem posiadaczem KDF 2010 :). Jak zwykle w trakcie użytkowania pojawiają się pytania.

1. Czy jaśniejsza, szara plama na środku ekranu po wyłączeniu telewizora oraz podczas wyświetlania ciemnych scen to coś normalnego? Jeden z użytkowników pisał, że ten dziwny efekt ma nawet swoją nazwę, ale przyznam się szczerze, nie udało mi się tego odnaleźć w instrukcji. Czy wszystkie KDF z tej serii mają tak samo?
2. Podczas oglądania szybkich scen z udziałem koloru białego na ciemnym tle (LOTR na TVN z kablówki) wyglądało jakby kolory podzieliły się na składowe i powiem szczerze, trudno było to oglądać. Widać było czarny ekran z biało czerwonymi plamami (czerwony wybijał się najmocniej). Czy przyczyną było kiepskie źródło sygnału, czy może ten typ tak ma?
3. Kolor czarny jest w rzeczywistości "prawie" czarny natomiast o szarości jest bardzo trudno niezależnie od ustawień (a może zależnie, tylko nie wiem co jeszcze zmienić). Czy przy lepszym źródle sygnału (docelowo "n" jak trochę okrzepnie) będzie lepiej czy j.w. ten typ i technologia tak ma?

Za popełnienie postu przepraszam, za odpowiedzi dziękuje ;)
 

sly

New member
Podobno te "typy" tak maja(gdzies to czytalem).Ale niestety nie wiem dokladnie skad sie bieze.Moze od lampy?U mnie tez jest ta "szara plamka",ale podczas ogladania tv jest praktycznie niewidoczna.Nikt z moich znajomych tego nie zaowarzyl.Co do obrazu z kablowki to nie jest on najlepszy,ale polsat tez pozostawial wiele do zyczenia.Natomiast obraz z dvd jest rewelacyjny chociarz mam podlaczony odtwarzacz tylko przez euro.Probki HD z komputera-super.Przez hdmi pewnie bedzie bajka.
 

spaceman

New member
No, szkoda tylko, ze 'n' przez HDMi to nie jest bajka :/
Co jakis czas (od dwoch dni dosc czesto) zanika sygnal na HDMI na pol sekundy, czasem krocej czasem dluzej. Mieli to naprawic :/

BTW: czy wy tez slyszycie prace przyslony? np podczas przelaczania kanalow
 

czaki

New member
ad 1 jasniejsza plama widoczna u mnie tylko po zgaszeniu tv taki przedni ekran juz jest

ad2 niezauwazylem takiego prblemu a jestem na to uczulony

ad3 tez trudno mi go ustawic powiem tylko zalezy iod sygnalu

np, na tv mam taki sygnal ze nie raz mi robi schodki na chromowanych powierzniach

z kompa jak puszczam sygnal tak juz ustawilem ze na testowej plytce z odcieniami szarosci jest dobrze

natomiest na hdmi ustaiwa sie najlepiej i jest bdb

oczywiscie ze slychac przesłone przy przelanczaniuprogramow
przy przejsacich z czarnego do bialego tez ale nie w jakims wielkim zauwazalnym stopniu

powiem wam ze nie ma jak 50" monitor :)
 

Milo

New member
Sony

Widziałem wczoraj ten TV w MM i musze powiedziec ze mam mieszane uczucia,albo obsługa specjalnie go tak ustawiła zeby odpychał albo wadliwy egzemplarz lub "ten typ tak ma" mianowicie przy białym tle widac czerwone kreseczki(nie wiem czy to widac siatke czy co),słyszałem ze ten model ma ponoc lepszy kontrast od A11E ale ja tego nie zauwazyłem wrecz był gorszy do tego nasycienie barw było dziwne wszystko było takie słumione i dziwne!!Jedno co jest na plus to lepsze katy widzenia.Nie wiem juz sam na co sie zdecydowac czy na starszy czy nowszy model.Podkresle ze obok był A11E 42" wiec miałem bezposrednie porównanie obydwa były puszczone z tego samego materiału chyba zwykła antena i jakosc nie była z byt dobra ale mam do uzytkowników pytanie czy u was jest to samo??Pozdrawiam
 

sly

New member
Poczytaj najpierw dobrze forum.Pytalem juz o to i odpowiedzi udzielil "czaki".Zobacz na stronie 5.U mnie to dziala.
 

CooLBaRT

New member
Uszkodzony subpixel lub coś innego ??

Mam taki chyba niewielki problem z tym KDFem, mianowicie w dolnej części ekranu pojawiła się coś jakby plamka. Nie jest ona zbyt widoczna, ma odcień szary. Zbytnio nie przeszkadza, ale na bardzo jasnym tle np. białym jest widoczna - zastanawiam się czy jest to błąd, któregoś panela LCD, czy może to jakiś pyłek lub coś w tym rodzaju ?? Prawdę powiedziawszy widzałem już różne kombinacje "wypalonych" pikseli w monitorach LCD, ale nie wiem jak w przypadku takiego telewizora ten typ usterki się objawia??
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sony KDF 50 2010 czy LCD LG 42LE2R

Witam !

Kilka dni temu pożegnalem się nie bez żalu z moim staruszkiem LG 44 NZ 21 RB. Fajny klamocik tylnoprojektowy ale trochę odstał z parametrami.
Teraz mam problem co wybrać . Z uwagi na wielkośc wybrałbym KDF ale nie moge go porównac z LG bo w Zielonej Górze nigdzie nie ma tylnoprojektowych Oczywiście sprzedawcy wszem i wobec mówią że KDF to szajs .Za stary lisek jestem na takie zagrania ale i tak nie mam jak tego sprawdzić.Ten lcd LG gra wg mnie dobrze .Z drugiej strony kusi mnie KDF (miałem już przecież tylnoprojektowca ) ale nie wiem na którym będzie lepszy obraz .TV będzie podłaczony na razie do kablówki -w przyszłości bliskiej do n-boxa i do dvd Panasa S52 .
Prosze o rade co wybrać
;)
 
Do góry