Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

Alcatraz

New member
Tylko, że to nie ma "zmieniać faktu" - to Edge LED, który pozbył się jednej z większych wad Full Ledów przy niewielkiej utracie czerni. A więc krok w dobrą stronę co pokazuję testy i zadowoleni używtkownicy. Okazuje się, ze Edge w połączeniu z wygaszaniem stref może dać świetne rezultaty - m.in. dlatego nie ma następcy HX920 i nie wiadomo w ogóle czy będzie. Full Led to taka trochę ślepa odnoga ewolucji - droga i z wadami, które nie przystoją w takiej cenie. Jak się okazuje można te same a nawet lepsze efekty osiągnąć w inny sposób.
 

play007

New member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
A kto powiedział, że jest bez wad? Bez wad nie jest ani full ani edge ani też plazma. Nie będzie też oled. I nie można generalizowac - ja piszę o HX850, inne Edge nie są już (a może jeszcze) tak udane. W tym roku nie wyszedł chyba ani jeden nowy full led - to dosyć znamienne. Tak jak już pisałem, jakby ślepa uliczka z której producenci się wycofują. Jeśli chodzi o clouding to sprawę załatwia strefowe wygaszanie i stosunkowo równomiernie podświetlona matryca (co potwierdzają testy).
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Na pewno firma TPVision Philips wyprodukuje i wprowadzi na rynek jesienią 2012 r. swój telewizor LCD FULL LED w wielkości 46 cali przekątnej ekranu model 46PFL9707 , który według mnie będzie może i drogi , ale
jakością żaden LCD "EDGE" LED nie będzie mógł mu dorównać.:| A i 60PFL9007 będzie Full LED.
No czekam na koncert zespołu Kult w TP1HD ( DVB-T.)(to taka moja wrzutka nie na temat , sorry)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Jak będzie zobaczymy, bo jak zwykle zapowiedzi są super a koniec końców okazuje się, że jest średnio. Ni ile można czekać... W końcu trzeba coś kupować a nie ciągle czekać:)) A co do Twojej dygresji na temat Kazika - przyłączam się:)) Tym bardziej, ze HD!:)
 

play007

New member
Bez reklam
Alcatraz jak to producenci się wycofują?Czemu topowe Sharpy 70 cali le835e oraz 80 cali le645e są full led?
LCD TV Produkty - Sharp
Obydwa wyszły w tym roku .7O cali full led jest dwa razy droższe niż odpowiednik krawędziowy.Wedle twojej tezy efekt halo jest równie uciążliwy jak clouding.Czy producenci tego nie rozumieją windując ceny tak bezpodstawnie ?
 

Alcatraz

New member
Dokładnie tak play! Zawsze znajdą się snoby, które chcą mieć najdroższy telewizor. Widziałeś halo na Toshibie ZL1? Ja widziałem i dziękuje za uwagę... naprawdę. Wymieniłeś dwa ogromne telewizory, w których Edge Led wypadłby słabiej (właśnie ze względu na wielkość). Popatrz do 55 cali - gdzie są tegoroczne Full Ledy? Będą może jeden, może dwa... za efektem halo rzecz jasna. Poptrz jeszcze kilka lat wstecz - Toshiba, Sharp, Sony, wszystcy mięli full ledy w ofercie: 46, 50, 55 cali. Wszystko zniknęło!

P.S.
Pokaż mi clouding w HX850 przy normalnym użytkowaniu - zapraszam:)) Halo w HX920 zauważyłem w pierwszych 15 minutach oglądania. Oczywiście każdy jest wrażliwy na inne elementy i subiektywna ocena będzie się różnić. Są tacy, którym plazma miga i tacy, którzy zastrzeliliby tych pierwszych za sianie herezji:)) Tak to już jest.
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Ze swojej strony to raczej polecałbym HX850. Nowa seria na ten rok. Pod względem kątó (i wielu innych rzeczy) jest to ten sam telewizor co HX920 jednak poprawionym 3D i mniejszym efektem "halo" z powodu pionowego, krawędziowego podświetlenia i dużo mniejszej ilości stref. To ostatnie paradoksalnie przyczyniło się do zniwelowania efektu halo przy czerni praktycznie na tym samym poziomie. Czyli postęp tkwił w ulepszeniu Edge a nie powiększaniu ilości stref w Full ledzie. Kąty pozostały niestety na tym samym poziomie. Lepsze kąty ma HX750 ale reszta niestety jest słaba przy HX850/920.
Przyznam ze jestem zdziwiony.W zeszlym roku najwyzszy model a wiec hx920 mial najlepsze katy.
A teraz hx750 ma lepsze od hx850 ? Czyli jak hx850 ma takie jak hx920 to wniosek taki ze niska seria hx750 ma je lepsze niz topowa z zeszlego.
Ciekawa polityka Sony.
Co nie zmienia faktu ze dla mnie czyli obsesyjnego maniaka jesli chodzi o katy to dobra wiadomosc.Drobne roznice w czerni nie sa tak istotne jak katy wiec stosunkowo tanio kupie dobry tv czyli hx750/850.
Dzieki Alcatraz za to info bo niepotrzebnie przeplacilbym za hx920.
Czyli najlepiej troszke poczekac az te nowe potanieja.
Jak mozesz to sprecyzuj co dokladnie jest slabsze w hx750 wzgledem 850 bo zaciekawilo mnie to ze 750 ma najlepsze katy i obecnie to moj faworyt.:) :)
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
HX850 to tak naprawę poprawiony pod wieloma względami HX920 z ubiegłego roku. Katy mają identyczne. HX ma podobno lepsze ale... tylko kąty. Wynika to może nie tyle z polityki co możliwości technnicznych. Matryca S-PVA z trochę słabszymi kątami góruje pod każdym innym wzgędem nad tą z HX750. To są moje przemyślenia na ten temat:) Jednak teraz wszędzie jest podobnie. Zdecydowanie lepsze kąty poziome ma tylko matryca IPS ale... niestety kosztem kątów pionowych a przede wszystkim szybkości reakcji. Na IPS z tym ostatnim jest bardzo słabo co widać przy szybkiej akcji na ekranie.
 

