SONY KD55XD8505 czy SONY KD-55XE8505

ryan77

New member
Dzień dobry koledzy. Podepnę się pod temat. Od niedawna jestem posiadaczem 55XE8505. Telewizor ogólnie super ale jest kilka detali które mnie irytują. Najważniejszy, pojawiająca się pikseloza na drugim planie w w ciemnych scenach. Wygląda to dramatycznie. Źródło nc+ na filmach hd ale również na netflixie. Czerń na pasach jest ok mówimy tu raczej pikselozie w ruchu. Próbowałem różnych ustawień. Może ktoś pomóc. Nie wierzę, że nie da się tego naprawić. Drugi problem android, nie potwierdzam mulenia systemu ale np. potrafi wrócić do ustawień obrazu sprzed zmian lub np. przy naciśnięciu wyłącz tv, restartuje się. Z góry dzięki za pomoc.
 

siamer

New member
moze ktos potwierdzic ta pixeloze na drugim planie w ciemnych scenach ? wadliwy egzemplarz czy jakis problem ?? czy problem z ustawieniami ?

pozdrawiam !
 
Taka ciekawostka

Byłem w mediamarkt wczoraj i porównywałem szybkość działania Sony XE9005 i Sony XD7005 obydwa 55". Stały obok siebie na jednej półce. Skierowałem 1 pilot pomiędzy dwa telewizory i obydwa reagowały na pilot jednakowo. Jednak czas reakcji, wczytywanie aplikacji itp. szybciej działa w xd7005 ! Dodam, że w obydwu telewizorach był Android 7.0 najnowsza wersja, włączyłem te same ustawienia, wyczyściłem pamięć podręczną itp. Ładowanie YouTube, przełączanie między funkcjami działa szybciej w telewizorze o połowę tańszym :).... Wyłączyłem prezentację sklepową na obydwu telewizorach i odpaliłem Kino Pro. Nawet włącza się szybciej. Muszę przyznać, że jak na 50-60 Hz matrycę całkiem nieźle sobie radził kiedy odpalałem filmiki na YouTube, kolory ekstra. Ogólnie jestem trochę w szoku, że tv za około 3000 zł chodzi płynniej od tego za 6000 zł ...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to nie ma wpływu na jakość obrazu.
Telewizor XE9005 wykonuje więcej analiz i więcej pracy przy obróbce sygnału aby dostarczy lepszy obraz, dlatego różnice są w ułamkach sekund. W innych firmach jest podobnie.
 
No właśnie tylko te więcej analiz powinno iść w parze z szybszym prockiem, czy dołożeniem ramu, a tak niestety nie jest. Dowalają te analizy do szybkości procesora i ilości ramu, który jest w modelu za 1/2 ceny. Z tego co patrzyłem to taktowanie procesora 1100 MHz i 4 rdzenie + 2 GB ramu i 16 GB pamięci w obu telewizorach... kiki czy xd7005 55" z direct LED i takimi bebechami za 3200 zł na alledrogo, ale matrycą 50-60 Hz IPS jest dobrą alternatywą w tej klasie cenowej ?
 
Ostatnia edycja:
Zastanawiam się ;). Patrząc ponad miesiąc na xe9005 mam wrażenie, że zapłaciłem za dużo :)... to bdb telewizor, ale powinien kosztować 4000-4500 zł. Profilaktycznie w 30 dzień wysłałem do saturna odstąpienie. Mam jeszcze 5 dni na odesłanie. Jestem mistrzem zwrotów .... do końca roku i zaraz nowe modele ehhehehe ;)... W międzyczasie cena tego modelu dotarła do 5940 zł na ceneo. Tak serio to nie chce mi się już pakować i odsyłać i znowu szukać. Ostatecznie odeślę, poszukam czegoś tańszego, jak nie znajdę to znowu kupię xe9005 na koniec roku za 5000 zł.
 
Ostatnia edycja:

drake7

New member
ja tez juz 3 tv odeslalem. ja kupilem tego xe9005 za 5800, ale oddalem nastepnego dnia przez problemy z graniem w 5.1, teraz mam samsunga mu8002, ale kurcze bardzo mile wspominam tego soniaka i znowu sie lamie czy tego mu nie oddać:) i tak do nowego roku. ale wcale nie jest powiedziane ze nowe modele beda lepsze. a jak sony znowu wejdzie w ips?:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy ma inną wrażliwość , inne oczekiwania i inne potrzeby.
W klasie cena do jakości to jeden z najlepszych modeli - ja bym nie oddawał - ale to Twój wybór.
 

