SONY KD55XD8505 czy SONY KD-55XE8505

Leeonsjo

New member
Bez reklam
witam,

od tygodnia mam model 55XE8577 - przy pierwszym uruchomieniu i podłączeniu do wifi system "wymusił" aktualizację systemu.
To co mnie wciąż denerwuje/dziwi po tygodniu użytkowania to:
1. raczej wolny czas reakcji na komendy z pilota - tj. czas przełączenia pomiędzy funkcjami (np. przeglądarką internetową a Wejściem sygnału z HDMI (dekoder TV cyfrowej) i na odwrót) to 5-6 sekund!
2. kilka razy zdarzyło się że TV sam się włączył (albo zareagował na głos)?
Nie wiem czy te modela już tak mają, czy jest to jakiś ewenement/wada tego egzemplarza, czy też może kwestia zmiany ustawień (dalszej kalibracji/aktualizacji systemu)?
3. Ponadto zawsze przy włączeniu TV pojawia się okno do instalacji aplikacja 'Samba TV'- cały czas odmawiam jej instalacji, ale potem znowu się to pojawia. Czy ktoś wie co to za aplikacja - czy warto to zainstalować? A jeśli nie, to jak na stałe odrzucić tą aplikację tak żeby to okno już się nie pojawiało?
Byłbym wdzięczny za odpowiedzi/porady.

Wejdz w ustawienia >Preferencje systemowe>Ekran główny Wiersz rekomendacji :tam ustawiasz które aplikacje maja być wyświetlane.
Jak nie pomoże to spróbuj :
Wejdz w ustawienia>TV>Aplikacje:tam wyłączasz alpikacje.
PS tv nie ma wyłacząnia głosowego .Głosem możesz wyszukiwać w necie.

Pisze na podstwie mojego tv mam 9005 powinno byc podobnie albo tak samo.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
a nie mogles zablokowac automatycznej aktualizacji?
tez mam ten tv i sam chcialem zrobic aktualizacje. i to był blad. o ile w 6ce tv sam mi rozpoznał dolby digital, tak teraz gra tylko praktycznie 2.1. a ten tv nie ma trybu typu dts neo2:5. i i zwracam ten tv, chociaz zaluje. poza tym , nie wiem czy to normalne, ale mam takie skosne pasy podczas wyswietlania ustawien, ktore sa bardzo mocno oswietlone. poza tym teraz ten tv znowu kosztuje po 5800, a za 6000 mozna kupic xe9005.. ale obawiam się, że też nie pograja mi glosniki w 5.1 na tym tv. i mam obawy ze i ten xe 9005 oddam. ewentualnie widzialem mu8002 za 5100 i byc moze to będzie jakiś wybor. choc moim zdaniem sony bije na glowe samsa.ale co z tego jak z dzwiekiem jest porazka. moze w androidzie 6.0 to wszystko lepiej dziala i na to licze.
Było juz o tym gdzieś na forum.Zmień odtwarzacz filmów (player) np zainstaluj KODI.Tam napewno da sie ustawić sygnał wyjściowy audio.Jak nie to spróbuj napisać do sony napewno odpowiedzą.
 

marckura

New member
Wejdz w ustawienia >Preferencje systemowe>Ekran główny Wiersz rekomendacji :tam ustawiasz które aplikacje maja być wyświetlane.
Jak nie pomoże to spróbuj :
Wejdz w ustawienia>TV>Aplikacje:tam wyłączasz alpikacje.
PS tv nie ma wyłacząnia głosowego .Głosem możesz wyszukiwać w necie.

