SONY KD55XD8505 czy SONY KD-55XE8505

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Cześć mam jeszcze takie pytanie czy wybralibyście Sony KD‑55XE8505 czy LG 55SJ850V? Generalnie mam ok 5500 i szukam jakiegoś dobrego tv 55" z dobrym 4K, wiadomo że na przyszłość i nie teraz. I zależy mi na netflixie.

Może panasonic 58 ex 780 albo sony 9005 .
Panasonić o 3 cale wiekszy i ma 3d.
A sony tylne podświetlenie ma zewnętrzny zasilacz i tv tak sie nie nagrzewa.Warto dołożyć o klasę wyżej w-g mnie nie warto dokładać do modelu 93 ale 9005 jest wart swojej ceny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski masz extra specjalne ceny na LG 55SJ850 z kalibracją, Sony 55XE 9005 też z kalibracją gratis.
W klasie cenowej masz Philipsa 55PUS7502 za 4899 zł z kalibracją.
 

Squalo

New member
U mnie byla taka historia. Chciałem kupic tv do 3tys ale głównie zalezalo mi na 55 calach. Niestety w tej kwocie szalu nie ma. Sprzedawca w sklepie zaproponowal KD-55XE7005 tyle, ze za 4000zl. Wg niego w tym budżecie ciezko znaleźć coś lepszego. Przejrzałem internety i juz bylem zdecydowany na ten model jednak zobaczyłem w tv ze w neonecie od piatku wchodzi promocja -15% na tv.

W dzień promocji zajrzałem do nich na stronę i zacząłem sprawdzać jakie ciekawe modele oferuja w swojej ofercie. Znalazlem KD-55XE7005 i po znizkach wychodzil ok 3200zl. Ku mojemu zdziwieniu za model KD-55XE8505 chcieli 3834zl, normalna cena 5099zl. Okazało się, że nalozyli na siebie dwie promocje tj. -15% i -500zl na ten tv co oczywiście było błędem z ich strony.

Szybko włączyłem wujka google, znalazłem ten temat i przeczytałem od deski do deski. Nie jesteś fachowcem ale z tego co wyczytałem wychodzilo ze seria 8 duzo lepsza niz ta 7 a pieniądze podobne.

Juz bylem zdecydowany zeby kupic w neonecie jednak zajrzałem jeszcze na strone Sony Centre. Akurat od piątku mieli promocje, ze jak znajdziesz tv taniej niż oni mają to przebijają oferte o 1zl. Było mi to bardzo na reke bo najbliższe neo w Nowym Dworze Mazowieckim a Sony w Galerii Północnej w Warszawie (ok 3km). Zależało mi na odbiorze osobistym.

Napisałem maila do Sony i po jakiś 30min przyszła odp, ze w neo juz nie ma tej promocji (widocznie zobaczyli ze jest błąd) i ze teraz ten tv kosztuje 4599 bo jesr jedynie 500zl rabatu. Jednak żeby sprostać moim oczekiwaniom i postępując zgodnie z regulaminem zaproponują mi cene 3833zl za KD-55XE8505 (cena egularna 4999 po rabacie z aktualnej promocji 4599). Haczyk w tym, ze byla godzina ok 13 a do 15 musiałem się zdecydować i opłacić zamówienie potem oferta przepada.

Długo się nie zastanawiałem i od soboty jestem szczęśliwym posiadaczem KD-55XE8505. Nawet jeżeli ma jakieś wady to ja ich nie widzę. Dla mnie super postawa Sony Centre i myślę, że za te pieniądze na dzień dzisiejszy nic lepszego nie znajdę.

Mam tylko problem jak podłączyć go do amplitunera przy pomocy hdmi. Muszę jeszcze o tym poczytać a jak się nie uda to najwyżej kupię kabel optyczny.
 

drake7

New member
to gratulacje. jeden z kolegów z forum kupil qleda 65 cali za 7700 w tym neonecie:) też przez ten błąd:) anulowali mu to zamówienie, ale jakos mu sie udało dojsc do porozumienia z nimi:)
 

KAMYK83AG

New member
Sony 55XE8505 ile z kalibracją i wysyłką u ciebie kiki ? W neonecie wychodzi z rabatem 500 zł do dziś go dają 4599 oczywiscie bez kalibracji, dobra cena ?
 
Ostatnia edycja:

Router99

New member
Rewelacyjna cena. Mi też udało się kupić ten TV za podobną cenę 3800zł (właśnie w NEONET), z tym, że rabat -800zł za podpisanie umowy z Orange. Ogólnie warto sprawdzać ceny w NEONET, ponieważ często mają promocje -15% a przy tych kwotach jest to spora zniżka. Ale i tak, zachowanie SONY, coś wspaniałego, że zrobili taką cenę.
 

Idaho70

Member
Chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami :) Mam nadzieję przydatnymi :)
Jestem na etapie wyboru telewizora do 50".