ryan77

New member
Rozwala mnie ignorancja ludzi i spoglądanie nie dalej niż czubek własnego nosa.
Koledzy pablo_pawlo, drake7 czy nie dostrzegliście czego dotyczy temat? Nie szanujecie innych forumowiczów którzy szukają informacji na konkretne tematy? Kogo obchodzi ile razy oddawałeś tv? Kogo obchodzą twoje wywody na temat 9005? Zadaliście sobie trud zerknięcia, że temat dotyczy modelu 8505? Macie ochotę pogaworzyć założyć osobny temat dla 9005 a nie zaśmiecać. Najgorsze, że wszystko to za przyzwoleniem właściciela/administratora forum kolegi kikiego który ochoczo dołącza się do dyskusji. Szokujące. Hyde park sobie uprawiają. Później nic nie można rzetelnego znaleźć tylko trzeba spędzić godziny omijając wywody dzieci neostrady. Z góry przepraszam, jeśli ktoś poczuł się urażony ale co poniektórym trzeba prosto miedzy oczy bo nie zrozumieją. Pozdrawiam wszystkich szanujących zasady forumowiczów.
 

drake7

New member
dzieckiem to mozesz nazywac siebie,zeby nie nazwac dosadniej .po pierwsze xd jest już praktycznie nie dostępne, po drugie gdy ktos rozwazazakup xe8505 to sadzę, ze informacje od osób które mogły potestowac różne modele mogą zainteresowac, czy warto dołożyć do wyzszego modelu. nawet nie wiesz ile osób mnie prywatnie pytalo o opinie nt xe 85 i xe 90. po liczbie twoich postow przez ostatnie 11 lat widac, ze nie masz nic ciekawego do powiedzenia.
 
Zadaliście sobie trud zerknięcia, że temat dotyczy modelu 8505

Dzień dobry koledzy. Podepnę się pod temat. Od niedawna jestem posiadaczem 55XE8505. Telewizor ogólnie super ale jest kilka detali które mnie irytują. Najważniejszy, pojawiająca się pikseloza na drugim planie w w ciemnych scenach. Wygląda to dramatycznie..........

rayan77 gumowce nam z nóg zrywa :razz:, tak dowaliłeś "człowieku z zasadami". Pouczasz nas, że piszemy nie na temat, a to ty nie wiesz czego dotyczy i opisujesz problemy jakie ma twój sprzęt. Pierwotnie temat dotyczył wyboru jednego z dwóch telewizorów. Troszkę zboczył w kierunku wyższego modelu, jednak w przeciwieństwie do ciebie i twoich wywodów na forum, od nas, jako użytkowników można dowiedzieć się czego można spodziewać się po poszczególnych telewizorach - wyobraź sobie, że czytając temat od początku dowiesz się, że miałem zarówno xd8577 (bliźniak xd8505) jak i 2 sztuki XE8505, a XE9005 można nazwać kontynuacją serii i jakie różnice wyłapałem między tymi telewizorami. Ludzie czytają i nie mają pretensji. Ochłoń chłopie i idź oglądaj swoje piksele. Pozdro.

Potwierdzam, że ludzie pytają w prywatnych wiadomościach o wszystkie te modele sony i odczucia z nimi związane.
 
Ostatnia edycja:
Sony XE9005 odesłany. Po ponad miesiącu użytkowania napiszę minusy. Opadły emocje, plusy jak czerń itp. znajdziecie wcześniej, teraz minusiki. To co mnie denerwowało to: 1. Jasny pas pikseli między czarnym pasem, a obrazem oglądając filmy na Kodi- jednak wróciło. Pokazywał się w zależności od sceny. 2. Szybkość działania porównywalna do XD7005, telewizora za 3000 zł... 3. Wkurzający klikający pilot :)... 4. Mglisty obraz - drugi plan. 5. Przy wychodzeniu z menu, albo kodi do telewizji (moduł cam) wywalało czarny ekran i sprawdź połączenie, brak sygnału CAM. Po ponownym wejściu obraz wracał. 6. Opóźnienie - brak płynności przy zwiększaniu/zmniejszaniu głośności - kino domowe sony BDV-NF620 podłączone przez HDMI ARC.

O plusach pisałem wcześniej. Uważam, że ten telewizor był najlepszy z tych, które miałem do tej pory, jednak kosztował znacznie więcej niż poprzednie modele. Już nie zaśmiecam ;)....

Ostatnio na allegro sprzedawany był całkowicie nowy Sony 55XD8505 za 3600 zł+ 50 zł przesyłka. Uważam, że był to sprzęt za właściwą kasę, ale go nie kupiłem. To był błąd, ale to uważam za złoty środek cena-jakość i optymalną za to, co oferuje. Podobnie jest z XE 9005, jeżeli znajdę w przyszłym roku XE9005 za 4300-4500 zł to będzie złoty interes. Teraz jest zbyt drogi, w stosunku do tego, co oferuje. Oczywiście nie będzie dostępny za tyle w sklepie, tylko trzeba szukać takich opcji na allegro, od Januszy kupujących sprzęt i oddających po godzinie do lombardu - ale to odzwierciedla dla mnie realną wartość telewizorów pchanych nam za gruby hajs.

