Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

dune2

New member
Bez reklam
Potwierdzam to w 100%. W 55VT30 jak dla mnie problem kątów jest nieistotny. Czy oglądam na wprost z fotela czy z bocznej kanapy nie widzę różnicy.
Ale to jest plazma a ja pisalem o LEDach panasonica.
Mam tu na mysli modele WT50E,DT50E oraz ET5E.Maja matryce IPS i podobno bardzo dobre katy widzenia.:)
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Ale to jest plazma a ja pisalem o LEDach panasonica.
Mam tu na mysli modele WT50E,DT50E oraz ET5E.Maja matryce IPS i podobno bardzo dobre katy widzenia.:)
LEDów Panasa nie znam. Pytanie zadałeś o TV PANASONICA stąd moja odpowiedź.
 

gemini4all

New member
Spokojnie Panowie nie ma co się kłócić ;) O słabszych kątach oczywiście wiedziałem, również o tym, że są gorsze od HX750, co tylko mogłem to posprawdzałem w sklepie. Wydawało się OK. Ale co innego jak ma się TV do dyspozycji w domu, to można na spokojnie "potestować" i zapoznać się z nim. Wtedy dopiero wychodzą różne mankamenty i mnie osobiście lekko HX850 zawiódł stąd może moje "marudzenie" jak to określił accu. Zapewne miałem zbyt wygórowane wymagania, a technologia TV LCD LED jest niedoskonała i zawsze będzie. Jednak płacąc naprawdę grube pieniądze za coś mamy prawo wymagać czegoś "ekstra" i dlatego mam lekki niedosyt... Słabe kąty objawiły się dopiero w domowych warunkach, w salonie Sony nie wyglądało to "najgorzej".

Kąty to sprawa marginalna bo w 99% siedzi się na wprost, ale jeśli zdarzy się nam usiąść z boku to poza liniami które narysowałem obraz nie jest już tak dobry. Ale czy tylko dlatego należy skreślać ten TV? Zdecydowanie nie! Mnie osobiście zdecydowanie bardziej nie podoba się "vertical banding" (te czarne paski), najgorsze że jak to człowiek zauważył to już będzie widział zawsze ;) W zasadzie to moja wina, bo tak dokładnie przyglądałem się obrazowi podczas ustawiania atrybutów, że wyłapałem wszystkie jego "wady" ;) Oczywiście banding jest widoczny w specyficznych warunkach materiału filmowego i trzeba go "poszukać", ale jednak da się go zauważyć sprawnym okiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ten model zawsze go będzie miał, czasem trafiają się też modele z mocniejszym niż u mnie cloudingiem. W sumie nie mam co narzekać na clouding bo jest całkowicie zminimalizowany i dopiero widoczny na planszach testowych a nie w trakcie normalnego obrazu telewizyjnego bądź filmów. A więc jest coś za coś. Nie wiem czy znalazłbym idealną matrycę w tym modelu, jeszcze przy okazji wpadnę do Sony Centre z penem testowym i sprawdzę czy banding może być mniejszy.

Nie przeczę HX850 to świetny TV! Czernie jakich nie widziałem na żadnym TV do tej pory (prócz plazm), clouding który spędzał mi sen z powiek w poprzednim modelu TV który posiadałem teraz jest niewidoczny dzięki świetnemu działaniu Local Dimmingu (wygaszaniu stref). 3D jest wspaniale dopracowane i również nie widać cloudingu i innych problemów. HX850 ma genialną płynność obrazu, jest dobra powłoka antyrefleksyjna i gorillaglass. Do wad jedynie zaliczam właśnie delikatnie widoczny banding, słabsze kąty, oraz brak obsługi MKV o ile z ostatnią wadą można sobie poradzić jakimś HTPC to z dwiema pierwszymi wadami już nic nie poradzę. I to tyle na podsumowanie mojej własnej wyrobionej opinii odnośnie modelu HX850 ;) Mogę go polecić ale trzeba dokładnie sprawdzić matrycę przed zakupem, żeby potem nie było "niespodzianek".
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Moim skromnym zdaniem jest to uczciwa opinia na jaką ten telewizor firmy Sony niewątpliwie zasługuje.:-|
I to było na tyle w mojej krótkiej wypowiedzi.


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dune2

New member
Bez reklam
Słabe kąty objawiły się dopiero w domowych warunkach, w salonie Sony nie wyglądało to "najgorzej".