Pisze na podstwie mojego tv mam 9005 powinno byc podobnie albo tak samo.

dzięki za odpowiedź.
A jeśli chodzi o działanie pilota i opóźnienia w przełączaniu - jak to działa w Twoim modelu?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
menu chodzi szybciej niż w moim starszym philipsie tez na androidzie.Jak przyjdzie moduł ci to opisze działanie i szybkość przełączania kanalów w temacie o modelu 9005.Nie alktualizowałem do 7 można to wyłaczyć w opcjach.
 

drake7

New member
Było juz o tym gdzieś na forum.Zmień odtwarzacz filmów (player) np zainstaluj KODI.Tam napewno da sie ustawić sygnał wyjściowy audio.Jak nie to spróbuj napisać do sony napewno odpowiedzą.


dzwonilem do soniaka i oni powiedzieli, że ich tv nie daja opcji włączenia np dts neo2:5 , jak np ma to miejsce w samsungu. czyli przez kodi mialbym odtwarzac telewizję? mi bardziej chodzi o to zeby podczas ogladania zwyklej tv czy tez nc+ byl dzwiek 5.1 na glosnikach wyjscia optycznego, niewazne czy dolby, czy dts. moj blad polegał na tym, ze wgralem androida 7. bo na 6 ce przy podlaczaniu tv do dekoderow podlaczylem odrazu glosniki i tv od samego poczatku odnalazl dzwiek 5.1 (nawet na zwyklej naziemnej) i od razu gralo wszystko tak jak chcialem. ale popelnilem blad. mam tylko nadzieje, ze jak kupie xe9005 to nie okaze sie ze ten moj xe8577 byl jakims wyjatkiem ze ladnie gralo w 5.1 tylko to kwestia androida. oby. a chce kupic xe9005 bo roznica miedzy 8577 a 9005 to obecnie 200zl. moglbym kupic xe8505 za 4999, ale skads musi wynikac roznica w cenie, oprocz tego nizszego motionflow.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po aktualizacji do 7,0 Ci zwolni.
Więc dobrze przemyśl. Modele do tych potrzeb 7,0 miał pamięć na styku.
W TCLach i nowych Philipsach jest już zapas mocy do aktualizacji do wersji 7,0
 

drake7

New member
to moze mam wadliwa sztuke. wogole to dziwne wg mnie jest to ze wg info z telewizora przepracował juz 47 h, a ja to moze ze 20 h ogladalem.niby tv wygladal na nowy.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
dzwonilem do soniaka i oni powiedzieli, że ich tv nie daja opcji włączenia np dts neo2:5 , jak np ma to miejsce w samsungu. czyli przez kodi mialbym odtwarzac telewizję? mi bardziej chodzi o to zeby podczas ogladania zwyklej tv czy tez nc+ byl dzwiek 5.1 na glosnikach wyjscia optycznego, niewazne czy dolby, czy dts. moj blad polegał na tym, ze wgralem androida 7. bo na 6 ce przy podlaczaniu tv do dekoderow podlaczylem odrazu glosniki i tv od samego poczatku odnalazl dzwiek 5.1 (nawet na zwyklej naziemnej) i od razu gralo wszystko tak jak chcialem. ale popelnilem blad. mam tylko nadzieje, ze jak kupie xe9005 to nie okaze sie ze ten moj xe8577 byl jakims wyjatkiem ze ladnie gralo w 5.1 tylko to kwestia androida. oby. a chce kupic xe9005 bo roznica miedzy 8577 a 9005 to obecnie 200zl. moglbym kupic xe8505 za 4999, ale skads musi wynikac roznica w cenie, oprocz tego nizszego motionflow.

To ci odpowiedzieli że nie maja licencji na dts neo2:5 .Miałeś zapytać jak w ustawić dźwęk żeby tv nie dekodował do amplitunera ,amplituner ma dekodować dlatego świeci lampka dolby digital dodać że przed aktualizacją działało.
Ps: Masz dts na nc+ ?
 

drake7

New member
ja nie mam amplitunera.mam edifiery 760 i po optyku mam je podlaczone z tv. na andoidzie 6 wszystko zagralo , a na 7 juz nie.w samsungu w zakladce pcm jest dostepna opcja dts neo 2:5 ktora pozwala grac na 5 glosnikow ( ale nie jako rozszerzone stereo;)).bylem zdziwiony ze sony nie ma czegos w stylu tego dts neo, i w sony pytalem czy to jakies niedopracowanie 7ki, skoro w 6 ce gralo jak nalezy. nawet philips (przy calym szacunku dla marki, moj brat ma) nie ma problemu zeby gral z tv dzwiek wielokanalowy, a po sony, tego sie nie spodziewalem. a glosnikow nie zamierzam zmieniac. 550 watow w pokoju ok 10-12 m. robi robote;), chociaz zaczalem myslec cxy nie kupic jeszcze raz 8577 i amplitunera, ale tv zdarzyl zdrozec;).no ale niestety samsung nie ma startu do sony pod wzgledem obrazu...a xe 9005 moze sprawic, ze zmienie naglosnienie.chociaz wtedy juz wszedlby oled do gry.i wez tu badz madry;)
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
U mnie tak mam 9005 na 90 % u ciebie tak samo:
Home >pilotem w doł >ustawienia>dzwięk>pilotem w dół przed ostatnie od dołu>Cyfrowe wyjscie audio PCM ale najpierw że ta opcja się zrobiła aktywna musisz wybrac drugi od góry zakladka Glośnik >Glośnik tv zmiana na system audio.
 
Ostatnia edycja:

drake7

New member
i gra Ci w 5.1?
bo ja tak samo robiłem i grał tylko 2.1.(po aktualizacji do 7.0, wczesniej w 5.1) moze tv zwalony. dzis odsyłam. jestem nastawiony na tego xe9005, ale wkurzę się jak kolejny rqz bym musiał odesłac tv z uwagi na ten glos. ale nie bede taszczyl suba 20 kg do sklepu zeby sprawdzić:) taniej i latwiej w razie czego odeslac. liczę ze bedzie ok.
czy masz 6.0 czy 7.0 androida?
 

drake7

New member
ja mialem 3 opcje: auto 1 auto 2 i pcm. i nic nie dzialalo. bardziej mnie teraz interesuje czy xe9005 mi zagra jak trzeba:). nie planuje robic aktualizacji do7.0 i mam nadzieje ze wszystko będzie ok. bo xe85 sie pozbylem
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Trudno powiedzieć czego oczekujesz .Telewizor to nie jest dobre źrudło do kina domowego 5.1 .90% kanałów ma stereo na tvn czasem i chyba canal plus maja dolby 5,1.Jak jest z lektorem to juz masz tylko 2.0.Ja mam sundbar i nie widzę jaki format wyświetla .Mam podłączony zewnętrzy player i jak dam film w dollby to czuć ze gra cały .Z tv to tylko lepszy bas jest ale jak może grać w dolby 5,1 materiał leci w stereo.
Ps nie aktualizowałem do 7 wyłączyłem aktualizację.
 

drake7

New member
oczekuję tego, że każdy kanał tv, czy w stereo czy w dolby puszczany zawsze bdzie grał na 5 głośników. pewnie zrezygnowałbym z sony, gdyby nie to, że przed aktualizacją do 7 ki grał tak jak chciałem. liczę na to , że jeśli nie zaktualizuję to będzie grał tak jak chcę:).mam samsunga 55f6320, miałem przez chwilę q7f i normalnie wszystko grało w 5.1 po ustawieniu dts neo2:5. nie sądziłem, że sony może nie mieć podobnej funkcji. zobaczymy. nabieram wprawy w kupowaniu i odsyłaniu tv:) jak tak dalej pójdzie to będę miał 2 tv w miesiącu:) myślę jeszcze ewentualnie nad panasem ex780, już w media markt chyba jest dostępny nie tylko z wystawy. ale najpierw chcę dać szansę sony, bo juz ten xe8577 miał b. dobry obraz. samsung niestety słabo z obrazem stoi.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Posiadam 65XD8505 i przed aktualizacją byłem zadowolony z zainstalowanego kodi 17 tj. jako odtwarzacz super działał. Teraz filmy się zacinają, nie chodzą płynnie...jak to naprawić?
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Może odinstaluj kodi i na nowo zainstaluj albo zainstaluj MX Player
Warto by bylo zrobić ustawienia fabryczne po aktualizacji czasem podobno pomaga tylko potem na nowo wszystko trza poustawiać.Serwisant pokazał mi jak sie robi twardy reset :Wyjmujesz wtyczkę trzymasz na tv przycisk power i przycisk volume(-) wkladasz wtyczke i trzymasz kilka sekund.Pamietaj że potem masz wszystko skasowane.
 
Ostatnia edycja:
Do góry