W MM oglądałem wczoraj 49XE90 i 50EX780, puściłem próbki FHD trailerów Hobbita, GW i filmik do testowania smużenia (dziewczyna na linie).
Muszę przyznać, że sony miał jaśniejszy obraz od panasonika, ciemne sceny w Hobbicie wypadły lepiej, było widać więcej szczegółów. W panasie po przestawieniu na obraz dynamiczny trochę się poprawiło, ale kolor piasku w filmie z GW był blado-żółty i jakby wyblakły. W trybie kinowym były naturalniejsze kolory ale też ciemniej. Ze smużeniem odrobinę lepiej radził sobie sony. Na sonym natomiast były problemy z zobaczeniem mojego USB, który po małej walce został łaskawie zobaczony. W panasoniku nie było takich problemów.
Panowie z MM z zaciekawieniem oglądali moje zmagania, poprosili żebym poczekał i przynieśli nowiusieńki, prosto z magazynu Phillips na procesorze P5, chyba 49PUS7502, bo z wrażenia nie zarejestrowałem. Chyba sami byli bardzo ciekawi tego TV, bo na szybko go podłączyli i oglądalismy moje filmiki razem.

Philipsa w ogóle nie brałem pod uwagę, ale trzeba przyznać że obraz wypadł pomiędzy Sony a Panasonic. (To tylko moje subiektywne odczucia!). Ciemniejszy niz Sony ale kolory naturalniejsze niż w Panasoniku. Czerń na "gołe" oko podobna, chociaż philips to IPS, a IPS'y to już w ogóle odrzuciłem w przedbiegach.

Moim zdaniem:
Sony - najjaśniejszy i kolory mi najbardziej pasowały, ale ogólnie z różnymi sprzętami Sony mam przykre doświadczenia (Bluray, komórka, laptop, PS3 - wszystko się psuło po 2 latach, moim zdaniem Sony leci po taniości komponentów i wywala kupę kasy na marketing)

Panasonic - nawet bym zaakceptował że ciemniejszy obraz, ale te kolory :( Nie wiem, ten problem z żółcią mnie zniechęcił, może kwestia próbki? Mam teraz starą plazmę panasonika i nigdy żadnych problemów

Philips - całkiem ciekawa alternatywa i cenowo pomiędzy w/w konkurencją. Aha, i fajny dźwięk bo jest jakby wbudowany soundbar.

Dalej mam dylemat, a dodatkowo doszedł jeszcze Philips. Trzeba będzie wrócić i jeszcze potestować.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips po kalibracji gra jeszcze lepiej.
Ma też więcej zdecydowanie możliwości niż Panasonic.
Jak będziesz niebieski , masz też specjalna cenę z kalibracją gratis.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami :) Mam nadzieję przydatnymi :)
Jestem na etapie wyboru telewizora do 50".

W MM oglądałem wczoraj 49XE90 i 50EX780, puściłem próbki FHD trailerów Hobbita, GW i filmik do testowania smużenia (dziewczyna na linie).
Muszę przyznać, że sony miał jaśniejszy obraz od panasonika, ciemne sceny w Hobbicie wypadły lepiej, było widać więcej szczegółów. W panasie po przestawieniu na obraz dynamiczny trochę się poprawiło, ale kolor piasku w filmie z GW był blado-żółty i jakby wyblakły. W trybie kinowym były naturalniejsze kolory ale też ciemniej. Ze smużeniem odrobinę lepiej radził sobie sony. Na sonym natomiast były problemy z zobaczeniem mojego USB, który po małej walce został łaskawie zobaczony. W panasoniku nie było takich problemów.
Panowie z MM z zaciekawieniem oglądali moje zmagania, poprosili żebym poczekał i przynieśli nowiusieńki, prosto z magazynu Phillips na procesorze P5, chyba 49PUS7502, bo z wrażenia nie zarejestrowałem. Chyba sami byli bardzo ciekawi tego TV, bo na szybko go podłączyli i oglądalismy moje filmiki razem.

Philipsa w ogóle nie brałem pod uwagę, ale trzeba przyznać że obraz wypadł pomiędzy Sony a Panasonic. (To tylko moje subiektywne odczucia!). Ciemniejszy niz Sony ale kolory naturalniejsze niż w Panasoniku. Czerń na "gołe" oko podobna, chociaż philips to IPS, a IPS'y to już w ogóle odrzuciłem w przedbiegach.

Moim zdaniem:
Sony - najjaśniejszy i kolory mi najbardziej pasowały, ale ogólnie z różnymi sprzętami Sony mam przykre doświadczenia (Bluray, komórka, laptop, PS3 - wszystko się psuło po 2 latach, moim zdaniem Sony leci po taniości komponentów i wywala kupę kasy na marketing)

Panasonic - nawet bym zaakceptował że ciemniejszy obraz, ale te kolory :( Nie wiem, ten problem z żółcią mnie zniechęcił, może kwestia próbki? Mam teraz starą plazmę panasonika i nigdy żadnych problemów

Philips - całkiem ciekawa alternatywa i cenowo pomiędzy w/w konkurencją. Aha, i fajny dźwięk bo jest jakby wbudowany soundbar.

Dalej mam dylemat, a dodatkowo doszedł jeszcze Philips. Trzeba będzie wrócić i jeszcze potestować.
Sony (xe90) mam i mogę polecić obraz zajebisty bez kalibracji .Moja rada to pokuś się na 55" bo duża część materiału przeważnie filmy są w formacie z pasami i tu obraz staje się mniejszy.
 

Ete

New member
Prośba o informacje. Byłem w salonie Sony gotowy do zakupu 55XE85 i gość z obsługi przekazał że kolory będą delikatnie żywsze natomiast różnicy w matrycy 120 nie zobaczę wcale i doradzi TV 55 na matrycy 60 za około 3000 zł. W tle leciał akurat film finału ligi mistrzów dynamiczne akcje i faktycznie różnicy oprócz ceny widać nie było. TV głownie do kanałów sportowych tj. mecze i ps4 czasem film z cda.

Natomiast w Samsungu sprzedawca poinformował ze 120 to niezbędne do sportu i zachwala 55MU7002.
 

Ete

New member
zamówiłem MU ze względu na korzystne warunki 4 lata gwarancji. Zarówno gość z Sny i Sga potoczył beczkę z napinaczy na forach że 80% ogląda te TV w Saturnach i RTV AGD na ekspozycji. Powodzenia w wyborach.
 

Router99

New member
zamówiłem MU ze względu na korzystne warunki 4 lata gwarancji. Zarówno gość z Sny i Sga potoczył beczkę z napinaczy na forach że 80% ogląda te TV w Saturnach i RTV AGD na ekspozycji. Powodzenia w wyborach.
Ete możesz powiedzieć z jakiego względu pracownicy Sony i Samsunga toczą bekę z ludzi, którzy przychodzą do sklepów sprawdzić jak dany TV "świeci"? Co jest w tym wartego toczenia beki?
 

Ete

New member
Ete możesz powiedzieć z jakiego względu pracownicy Sony i Samsunga toczą bekę z ludzi, którzy przychodzą do sklepów sprawdzić jak dany TV "świeci"? Co jest w tym wartego toczenia beki?

Już tłumacze. Przychodzą znawcy TV, których wiedza poparta jest doświadczeniem ludzi z forum a TV widzieli w sklepie (sztuczne oświetlenie program demo itp.) i "lepiej" świecił X albo Y. Takich pacjentów dziennie jest kilkudziesięciu którzy mają w kieszeni 3 tysiaki i chcą kupić super TV za niska cenę, naczytają się testów opinii i niezdrowo podniecą. TV za 4500-5000 tys. jakim jest MU7002 lub 85XE sa TV bez fajerwerków i doszukiwać się w nich magicznych mocy to śmiech. Postanowiłem kupić MU 55 do sypialni bo ładnie wygląda (cienka ramka )a różnicy w obrazie nie widziałem gdyby XE miał cienką ramke może bym kupił XE. weź pod uwagę także ze 30% tekstów i opinii piszą trole, które sa opłacone przez firmy marketingowe. Zatem sam szydziłbyś z pazia który wygłasza teorie ze on widzi różnice :) nadmieniam, że w godzinach pracy profesjonalizm pracowników przy wyborze najwyższej półki wszystko wytłumaczyli i przestawili ofertę.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Zgadzam się .Wejdziesz na stronę sony a tam logo hdtv polska.COM . Ile wart jest test który służy do reklamy
 
Ostatnia edycja:

Router99

New member
Zgodzę się z Tobą, tylko z drugiej strony skąd Ci ludzie mają brać tą wiedzę.... właśnie z różnego rodzaju forum i testów. Nie każdy ma czas i możliwości, żeby spędzić godziny w sklepie analizując różnego rodzaju materiały filmowe. Najpierw muszą poczytać w Internecie (i tak dobrze, że to robią) a potem, już zasugerowani wieloma głosami idą oglądać TV w sklepie, w którym albo ktoś potwierdzi słuszność ich wyboru albo nie. Dlatego według mnie obowiązkiem pracownika jest przekonać ludzi albo zasugerować coś innego. Ale to rozmowa na inny temat.
Wracając do samych TV, biorąc pod uwagę ceny telewizorów, 4000 czy 5000zł to nie jest dużo, porównując te kwoty do najdroższych TV lub tych z wyższej półki (7500-10000).
Ja sam posiadam xe8505 i jak tylko będę miał więcej czasu, żeby dokładnie go przetestować, na pewno to zrobię i napiszę odpowiednią recenzje. A powiedz jak się sprawuje MU 55, zadowolony jesteś?
 

Ete

New member
Nie wiem czy jestem zadowolony :) dzień po zakupie wyjechałem na wakacje i w sumie oglądałem jedynie 2 godzinki TV fakty tvn i coś na C+ serial. oko cieszy ale ja zmieniłem z 40 KDL s4000 więc z tego powodu jest zadowolenie. Innych funkcji jak TV i PS4 używać nie będę no może aplikacja netflix. na pewno budowa ramka cieszy oko :)
 
Do góry