SONY KD55XD8505 czy SONY KD-55XE8505

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Może dołożyć 1000 i kupić:
PANASONIC TX-58EX780E o 3 cale wiecej ma 3d i podobno świetny obraz.
Albo sony xe 9005 też lepszy od 8505 a przecież telewizora nie kupujesz na rok.
Ja chciałem kupić 55 calowy ale koledzy z forum uświadomili mi że z 3 metrów mogę mieć 65 cali nie żałuję ani złotówki.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Dużo zależy od jakośći materiału nam nc+ jak narazie to mają najlepszy obraz porównując je do kablówek dlatego zaryzykowałem 65 cali.Ja mam 2,5m -3m
Obaz jest fajny .Na początku trochę szokował wielkością po przesiadce z 46 cali ale po 2-3 dniach już jest normalny.Teraz już bym mniejszego nie kupił.
Wybierz model lub dwa i obserwuj ceny jak nie masz ciśnienia na już.Trafi sie okazja to może się zmieścisz w 5k.
 

drake7

New member
moim zdaniem jesli 8505 jest gorszy od np 8577 tylko tym motion flow, to nic lepszego, w kwestii obrazu, nie będzie (do 5 tys). mialem 8577 (byl przez chwile za 4800), ale z uwagi na problemy z graniem w 5.1 z moimi glosnikami, go oddalem. wczoraj kupiłem xe9005 i czern i obraz REWELACJA. ale niestety, stwierdziłem, że nie stać mnie na dodatkowe kupowanie amplitunera itd zeby gral w 5.1 i tez go dzis oddalem. żaluje. zamowilem wstepnie panasa ex780, ale obejrzałem go w media i... dla mnie porazka. obraz praktycznie na kazdym pokazowym filmie od samego panasa tak walil kolorem zielonym, ze az strach. specjalnie chyba dodali filmik z ninja turtle, zeby moze jakos umotywowac ten zielony. na innym forum na temat zielonego tez pisano, ze on poprostu tak ma. chcac nie chcac kupie samsunga, chyba mu8002. kupilem i oddalem kolejno qleda q7f , sony xe8577 i xe9005, (z roznych wzgledow) ale kazdego kto szuka tv (nie oled), przede wszystkim z uwagi na jakosc obrazu namawiam na TYLKO SONY.
 
Ostatnia edycja:

drake7

New member
moim zdaniem roznica w czerni w xe90 jest ogdromna. ten ekran jest sam w sobie czarny. nie mialem xe 8505, a on się różni trochę od 8577, a ten 8577 teraz jest po 5700, no zalozmy ze teraz (do 11 ego) w media jest ta promo i kosztowalby 5200, a xe 9005 teraz jest po 5800 w tej promo i mysle ze jesli to bylaby taka nieduza roznica to mysle ze warto, ale jesli mowilbys o 8505 za 5000 (choc nie wiem czy gra jak 8577 -nie wiem skad roznica ok 700zl pomiedzy 8505 i 8577, jesli to praktycznie blizniaki) to juz moze i zaryzykowalbym oszczedność. ale w tym xe9005 czern jak na led jest suuuper. jak oddalem xe8577 i nie moglem kupic drugiej sztuki za 4800, bo cena wzrosla, to stwierdzilem ze doloze ten tysiac do xe9005 bo mialem obawe ze ten 8505 moze byc wyraznie slabszy od 8577. moze niepotrzebnie. jak Cię stać na dolozenie tego tysiaca, to doloz. nie będziesz zalowal, zwlaszcza teraz w media jest za 5800. kup przez net odbierz w sklepie, jak CI nie przypasi to oddasz, bo to nadal będzie jak zakup w necie. albo niech Ci wyślą (transport 60zł). ja kupuje (chyba:) ) mu8002 bo będzie to chyba niezly tv, a napewno będzie grał z moimi glosnikami. ogladalem tez lg i panasa i tez nie mialy mozliwosci ustawienia w ramach pcm dts neo lub dolby. a samsung to ma. czy jakis inna marka tv tez tak ma? (moj brat w philipsie ma mozliwosc wyboru grania wielokanalowego i to tez działa, ale ips mi nie pasuje. a oled philipsa to jeszcze nie ta polka cenowa dla mnie.
 

siamer

New member
U mnie najtaniej wychodzi 8596 czyli teoretycznie model jeszcze wyższy niż 8577... I on jest tańszy niż 8505.
U mnie mowa o dołożeniu 2 tys bo chodzi o rozmiar 65'' dlatego się zastanawiam czy jest sens...
8596 mogę mieć za 7700 zł z 6 letnia gwarancja a 9005 za około 9500zl też z 6 letnia gwarancja... I tutaj pytanie czy jest sens dopłacać ??
 

drake7

New member
a ja bym chyba nie dokladal, jesli to az taka roznica. ja z tego 8577 bylem b. zadowolny w kwestii obrazu i szczerze, wiedzialem czego się spodziewac po xe9005:) i o ile obraz, bez jakiegos tam specjalnego ustawiania obrazu (tak samo jak w 8577) byl dosyc podobny, nie bylo jakiegos super wow , tak różnica czerni była bardzo mocno widoczna. ale moim zdaniem obraz w xe 85 tez jest b. dobry. i nie wiem czy gorszy na tyle by dokladac 1800zł. moim zdaniem nie.
 

greg87

New member
Ja też dziękuję, tv nie potrzebuje na już, na razie będę polował ale raczej nie będę chciał dokładać prawie 2k i wezmę xe 85. Dzięki
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
U mnie najtaniej wychodzi 8596 czyli teoretycznie model jeszcze wyższy niż 8577... I on jest tańszy niż 8505.
U mnie mowa o dołożeniu 2 tys bo chodzi o rozmiar 65'' dlatego się zastanawiam czy jest sens...
8596 mogę mieć za 7700 zł z 6 letnia gwarancja a 9005 za około 9500zl też z 6 letnia gwarancja... I tutaj pytanie czy jest sens dopłacać ??
Cena 9005 w sony center 9 tyś .Potarguj się powinni dać tą 5 letnią gwarancję teraz nie maja żadnej promocji.Ja wybrałem opcje dostawy do domu i instalacji za dopłata 170zł.Wtedy masz możliwość zwrotu do 14 dni i możliwość sprawdzenia matrycy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry