Sony HX920 - najwyższa seria na 2011

farba

New member
Ogladalem hx850 i mam wrazenie ze katy sa jednak gorsze niz w hx920.Ale moze to zludzenie wiec sie nie upieram.Jednak jak mam dac tyle pieniedzy za 55 cali hx850 to ja dziekuje.Katy sa slabe i z5500 go zwyczajnie niszczy .Dalej jestem w kropce eh.

A x4500 to byl tv bajka nie wiem co producenci teraz odwalaja ale co mi z tego ze inne parametry sa lepsze jak trzeba siedziec idealnie przed zeby nie bylo problemu katow.Ja rozumiem ze w tanich monitorach wystepuje ten problem ale w tv za 7 tys takie cos to dla mnie skandal.
Kąty to loteria, bo do TV pakują matryce różnych producentów, a nawet te od jednego, potrafią znacznie się różnić w tej kwestii. Z tego co pamiętam pisałeś, że masz ex720 z matrycą od Samsunga i lipnymi kątami. Nie wierzyłem ponieważ Samsung wypuszczał matryce z przyzwoitymi kątami, a teraz sam się nadziałem kupując ES6100. Przeczytaj od wpisu nr 1380 do końca... http://www.hdtv.com.pl/forum/samsun...sung-d7000-46-wszystko-o-serii-d7000-138.html
 

dune2

New member
Bez reklam
Nie do konca loteria.Pewne prawidlowosci sa.Skoro panasonic ma matryce IPS to katy powinny byc lepsze.Jak znajde gdzies w sklepach w trojmiescie to ocenie.A Sony na dzien dzisiejszy chyba odpada bo kolejnej wpadki jak z hx720 nie chce.
 

gemini4all

New member
Potwierdzam, że HX850 ma słabiutkie kąty, mam model 55" i wystarczy spojrzeć na TV z niewielkiego kąta a kolory robią się bardzo wyblakłe. Na wprost - wiadomo jest idealnie... Ogólnie na pewno 3-4 osoby komfortowo mogą oglądać ale jak mamy spojrzeć na TV z boku pod nawet niewielkim kątem np. siedząc przy stole no to obraz nie wygląda ciekawie... Przykładowy obrazek - spoglądając spoza czerwonej linii kolory będą coraz bardziej wyblakłe.
e15dfb5ed4045.png
 

dune2

New member
Bez reklam
Dzieki za info.A wiec Sony skreslam i skupiam sie na panasonicu.Ja mam dwa tv niemal obok siebie (rozdziela je duzy glosnik) i sila rzeczy bede siedzial mocno pod katem wzgledem tego co chce kupic (nowy zastapi jeden ze starych a dokladie z5500).Oczywiscie obroce go w swoja strone ale kat dalej bedzie spory.
Teraz tylko pytanie czy panasonic bedzie duzo gorszy od sony hx850 jesli chodzi o pozostale parametry ?
 

eM!

New member
e15dfb5ed4045.png


Nie przesadzajmy. Na stronie Sony masz podany kąt 178* (stopni), przy odległości 3m kanapa nie będzie miała 2m szerokości. tg89*= 1/2 kanapy dzielone przez 3m odległości od TV. Co daje: 1/2 szerokości kanapy = tg89* x 3m. Po przekształceniu: kanapa= 6m x tg89* więc nie jest tak źle :) kanapa = około 6x57,3. Kanapa = 343,8m. A tak poważnie pomijając matematykę - można się przyczepić do każdego TV i nie chcę bronić to tej czy innej firmy bo ich produkty mówią same za siebie, ale moim zdaniem kąty w HX850 nie są tak złe jak je opisałeś.
 

accu

New member
Bez reklam
Super matematyka ale... Fakt jest taki, że kąty tego modelu mogłyby być lepsze ;)

Witam,
"Człowieku ogarnij się "- masz dobry telewizor , a Ty tylko " marudzisz", ciesz się trochę z tego posiadanego telewizora , jak na razie to nie spotkałem się z telewizorem ,który by miał bardzo dobre kąty ,oprócz tv crt.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dune2

New member
Bez reklam
Nie ma co sie "ogarniac".To ze jest wymagajacy to dobrze o nim swiadczy a przez minimalistow producenci wciskaja nam tandete.A dlaczego ? Bo wiekszosc i tak kupi.
Te tv kosztuja bardzo duzo i nalezy wymagac poprawy wszystkiego a wiec takze lepszych katow a nie coraz gorszych.
Jesli panasonic uzywa matryc IPS to znaczy ze sie da uzyskac lepsze katy wiec nie krytykuj innych bo kazdy ma prawo do wlasnego zdania.
Skoro starsze serie sony jak z4500/z5500/x4500 mialy dobre katy to wymagajacy uzytkownik nie bedzie zadowolony z tego co oferuja obecne modele.

Nie przesadzajmy. Na stronie Sony masz podany kąt 178* (stopni), przy odległości 3m kanapa nie będzie miała 2m szerokości. tg89*= 1/2 kanapy dzielone przez 3m odległości od TV. Co daje: 1/2 szerokości kanapy = tg89* x 3m. Po przekształceniu: kanapa= 6m x tg89* więc nie jest tak źle :) kanapa = około 6x57,3. Kanapa = 343,8m. A tak poważnie pomijając matematykę - można się przyczepić do każdego TV i nie chcę bronić to tej czy innej firmy bo ich produkty mówią same za siebie, ale moim zdaniem kąty w HX850 nie są tak złe jak je opisałeś.

Tak oczywiscie a z odleglosci 10m wszystko calkiem bedzie dobrze.Bezsensowne argumenty.Ja ogladam tv z maks 1,5m i oczekuje katow przynajmniej na poziomie starszych modeli ale Sony niestety sie cofa.
Jak na wydane 7-8 tys to katy jakie oferuje Sony to dla mnie porażka i zdania nie zmienie.Podkreslam ze to nie sa monitory za 500 zl by przymykac na to oko.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Wpierw dune2 popatrz samokrytycznie na swoje wypowiedzi , a później komentuj.Jak gemini4all użytkownik telewizora firmy Sony serii HX 850 wiedział o słabszych kątach , bo z tego co orientuję , przegląda
On różne forum o hdtv , kupuje go więc świadomie , wiedząc o "tej" wadzie tego telewizora , to pretensje
może mieć tylko do siebie i tylko do siebie , a nie bezmyślnie krytykuje.
A tak według Ciebie został "minimalistą".

Pozdrawiam,
accu'
:kom:
 

dune2

New member
Bez reklam
Witam,

Wpierw dune2 popatrz samokrytycznie na swoje wypowiedzi , a później komentuj.Jak gemini4all użytkownik telewizora firmy Sony serii HX 850 wiedział o słabszych kątach , bo z tego co orientuję , przegląda
On różne forum o hdtv , kupuje go więc świadomie , wiedząc o "tej" wadzie tego telewizora , to pretensje
może mieć tylko do siebie i tylko do siebie , a nie bezmyślnie krytykuje.
A tak według Ciebie został "minimalistą".

Pozdrawiam,
accu'
:kom:
Ja nie mam oceniac swoich wypowiedzi tylko tv.I jesli uwazam ze jakis ma slabe katy to jest to moja sprawa i nic Ci do tego.
A On jesli czytal to forum wczesniej mogl nie wiedziec o katach.Bo tu ogolnie temat katow jest pomijany.Ja miedzy innymi "dzieki" temu forum wpakowalem sie w sony hx720 ktory mial podobno miec dobre katy a ma slabiutkie.
Lepiej wiec krytykowac troche za duzo niz troche za malo bo ludzie wydaja wiele tysiecy zlotych i to najczesciej ciezko zarobionych.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Witam,

Wpierw dune2 popatrz samokrytycznie na swoje wypowiedzi , a później komentuj.Jak gemini4all użytkownik telewizora firmy Sony serii HX 850 wiedział o słabszych kątach , bo z tego co orientuję , przegląda
On różne forum o hdtv , kupuje go więc świadomie , wiedząc o "tej" wadzie tego telewizora , to pretensje
może mieć tylko do siebie i tylko do siebie , a nie bezmyślnie krytykuje.
A tak według Ciebie został "minimalistą".