dune2

New member
Bez reklam
A co Ty bys kupil jakbys chcial kupic tv z jak najlepszymi katami ?
Przypomne ze moj glowny tv to sony z5500 ktory co jak co ale katy mial swietne.Chce go godnie zastapic i po wpadce z hx720 nie chce kolejnych....
 

Alcatraz

New member
Trudne pytanie. Ja się zdecydowałem na 850, chociaż kąty są typowe dla dzisiejszych lcd przekonała mnie cała reszta. Jeśli dla Ciebie priorytetem są kąty poziome to nie znajdziesz lepszych niż matryce IPS - czyli np. Panasonic. Jednak zdecydowanie kosztem szybkości matrycy a więc musiałbyś to sprawdzić. Patrzyłem na szybkie sceny na Panasonicu i widzę, że jest o dwie klasy gorzej niż na moim. Poziome kąty za to lepsze - tylko to akurat dla mnie nie było priorytetem bo zawsze siadam na wprost a reszta oglądających nie widzi większych różnic:) Jeszcze w HX920 pod kątem bardziej było widac efekt halo, tu nie ma tego problemu (albo jest tak zminimalizowany, że nie stanowi problemu).
 
D

Deleted member 121090

Guest
A co Ty bys kupil jakbys chcial kupic tv z jak najlepszymi katami ?
Przypomne ze moj glowny tv to sony z5500 ktory co jak co ale katy mial swietne.Chce go godnie zastapic i po wpadce z hx720 nie chce kolejnych....
No to życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach. Z5500 to był rewelacyjny model.Ja szukałem bardzo długo niż udało mie się kupić TV z nie gorszym obrazem.
 

dune2

New member
Bez reklam
Trudne pytanie. Ja się zdecydowałem na 850, chociaż kąty są typowe dla dzisiejszych lcd przekonała mnie cała reszta. Jeśli dla Ciebie priorytetem są kąty poziome to nie znajdziesz lepszych niż matryce IPS - czyli np. Panasonic. Jednak zdecydowanie kosztem szybkości matrycy a więc musiałbyś to sprawdzić. Patrzyłem na szybkie sceny na Panasonicu i widzę, że jest o dwie klasy gorzej niż na moim. Poziome kąty za to lepsze - tylko to akurat dla mnie nie było priorytetem bo zawsze siadam na wprost a reszta oglądających nie widzi większych różnic:) Jeszcze w HX920 pod kątem bardziej było widac efekt halo, tu nie ma tego problemu (albo jest tak zminimalizowany, że nie stanowi problemu).
Wydaje mi sie ze hx920 ma najlepsze katy porownujac ledy z zeszlorocznej oferty Sony.
Tak wiec jesli hx850 jest prawie tym samym tv to chyba katy powinien miec takie same?
Jesli tak jest to nie sa to typowe katy dla dzisiejszych tv bo typowe sa gorsze np. hx720,hx820.
Dla mnie katy sa priorytetem bo kupionego w grudniu hx720 uzywam jako monitor a wiec do grania na pc, ps3 i xbox.Dlatego nowy tv ma zastapic moj glowny tv czyli z5500.
Z5500 jest ustawiony na srodku pokoju tak ze siedzac przed hx720 widze go pod sporym katem ( jestem po prawej stronie od zetki).
Moge oczywiscie obrocic ten nowy przyszly glowny tv w swoja strone ale pelen sukces bedzie tylko wtedy gdy katy beda na poziomie zetki.
Odnosnie panasonica to nie przepadam za ta firma ale dam jej szanse i sprawdze.
Mozesz podac ktore modele maja matryce IPS?
Jest moze jakis wykaz ktore tv maja matryce IPS ?

No to życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach. Z5500 to był rewelacyjny model.Ja szukałem bardzo długo niż udało mie się kupić TV z nie gorszym obrazem.
Zgadzam sie ze z5500 to byl udany model jednak nie wytrzymuje proby czasu i wyraznie przegrywa porownujac jakosc obrazu (kolory,kontrast itd) z nowymi.No i brak 3d a to dla mnie bardzo wazne.
Jego najwieksza i jedyna obecnie zaleta sa swietne katy.
Zdradz jaki kupiles tv ktory go godnie zastapil?
 
Ostatnia edycja:

Alcatraz

New member
Z tego co wiem matrycę IPS posiadają wszystkie Panasonic z nowej serii (nie wiem jak te mniejsze ale mówimy o dużych przekątnych) i chyba niektóre LG. Sony, Samsung, Sharp to matryce VA w różnych odmianah (PVA, S-PVA, MVA).
 

Alcatraz

New member
Moim zdaniem kąty są identyczne. W obu przypadkach oglądając z odległości 1.7 - 1.9 metra obserwuję niezmieniony obraz mniej więcej do granicy szerokości ekranu (sprawdzane na 46 calach). Później stopniowo spada kontrast.
 
Do góry