Kąty to sprawa marginalna bo w 99% siedzi się na wprost, ale jeśli zdarzy się nam usiąść z boku to poza liniami które narysowałem obraz nie jest już tak dobry. Ale czy tylko dlatego należy skreślać ten TV? Zdecydowanie nie! Mnie osobiście zdecydowanie bardziej nie podoba się "vertical banding" (te czarne paski), najgorsze że jak to człowiek zauważył to już będzie widział zawsze ;) W zasadzie to moja wina, bo tak dokładnie przyglądałem się obrazowi podczas ustawiania atrybutów, że wyłapałem wszystkie jego "wady" ;) Oczywiście banding jest widoczny w specyficznych warunkach materiału filmowego i trzeba go "poszukać", ale jednak da się go zauważyć sprawnym okiem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że ten model zawsze go będzie miał, czasem trafiają się też modele z mocniejszym niż u mnie cloudingiem. W sumie nie mam co narzekać na clouding bo jest całkowicie zminimalizowany i dopiero widoczny na planszach testowych a nie w trakcie normalnego obrazu telewizyjnego bądź filmów. A więc jest coś za coś. Nie wiem czy znalazłbym idealną matrycę w tym modelu, jeszcze przy okazji wpadnę do Sony Centre z penem testowym i sprawdzę czy banding może być mniejszy.

Mialem dokladnie to samo z hx720.W salonie Sony bylo ok w domu duuuuzo gorzej.Dlatego moja teza jest taka ze w SC wystawia sie mozliwie najlepszy egzemplarz i kto wie czy nawet nie sa to "specjalne wersje prezentacyjne".
Co do marginalizacji katow nie zgadzam sie kompletnie.Takie tlumaczenie jest dobre w tanich tv i monitorach a nie w sprzecie co kosztuje 7-8 tys.
Zreszta nie trzeba siedziec bokiem do tv by problem katow byl widoczny.Ja jestem na katy tak wyczulony ze wystarczy ze ruszam sie siedzac przed tv a juz widze zmiany kontrastu barw.
Dlatego nie ma co tlumaczyc producentow ktorzy obnizaja jakosc by zaoszczedzic.My nie mamy z tego zysku dlatego powinnismy wymagac podnoszenia lub utrzymania poziomu jakosci ich produktow.
Ja uwazam ze zdecycowanie powinno sie skreslic ten model (hx850) i inne ktore sa podobnie drogie a oferuja niewiele dobrego wzgledem starszych przy jednoczesnie gorszych katach.
Jednak dla tych ktorzy patrza na "bajery" jak funkcje multimedialne lub szukaja czerni ktorej czesto nawet w naturze nie ma to katy moga byc mniej wazne.
Tv ma miec przede wszystkim dobra i niezmienna jakosc obrazu a od multimediow to mam laptopa podlaczonego przez hdmi oraz odtwarzacz blu ray.
Reasumujac dla mnie katy to podstawa bo tv to urzadzenie ktore ma sluzyc szerszej grupie odbiorcow w domu a oni lubia sie przemieszczac a nie siedziec tylko i wylacznie centralnie przed i to najlepiej z gorsetem terapeutycznym by intensywniej nie ruszac glowa.
 
Ostatnia edycja:

nonamed

New member
Jakie są czasy reakcji tego telewizora i czy sprawdza się do gier/dynamicznych scen ? (mowa o smużeniu i artefaktach)

Czy lepiej pod tym kątem wypada seria HX920 ?
 

eM!

New member
Dlatego moja teza jest taka ze w SC wystawia sie mozliwie najlepszy egzemplarz i kto wie czy nawet nie sa to "specjalne wersje prezentacyjne".

Nic tylko brać TV z wystawy, a my wszyscy przed zakupem pewnie prosiliśmy Pana Sprzedawcę: tylko taki nowy, zapakowany poproszę, bo to dla teściowej ;).

Jak dla mnie teoria dość "spiskowa" ale nie przeczę, że tak absolutnie nie jest lub być nie może. Może jest a może nie? Choć przyznam, że następnego biorę z wystawy bo zaciekawił mnie ten wątek ;) he he.

Odnośnie kątów może nie jesteś przewrażliwiony tylko Twoje oko tak odbiera każdą zmianę natężenia barw i to Cię może wkurzać - efekt jak niektórzy mają przy filmach 3D. Jedni mogą oglądać inni nie.
 

play007

New member
Bez reklam
Tv ma miec przede wszystkim dobra i niezmienna jakosc obrazu
Kolego Dune2- nie ma takich tv- tak miały tylko najlepsze crt.
 

dune2

New member
Bez reklam
Tv ma miec przede wszystkim dobra i niezmienna jakosc obrazu
Kolego Dune2- nie ma takich tv- tak miały tylko najlepsze crt.

Byly takie lcd i to calkiem niedawno (pare lat temu ) np. Sony x4500 czy z5500.
Teraz producenci tna koszty a tracimy na tym my uzytkownicy.

Nic tylko brać TV z wystawy, a my wszyscy przed zakupem pewnie prosiliśmy Pana Sprzedawcę: tylko taki nowy, zapakowany poproszę, bo to dla teściowej :wink:.
To nie tyle teoria spiskowa co obserwacja.Troche uzytkownikow zwrocilo uwage ze tv w domu roznil sie od tego wystawionego jesli chodzi o jakosc obrazu.Marketing to teraz podstawa handlu wiec producent na pewnno nie wystawia jak lecii tylko wybiera te wyjatkowo udane modele.
Nie bralbym jednak tv z wystawy bo moze miec spory przebieg.
 
Ostatnia edycja:

Dig Dug

New member
Dlaczego tak bronicie LCD LED, tłumaczac na siłę kiepskie kąty czy czerń technologią lub indywidualnym odbiorem.

Obecnie Sony zeszło do poziomu Samsunga lub LG i tyle. Próbują za wszelką cenę utrzymywać mit super jakości, w czym próbujecie im pomagać.

Dawniej z przed kryzysu Sony było o poprzeczkę wyżej i niektóre wady były mniej nachalne lub występowały w stopniu ograniczonym, a teraz Clouding "pełną gębą", kąty jak w tanim tv, czerń granatowa, ewentualnie nadrabiana szybą i wygaszaniem strefowym kosztem braku gradacji. Porażka.

Ja mam EX500 i świeci lepiej niż EX720 nowszy, lepszy, a dodatkowo droższy.

Problemem dla posiadaczy poprzednich modeli to to, że chcąc kupić nowy, większy TV człowiek nastawia się na przyrost jakości, a dostaje tylko mozliwość oglądania 3D, przy eskalacji wad ledów i za chorą cenę.

Ja się nie dziwię koledze, że mając Z-tkę u siebie szlag go trafia, bo nie ma co kupić by cieszyć się lepszą jakością. A próbuje się mu udowodnić, że to co jest w ofercie jest w porządku i niech nie marudzi, tylko bierze co jest bo to obecnie najwyższe modele. A g...o prawda. Jak coś ma taką jakość jaką ma to nie ma co próbować tego tłumaczyć na siłę.

Sony daje ładny obraz, ale nie warta tej ceny i patrząc na poziom cenowy można powiedzieć, że modele telewizorów Sony są słabe.
 

dune2

New member
Bez reklam
Podpisuje sie pod tym co napisales i nie mam nic do dodania.
No moze poza tym ze dalej czekam az znajde cos co godnie zastapi zetke (eh gdyby ona miala 3d) a jak nie znajde to wezme panasonica bo wyrazie tanszy od sony a katy ma jedak lepsze.
 

enak123

New member
Dzisiaj ukazala sie nowa aktualizacja. Moze ktos wie co ona wnosi, bo nie widze znaczacych zmian? Ciekawe kiedy bedzie dostep do strony iplex...? Ja z niecierpliwoscia czekam na ten dodatek w naszych Soniakach.
 

SDman

Banned
Witam
przymierzałem się do TV marki SONY (model 850 lub 920 -obecnie extra cena) ale SONY zalicza wpadkę!
Otóż, posiadam model BluRay S490 który to jak wspomniane wcześniej TV posiada internetowe aplikacje.
Dokładnie chodzi mi o TV IPLA -jest to rewelacyjne medium które to mój Blu posiada i na samym początku umożliwiał w pełni korzystanie z TV.
Wspomnę jeszcze, że jakość z Ipla jest za....ta ! Jak z Blu !!
Ale z firmą Sony coraz gorzej ! Obecnie Ipla jest obcięta nie ma połowy tego co było na początku !!
Serwis z infolinii powiedział, ze im przykro i że nie muszę nabywać ich produktów !?
W dzisiejszych czasach taki tekst !?

Pytanie czy Waszych TV z serwisem IPLA jest też coraz gorzej ?
Jeśli tak to w Necie i ilości siła ! Proszę o wsparcie i zasypanie Firmy Sony pytaniami co z tą IPLą !
 

kini0

New member
Bez reklam
"Serwis z infolinii powiedział, ze im przykro i że nie muszę nabywać ich produktów !?
-WTF?! A potem sa mocno zdziwieni że są w plecy kilka ładnych milionów dolarów.....
 

zawiej

New member
Telewizor doczeka się ciekawej aktualizacji hbbTV. Jako fan sportu nie mogę się już tego doczekać.

cyt:
Telewizory Sony z 2012 r. pozwalają na skorzystanie z funkcji HbbTV (obecne na rynku modele z serii: EX55, EX65, HX75, HX85). Pod koniec listopada opcja telewizji hybrydowej zostanie włączona również w modelach telewizorów Sony z linii 2011, posiadających funkcję internetową (poprzez aktualizację oprogramowania, modele serii: CX32, CX52, EX32, EX42, EX52, EX72, NX72, HX72, HX82, HX92). Korzystanie z serwisu HbbTV wymaga jednorazowej aktywacji aplikacji internetowej. Aby to zrobić, w menu telewizora należy wybrać „Ustawienia-cyfrowe”, następnie „Konfiguracja aplikacji internetowej” i zaznaczyć „Wł.” przy „Aplikacja internetowa”.

Całość artykułu : Sony partnerem strategicznym TVP w projekcie HbbTV
 

Soniak45

New member
accu -sorka ,że tak późno ale daj sobie spokój z doradzaniem dune 2 On już chyba z rok narzeka i ciągle kąty i kąty jaki TV nie kupi i tak będzie zły :) On musi poczekać na TV z kątomierzami i to szkolnymi ,ale się nie dziwie ma chłopak pewnie dużą rodzinę więc jak ich siedzi 12 przed TV muszą być kąty .Był tez i pewnie jest Lolek126 pamiętasz ?? też z 2 lata szukał tv,i objechał wszystkie salony i nic.Kupuje się tv jaki obecnie odpowiada bo za 5 lat i tak nowości wchodzą ,sony 40 w 5500 jest git mam ,ale Philips z ambi wymiata ,właśnie mija rok mojej 40 stki 9705 jak chula bezawaryjnie.Przytaczenie ,że w serwisie ,usterkowość ,że kolega ,masz pecha to i łyżka Ci się złamie w czasie obiadu :).Wybierasz tv ustawiasz pod swoje oko i po sprawie .PS siedząc na kanapie całą rodziną nikt nie ma prawa widzieć złych kątów ,chyba ,że tv za 1600 zł ,siedzimy bokiem do tv albo ogląda to dune 2 ,do 45 stopni nie widać różnicy bynajmniej w tych co mam ja . Widzę dla Ciebie dune2 super rozwiązanie kup 4 tv powieś na każdej ścianie i masz problem kątów z głowy .A i serwery odpoczną od tych postów :)

___________________________________________________________________________
sony kdl40"w5500/philips40"9705/sonyhx-1/sony bdv e870/xbox360/ps3
 
Ostatnia edycja:

eM!

New member
Dzisiaj ukazala sie nowa aktualizacja. Moze ktos wie co ona wnosi, bo nie widze znaczacych zmian? Ciekawe kiedy bedzie dostep do strony iplex...? Ja z niecierpliwoscia czekam na ten dodatek w naszych Soniakach.

Ostatnia aktualizacja z 10.08.2012 o numerze: PKG4.012EUA, wnosi

  • Korzyści i udoskonalenia:
    • Niniejsze oprogramowanie ulepsza obsługę standardu Hbb TV.
AKTUALIZACJA, ale o niej chyba już wszyscy wiedzą :).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Soniak jakbys czytal co niektore posty moje z wieksza uwaga to bys wyczytal kiedy kupuje tv jak i caly nowy sprzet od kolumn poprzez bluray, amplituner, cd i cale nowe okablowanie ktore juz praktycznie mam i na ktore wydalem mysle wiecej jak ty na ten caly sprzet ktory posiadasz .... Ale nie istotne , druga sprawa czytanie ze zrozumeiniem to ucza tak na poczatku szkoly podstawowej i ja kiedy zaczolem sie interesowac nowym sprzetem w tym i tv to nie mowielm ze kupuje juz teraz czyli powiedzmy od poczatku ubieglego roku. Po prostu czytalem , chodzilem na testy itp. a to jest roznica. I bez urazy :)
Lolek
 
Ostatnia edycja:
Do góry