Pozdrawiam,
accu'
:kom:
Ale jakie ma znaczenie że wiedział czy nie? Obecnie ma ten TV u siebie i pisze zgodnie ze swoimi spostrzeżeniami że ma słabe kąty. I bardzo dobrze że pisze o swoich odczuciach i wrażeniach. Gdzie tu masz bezmyślną krytykę?! Gdyby TV na oczy nie widział i pisał to rozumiem. Ale swoje własne organoleptyczne spostrzeżenia nazywasz bezmyślnymi? Troche się zastanów co tutaj wypisujesz.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam,

Miałem na myśli nie tylko to forum , lecz "konkurencyjne" , gdzie telewizor firmy Sony z seriiHX850(wielkość przekątnej ekranu 46") ma
bardzo obszerny wątek , a gemini4all jest aktywnym jego użytkownikiem.

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Ale jakie ma znaczenie że wiedział czy nie? Obecnie ma ten TV u siebie i pisze zgodnie ze swoimi spostrzeżeniami że ma słabe kąty. I bardzo dobrze że pisze o swoich odczuciach i wrażeniach. Gdzie tu masz bezmyślną krytykę?! Gdyby TV na oczy nie widział i pisał to rozumiem. Ale swoje własne organoleptyczne spostrzeżenia nazywasz bezmyślnymi? Troche się zastanów co tutaj wypisujesz.

Witam,
Tak się składa , że też krótko miałem możliwość użytkować telewizor firmy Sony z serii HX850 ,
tyle ,że w wielkości przekątnej ekranu 46". W moim odczuciu kąty nie są złe.Tyle tytułem krótkiej
informacji.Nie muszę się zastanawiać co piszę tutaj , bo piszę prawdę , a że nie wszystkim to odpowiada
to jest to już zupełnie inna sprawa.
Według mnie , jeśli się wie o wadzie telewizora(w tym wypadku gorsze kąty), to wybiera się inny model lub telewizor w innej technologii lub po prostu nie kupuje .

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

dune2

New member
Bez reklam
Mysle ze nie ma sie co klocic.Katy to sprawa indywidualna i kazdy to inaczej widzi.Ja naleze do tych pechowcow ktorzy maja na tym punkcie "fioła".
I dla mnie wydanie 8 tys za tv ktory ma katy na poziomie hx920/850 jest niedopuszczalne dlatego chce sprawdzic jak spisuja sie tv panasonica bo z testow uzytkownika "kiki" wynika ze katy maja bardzo dobre.
A krytyka jest potrzebna zwlaszcza plynaca od uzytkownikow bo lepiej jak potencjalny nabywca sprawdzi wybrany tv o ten jeden raz wiecej niz o jeden raz za malo.

I o to mi chodzilo Panie "accu" by nie "atakowac" uzytkownikow za ich krytyke bo moze sie ona okazac przydatna innym niezdecydowanym i uchroni ich przed wydaniem sporej kwoty pieniedzy.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Mysle ze nie ma sie co klocic.Katy to sprawa indywidualna i kazdy to inaczej widzi.Ja naleze do tych pechowcow ktorzy maja na tym punkcie "fioła".
I dla mnie wydanie 8 tys za tv ktory ma katy na poziomie hx920/850 jest niedopuszczalne dlatego chce sprawdzic jak spisuja sie tv panasonica bo z testow uzytkownika "kiki" wynika ze katy maja bardzo dobre.
A krytyka jest potrzebna zwlaszcza plynaca od uzytkownikow bo lepiej jak potencjalny nabywca sprawdzi wybrany tv o ten jeden raz wiecej niz o jeden raz za malo.

I o to mi chodzilo Panie "accu" by nie "atakowac" uzytkownikow za ich krytyke bo moze sie ona okazac przydatna innym niezdecydowanym i uchroni ich przed wydaniem sporej kwoty pieniedzy.

Witam,
Oczywiście , że kupując drogi telewizor najlepiej zobaczyć go osobiście i miarę możliwości porozmawiać
ze sprzedawcą , aby móc posprawdzać interesujące nas cechy telewizora.Nie mniej w sklepie nie ma
możliwości sprawdzenia wszystkiego.Zgadzam się, ze krytyka jest jak najbardziej potrzebna , lecz mająca pełne uzasadnienie.
Nie można jednak opierać się tylko na podstawie opinii użytkowników , gdyż nieraz są one niestety
nierzetelne .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dune2

New member
Bez reklam
Mysle ze opinie uzytkownikow sa czesciej rzetelne niz testy tzw. fachowcow.Bynajmniej jesli mowa o tak latwej do sprawdzenia rzeczy jak katy widzenia.
I jesli np. 20 osob napisze ze ten tv ma slabe katy a fachowiec w tescie ocenil ze dobre to wieksza szansa ze opinie uzytkownikow pokryja sie z moja.
Kazdy zna powiedzenie ze co dwie (i wiecej) glow (par oczu) to nie jedna.
A stwierdzenie ze "krytyka jest jak najbardziej potrzebna , lecz mająca pełne uzasadnienie" jest bledne.
Bo niby kto ma ustalac czy w danym przypadku jest uzasadniona czy nie?
Kazdy pisze co mu sie wydaje i na tym polega prawdziwa ocena a postawy negujace sensownosc czyjejs krytyki zniechecaja do niej i to jest dopiero spory blad.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Witam,
Tak się składa , że też krótko miałem możliwość użytkować telewizor firmy Sony z serii HX850 ,
tyle ,że w wielkości przekątnej ekranu 46". W moim odczuciu kąty nie są złe.Tyle tytułem krótkiej
informacji.Nie muszę się zastanawiać co piszę tutaj , bo piszę prawdę , a że nie wszystkim to odpowiada
to jest to już zupełnie inna sprawa.
Według mnie , jeśli się wie o wadzie telewizora(w tym wypadku gorsze kąty), to wybiera się inny model lub telewizor w innej technologii lub po prostu nie kupuje .

Pozdrawiam,
accu
:kom:
No i dobrze. Dla Ciebie nie są złe a dla niego kiepskie, o czym się u siebie w domu przekonał. Ale to nie jest powód żeby mu pisać ,, człowieku ogarnij się". Jak kupił ten TV to juz nie ma prawa pisać o jego wadach?! To nigdzie na forach byśmy od użytkowników, a nie bajkopisarzy, już niczego o wadach sprzętu nie przeczytali. To tylko recenzenci powiązani z branżą audio-video mają prawo krytykować wyroby? My w domach już nie?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
D

Deleted member 121090

Guest
Według mnie , jeśli się wie o wadzie telewizora(w tym wypadku gorsze kąty), to wybiera się inny model lub telewizor w innej technologii lub po prostu nie kupuje .

Pozdrawiam,
accu
:kom:
Idąc tym tropem rozumowania nie było by co kupić. Pokaż mi TV o którym piszą ze nie ma wad.
Od razu kupię sobie dwa.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mysle ze nie ma sie co klocic.Katy to sprawa indywidualna i kazdy to inaczej widzi.Ja naleze do tych pechowcow ktorzy maja na tym punkcie "fioła".
I dla mnie wydanie 8 tys za tv ktory ma katy na poziomie hx920/850 jest niedopuszczalne dlatego chce sprawdzic jak spisuja sie tv panasonica bo z testow uzytkownika "kiki" wynika ze katy maja bardzo dobre.
Potwierdzam to w 100%. W 55VT30 jak dla mnie problem kątów jest nieistotny. Czy oglądam na wprost z fotela czy z bocznej kanapy nie widzę różnicy.
 

accu

New member
Bez reklam
No i dobrze. Dla Ciebie nie są złe a dla niego kiepskie, o czym się u siebie w domu przekonał. Ale to nie jest powód żeby mu pisać ,, człowieku ogarnij się". Jak kupił ten TV to juz nie ma prawa pisać o jego wadach?! To nigdzie na forach byśmy od użytkowników a nie bajkopisarzy już niczego o wadach sprzętu nie przeczytali. To tylko recenzenci powiązani z branżą audio mają prawo krytykować wyroby? My w domach już nie?

Witam,
Oczywiście ,że wszyscy użytkownicy mają niezbywalne prawo krytykować wyroby. Z tym stwierdzeniem
się jak najbardziej zgadzam.
Tylko po co narzekać na coś , o czym wiedzieliśmy przed zakupem , chyba ,że ma to służyć przed
ostrzeżeniem potencjalnych , niezorientowanych nabywców , aby uważali na daną usterkę (w tym wypadku kąty) i sami tą cechę wyrobu sprawdzili dokładnie.(czy my ją akceptujemy)

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Do góry