Dobrze mieć ogląd na telewizory po ich przetestowaniu w domu i analizie plusów i minusów - można wypracować złoty środek - ile warto zapłacić za to, co oferuje produkt.
 
Ostatnia edycja:

Denis337

New member
Posiadam ten telewizor od kilku miesięcy. Jest to zakup przejściowy przed oledem (w przyszłym roku będę sprzedawał za rozsądną cenę także zapraszam). Jasnego pasa między czarnym pasem a resztą obrazu nie uświadczyłem. Być może był to problem z Twoim egzemplarzem. Szybkość działania faktycznie nie porównywalnie gorsza od np Samsunga choć moim zdaniem tv nadrabia obrazem i jestem w stanie to przetrawić. Klikający pilot - TAK. Jest mega upierdliwy i sam częściej korzystam z obsługi smartfonem. Mglistego obrazu nie dostrzegam a zestawiałem go ze stojącym w salonie KS9500. Problemów z modułem również nie mam (posiadam ten od UPC i przyznam, że całość współgra dość sprawnie). Opóźnienie przy zmienia głośności faktycznie czasem się pojawia. Głównie chwile po wyjściu z jakiejś aplikacji. Reasumując moim zdaniem telewizor to przede wszystkim obraz i jego działanie jestem w stanie zaakceptować. Nie wystąpiły u mnie żadne problemy z obrazem oraz modułem, które opisałeś, ale nie twierdze, że tv jest wolny od minusów :). Do tych wszyskich zarzutów dodałbym jeszcze, że Sony w 2017 roku dodaje pilot jak z VHS, który trzeba kierować praktycznie w odbiornik. Jakaś porażka. Wpisywanie tekstu również woła o pomstę). Funkcje głosowe, które miło mnie zaskoczyły częściowo ratują sprawę.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Potwierdzam kiepskie działanie pilota również w modelu 9005 działa odbijanie od tylnej ściany ale jak się nie wceluje przodem do tv to nie działa.
 

Ete

New member
czy cena w sony centre 4600 za kd55xe8505 warte zakupu ? rozwazam jeszcze Samsunga MU7002

Gwarancja Najniższej Ceny - jeśli znalazłeś ten TV w lepszej cenie poinformuj nas o tym a sprzedamy Ci go o 1 zł taniej
Promocja trwa od 22.09 do 30.09.
 

Wiesław62

New member
moze ktos potwierdzic ta pixeloze na drugim planie w ciemnych scenach ? wadliwy egzemplarz czy jakis problem ?? czy problem z ustawieniami ?

pozdrawiam !

Witam i pozdrawiam.
Użytkuję ten model od 2 m-cy i nie zauważyłem takich przypadłości, czernie są prawidłowe i obraz szczegółowy zarówno w jasnych jak i ciemnych partiach. Android po zaktualizowaniu do 7 śmiga, że aż miło :-o
Czytałem o słabszej jakości HDR w tym telewizorze, a zależało mi na dobrej jakości, bo sam robię zdjęcia w technice HDR.
Moim skromnym zdaniem HDR w tym telewizorze nie jest słabej jakości, raczej powiedziałbym, że jest bardzo wyważony (zresztą tak jak lubię, nie lubię zbyt mocno przerysowanej dynamiki). Widać bardzo wyrażną różnicę pomiędzy obrazem SDR a HDR. Widocznie zwiększa się szczegółowość obrazu, kolorystyka i kontrast jednocześnie nie tracąc nic z realizmu ujęcia. Jak dla mnie działa bardzo dobrze. Z zakupu jestem bardzo zadowolony, telewizor oryginalnie zapakowany (Sony Centre), obraz- jeśli nadawany program jest nagrany w wysokiej rozdzielczości- to bajka. Filmy Blu-ray powalają, android bez zastrzeżeń (mogłem zaktualizować do 7). Podsumowując, telewizor wart swojej ceny, niektóre z opisywanych "wad" jeśli są, to są zauważalne tylko dla fachowców. Polecam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Cena na SOny 55 XE8505 jest od dziś w promocji również dla niebieskich 4599 zł i to z kalibracją gratis. Ale właśnie pojawiły się nowe modele Philipsa 55PUS7502 zna nowym procesorze P5 za 4899 zł z kalibracją .
 

bartekszy

New member
Cześć mam jeszcze takie pytanie czy wybralibyście Sony KD‑55XE8505 czy LG 55SJ850V? Generalnie mam ok 5500 i szukam jakiegoś dobrego tv 55" z dobrym 4K, wiadomo że na przyszłość i nie teraz. I zależy mi na netflixie.
 
Do góry